Skocz do zawartości

Kolej


Fikander

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj?c to zatrzyma?e? si? w szkole podstawowej na budowie urz?dze? technicznych. Czysty roku. Jest tak, jak pisze Fika - urz?dzenie oparte na jednej fotokomórce to sobie mo?esz ustawi? pod domem, aby uruchamia?o obwód elektryczny ?wiat?a zewn?trznego a nie decydowa?o o ?yciu i kilkuset osób

Dobrze zaprogramowana maszyna b??dów nie pope?nia - cz?owiek owszem. Zdecydowanie wola?bym, ?eby moje ?ycie zale?a?o od takiej maszyny, ni? od chciejstwa, zm?czenia, czy alkoholizmu dró?nika.

popelnia - z prostego powodu - nie potrafi myslec abstrakcyjnie i podejmuje decyzje operujac na schematach.

 

jak cos wychodzi poza schemat to mamy problem.

Odnośnik do komentarza
Czytaj?c to zatrzyma?e? si? w szkole podstawowej na budowie urz?dze? technicznych. Czysty roku. Jest tak, jak pisze Fika - urz?dzenie oparte na jednej fotokomórce to sobie mo?esz ustawi? pod domem, aby uruchamia?o obwód elektryczny ?wiat?a zewn?trznego a nie decydowa?o o ?yciu i kilkuset osób

Dobrze zaprogramowana maszyna b??dów nie pope?nia - cz?owiek owszem. Zdecydowanie wola?bym, ?eby moje ?ycie zale?a?o od takiej maszyny, ni? od chciejstwa, zm?czenia, czy alkoholizmu dró?nika.

Po tym co przeczyta?em - EOT

 

Dodam, tylko ?e uk?ady SSP zapewne dzia?aj? w wi?kszym systemie (s? ze sob? po??czone) i cz?owiek musi je nadzorowa?. W przypadku Twojej pojedynczej "fotokomórki" taki system te? by musia? by? stworzony, wi?c to 1500 PLN to jest wyssane z palca.

Odnośnik do komentarza
no w?a?nie problem w tym, ?e jedna fotokomórka to nie jest 'dobrze zaprogramowana maszyna'

Jest. Mo?e sama fotokomórka nie, ale razem z urz?dzeniem odbieraj?cym sygna?y i opuszczaj?cym/podnosz?cym szlaban jest.

popelnia - z prostego powodu - nie potrafi myslec abstrakcyjnie i podejmuje decyzje operujac na schematach.

jak cos wychodzi poza schemat to mamy problem.

Jedzie co? przypominaj?cego rozmiarem poci?g - zamyka szlaban, przejedzie to otwiera i ca?a filozofia. Gdzie tu widzisz co?, co mo?e wykracza? poza schemat?

Ale przeciez maszyne tez programuje czlowiek - czy nie ma chciwych, zmeczonych i podchmielonych technikow-informatykow?

Pewnie s?, ja si? nie spotka?em, ale zawsze uruchomienie danego fotoradaru/ fotokomórki/ alarmu itp poprzedzaj? testy.

Odnośnik do komentarza
popelnia - z prostego powodu - nie potrafi myslec abstrakcyjnie i podejmuje decyzje operujac na schematach.

jak cos wychodzi poza schemat to mamy problem.

Jedzie co? przypominaj?cego rozmiarem poci?g - zamyka szlaban, przejedzie to otwiera i ca?a filozofia. Gdzie tu widzisz co?, co mo?e wykracza? poza schemat?

fotokomórk? przecina co? przypominaj?cego rozmiarem poci?g, ale nie przecina fotokomórki po drugiej stronie przejazdu

po dwudziestu minutach mamy wielokilometrowy korek przed zamkni?tym przejazdem, a zadowolony z siebie nied?wied? chrapie w lesie siedem kilometrów dalej :/

Odnośnik do komentarza
Sorry, mo?e moja wiedza zoologiczna nie jest du?a

wybaczamy.

 

id?c dalej:

 

przez fotokomórk? przed przejazdem przeje?d?a co? przypominaj?cego rozmiarami poci?g, szlabany zostaj? zamkni?te

przez fotokomórk? za przejazdem przeje?d?a co? przypominaj?cego rozmiarami poci?g, szlabany zostaj? zamkni?te

na tory wje?d?a samochód, po czym zostaje zmia?d?ony wagonem ze sk?adu poci?gu towarowego, który nieszcz??liwie uleg? rozerwaniu mi?dzy fotokomórkami.

 

pkp wyp?aca milionowe odszkodowania rodzinie zabitego. oszcz?dno?ci id? si? jeba?.

Odnośnik do komentarza

O! Ca?kiem przypadkiem podsun??e? mi pomys? jeszcze lepszego urz?dzenia. Te? opartego na zwyk?ej fotokomórce. Nadajniki montowane z przodu i z ty?u poci?gu - koszt oko?o 500 z?otych za komplet. Przód poci?gu przeje?d?a przez pierwsz? fotokomórk? - szlaban si? zamyka, ty? poci?gu przeje?d?a przez drug? - szlaban si? otwiera.

 

Btw. w dalszym ci?gu uwa?am, ?e w wypadku opisanym przez Ciebie powy?ej, winy nie ponosi fotokomórka, tylko zaczepienie wagonu.

Odnośnik do komentarza
Pewnie s?, ja si? nie spotka?em, ale zawsze uruchomienie danego fotoradaru/ fotokomórki/ alarmu itp poprzedzaj? testy.

A czy nie ma zmeczonych, podchmielonych i chciwych osob, ktore takie testy nadzoruja? (pytanie retoryczne)

 

Generalnie kolejnictwo jest juz na tyle stara sztuka, ze gdyby byly mozliwe takie genialnie proste i tanie rozwiazania, to mysle, ze juz dawno bylyby wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Pewnie s?, ja si? nie spotka?em, ale zawsze uruchomienie danego fotoradaru/ fotokomórki/ alarmu itp poprzedzaj? testy.

A czy nie ma zmeczonych, podchmielonych i chciwych osob, ktore takie testy nadzoruja? (pytanie retoryczne)

 

Generalnie kolejnictwo jest juz na tyle stara sztuka, ze gdyby byly mozliwe takie genialnie proste i tanie rozwiazania, to mysle, ze juz dawno bylyby wykorzystane.

w ten sposob to testy i wdrazanie czegokolwiek nie ma sensu.

 

to pytanie mimo, ze retoryczne jest tez nieco glupie ;]

Odnośnik do komentarza
To mo?e ?adnych nowo?ci do ?adnej dziedziny ?ycia nie wprowadzajmy, bo przecie?, gdyby to by?o dobre, to kto? by ju? to wymy?li??

usilujemy Ci uswiadomic, ze skoro przez duzo lat, duzo madrych osob myslalo nad bezpiecznymi i sensownymi rozwiazaniami to zapewne jestes od nich w dziedzinie o ktorej mowimy nieco mniej madry.

 

i przy calym szacunku - Twoj pomysl wymyslony przed kompem w domu raczej nie jest lepszy od tego co juz istnieje.

 

teraz rozumiesz?

Odnośnik do komentarza

By? mo?e masz racje, ale w ten sposób my?l?c nie wymy?lono by nic. Przecie?, gdyby to mia?o dzia?a?, kto? ju? by to wymy?li?. A co by by?o, gdyby tak my?la? Edison, albo wynalazca ko?a? Oczywi?cie, ?e to nie to samo, ale jest tu pewna metafora. Ja pij? g?ownie do tego, ?e jedynym argumentem, którego nie obali?em jest ten, ?e to ja to wymy?li?em.

Odnośnik do komentarza

Pytanie jest dostosowane do poziomu rozmowy - logiczne jest, ze ma sens wdrazanie i testowanie, tylko ze zawsze jest ryzyko, ze mimo setki testow cos pojdzie nie tak. Ten swiat jest po prostu zbyt zlozony, zeby przewidziec wszystkie czynniki.

 

Man_iac, probuje Ci uzmyslowic, ze przychodzisz tu ze swoja techniczna recepta na redukcje kosztow, sadzisz glupote i brniesz w nia dalej. Znasz jakies lepsze rozwiazanie problemu przejazdow? Nie wiem, moze w innych krajach juz cos jest, np. w tych, ktore maja wiecej pieniedzy na badania i testy? Oswiec mnie, bo ja nie widze powodu, dla ktorego tanszy i efektywny system mialby byc niewykorzystywany w biednych polskich kolejach?

Odnośnik do komentarza
Znasz jakies lepsze rozwiazanie problemu przejazdow? Nie wiem, moze w innych krajach juz cos jest, np. w tych, ktore maja wiecej pieniedzy na badania i testy?

Ja znam jeden, najprostszy i najskuteczniejszy na swiecie - konkurencja :]

Ale tu brniemu niestety do poczatku dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Man_iac, probuje Ci uzmyslowic, ze przychodzisz tu ze swoja techniczna recepta na redukcje kosztow, sadzisz glupote i brniesz w nia dalej. Znasz jakies lepsze rozwiazanie problemu przejazdow? Nie wiem, moze w innych krajach juz cos jest, np. w tych, ktore maja wiecej pieniedzy na badania i testy? Oswiec mnie, bo ja nie widze powodu, dla ktorego tanszy i efektywny system mialby byc niewykorzystywany w biednych polskich kolejach?

Mo?e po prostu wi?cej osób my?li tak jak Ty? Skoro inni p?ac? za to miliony, to jak mo?e dzia?a? co?, co kosztuje 200x mniej? A mo?e faktycznie jest jaki? b??d. Niestety k?ócicie si? tylko, ?eby si? k?óci?, bo nie jeste?cie w stanie tego b??du pokaza?.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...