Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które sa w Akcie V i grają po stronie

ludzi

 

 

 

W zadaniu Płomień który oczyszcza, mam się przebijać przez barykady. Lewa ok, do prawej przebijam się rozwalając Aardem jakąś tam kupę śmieci. Pozostaje ostatni bastion Scoia'tael. No i dupa. Nie mogę się do niego dostać. Są trzy wejścia, wszystkie zawalone. I nic nie pomaga. Nie wiem czy to błąd? Jeśli tak to po prostu zonk, bo się tam nie dostanę.

 

 

po czyjej stronie gram i pytanie są zaspojlerowane, żeby nie było...

 

No nie, ale Wiedźmin minusa załapał. Dramat na łembleju. Okazuje się, że to co napotkałem, to skandaliczny błąd CDP Red. Nie wiem jak oni to wypuścili :o Jest na szczęście łatka, która rozwiązuje problem w V akcie (mam nadzieję, że chodzi o ten błąd :roll:)

Jak już jesteśmy przy błędach, to stabilność gry też nie jest jej najsilniejszą stroną :/

 

@Pavulon - ta gra nie jest taka, że masz dwa wyjścia i jedno dobre drugie złe czy na odwrót. Pamiętaj, że efekty decyzji poznajesz po kilku/nastu/dziesięciu godzinach gry :> I rada na przyszłość - smary i eliksiry działają kilka godzin, więc możesz te czynności zrobić przed walką :)

Odnośnik do komentarza

Wiedźminem się zachwycam. Podoba mi się mnóstwo rzeczy: od walki, przez dialogi, do alchemii i rozwoju postaci (to akurat kwestia gustu). Nie będę wypisywał kwestii oczywistych.

 

Natomiast minusy. Są. Małe, ale irytujące. Mnóstwo niedoróbek poprawił patch, ale:

- wchodzę do chaty na 5 sekund, szybki szaber, wychodzę i... świat ładuje się baaardzo długo (mam 1,5 giga Ramu)

- scenki, przerywniki, owszem zrobione z jajem, ale jeżeli jakaś sytuacja wymaga dwóch lub więcej scenek, to traci ona na dynamizmie (każda scenka zaczyna się "jakby" na nowo

- stabilność po łatce jest lepsza, ale jednak kilka powrotów do Windy już zaliczyłem (gram kilka godzin)

 

To są takie małe zgrzyty, które zauważyłem. Nie szukałem ich na siłę, aby się przyczepić. Nie są to też, aż tak małe bugi, że przy ogólnym zachwycie mógłbym ich po prostu nie zauważyć. Podejrzewam, że tylko ostatnią rzecz da się naprawić łatą.

 

Edyta podpowiedziała, że nie podoba mi się do końca sposób magazynowania różnych rzeczy - zwłaszcza składników alchemicznych. Brak jakiegoś segregatora wymaga na mnie, abym pamiętał jaka ikonka odpowiada za vittriol i ile i jakich składników potrzebuję żeby zrobić puszczyka.

Odnośnik do komentarza

Mam problemy z łatką. Gra podpowiada mi, że powinienem ją zaktualizować do wersji 1.1a, ale gdy ściągnę patch i go zainstaluję, wersja gry się nie zmienia :| i gra na nowo proponuje ściągnięcie dopiero co zainstalowanej łaty. WTF?

 

Natomiast minusy. Są. Małe, ale irytujące. Mnóstwo niedoróbek poprawił patch, ale:

- wchodzę do chaty na 5 sekund, szybki szaber, wychodzę i... świat ładuje się baaardzo długo (mam 1,5 giga Ramu)

Ja mam 2 GB i też to odczuwam :|

Odnośnik do komentarza

Btw, pacz 1.1a usuwa bug z Aktu V, więc kamień z serca :ufff:

@Dix_ ja zaraz po instalacji 1.1a z głupia frant kliknąłem "najnowsze aktualizacje" i gra proponowała mi ściągnięcie paczu 1.1a.

A wiem, że się zainstalował bo nie miałem tego koszmarnego błędu.

 

Jesli narzekacie na powolne działanie, to powiem tylko, że początek aktu V jest takim testem dla kompa, że normalnie strach. Mój smok miał z nim kłopoty (niewielkie, ale zauważalne)

Jeśli komuś gra przycina przy ~5 postaciach podczas walki na łące, to może się zdziwić w "piątce"...

Odnośnik do komentarza
Możesz zdefiniować parametry?

C2D 2.4, GF 7950GT 512, 2 GB.

 

Gram na rozdzielczości 1280X1024 i chyba maksymalnych detalach. Nie mówię, że grac się nie da, tylko po prostu za dużo się dzieje jak dla komputera i zauważyłem spadek prędkości animacji. Mówię to, żeby się można było uzbroić w cierpliwość :)

 

A co do wersji gry to po zainstalowaniu łatki 1.1a wersja gry to 1.1.0.1119. Czy to oznacza, że łata 1.1a "weszła"?

 

Tak, mam tą samą łatę i jest to na pewno 1.1a

Odnośnik do komentarza
Powiem tyle:

 

Wiedźmin chutliwy jest... no i (dla tych co w Akcie 2) -

"Prawie robi wielką różnicę" :hahaha:

 

Jak to usłyszałem to zaliczyłem klasycznego :rotfl:

 

Mam pytanie.

Praktycznie kończę już 2 akt, chodzi mi o pierwszą, poboczną misję. Koło kanałów gościu zlecił mi, żebym przyniósł mu sygnet. MAm ten sygnet, czekam na gościa długi czas, a jego nie ma.

Bug?

Odnośnik do komentarza
MAm ten sygnet, czekam na gościa długi czas, a jego nie ma. Bug?

 

Koles ("Cwaniaczek") jest tylko przed świtem. Z resztą sam o tym mówi :) Nie bug.

 

Jest mnóstwo questów pobocznych zależących od pory dnia.

 

O kufffa, jaki tekst pada w epilogu :lol:

 

 

- Ruszymy z bratnią pomocą

- Jakoś bratnia pomoc kurewsko źle mi się kojarzy i wolałbym, żebyście (tu bym zdradził za dużo)

 

Odnośnik do komentarza

Błe... niestety zrobiłem jedną rzecz w innej kolejności niż gra chciała i już jednej misji nie zrobię.

 

Chodzi o Akt 1.

 

 

 

Nie pogadałem z gościem o imieniu Leuvardeen (misja z odszukaniem brata) zanim zaczęła się draka z Salamandrą i teraz po zabiciu bestii nie mogę dostać się do kaplicy, aby złożyć szczątki jego brata... Kaplica powinna być teraz dostępna, skoro klecha gryzie ziemię. No trudno - mam nadzieję, że nie straciłem zbyt dużo z wątku?

 

Inna sprawa, że misję z jakimś rzecznym potworem dla wielkiego łowczego zrobiłem już po zabiciu bestii, a przed powrotem do karczmy po Shani

 

Odnośnik do komentarza

Michu no ja wiem... ja należę do tych, którzy w cRPG muszą zajrzeć wszędzie, zrobić wszystkie questy, pogadać z każdym, wyczyścić logbook itp. itd. Dlatego tak mnie to boli :)

 

Pamiętam jak nie mogłem znaleźć jednego elementu jakiejś misji pobocznej w BG2 - krew mnie zalewała, że pod koniec gry miałem w questach aktywnych coś w stylu:

- znajdź 4 elementy, aby wieśniak z małej i nic nieznaczącej wsi był zadowolony i dał Ci w nagrodę 5 sztuk złota i 100 exp

- zabij ostatniego superbossa, który grozi zniszczeniem świata, a w nagrodę zobaczysz napisy końcowe oraz świat realny

 

To był personalny dramat :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...