Skocz do zawartości

ajerkoniak

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  16693
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  49

Ostatnia wygrana ajerkoniak w dniu 12 Sierpień

Użytkownicy przyznają ajerkoniak punkty reputacji!

Reputacja

3898 Bardzo lubiany

O ajerkoniak

Informacje

 • Wersja
  FM 2018
 • Ulubiony klub
  Manchester United
 • Skąd
  Zabrze
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

30228 wyświetleń profilu
 1. ajerkoniak

  Filmy

  Człowiek który zabił Don Kichota Poszedłem na ten film bo byłem ciekaw jak może wyglądać tworzony ponad 20 lat obraz, jak się Driver odnajdzie u takiego reżysera, a także ze względu na pochwały pod adresem Pryce'a. No i na pewno mogę się podpisać pod powyższymi pochwałami - Pryce jako Don Kichot jest odpowiednio rycerski i obłąkany by w każdej scenie jego postać miała sens. Driver ma raczej prostszą rolę, ale nie zawodzi, w sumie jego postać odgrywa wrażenia jakie przechodzą przez widza w trakcie projekcji. Don Kichot to produkcja, w której mam wrażenie Gilliam po robieniu jej tyle lat się troszkę pogubił. Jeżeli ma funkcjonować jako studium szaleństwa (a takie wrażenie miałem przy zakończeniu) to spełnia swoją rolę. Jeżeli zamysł był inny to przyznam, że ciężko mi go odnaleźć. Jak na Gilliama zachwyca scenografia, widowiskowa i niejednokrotnie przesadzona (co tutaj pasuje, w końcu mamy historię o szaleńcu), ciekawe ujęcia i równie przesadzona co obraz muzyka. Pod koniec film męczy, jest dosyć długi (2h12m) i właśnie najbardziej pod koniec widać te pogubienie się reżysera. Naturalnie film posiada pewne pokład humoru w stylu Pythonów i to na początku ułatwia oglądanie, potem jednak przechodzimy w poważniejsze tony i już jest ciężej. Choć na sali kinowej śmiechów było dosyć dużo i nie wiem czy większość nie potraktowała tego jako komedii. Ciężko mi film polecić bo mam wrażenie, że nie odnalazłem myśli przewodniej jaka za nim stała, ale fani Gilliama chyba powinni go obejrzeć.
 2. ajerkoniak

  Temat służbowy

  Ja powtórzę co pisałem w Zlotowym - imo dobrze by było poznać rezultat sytuacji i co się właściwie stało, że się zesrało. Ale w jaki sposób zostanie to ustalone to sprawa poszkodowanych, przecież po tej akcji nikt nie będzie biznesów z FYMem robił, więc nikomu nie zaszkodzi brak wiedzy jak to przebiega.
 3. ajerkoniak

  Polityka wewnętrzna

  Z tego co widywałem na paru marszach czy demonstracjach na jakich byłem to udział millenialsów jest całkiem niezły. Zresztą, wbijanie na zaangażowanie tego pokolenia jest trochę nie fair w sytuacji gdzie to oni są przykładowo o wiele bardziej świadomi działań prośrodowiskowych i prospołecznych, bardziej rozumieją redystrybucje dochodów i angażowanie się w inicjatywy lokalne chociażby. Pokoleniu moich rodziców możesz te rzeczy próbować tylko wyjaśnić, ale nie spotkasz się ze zrozumieniem. Więc dla mnie to jest naprawdę takie "ach ta młodzież".
 4. ajerkoniak

  Polityka wewnętrzna

  A tak swoją drogą to wśród moich znajomych aktywność w związku z ACTA nie była na zasadzie zabioro fejsa tylko na tym, że im się wydawało, że w jakiś sposób będzie cenzurowany internet. Skoro obecnie to największe narzędzie wolności, bo najtrudniej je kontrolować w przeciwieństwie do mediów tradycyjnych, to chyba zryw był godny pochwały, nawet jeśli zagrożenie nie było tak realne.
 5. ajerkoniak

  Polityka wewnętrzna

  Oczywiście, że to mit. Tak samo jak to, że teraz tylko pokolenie Wellman chodzi demonstrować.
 6. ajerkoniak

  Polityka wewnętrzna

  No błagam, sprowadzanie tego do faktu, że zabraknie mitycznego latte (nie wiem kto to pije, nie widziałem nigdy) i tekstów, że ich pokolenie to wychodziło i dalej wychodzi jest jęczeniem strasznym i typowym "kurła, kiedyś to było".
 7. ajerkoniak

  Polityka wewnętrzna

  http://natemat.pl/246293,dorota-wellman-krytykuje-mlodych-polakow-mowi-o-demokracji Dorotka dołączyła do grona narzekających na młodzież
 8. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Ogólnie dramatu nie było. Bailly i Linda dali radę, Shaw raczej MOM, dobra gra na całej długości defensywy, fatalni Sanchez, Mata, Darmian, niewidoczny Rom i McTominay. Pogba nieźle, próbował parę razy ładnie rozruszać atak, parę spoko podań, jedno wystawił świetnie Sanchezowi. Udało się ogarnąć przynajmniej ten mecz mimo chujowego preseasonu
 9. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  E, co się stało? Ale refleks Vardy ma niezły
 10. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  JEGO GENIUSZ ODRUCHOWO MU NA TO POZWOLIŁ
 11. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Ależ to zrobił, śliczności! Przyspieszenie, przerzut, wykończenie
 12. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  SHAW GENIUSZ !
 13. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  No i masz, wchodzi ech, Rom
 14. ajerkoniak

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Ale trenował indywidualnie już chyba od czerwca, przecież miał wolne od MŚ Nic, co ma być?
×