Skocz do zawartości

Prezenty na wszelakie okazje


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym kupić teściowi dobre noże, on jest bardzo dobrym kucharzem i uwielbia gotować, dobrze się na tym zna. Chyba najlepsze są noże Fiskarsa, może ktoś polecić coś z tej lub innej firmy? Bo na Allegro widzę różne w różnych cenach, ale nie wiem jak to się przekłada na ich jakość.

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą to jakby ktoś wiedział na co zwłaszcza zwracać uwagę kupując nóż (już mnie szlag trafia jak mi się pomidor rozpierdala, równie dobrze mógłbym kroić palcami) do uniwersalnego użytku, jednocześnie nie chcąc wydawać majątku na jeden nóż to będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dupa, nie ma sensu kupować uniwersalnych bo to gówno.

Do warzyw możesz mieć właściwie jeden. Dodaj obieraczkę (przynajmniej ja inaczej ziemniaków itepe nie obieram), jeden do mięsa (długie, wąskie ostrze), długi z szeroko rozstawionymi ząbkami do pieczywa i w sumie tyle starczy. Ja mam dłuższy i krótszy nóż do warzyw bo mi wygodniej, mam też nóż do sera i oczywiście tasak bo wygodna sprawa. Szukaj czegoś po prostu z nierdzewnej stali. Ja osobiście lubię jak jest jeden kawałek metalu jako cały nóż. Dobrze się trzyma, ładnie wygląda i nic nie odpadnie ;)

Do tego dokup ostrzałkę i pozamiatane. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz do 100zł powyższy komplet. Aczkolwiek może i wyjść drożej. Inna sprawa, że dobre noże, dobrze utrzymywane to inwestycja na lata :)

Odnośnik do komentarza

mam kilka z kerfa(z obecnej promo) i są całkiem spoko. ważne tylko żeby zacząć od zakupu ostrzałki, bez niej zestaw jest bezużyteczny. mam analogiczny z makro w tym santoku i ostrzałkę i jest spoko, czasem trzeba podostrzyć ale ładnie się pomidorka bez ząbków kroi :) każdy kosztował klilkanaście-kilkadziesiąt złotych

 

miałem w ręce nóż za przysłowiowy 1000 i powiem szczerze, nie chciałbym upierdolić takiego noża, a sporo lepiej mi się tym nie kroiło

 

co do noży Fiskarsa, mają dwie pary wśród znajomych i narzekają, że często, nawet bardzo trzeba je ostrzyć, z drugiej strony to raczej sprawdzona firma, ktora szybko nie zniknie z rynku, jak sie cos spierdoli to można dokupić

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...

Kupię gdzieś do 50 zł bransoletkę damską z wygrawerowaniem napisu do 20 znaków?

Samą bransoletkę za 50 zeta kupisz spokojnie, na jakimś Wileńskim albo Arkadii. Ale za wygrawerowanie czegoś tam sporo dołożysz. Liczą sobie od znaku. Więc bransoletka + 20 znaków za 50 zł odpada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...