Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Chyba czas rozpocząć dyskusję o nowym Wiedźminie. Porobiliście już pre-ordery? Z fajną promocją wyskoczyło Tesco - w dniu premiery (17 maja) gra będzie kosztowała 79,99 (potem 89,99). Po recenzji w najnowszym CDA narobiłem sobie jeszcze większego apetytu. Nie jestem tylko pewien czy mój laptop go pociągnie - ponad trzy lata temu dawał radę jedynce na średnich detalach więc teraz może być kiepsko. Przydałoby się jakieś demo by móc to sprawdzić.

W CDA zachwycają się scenariuszem (narzekając jednocześnie na rozczarowujące zakończenie) - więc to dla mnie szczególnie zachęcająca wiadomość.

Odnośnik do komentarza

Pre-order zrobiłem już praktycznie w momencie kiedy pojawiła się taka możliwość na gram.pl i o ile kurier nie zawiedzie to powinien odebrać grę 16/17 maja. Co prawda wydam w sumie ~104 złote, ale za to nie będę musiał męczyć się w kolejkach w Tesco :P

 

Jeśli chodzi o demo, to Gop stwierdził, że może się pojawi po premierze, bo żeby zrobić grywalne demo potrzebują około miesiąca, co raz średnio się kalkuluje, dwa wymaga przerzucenia całego zespołu do pracy tylko nad tym.

 

Btw. Na tej stronie sprawdzałem czy mi pójdzie gra.

Odnośnik do komentarza

A można wiedzieć, co takiego wspaniałego w nim będzie? Jedynka mi nie przypadła do gustu, a kupiłem w wersji rozszerzonej... Nie podobała mi się kamera i system walki. Jak to jest w dwójce? Recenzji z CDA nie czytałem, bo jeszcze nie zakupiłem czasopisma.

Odnośnik do komentarza

A można wiedzieć, co takiego wspaniałego w nim będzie? Jedynka mi nie przypadła do gustu, a kupiłem w wersji rozszerzonej... Nie podobała mi się kamera i system walki. Jak to jest w dwójce? Recenzji z CDA nie czytałem, bo jeszcze nie zakupiłem czasopisma.

Krótki filmik pokazujący jedną z początkowych misji

Sporo filmików gdzie twórcy mówią jak gra będzie wygłądała

 

System walki ma być zmieniony, kamera też będzie trochę inna i tylko jedna. Reszty dowiesz się z tych filmów i recenzji, bo przed 16 maja nikt ze zwykłych śmiertelników nie zagra w Wiedźmina ;)

Odnośnik do komentarza

Zaraz mnie coś strzeli normalnie. :roll:

 

Doszedłem do wniosku, że sobie na Ubuntu zainstaluję pierwszego Wiedźmina - wg WineApp chodzi jak złoto, tylko trzeba zainstalować patcha 1.5. A żeby go zainstalować trzeba mieć zainstalowanego 1.4 - ok, ściągnąłem tego prawie gigowego potwora, chcę go teraz zainstalować - nie można, bo trzeba mieć zarejestrowaną grę. Ok, włączam autostart, chcę rejestrować grę... a tu błąd Internet Exception 12037. No ok, wine ma swoje prawa, myślę (później sprawdziłem, że to nie jest związane z wine), wchodzę na stronę podaną w autostarcie, żeby się zarejestrować ręcznie, a tu:

 

http://www.pl.thewit...m/registration/

 

I Zarejestruj/ Zaloguj nieczynne. Czy mam rozumieć, że w związku z premierą nowej części, posiadaczy części pierwszej ma CD Red w dupie? :>

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, czy ja jestem taką sierota manualną, czy tez może poziom trudności nowego Wiedźmina jest wyśrubowany, czy tez to wina dość kijowego sterowania robionego pod pad? Ilość zgonów, jaką zaliczyłem w tej grze na poziomie normalnym jest przerażająca. W prologu omal nie rozwaliłem myszki gdy powtarzałem jedną walkę bodaj 30 razy :| Po fakcie okazało się, że przechodziłem ów prolog od rzyci strony, ale mimo wszystko. Wydaje mi się jakby początek był pozbawiony balansu. Od początku jesteśmy rzucani na przeciw dość silnym i zdecydowanie przewyższających nas liczebnie oddziałów co nie pomaga nauce taktyki walki. Która przez to sprowadza się się do chaotycznego "turlania" się we wszystkich kierunkach i unikania ciosów, bo na blokowanie nie mamy wigoru. Zupełnie mnie nie przekonuje ten system walki, może gdy moja postać nie będzie takim patafianem, a ja nauczę się kombinacji uników, uderzeń, parowań i walenia znakami to coś z tego będzie. Ale robienie tego na klawiaturze jest dość nieporęczne. Na razie, po około 10 zgonach w misji "Twarde lądowanie" (samiuteńki start Aktu 1) postanowiłem zmniejszyć poziom trudności, bo po prostu gra przeradza się w ciąg powtarzanych moich nieumiejętne prowadzonych nawalanek z masami wrogów zamiast "pławienia" się w fabule.

A fabuła ma mocnego kopa na starcie, aczkolwiek nie wiem jak Sapkowski zapatruje się na to co CDP Red uczyniło z bohaterami jego powieści :-k

Odnośnik do komentarza

Walka jest faktycznie dużo trudniejsza, ale IMO da się ją ogarnąć z tym, że ja gram na padzie :P

Kluczowe praktycznie dla każdej walki jest korzystanie ze wszystkich możliwości od uników i bloków przez znaki i petardy aż do wypicia jaskółki przed walką. A nawet przy korzystaniu z tego wszystkie często muszę albo uciekać i liczyć na rozdzielenie się przeciwników, albo korzystać z pomocy natury i zapędzać przeciwników w legowiska potworów :P

 

Mnie irytują mało intuicyjne mapy i częste wywalanie gry.

Odnośnik do komentarza

Z wad dodałbym wyraźne doczytywanie się tekstur podczas przerywników (no ale to może wina komputera) no i nadmiernie rozbudowany moim zdaniem dziennik, który jest krokiem wstecz w stosunku do jedynki - po prostu jest mało pomocny, nie wiadomo co robić. A samouczek to już zupełna katastrofa. Wyświetlenie na 5 sekund drobniutką czcionką informacji podczas walki co robi dany znak/klawisz to poroniony pomysł imo. Co do tej jaskółki to np. w starciu na dziedzińcu przy bramie nie ma gdzie się jej napić, a to zdecydowanie by pomogło w walce.

Dudek, na jakim padzie grasz? Mojego no-name gra nie widzi :| W sumie wszystkie "manualnie wymagające" gry typu Assassin's Creed czy GTA przechodziłem na padzie, może stąd moja klęska w starciu z system walki w W2 :-k

Odnośnik do komentarza

Michu - Gram na padzie do Xboxa, a konkretnie na modelu z tej aukcji.

 

Dziennik IMO wygląda ciekawie, ale tylko w kwestii opisów, bo ciągle mam uczucie, że nie bardzo wiem, co dalej ;). Na dodatek zawsze gdy w niego wchodzę, to karta graficzna zaczyna się strasznie grzać, więc za jednym zamachem mogę posiedzieć tam maks kilka minut.

 

Samouczek zepsuli, ale na początku ginąłem tyle razy, że w końcu zdążyłem przeczytać pojawiające się porady :kekeke:

 

Tekstury faktycznie potrafią przymulić, ale nie bardzo mogę się tego czepiać, bo gram na minimalnych.

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie mi się wydawało, że obsługuje tylko Xboxowego pada. Może ten emulator, który działał w GTA da radę :-k

Tak czy siak widać, ze gra na milion procent wyjdzie na konsole. Jest do tego całkowicie gotowa i chyba robiona z założeniem, żeby wreszcie uszczknąć trochę z miliardów jakie na gry wydają konsolowi gracze na całym świecie.

Odnośnik do komentarza

Konsolowa połowa czynności, samouczek zrobiony dla mistrzów szybkiego czytania, kiepskie sterowanie, skandalicznie źle zrobione walki na pięści (sorry, trzeba mieć faktycznie refleks Geralta, żeby zauważyć te literki i wcisnąć je w odpowiednim momencie), horrendalny przeskok między poziomem łatwym a normalnym...

Gdyby nie Geralt, to bym tej gry nie ciągnął dalej po bardzo złych pierwszych paru wrażeniach. Zaczynam żałować, że się zdecydowałem na zakup tej gry zamiast jakiś innych tytułów.

 

Może to wszystko przez to, że nienawidzę gier przygotowanych pod konsole...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...