Skocz do zawartości

Prezenty na wszelakie okazje


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu miałbym się bać, opowiada o swoich przygodach z Pique i chłopaka by to demoralizowało :keke:? W sumie chodzi o to, żeby mu się spodobała na tyle, że może potem sam jakąś inną książkę kupi, tak jak Fasol pisał. Najchętniej pewnie przeczyta coś o Barcy ale jak jest jakaś pozycja niekatalońska która jest lepsza od tych katalońskich to czemu nie.

Odnośnik do komentarza

Ale masz gałki jmk? Bo pamiętam, że parę lat temu pady za 17zł analogów nie miały :P.

 

Mam gałki i działają :P

 

http://www.empik.com/messi-chlopiec-ktory-zawsze-sie-spoznial-a-dzis-jest-pierwszy-faccio-leonardo,p1062046212,ksiazka-p?reko=empik

Fajna książka. Ale może zachęć go do historii, fajna pozycja to "El Diego".

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy później...

Odkopuję.

 

Zostałem zaproszony na ślub i wesele kolegi (sąsiada). Znamy się od 8-go roku życia, czyli prawie ćwierć wieku.

 

Nie wiem czy wypada pytać, co wraz z żoną chcą dostać w prezencie, zdać się na intuicję, czy po prostu kupić bombonierkę/kwiaty + koperta?

 

Jeżeli ostatnia opcja to ile daje się obecnie od osoby?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze uważam, że nie ma nic niestosownego w spytaniu, czy coś chcą konkretnego, zwłaszcza jeśli znacie się tak dobrze. Ale jeśli nie chcesz pytać, to moim zdaniem zawsze powinno się dawać pieniądze, nigdy nie wiesz czy będzie im pasować taki robot kuchenny czy zestaw sztućców czy sokowirówka do koloru kuchni, wystroju albo własnego widzimisię.

A co do pieniędzy to chyba nie ma żadnej reguły, moim zdaniem kwota 200-300 zł od jednego gościa jest taka przyzwoita.

Odnośnik do komentarza

300 zł IMO to minimum. 200 zł w "dzisiejszych czasach" to jednak trochę za mało. Ale to też zależy od "rangi wesela".

 

Chuja tam - cieszy każe 50 złotych nawet. 200-300 to standard ostatnio.

 

To raz, a dwa - daj se spokój z kwiatkami, bombonierkami i takimi rzeczami. Te rzeczy się walają potem po metrażu, bo połowa gości wpada na ten genialny pomysł, a potem nie ma co z kwiatami zrobić i się je po 2 dniach wyrzuca.

Odnośnik do komentarza

Odkopuję.

 

Zostałem zaproszony na ślub i wesele kolegi (sąsiada). Znamy się od 8-go roku życia, czyli prawie ćwierć wieku.

 

Nie wiem czy wypada pytać, co wraz z żoną chcą dostać w prezencie, zdać się na intuicję, czy po prostu kupić bombonierkę/kwiaty + koperta?

 

Jeżeli ostatnia opcja to ile daje się obecnie od osoby?

Generalnie wypada dać przynajmniej tyle, ile państwo młodzi płacą za gościa/parę.

Odnośnik do komentarza

Ja jak idę w parze to daję 400 zł, więc analogicznie samemu 200 zł. Do tego zazwyczaj na zaproszeniu młodzi piszą co chcą - czy karmę dla psów, zabawki do domu dziecka, kupony lotto czy wino dla siebie. Jeśli nic nie napisali,to IMHO daj samą kopertę i tyle :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Siema!

Potrzebuję prezentu dla przyjaciółki na 18, w cenie od 30-50 zł.

Dziewczyna interesuję się architekturą, ale posmiać też się lubi ;)

Jakies propozycje?

Skoro interesuje się architekturą, tojak masz czas to zrób jakąs makiete architenktoniczną, np. Ząbek. Trochę dobrego kleju, papieru, farby i pudełek po zapałkach zejdzie. Prezent oryginalny i od serca. Inny pomysł - deska kreślarska, ale to droższa rzecz.

Propozycja FYM-a też w porządku.

Odnośnik do komentarza

 

Siema!

Potrzebuję prezentu dla przyjaciółki na 18, w cenie od 30-50 zł.

Dziewczyna interesuję się architekturą, ale posmiać też się lubi ;)

Jakies propozycje?

Skoro interesuje się architekturą, tojak masz czas to zrób jakąs makiete architenktoniczną, np. Ząbek. Trochę dobrego kleju, papieru, farby i pudełek po zapałkach zejdzie.

 

Ale to raczej tylko jak baardzo zależy Ci żeby ją zaruchać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...