Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Castellani i Heikkinen przez dwa lata w Be?chatowie

Trener BOT Skry jutro wraca do Argentyny. Zabierze z sob? nowy dwuletni kontrakt. Mimo ?e od zako?czenia sezonu min??y cztery dni, to szefowie klubu intensywnie pracuj?. Na razie podpisuj? umowy z zawodnikami, którzy grali w tym sezonie.

 

Wczoraj dwuletni? podpisa? Janne Heikkinen, który by? odkryciem rozgrywek. Przypomnijmy, ?e Fin wcze?niej wyst?powa? we w?oskiej Prismie Taranto. Szczegó?y kontraktu ustalono jeszcze przed spotkaniem decyduj?cym o z?otym medalu. - To naprawd? ?wietny zawodnik, który na dodatek ma wspania?y wp?yw na dru?yn? - mówi? Jacek Nawrocki, drugi szkoleniowiec BOT Skry.

 

Drugim, który wczoraj podpisa? now? umow?, by? szkoleniowiec dru?yny. Z nim negocjacje by?y krótsze, ale trudniejsze. Przede wszystkim dzia?acze z Be?chatowa mieli ma?o czasu, bo Castellani w czwartek wraca do ojczyzny. Argenty?czyk chcia? podwy?ki, czemu trudno si? dziwi?, bo pod jego kierunkiem dru?yna spisa?a si? ?wietnie.

 

za skra.pl

Odnośnik do komentarza

Topic o kadrze siatakarzy oraz rozgrywkach miedzynarodowych ;)

 

Już jutro meczem z Chinami zaczynamy Ligę Światową. Oto 12 powołana przez Raula Lozano:

 

rozgrywający: Paweł Zagumny (PZU AZS Olsztyn) i Łukasz Żygadło (Dynamo Jantar Kaliningrad);

atakujący: Grzegorz Szymański (Jastrzębski Węgiel) i Robert Prygiel (Gazprom Surgut);

środkowi: Łukasz Kadziewicz (Jastrzębski Węgiel), Daniel Pliński (Jastrzębski Węgiel) i Wojciech Grzyb (PZU AZS Olsztyn);

przyjmujący: Sebastian Świderski (RPA Perugia), Michał Winiarski (Itas Diatec Trentino), Piotr Gruszka (BOT Skra Bełchatów) i Michał Bąkiewicz (PZU AZS Olsztyn);

libero: Piotr Gacek (Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa)

 

Mimo swietnego sezonu Igła wydaje sie nadal byc numerem dwa :-eusa_think: Mam nadzieję, ze pogra troche Prygiel bo jestem ciekaw jego dyspozycji.

Odnośnik do komentarza

Przeciwnik bardzo słaby co pokazał wczorajszy mecz i ten na MŚ kiedy to ograliśmy ich 3:0. O formę Polaków się nie bałem bo grają z marszu po finale i na pewno forma nadal się utrzymuje. Nie wszyscy skończyli tydzień temu rozgrywki ale powoli powinni dojść do swojej formy. Jest kilka urazów ale na szczęście nie groźnych. Lozano kilku zawodnikom dał już odpocząć i tak nie zagrał Wlazły, Ignaczak, Świderski. Gra Polaków wyglądała dobrze i nie ma co oczekiwać jakichś cudów po tygodniu zgrupowania. Awans do finału LŚ mamy zapewniony jako gospodarz, więc niech spokojnie grają ale chciałbym, żebyśmy wygrali grupę bo to dodaje pewności siebie. Oby i w tym sezonie powtórzyli wyczyn z poprzedniego i zdobyli medal. Na ME nie ma Brazylijczyków więc szanse na złoty medal są bardziej wyrównane.

Odnośnik do komentarza

Dzisiejszy mecz z Azjatami zupełnie inny niż wczorajszy. Popełnialiśmy sporo błędów i mieliśmy niestety serie straconych piłek. Chińczycy straszyli również zagrywką. Już myślałem, że wyrównają w tie-breaku, gdyby tak się stało to pewnie byśmy przegrali, ale na szczęście Piotrek Gruszka skńczył całą zabawę. Dwa zwycięstwa, jak powiedzieli komentatorzy jedno szybkie, drugie wymęczone ale liczy się sam fakt wygranej :)

Odnośnik do komentarza

No i mamy kolejne, jak?e klasowe wzmocnienie Skry.

za sports.pl

Francuski siatkarz Stephane Antiga podpisa? w ?rod? kontrakt w mistrzem Polski - poinformowa? wiceprezes BOT Skry Be?chatów Konrad Piechocki. Wed?ug Piechockiego, 31-letni Stephane Antiga, graj?cy na pozycji przyjmuj?cego, b?dzie zawodnikiem be?chatowskiego klubu przez najbli?sze dwa lata.

 

Antiga od trzech sezonów gra? w Hiszpanii w dru?ynie Portol Palma de Mallorca. Wcze?niej wyst?powa? w Paris UC, Paris Volley i Bra Banca Lannuti Cuneo. W 2002 r. z reprezentacj? Francji wywalczy? br?zowy medal mistrzostw ?wiata.

Mam nadziej?, ?e Francuz powa?nie potraktuje wyzwania stoj?ce przed Nim i zespo?em :)

Odnośnik do komentarza

Wybral gorsza finansowa ale lepsza sportowo oferte, brawa dla tego pana :eusa_clap:

 

Powoli siatkarze z calego swiata przekonuja sie o tym ze liga polska jest naprawde silna

 

Resovia tez sie wzmacnia:

 

Serbowie Ivan Ili? i Aleksander Mitrovi? oraz kuba?ski ?rodkowy Ihosvany Hernandez Rivera b?d? w przysz?ym sezonie wyst?powa? w pi?tej dru?ynie Polskiej Ligi Siatkówki - Asseco Resovii Rzeszów.
Odnośnik do komentarza

Wszyscy sie wzmacniaja, a w AZS...

 

W przysz?ym sezonie cz?stochowski Wkr?t-Met mo?e mie? nawet o 40 proc. mniejszy bud?et. Tymczasem rywale, tak?e ci ze ?rodka tabeli Polskiej Ligi Siatkówki, staj? si? coraz silniejsi.

 

Po nieudanym minionym sezonie w?a?ciciele, a zarazem najwi?ksi sponsorzy klubu, najwyra?niej nie maj? ju? ochoty wydawa? na dru?yn? grubych milionów. Zamierzaj? zdecydowanie zmniejszy? wydatki, a co za tym idzie zrezygnowa? z udzia?u w wy?cigu o gwiazdy.

 

Nie ukrywamy, ?e bud?et b?dzie mniejszy. I to znacznie, bo o jakie? 35-40 proc. - przyznaje wiceprezes Konrad Pakosz. - Oczywi?cie ca?y czas szukamy, ale jeste?my realistami. W ubieg?ym roku przeprowadzili?my oko?o stu rozmów w sprawie sponsoringu, a z tego wspomog?y nas dwie firmy. Teraz tak?e mamy wiele spotka?, ale szanse na konkretn? pomoc s? niewielkie.

 

Na temat transferów dzia?acze Wkr?t-Metu na razie milcz?. Je?eli zrezygnuj? z Amerykanów Brooka Billingsa i Philla Eathertona, a pono? taka decyzja ju? zapad?a, b?d? musieli przynajmniej uzupe?ni? sk?ad. Tym bardziej, ?e w ostatnich dniach po?egnali si? z Bartoszem Gawryszewskim, który odszed? do Jadaru Radom. Bior?c pod uwag?, ?e bud?et zostanie mocno okrojony, spektakularnych zakupów nie nale?y si? spodziewa?. Wiele te? wskazuje na to, ?e klubu nie b?dzie sta? na drogiego trenera ze znanym nazwiskiem. W tej sytuacji dru?yn? poprowadzi najpewniej Rados?aw Panas. Zreszt? wiceprezes Pakosz przyznaje, ?e jest prawdopodobne rozwi?zanie, a trener coraz cz??ciej wypowiada si? na temat budowy i kszta?tu nowego zespo?u.

 

- My wolimy dzia?a? cicho, ale konkretnie, nie ma co podbija? b?benka - mówi Rados?aw Panas. - My?l?, ?e za rozs?dne pieni?dze kupimy kilku ciekawych ludzi. Mo?e si? te? zdarzy?, ?e b?dzie jaka? niespodzianka. Je?eli uda si? zrealizowa? to co mamy zaplanowane, to b?dziemy w ogródku.

 

- W po?owie przysz?ego tygodnia by? mo?e poznamy jakie? konkrety - dodaje wiceprezes Pakosz. - Na razie o nas jest cicho, nie ma ?adnych plotek i dobrze. Bo zwykle, jak w internecie pojawia?a si? informacja, ?e rozmawiamy z jakim? zawodnikiem cena od razu ros?a.

 

Cz?stochowianie poszukuj? zawodników na pozycje przyjmuj?cego, ?rodkowego i atakuj?cego. Si?gn? najprawdopodobniej po m?odych siatkarzy. Takich którzy maj? niewielkie do?wiadczenie w PLS-ie, b?d? w ogóle w niej nie grali. Niewykluczone, ?e skusz? si? na kogo? z zagranicy, ale z pewno?ci? nie b?dzie to znane nazwisko.

 

Tymczasem rywale zbroj? si? na pot?g?. To, ?e wielkie pieni?dze wyda na transfery Skra Be?chatów, Jastrz?bski W?giel czy PZU AZS Olsztyn by?o oczywiste, ale okazuje si?, ?e równie? kluby ze ?rodka tabeli rozbudowuj? bud?ety. Jadar Radom zamierza wzmocni? sk?ad Robertem Prygielem, który ostatnie lata sp?dzi? w lidze rosyjskiej. Chce równie? pozyska? wysokiej klasy rozgrywaj?cego (kogo? z trójki: Pawe? Woicki, Pavel Chudik, Jakub Bednaruk). Resovia Rzeszów ju? podpisa?a kontrakty z dwójk? reprezentantów Serbii - rozgrywaj?cym Ivanem Iliciem (ostatnio gra? w Hot Volleys Wiede?) i przyjmuj?cym Aleksandrem Mitroviciem (Halkbank Ankara) oraz 35-letnim Kuba?czkiem Hernandezem River? (Fenerbahce Stambu?), który przez lata z powodzeniem gra? w lidze w?oskiej.

 

A wiec wracamy do starej polityki. Lepiej dla kibicow, gorzej dla wynikow...

Z AZS-em kontrakt podpisal 18-letni Krzysztof Wierzbowski z Legii Warszawa. Jest to przyjmujacy. Nie mam pojecia co potrafi, mam nadzieje, ze dostanie kilka szans w nadchodzacym sezonie :-k

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, ze panstwowe pieniadze, ale to juz przechodzi ludzkie pojecie :roll:

 

Skr? Be?chatów zasili? kolejny przyjmuj?cy. â��Nowym-starymâ�� graczem be?chatowskiej ekipy jest Micha? B?kiewicz, który w dniu dzisiejszym podpisa? dwuletni kontrakt ze Skr?. B?kiewicz jest drugim skrzyd?owym pozyskanym przez be?chatowian w tym sezonie.

 

â��Gdy tu wracam (do Be?chatowa â�� przyp.) zawsze gra mi si? bardzo mi?o. Z Be?chatowa mam ok. 20 km do mojego rodzinnego miasta, wi?c normalne jest, ?e zawsze ch?tnie tu wracam, niewa?ne w jakiej gram dru?ynieâ�� â�� tak po jednym ze spotka? Skry z AZS-em Olsztyn mówi? popularny â��B?kuâ��.

 

Tym razem jednak B?kiewicz powraca do â��Brunatnego Miastaâ�� na d?u?ej â�� w dniu dzisiejszym, przyjmuj?cy polskiej reprezentacji podpisa? dwuletni kontrakt z be?chatowsk? Skr?, przez co powróci? do Be?chatowa po trzech latach przerwy.

 

B?kiewicz gra? w Skrze w sezonie 2003/04 i by? jednym z najwa?niejszych elementów ówczesnej ekipy z Be?chatowa. Tamten sezon nie zako?czy? si? jednak po my?li be?chatowian â�� Skra przegra?a fina? Pucharu Polski, a w rozgrywkach ligowych nie zdoby?a nawet medalu.

 

Nie slychac nic o odejsciu Gruszki - B?kiewicz wybral bycie rezerwowym :| Myslalem, ze jest troche ambitniejszym czlowiekiem.

 

Na dniach kontrakt z JSW ma podpisac wloski trener Roberto Santill.

 

EDIT:

Skry ciag dalszy...:>

To nie koniec transferowych wiadomo?ci w dniu dzisiejszym zwi?zanych z BOT Skr? Be?chatów. W godzinach popo?udniowych nowe, dwuletnie kontrakty podpisa? Pawe? Maciejewicz - b?dzie wyst?powa? na pozycji atakuj?cego oraz Robert Milczarek, który zagra na pozycji libero!

 

Rezygnacja z Krzysztofa Ignaczaka jest du?ym zaskoczeniem. "Ig?a" by? przez kilka ostatnich lat pewnym punktem nie tylko swojego klubu, ale i reprezentacji. Z pewno?ci? libero tej klasy nie pozostanie d?ugo bez pracy i ju? nied?ugo dowiemy si? szeregi czyjego zespo?u wzmocni.

 

Jego miejsce ma zaj?c niedo?wiadczony Robert Milczarek. Prawdopodobnie gdy nie b?dzie sz?o na tej pozycji temu zawodnikowi, to zast?pi go Micha? B?kiewicz, który dzisiaj podpisa? umow? ze Skr? na dwa lata i wszystko wskazuje na to, ?e b?dzie trzecim przyjmuj?cym (po Piotrze Gruszce i Stephne Antiga).

 

Ostatnio mówi?o si? tak?e, ?e Skra negocjuje z Marcelem Gromadowskim. Przed?u?enie kontraktu przez Paw?a Maciejewicza powoduje, ?e temat przyj?cia do Be?chatowa Gromadowskiego staje si? nieaktualny.

 

Dziwna decyzja, bardzo dziwna :-k Ignaczakowi pozostaje chyba zagranica, bo w Polsce raczej miejsce sie dla niego nie znajdzie nigdzie. Chyba, ze Lambourne odejdzie z PZU AZS.

 

Alez mamy ciekawey sezon transferowy w tym roku ;)

Odnośnik do komentarza

Po drugiej wygranej z Argentyną mamy komplet zwycięstw :polska:

 

 

Polska - Argentyna 3:0 (25:16, 25:22, 25:18)

Polska: Paweł Zagumny (3 pkt), Robert Prygiel (10), Łukasz Kadziewicz (8), Marcin Możdżonek (9), Sebastian Świderski (11), Michał Winiarski (11), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Łukasz Żygadło (0), Piotr Gruszka (3).

 

Dobry mecz Możdżonka, możemy mieć jeszcze z niego pożytek.

Odnośnik do komentarza

Nasi po prostu zmietli Argentyńczyków. Widać, że drużyna uległa odmłodzeniu. Momentami popełniali straszne pomyłki. Ataki Możdżonka i Kadziewicza ze środka wręcz wgniatały rywali :P Teraz czeka nas wyjazd do Chin, którzy jak już pokazali nie są takimi kelnerami za jakich uchodzili.

Odnośnik do komentarza
Od soboty nowym zawodnikiem Skry Bełchatów, mistrza Polski w siatkówce, jest Daniel Pliński. Reprezentacyjny środkowy ostatnio był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla.

- Wiem, że dla wielu to może być zaskakująca decyzja, ale po trzech fajnych latach spędzonych w Jastrzębiu chciałem coś w życiu zmienić. Myślę, że to dobre rozwiązanie - powiedział Pliński.

 

Zawodnik ten będzie obok: Mariusza Wlazłego, Piotra Gruszki i Michała Bąkiewicza, czwartym wicemistrzem świata w drużynie mistrza Polski.

 

Prawie jak Chelsea :keke:

Odnośnik do komentarza
Od soboty nowym zawodnikiem Skry Bełchatów, mistrza Polski w siatkówce, jest Daniel Pliński. Reprezentacyjny środkowy ostatnio był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla.

- Wiem, że dla wielu to może być zaskakująca decyzja, ale po trzech fajnych latach spędzonych w Jastrzębiu chciałem coś w życiu zmienić. Myślę, że to dobre rozwiązanie - powiedział Pliński.

 

Zawodnik ten będzie obok: Mariusza Wlazłego, Piotra Gruszki i Michała Bąkiewicza, czwartym wicemistrzem świata w drużynie mistrza Polski.

 

Prawie jak Chelsea :keke:

 

Podobno w odwrotnym kierunku ma iść Iwanow.

 

W sobotę 2 czerwca Klub Sportowy „AZS Częstochowa” Sportowa Spółka Akcyjna w Częstochowie zawarł trzyletnie Umowy z zawodnikami Klubu Sportowego „Metro” Warszawa – Krzysztofem Wierzbowskim i Andrzejem Wroną.

Krzysztof występuje na pozycji przyjęcie z atakiem, natomiast Andrzej jest środkowym bloku. Obaj gracze w poprzednim sezonie reprezentowali barwy drugoligowej Legii Warszawa. W tym miejscu pragniemy przypomnieć, że w poprzednim sezonie z Metra przyszedł do AZS-u Piotr Nowakowski. Jednocześnie informujemy, że o obu zawodników czyniły starania również inne zespoły grające w Polskiej Lidze Siatkówki.

 

No to transfer dwóch juniorów jest już pewny. Teraz trzeba poczekać na potwierdzenie transferu Janeczka.

Odnośnik do komentarza

Co do Ivanova, to uważam, że to dobry ruch. Nie będzie już miał tak dobrego sezonu, a Pliński wydaje mi się bardziej pewny od Jewgienija.

 

Widziałem też gdzieś, że Krzysiek Stelmach ma być trenerem AZS Częstochowa, wiecie coś o tym?

Odnośnik do komentarza

Chodzą takie plotki, ale póki nie potwierdzą to niczego ie można być pewnym. Stelmach miałby być przyjmującym + asystentem Panasa. Ale tak niedoświadczony trenerski duet w połączeniu z młodym składem zbyt dobrze nie wróży :-k Obym sie mylił, ale o medalu raczej można zapomnieć. Ale z drugiej strony patrząc, co można robić z budżetem mniejszym o 40%?

Odnośnik do komentarza
Asseco Resovia SSA informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 05.06.2007 Klub podpisał kontrakt z zawodnikiem Pawłem PAPKE. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższe trzy sezony.

No to Resovia idzie na całego. Postawili na doświadczenie, zobaczymy czy uda im się osiągnąć cel - medal.

 

A Sebastian Świderski rozwiązał za porozumieniem stron swój kontrakt w Perugii. Prawdopodobnie będzie grał w Lube Banca Macherata - niedoszłym klubie Arka Gołasia :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...