Skocz do zawartości
W ostatni weekend lipca odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy!
TEMAT ZLOTOWY
ANKIETA: CZY WEŹMIESZ UDZIAŁ W ZLOCIE?

Brachu

Użytkownik
 • Zawartość

  5425
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez Brachu

 1. Fantasy NBA 2017/18

  Dobry Żorż nie jest zły
 2. Fantasy NBA 2017/18

  na Pragie nie ma już monopolu
 3. Fantasy NBA 2017/18

  za PO
 4. Fantasy NBA 2017/18

  Mnie masakruje Lions. Ja już dziękuję.
 5. Kontynuacja wielce zas?u?onego tematu
 6. Fantasy NBA 2017/18

  Rozumiem, ze z powodu ASG 7 ruchów mam do niedzieli 25 lutego?
 7. House of Koivu

  Wszystkie DLC za wyjątkiem upiększaczy (na razie). Tryb Ironman No to zaczynamy, kolejne podejście do CK2 w trybie Duke. Bohaterem opowieści będzie Dom Koivu, którego rodową siedzibą są ziemie leżące na południowym-zachodzie Finlandii, Satakunta i Suomi. Chiefdom of Satakunta jest częścią składową jednego organizmu państwowego, High Chiefdom of Satakunta, składająca się na starcie gry z Chiefdom of Suomi i Chiefdom of Satakunta. Mapa: Ihala Koivu (01.01.738 r. – 1.06.772 rok) – 34 lata. High Chief of Chiedom of Satakunta (01.01.768 r. – 1.06.772 rok) – 5 lat. Dom Koivu pieczętuje się głową czerwonego wilka, na czarnym polu. Wódz Ihala jest chciwy, uczciwy, cyniczny, arbitralny i nieśmiały. Jest także posłusznym klerykiem oraz posiada jednego syna Terho. Ihala powoli buduje swoje ekonomiczne imperium, od czasu do czasu romansując. W wyniku takiej przygody z służką Sisko, rodzi się córka Sisko Koivu (29.07.770 rok). Celem zwiększenia pomyślności w budowaniu swojej ekonomicznej przyszłości, Ihala okaleczył się w ofierze złożonej swoim bogom, poprzez wydłubanie sobie oka. Niedługo po tym umiera w wieku lat 34 (11.06.772 rok).
 8. House of Koivu

  muszę sprawdzić
 9. Gry historyczne ze stajni Paradoxu

  Po doświadczeniach z Litwą jestem pesymistą
 10. Fantasy NBA 2017/18

  Tylko u Ciebie, jest to zwycięski remis
 11. Gry historyczne ze stajni Paradoxu

  @z0nk,@Draken,@vrc Nam pewien problem, możecie zajrzeć do strefy tekstowej i tekstu House of Koivu? Problem ukryty pod spoilerem
 12. Fantasy NBA 2017/18

  prędzej ty wygrasz niż ja
 13. Fantasy NBA 2017/18

  i tak będziesz w PO
 14. Gry historyczne ze stajni Paradoxu

  przechodzą na Ciebie. Potem i tak je musisz rozdzielić.
 15. Fantasy NBA 2017/18

  i wuj przegrałem
 16. House of Koivu

  boje się ataku i śmierci na palu. Tu jeszcze mam szansę zaatakować jedno terytorium powyżej mnie, będące de jure Duke of Satakunta. Brat Króla Danii weźmie Hamu. Jest jeszcze opcja, przyłączyć się do Karelii i walczyć z duńską inwazją. Nie ukrywam, że w Karelii łarwiej do rady byłoby się dostać.
 17. House of Koivu

  Jak zawsze u mnie. Dać się zwasalizować?
 18. House of Koivu

  Poprawne tagi, nie mogę edytować poprzedniego posta. Śmierć Terho Mapa
 19. Czeski film

  Czy ja dobrze widzę, domena Króla Michała Pielgrzyma to 123 hrabstwa?
 20. House of Koivu

  Terho Koivu (01.01.767 r. – 12.03.824 rok) – 57 lat. High Chief of Chiedom of Satakunta (1.06.772 r. – 12.03.824 rok) – 42 lata. W chwili objęcia rządów ma pięć lat. Regentem zostaje Chief Paivo of Suomi. Rada plemienia prowadzi rajdy łupieżcze po najbliższej okolicy, ze zmiennym szczęściem. Udaje się powiększyć palisadę na poziom II i to samo z rynkiem. Prowincja zyskuje status prosperującej. Po wejściu w wiek męski, Terho rusza na podbój Chiefdom of Pohjamaa. W dniu 07.08.784 roku, zostaje zawarty pokój pomiędzy Terho a Chief Kaleva of Pohjamaa (Chiefdom of Pohjamaa). W wyniku którego, zostały włączone dwie prowincje Pohjamaa i Kemii. W dniu 01.04.787 roku, jest wielkie święto w Chiefdom of Satakunta. Terho poślubia Unzutka Mesheravid. Przybył katolicki misjonarz z dalekiej Francji, niestety skończył tragicznie. Po urodzeniu syna Mikko (16.12.789 r.), odczuwa potrzebę wzięcia udziału w kolejnej kampanii wojennej. Przygotowuje się rajdami łupieżczymi na plemię Koli. Forsuje przez Radę Starszych wojnę z Chiefdom of Hamu z tytułu posiadania praw do Hamu. Zapomina, że Hamu i Sami Kola mają pakt obronny przeciw Terho. W wyniku czego wojna szybko się kończy z inicjatywy Terho, który się poddaje (warscore -44%). Jednak Terho się nie poddaje i w końcu podbija Usimaa. Niestety w wyniku błędnej intrygi traci wasala, na rzecz jego brata z Hamu. Na szczęście co się odwlecze to nie uciecze i udaje mu się zdobyć Katnalahti. Cena ogromna. W tym samym czasie wybucha chłopska rewolta i tracę Pohjanmaa. Terho jest szczęśliwy, ponieważ ma już dwie prowincję. Terho wsiada na świeżo wybodowane galery i rusza na wyprawę łupieżczą wzdłuż południowego Bałtyku, nie omija także Kujaw (@Profesor). Niestety następca tronu, Mikka Koivu, umiera w wieku lat 20 na zapalenie płuc. Nowym następcą tronu jest Terho Koivu, na którego życie gdybał Mikka. Wraca z łupem 24,88 złota. Niestety Terho przegrywa wojnę z Austergarland o prowincję Kemi. Znajduje on po przegranej wojnie ukojenie w przewodzeniu w wyprawach łupieżczych i w pisaniu poezji. Najeżdża ma wyspę zwaną Anglią i uzyskuje tam bliznę. Zyskuje tam prestiż i pieniądze, z łupów i okupu za znaczne postacie. W dni 11 października 823 roku, wywołuje wojnę z Hame. Niby osłabionym wodzostwem ale nagle na „pomoc” przychodzą Duńczycy i cały plan poszedł w dupę. Dokładniej to oni też walczą o Hame i zaatakowali moją armię. Terho umiera w wieku lat 57 w dni 12.03.824 roku. https://imgur.com/gHhSNsl[/img] House of Koivu
 21. Moda na sukces z rodem Burakodopulos

  Rzeź, rzeź była. Gratulacje
 22. Łódzka Sceno! Czy ty w ogóle istniejesz?

  Pączki w Pączkarni na deptaku przy Piotrkowskiej, Gastromachina przy Piotrkowskiej 83? Jeszcze pizza przy Piotrkowskiej 217. Zależy jeszcze w której części Piotrkowskiej będziesz Pytaj najlepiej@Vami on był ostatnio i coś poleci.
 23. Pjongczang 2018

  Dupa
 24. Czeski film

  Czas na Jerozolimę i Konstantynapol
×