Skocz do zawartości
Icon

Newsy ze świata piłkarskiego

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, lad napisał:

Dla mnie to plus. Zawsze to większa szansa dla mniejszych klubów na zdobycie europejskiego trofeum, a jak przy okazji podbije to prestiż Ligi Mistrzów (która ligą "mistrzów" jest tylko na papierze) to będzie to sympatyczny bonus.

Też dla mnie na plus, ale fajnie jakby LM była faktycznie ligą MISTRZÓW, tak jak było kiedyś, a reszta niech się właśnie kopie po ligach europy, czy tym nowym tworze. Bo teraz najlepsze ligi maja po kilka klubów w LM, więc nie wiem tak do końca czy im zależy na zdobycie tytułu na krajowym podwórku, skoro hajsy z LM są większe (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Już kiedyś o tym pisałem: imo najciekawiej by było w LM, jakby tylko mistrzowie krajów i zdobywcy pucharów krajowych grali.

Nie piszę, że z automatu wszyscy mistrzowie z Europy wchodzą, ale współczynnik można by brać nadal pod uwagę i nawet zrobić po 3 zespoły w grupie.

Większy zasięg to chyba większa oglądalność, czyli więcej $ :-k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja nie wiem czy sami mistrzowie zagwarantowaliby poziom rozgrywek. Każdy tak pisze, że ooo, sami mistrzowie dosko, a potem jak ma do wyboru obejrzeć Dinamo Zagrzeb z Olympiakosem Pireus a powiedzmy Atletico z Tottenhamem, to wybierze ten drugi mecz. Zyski generują mecze potęg a nie "większy zasięg", bo kogo w Europie (nie wspominając o świecie) interesowałby mecz Legii Warszawa z mistrzem Cypru. No garstkę zapaleńców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, na taką typową Rozgrywkę Mistrzów (xd) to nie ma najmniejszych szans. IMO fajnie byłoby wyciąć z Ligi Europy zdobywców krajowych pucharów (puchar kraju i puchar ligi), przywrócenie czegoś a'la PZP i zagwarantowanie zwycięzcy miejsca w Lidze Mistrzów. 

Wtedy wszystkie rozgrywki europejskie byłyby "tylnymi drzwiami" do tej elitarnej LM, a i przy okazji IMO odkurzyłoby to trochę rozgrywki pucharowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskie drużyny i tak tam się nie dostaną :keke:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, me_who napisał:

No ja nie wiem czy sami mistrzowie zagwarantowaliby poziom rozgrywek. Każdy tak pisze, że ooo, sami mistrzowie dosko, a potem jak ma do wyboru obejrzeć Dinamo Zagrzeb z Olympiakosem Pireus a powiedzmy Atletico z Tottenhamem, to wybierze ten drugi mecz. Zyski generują mecze potęg a nie "większy zasięg", bo kogo w Europie (nie wspominając o świecie) interesowałby mecz Legii Warszawa z mistrzem Cypru. No garstkę zapaleńców.

No ale w tym momencie też nikt nie ogląda ogórkowych meczów, a przecież dalej mistrzowie z ogórkowych lig musieli by grać w eliminacjach, ok więcej ich by się dostało do grup w takim układzie, ale wydaje mi się, że w ogólnym rozrachunku rozbujałoby to rozgrywki ligowe (mówię tu oczywiście o topowych ligach, gdzie mają kilku reprezentantów w LM, a zredukowano by to do jednego), gówno ligi dalej byłyby gówno ligami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serie A przegoniła Premier League? Dobrze widziałem? :D

Polska siła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jakby te rankingi kogokolwiek obchodziły xD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi