Skocz do zawartości

Wiedźmin


P0nury

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem trochę i mogę z czystym sumieniem powiedzieć - wciąga. Cholerny zjadacz czasu z genialnymi tekstami. Jeden z tych niewielu rpg'ów, przy których po prostu CHCĘ wykonywać zadania, żeby się czegoś dowiedzieć. Niestety, musiałem detale obniżyć wszystkie do minimum :| Mimo wszystko, świat nadal wygląda całkiem sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Niestety, musiałem detale obniżyć wszystkie do minimum ysz.gif Mimo wszystko, świat nadal wygląda całkiem sympatycznie.

 

Ja też musiałem :-( Na szczęście jestem z pokolenia, które wiele potrafi dopowiedzieć sobie wyobraźnią ;)

 

Hmm... to znaczy, że tak jak ja, potrafisz docenić takie arcydzieła jak Baldur, Planescape itp? Mimo iż wielu graczy nawet kijem by ich nie dotknęło ;)

 

A Wiedźmin zassał mnie... oj... i to bardzo. Zastanawiam się tylko czy grałbym w niego z takim zapałem gdyby nie to, że jestem Wiedźminofilem :)

Odnośnik do komentarza
Hmm... to znaczy, że tak jak ja, potrafisz docenić takie arcydzieła jak Baldur, Planescape itp? Mimo iż wielu graczy nawet kijem by ich nie dotknęło wink.gif

 

 

Jak pisałem wcześniej, mam na półeczce BG I i II z dodatkami, Icewind Dale I i II, Planescape Torment, NWN część pierwszą, sporo M&M, Wizardry i wiele innych, aczkolwiek szczególne miejsce będzie zajmować zawsze Albion - pierwsza oryginalna gra, którą kupiłem i którą uważam za fantastyczną - ale to nie o tym była mowa...

 

A Wiedźmin zassał mnie... oj... i to bardzo. Zastanawiam się tylko czy grałbym w niego z takim zapałem gdyby nie to, że jestem Wiedźminofilem smile.gif

 

i gdyby nie była to polska producja - mam to samo :] Ciekawi mnie podejście do gry ludzi, którzy nie mieli do czynienia z prozą ASa :-k

Odnośnik do komentarza
Można jakoś sprawdzić "Wiedźmina" ? Jest jakieś demo? Bo ja o żadnym nie słyszałem. Nie chcę "w ciemno" wydać kasy a potem odstawić gierkę na półkę bo nie będzie "śmigać"

 

Niestety nie ma - natomiast jeśli masz kartę grafiki z Pixel Shaderem 2.0 (Radeony wyższe niż 9250, GF FX i nowsze), 1GB Ramu i procesor ~2GHz, to raczej pójdzie :]

Odnośnik do komentarza
Kupiłem dziś...

 

Potwierdzam. Wciąga że ojp...

 

Mam pytanie bo utknąłem na początku :)

 

W jaki sposób wymieszać te składniki na eliksir dla Triss? Nie widzę tej ikonki "fiolki" jak mówi gra...

No, najpierw to musisz mieć pazur tego potwora, pióro jaskółki, afair, do tego minerały (to była dwuczłonowa nazwa) i alkohol - podstawę eliksiru. Chyba wymieniłem wszystko :-k Aa, jeszcze chyba jakieś zielę. W każdym bądź razie, nie mieszaj nic ze sobą, dopóki nie będziesz miał szystkich składników. Jeśli już będziesz miał, to podchodzisz do ogniska, medytacja, następnie zakładka alchemia, wybierasz z listy 'Eliksir dla Triss', to wszystko się samo doda, mieszasz, medytujesz i koniec ;)

 

Ja się na tym złapałem, bo nie miałem wszysktich skłądników i zacząłem część składników ze sobą mieszać :doh: I później żebrał od kumpli alkohol, pazury, minerały, ale w końcu się udało :)

 

 

 

 

Gra wciąga cholernie. Zanim sie obejrzałem, trzy godziny poszły w p... :] Ale co by nie mówić, fabuła interesująca, grafika bardzo dobra, aczkolwiek strasznie razi mnie w oczy to, że rozmówcy ledwo co ruszają ustami :] Ogólnie polecam, gra świetnie wydana, rewelacja po prostu :)

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą skończyłem przechodzić grę. Krótko mówiąc jest GE-NIA-LNA :) Klimat ostatniego rozdziału czy epilogu jest po prostu boski, a wcześniejsze wybory ich konsekwencje są znamienne dla fabuły. Pod koniec zostaje również kilka niedopowiedzeń, więc można samemu wysilić wyobraźnie ;)

 

 

Btw. Outro miażdzy :)

Odnośnik do komentarza
Wybacz, ale 9600 i to SE to raczej staroć jakich mało i w ogóle mało kto pamięta takie karty. Sam miałem 9600 i miała ona problemy z GTA już na wyższych detalach wink.gif

 

Pocałuj mnie w ucho :*

 

Wiem, ze stary, ale ja nie gonię za nowinkami technicznymi. I wiem, że proceder taki będzie się powtarzał coraz częściej, ale ja wymagań nie mam wielkich. Póki co Wiedźmin działa.

Odnośnik do komentarza

A ja mam do was prosbe potrzebuje ostatnie dwa kamienie ktore musze zebrac a jest ich 10 , chodzi o tego co wypada z potwora ktorego musze pokonac i tego ktorego znajde przypadkowo , tylko niestety nie mam pomyslow gdzie. Mapa prowadzi mnie do Golem-a ale tam za bardzo tez nie wiem co mam zrobic :/ Mozecie pomuc ...

A co do gry genialna....wciagnela mnie chodz wiedzmina kojaze jedynie z Filmu ale obecnie nadrabiam lektora...;)

Odnośnik do komentarza
A ja mam do was prosbe potrzebuje ostatnie dwa kamienie ktore musze zebrac a jest ich 10 , chodzi o tego co wypada z potwora ktorego musze pokonac i tego ktorego znajde przypadkowo , tylko niestety nie mam pomyslow gdzie. Mapa prowadzi mnie do Golem-a ale tam za bardzo tez nie wiem co mam zrobic :/ Mozecie pomuc ...

A co do gry genialna....wciagnela mnie chodz wiedzmina kojaze jedynie z Filmu ale obecnie nadrabiam lektora...;)

Musisz iść do Vaski, która opowie Ci o tym Golemie i dostaniesz nowe zadanie o nazwie 'Strażnik'. Nie pamiętam już, a nie chce mi się teraz sprawdzać, ale to chyba ona daje Ci też kartę tarota potrzebną do analizy dla Kalksteina, który z kolei powie Ci jak pokonać Golema. Ostatni kamień dostaniesz od Detektywa Raymonda.

 

Tak btw. to kazdą misje masz dokładnie opisaną w poradniku do gry ;P

Odnośnik do komentarza

Dla tych, którzy już są w Wyzimie lub dalej

 

Mam ogromne problemy z Bestią, uratowałem Abigail, na samym początku waki z Bestią ona coś tam czaruje, ale potem jeden z tych 'pomocników' Bestii ją zabija, a ja nie mam jak jej ochronić, bo najpierw muszę nasmarować miecz tym smarem na potwory, a potem wypić Jaskółkę, a w tym czasie te pieski zadają mi obrażenia :-k Cóż, będę dalej próbował. I takie pytanie, da się jakoś uchronić od tych ataków Bestii, po których nie mogę nic zrobić i stoję w miejscu? Bo właśnie przez to stanie w miejscu mnie Bestia zabija. Z góry dzięki za wszelką pomoc :]

 

 

 

 

Edyta mówi, że się uporałem z Bestią. Trzeba było

wybrać drugą opcję w kwestii spalenia Abigail. Jednak wieśnacy są o wiele lepsi :] Zbijali pieski, a ja sam na sam z Bestią ;)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...