Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Mo?e po prostu wi?cej osób my?li tak jak Ty? Skoro inni p?ac? za to miliony, to jak mo?e dzia?a? co?, co kosztuje 200x mniej? A mo?e faktycznie jest jaki? b??d. Niestety k?ócicie si? tylko, ?eby si? k?óci?, bo nie jeste?cie w stanie tego b??du pokaza?.

Mistrzu, gdyby istnialo cos, co dziala i kosztuje 200x mniej, to przekonany jestem, ze tworcy tego czegos juz dawno pukaliby do drzwi wszystkich linii kolejowych na swiecie i na pewno nie odchodziliby z kwitkiem... Nie wiem, o jakim bledzie mowisz.

Odnośnik do komentarza
Znasz jakies lepsze rozwiazanie problemu przejazdow? Nie wiem, moze w innych krajach juz cos jest, np. w tych, ktore maja wiecej pieniedzy na badania i testy?

Ja znam jeden, najprostszy i najskuteczniejszy na swiecie - konkurencja :]

zapewniam Ci?, ?e bardzo wiele firm produkuje urz?dzenia SSP.

mi chodzi o konkurencje wobec PKP :]

Odnośnik do komentarza
Znasz jakies lepsze rozwiazanie problemu przejazdow? Nie wiem, moze w innych krajach juz cos jest, np. w tych, ktore maja wiecej pieniedzy na badania i testy?

Ja znam jeden, najprostszy i najskuteczniejszy na swiecie - konkurencja :]

zapewniam Ci?, ?e bardzo wiele firm produkuje urz?dzenia SSP.

mi chodzi o konkurencje wobec PKP :]

rozwi? my?l, co to ma do stanu przejazdów?

Odnośnik do komentarza
Napewno znalaz?oby si? sporo niepotrzebnych ludzi. Cho?by dró?nicy. Po co ich zatrudnia?? Przecie? wystarczy?aby instalacja fotokomórki przed przejazdem, któr? aktywowa?by przeje?d?aj?cy poci?g. Instalacja takiego sprz?tu na jednym przeje?dzie to oko?o 1500-2000 z?, licz?c w dwie strony to nawet dajmy na to 5000z?. Nietrudno wyliczy?, ?e po pó? roku inwestycja by si? zwróci?a

 

Masz przyk?ad z ostatnich tygodni. We Wroc?awiu na Kleci?skiej by? przejazd kateogrii A. Wybudowali jedn? estakade i tamt?dy pu?cili ruch. Dru?nik zwolniony. Mieli go przemianowa? na kategorie F. Mieli ale dosz?o do wypadku, w którym zgine?a jedna osoba. Ciekawe jak mia?a by dzia?a? taka fotokomórka. Jest co? takiego na E30 i na E20 chyba te?. Zwie si? to Osp1 i Osp2. Ale troche roboty by by?o. Chcia?em napisa? jakby to wygl?da?o ale nie widze takiego rozwi?zania

Odnośnik do komentarza
Tzn?

Inteligentna fotokomorka odrozni po ktorym torze jedzie pociag ?

Nie. Fotokomórk? powinno si? postawi? na tor, a nie na 2, 5, czy 20

ciekawe, co zrobi, jak przejazd b?dzie w obr?bie stacji i z jednej strony fotokomórka b?dzie mia?a jeden tor, a z drugiej siedem.

A jakie to ma znaczenie? Ruch w odpowiedni? stron? na którymkolwiek z tym torów zamyka?by/ otwiera? szlaban.

Odnośnik do komentarza
Jestem ciekaw jak ta ca?? fotokomórka zareagowa?aby gdyby nadje?d?a?y do przejazdu dwa poci?gi z przeciwnych kierunków

Domy?lam si?, ?e chodzi o 2 osobne tory, wi?c nie ma to najmniejszego znaczenia.

Nie, poci?gi jad? tym samym torem :kekeke: Dobra, ?arty na bok :]

 

Jak ta fotokomórka w ogóle dzia?a? Jest w stanie okre?li? odleg?o?? obiektu od niej, ale jak dok?adnie? Czy jest w ogóle w stanie okre?li? pr?dko?? danego poci?gu? A nawet je?li tak, to co kiedy poci?g zwalnia, np. na zakr?cie?

Dla ró?nych poci?gów, tj. dla poci?gów jad?cych ró?nymi pr?dko?ciami fotokomórki musia?aby by? w kilku miejscach, bo ró?ny jest czas od urz?dzenia do przejazdu. Pr?dko?? poci?gu nie zale?y tylko od jego rodzaju (po?pieszny, zwyk?y) ale tak?e np. od warunków atmosferycznych. I co wtedy? Umie?cimy kilka fotokomórek? I kto b?dzie decydowa? która ma dzia?a? w danych warunkach? No bo przecie? nie dró?nik :>

Skoro jest tanie, ma?e, wi?c na pewno jest podatne na uszkodzenia. A taka fotokomórka musia?aby sta? w bardzo ró?nych miejscach, w lasach, przy drogach, wi?c ryzyko uszkodzenia ro?nie. Co wtedy?

A teraz jestem ciekaw jakie Ty znasz wady tego urz?dzenia, bo chyba nie powiesz mi ?e jest idealne. Wady dró?ników znamy.

Odnośnik do komentarza
Jest w stanie okre?li? odleg?o?? obiektu od niej, ale jak dok?adnie? Czy jest w ogóle w stanie okre?li? pr?dko?? danego poci?gu?

Nie, ale po co ma to robi?? Sta?em kiedy? na przeje?dzie, gdzie by? dró?nik grubo ponad 30 minut, wi?c ró?nicy to nie zrobi. B?dzie zamyka?a szlaban wtedy, gdy poci?g obok niej przejedzie.

Skoro jest tanie, ma?e, wi?c na pewno jest podatne na uszkodzenia. A taka fotokomórka musia?aby sta? w bardzo ró?nych miejscach, w lasach, przy drogach, wi?c ryzyko uszkodzenia ro?nie. Co wtedy?

Nie jest podatna na uszkodzenia. Montuje si? to w metalowych skrzynkach, w takich miejscach mog? to by? bardzo mocne metalowe skrzynki.

A teraz jestem ciekaw jakie Ty znasz wady tego urz?dzenia, bo chyba nie powiesz mi ?e jest idealne. Wady dró?ników znamy.

Napewno to, ?e nie ocenia pr?dko?ci. Jest w stanie tylko wykry? ruch i okre?li? jego kierunek. Trzeba doci?gn?? zasilanie no i dosy? regularnie kontrolowa? i konserwowa? w takich miejscach.

Wierz mi, burdel by?by niemi?osierny. Szczególnie je?li na stacji odbywa?y by si? manewry

Mog?oby si? tak zdarzy?. Dlatego w niektórych miejscach, w których warunki nie pozwoli?yby na zainstalowanie sprz?tu, tak jak w tym przypadku mo?naby zostawi? dró?ników.

Odnośnik do komentarza
15 lat trzeba by?o czeka?, by resort skarbu przekaza? wreszcie naszym gminom akcje Tramwajów ?l?skich. Teraz ma by? ju? tylko lepiej. Nowe tramwaje i tory maj? pojawi? si? za dwa, trzy lata, a do 2012 roku ca?a komunikacja na ?l?sku zmieni si? nie do poznania. Tak przynajmniej obiecuj? samorz?dowcy.

 

By?o uroczy?cie: go?ci przywióz? do Ronda Sztuki w Katowicach zabytkowy tramwaj, a gdy minister skarbu Wojciech Jasi?ski podpisywa? umow? o przekazaniu Komunikacyjnemu Zwi?zkowi Komunalnemu GOP 100 proc. akcji spó?ki, gra?a orkiestra górnicza.

 

Na ten moment trzeba by?o czeka? a? 15 lat, bo tyle czasu ?l?skie samorz?dy walczy?y, by sta? si? w?a?cicielami Tramwajów ?l?skich. Do wczoraj spó?ka by?a jedynym przedsi?biorstwem komunikacyjnym w Polsce nale??cym do Skarbu Pa?stwa. - Przekazanie akcji to by?a skomplikowana sprawa, ale nie na tyle, by nie mo?na by?o jej za?atwi? przez tyle lat. Ja niedawno obieca?em, ?e to zrobi?, i dotrzyma?em s?owa - stwierdzi? minister Jasi?ski i doda?, ?e spó?ka b?dzie mog?a si? wreszcie rozwija?.

 

Zmiana w?a?ciciela by?a tak wa?na, bo teraz Tramwaje mog? si? wreszcie stara? o unijne dotacje na wymian? taboru i remont torów. Piotr Uszok, prezydent Katowic, które b?d? mia?y w spó?ce najwi?cej, bo 25 proc. udzia?ów, zaznacza jednak, ?e nie stanie si? to od razu. Nowe wozy trafi? na ?l?sk nie wcze?niej ni? w 2009 roku, bo tyle czasu potrzeba na przygotowanie wniosków do UE i zdobycie dotacji. Potem ma by? ju? tylko lepiej. Zdaniem prezydenta Uszoka do 2012 roku komunikacja tramwajowa na ?l?sku zmieni si? nie do poznania. B?d? nowe tory, nowe po??czenia i nowy tabor. - Tramwaje, które dzi? widzimy na ulicach, znikn? na zawsze, a zast?pi? je nowoczesne i bardzo bezpieczne maszyny - mówi Uszok.

 

O tym, jak b?d? wygl?da? inwestycje w Tramwajach ?l?skich, w du?ej mierze zdecyduje specjalny raport przygotowywany w?a?nie przez firm? doradcz? Ernst&Young. Specjali?ci przez kilka miesi?cy zbierali informacje od ?l?skich gmin o tym, jak wyobra?aj? sobie transport na ich terenie, w jakie linie chc? inwestowa?, a których si? pozby?. Raport, za który KZK GOP zap?aci 600 tys. z?, ma by? podstaw? do tworzenia wniosków o dotacje unijne. Pierwsze wnioski trafi? do Komisji Europejskiej w 2008 roku. - Dla mnie kluczow? spraw? b?dzie remont torowisk, bo bez tego nie ma sensu kupowa? nowych tramwajów. Na zdezelowanych szynach nie poradzi sobie nawet najlepszy tramwaj - mówi Roman Urba?czyk, przewodnicz?cy KZK GOP.

 

To by? ostatni dzwonek na przej?cie Tramwajów, które z powodu niedoinwestowania s? w trudnej sytuacji. W 2006 roku roczna strata spó?ki wynios?a oko?o 3 mln z?. Dlatego firma stara si? o pomoc publiczn? w wysoko?ci 30 mln z?, któr? chce przeznaczy? m.in. na sp?at? zad?u?enia.

 

Dzisiaj ma si? zebra? pierwsze walne zgromadzenie spó?ki, które przygotuje wniosek o wpisanie do rejestru s?dowego nowego w?a?ciciela, czyli KZK GOP. Potem przyjdzie czas na wybór nowej rady nadzorczej, w której zasi?d? przedstawiciele ?l?skich gmin. Nieoficjalnie dowiedzieli?my si?, ?e w Tramwajach nie b?dzie nowego zarz?du. Spó?k? - przynajmniej na razie - b?d? kierowa? dotychczasowi prezesi.

Wreszcie sta?o si? to co mia?o si? sta? ju? kilka lat wcze?niej. Du?y wp?yw na to mia?o przyznanie Polsce Euro 2012 - ?l?scy samorz?dowcy wreszcie zauwa?yli, ?e stan techniczny komunikacji miejskiej jest w tragicznym stanie a te nowe tramwaje, które si? ostatnio pojawi?y nie za?atwiaj? w ?aden sposób sprawy.

Odnośnik do komentarza

Fikander: mam pytanie. W niektorych pociagach (a raczej wagonacy) osobowych, tych starszego typu. Nie wiem jak je dobrze okreslic, ale te takie najbardziej standadrowe wagony, maja takie cos dziwnego, tzn nie wiem do czego to sluzy. Juz opisuje o co mi chodzi. Jak sie wejdzie dotakiego wagony przez ktores drzwi i wchodzi w korytaz to przy pierwszych miejscach do siedzenie po jednej stronie na sniecie przy drzwiach zamiast siedzen sa takie metalowe kraty jakies. Mam nadzieje ze dobrze i zrozumiale to opisalem;) No i pytanie jest takie co to sa te kraty i do czego sluza?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...