Skocz do zawartości

Newsy ze świata piłkarskiego


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, lad napisał:

Dla mnie to plus. Zawsze to większa szansa dla mniejszych klubów na zdobycie europejskiego trofeum, a jak przy okazji podbije to prestiż Ligi Mistrzów (która ligą "mistrzów" jest tylko na papierze) to będzie to sympatyczny bonus.

Też dla mnie na plus, ale fajnie jakby LM była faktycznie ligą MISTRZÓW, tak jak było kiedyś, a reszta niech się właśnie kopie po ligach europy, czy tym nowym tworze. Bo teraz najlepsze ligi maja po kilka klubów w LM, więc nie wiem tak do końca czy im zależy na zdobycie tytułu na krajowym podwórku, skoro hajsy z LM są większe (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Już kiedyś o tym pisałem: imo najciekawiej by było w LM, jakby tylko mistrzowie krajów i zdobywcy pucharów krajowych grali.

Nie piszę, że z automatu wszyscy mistrzowie z Europy wchodzą, ale współczynnik można by brać nadal pod uwagę i nawet zrobić po 3 zespoły w grupie.

Większy zasięg to chyba większa oglądalność, czyli więcej $ :-k

Odnośnik do komentarza

No ja nie wiem czy sami mistrzowie zagwarantowaliby poziom rozgrywek. Każdy tak pisze, że ooo, sami mistrzowie dosko, a potem jak ma do wyboru obejrzeć Dinamo Zagrzeb z Olympiakosem Pireus a powiedzmy Atletico z Tottenhamem, to wybierze ten drugi mecz. Zyski generują mecze potęg a nie "większy zasięg", bo kogo w Europie (nie wspominając o świecie) interesowałby mecz Legii Warszawa z mistrzem Cypru. No garstkę zapaleńców.

Odnośnik do komentarza

Nie no, na taką typową Rozgrywkę Mistrzów (xd) to nie ma najmniejszych szans. IMO fajnie byłoby wyciąć z Ligi Europy zdobywców krajowych pucharów (puchar kraju i puchar ligi), przywrócenie czegoś a'la PZP i zagwarantowanie zwycięzcy miejsca w Lidze Mistrzów. 

 

Wtedy wszystkie rozgrywki europejskie byłyby "tylnymi drzwiami" do tej elitarnej LM, a i przy okazji IMO odkurzyłoby to trochę rozgrywki pucharowe.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, me_who napisał:

No ja nie wiem czy sami mistrzowie zagwarantowaliby poziom rozgrywek. Każdy tak pisze, że ooo, sami mistrzowie dosko, a potem jak ma do wyboru obejrzeć Dinamo Zagrzeb z Olympiakosem Pireus a powiedzmy Atletico z Tottenhamem, to wybierze ten drugi mecz. Zyski generują mecze potęg a nie "większy zasięg", bo kogo w Europie (nie wspominając o świecie) interesowałby mecz Legii Warszawa z mistrzem Cypru. No garstkę zapaleńców.

No ale w tym momencie też nikt nie ogląda ogórkowych meczów, a przecież dalej mistrzowie z ogórkowych lig musieli by grać w eliminacjach, ok więcej ich by się dostało do grup w takim układzie, ale wydaje mi się, że w ogólnym rozrachunku rozbujałoby to rozgrywki ligowe (mówię tu oczywiście o topowych ligach, gdzie mają kilku reprezentantów w LM, a zredukowano by to do jednego), gówno ligi dalej byłyby gówno ligami :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Cytat

 

River poinformowało, że odwoła się od decyzji CONMEBOL

 

Wczoraj przed północą ogłoszono, że rewanżowe starcie finałów Copa Libertadores zostanie rozegrane na Santiago Bernabéu. Decyzję potwierdziła CONMEBOL, jej prezes, Hiszpańska Federacja Piłkarska oraz Real Madryt. Okazuje się jednak, że z orzeczeniem swojej federacji kontynentalnej nie zgadza się River Plate.

Przypomnijmy, że Południowoamerykańska Konfederacja Piłkarska stwierdziła, że poza przeniesieniem finału River musi zapłacić karę w wysokości 400 tysięcy dolarów, a do tego otrzymało także zakaz gry z kibicami w dwóch pierwszych meczach domowych w 2019 roku. Klub odpowiedział na to komunikatem, który opublikowano jeszcze przed północą czasu argentyńskiego.

„Club Atlético River Plate informuje, że podejmie działania prawne i wystosuje odpowiednie odwołania w związku z orzeczeniem z dnia dzisiejszego [29 listopada] ze strony CONMEBOL i jego Trybunału Dyscyplinarnego dotyczącym zmiany miejsca rozegrania meczu finałowego Copa Libertadores, sankcji ekonomicznej oraz zakazu rozegrania dwóch kolejnych oficjalnych spotkań w rozgrywkach CONMEBOL z udziałem kibiców”, poinformowali Argentyńczycy.

Do rewanżu zaplanowanego na Santiago Bernabéu pozostaje 10 dni [ma on zostać rozegrany w niedzielę 9 grudnia], a obie ekipy miały wstępnie pojawić się w Madrycie na początku przyszłego tygodnia. Wydaje się jednak, że River Plate będzie do końca walczyć o organizację spotkania na swoim obiekcie. 

 

Dla oka by było lepiej, żeby rewanż był na obiekcie River, ale czy da radę do tego dojść? Patrząc po ostatnich ekscesach to wątpliwe. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

UEFA po wczorajszym wieczornym spotkaniu Komitetu Wykonawczego ogłosiła, że od nowego cyklu rozgrywkowego swoich pucharów, czyli od sezonu 2021/22, stworzy nowy turniej, który na razie roboczo nazywa się Ligą Europy 2. Dalsze zmiany dotyczące europejskiej piłki mają być zatwierdzane dzisiaj rano. Wszystko ma być reakcją prezesa Čeferina na doniesienia o chęci stworzenia Superligi. Słoweniec chce odpowiedzieć na te rzekome plany wielkich klubów włączeniem do pucharów większej liczby klubów i federacji.

Przekazano, że od 2021 roku w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Lidze Europy 2 będą brały udział po 32 drużyny. Format będzie taki sam w każdym przypadku: 8 grup po 4 zespoły, po których nastąpi faza pucharowa od 1/8 finału z zastrzeżeniem, że w Ligach Europy dojdzie dodatkowa faza przed 1/8 finału, w której ekipy z 2. miejsc w grupach w tych rozgrywkach zagrają z tymi z 3. z wyższych rozgrywek (2. z Ligi Europy z 3. z Ligi Mistrzów i 2. z Ligi Europy 2 z 3. z Ligi Europy). Mistrz nowych rozgrywek otrzyma pewne miejsce w kolejnej Lidze Europy. Mecze Ligi Mistrzów dalej będą rozgrywane we wtorki i środy, a obu Lig Europy w czwartki, w których dodana zostanie nowa godzina spotkań – wstępnie 16:30.

Co ciekawe, wszystkie trzy finały od 2022 roku mają być rozgrywane w jednym tygodniu na koniec sezonu: nowych rozgrywek w środę, Ligi Europy w czwartek, a Ligi Mistrzów w sobotę. UEFA przekazała, że od 2021 roku w fazach grupowych znajdą się ekipy z przynajmniej 34 krajów (obecnie 26). Przy tym wszystkie federacje utrzymają szanse na awans do każdych rozgrywek. Dokładną rozpiskę systemu awansów do każdego z turniejów można znaleźć w tym dokumencie UEFA. Podział pieniędzy na cykl 2021-2024 zostanie ujawniony w 2019 roku.

Warto dodać, że na tym spotkaniu zapewniono, że w kontekście Ligi Mistrzów w cyklu 2021-2024 nie zmieni się ani format rozgrywek, ani kwestia awansów. Oznacza to na przykład, że wciąż cztery najlepsze federacje będą otrzymywać po 4 pewne miejsca w tych rozgrywkach.

Druga część spotkania Komitetu Wykonawczego będzie miała miejsce dzisiaj od 10:00 do 13:00 czasu polskiego. Przypomnijmy, że wstępnie w jego trakcie ma zostać zatwierdzone wprowadzenie systemu VAR do Ligi Mistrzów już od fazy pucharowej w tym sezonie. Na razie oficjalnie ta technologia ma być używana od kolejnej edycji tych rozgrywek.

http://www.realmadryt.pl/index.php?co=aktualnosci&id=85399

 

Dla mniejszych klubów (np. polskich ;) ) to dobra okazja, żeby zarobić parę groszy. Czy to podniesie poziom? Nie sądzę. Oglądalność też raczej znikoma ma być.

Kogo będzie interesował mecz 11 drużyny z Anglii z 10 drużyną z Hiszpanii?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że większości drużyn by zależało na graniu w LE lub LE2 patrząc na spływający chajs. Natomiast wiadomo, że tam będę grały rezerwy albo młodziki. Co też nie jest aż tak złe, jeśli weźmiemy pod uwagę ich rozwój.

 

Niezmienny jest fakt, iż LM=elita i reszta cicho, a tym innym: macie ochłapy.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Makk napisał:

Myślę, że większości drużyn by zależało na graniu w LE lub LE2 patrząc na spływający chajs. Natomiast wiadomo, że tam będę grały rezerwy albo młodziki. Co też nie jest aż tak złe, jeśli weźmiemy pod uwagę ich rozwój.

 

Przecież gdyby do takich rozgrywek awansował dajmy na to Milan czy inne United (duże kluby z miejsc 4-8 w silnych ligach), to z jednej strony takie rozgrywki to super opcja na spalenie juniora (jak sobie nie da rady z drwalami z Lecha Poznań przykładowo, za to 10 kilo cięższymi i dużo silniejszymi), a z drugiej w razie wystawiania graczy z pierwszej drużyny, ale jej zaplecza, klub wyda więcej na "wyjściówki", premie za gole itp. niż zarobi na biletach i bonusach od UEFA.

Zgadzam się, że te rozgrywki mają sens tylko jako opcja dla klubów z lig z trzeciego szeregu europejskiego, jak np. Polska czy Gruzja.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Gacek napisał:

to z jednej strony takie rozgrywki to super opcja na spalenie juniora (jak sobie nie da rady z drwalami z Lecha Poznań przykładowo, za to 10 kilo cięższymi i dużo silniejszymi),

Lepsze takie ogrywanie ich plus rozgrywki u-19 niż tylko takie u-19. W końcu to nie jeden mecz, a kilka, więc dadzą im szanse.

No na razie to gdybanie jest. Może nie będą tam brały udziału drużyny z dalszych miejsc z TOp4 lig, tylko właśnie niżej w rankingu klubowym.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...