Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Gacek

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  3883
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Zawartość dodana przez Gacek

 1. Gacek

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  1:0 dla Mołdawian Po tym, co widziałem na własne oczy w Zabrzu, w ogóle mnie ten wynik nie dziwi.
 2. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Akurat zarówno w postępowaniu cywilnym, jak i administracyjnym (o karnym z oczywistych względów nie wspominam) prokurator może nie tylko wstępować na każdym etapie postępowania, lecz również żądać jego wszczęcia, gdy wymaga tego szeroko pojęty interes publiczny (przepisy to regulują innymi słowy, nie chce mi się ich cytować, ale to łatwo w kpa i kpc znaleźć). Także pomimo absolutnie krytycznej oceny sposobu sprawowania władzy przez obecnych dziedziców leninowskiej teorii prawa w Twoim cytacie nie widzę nic złego.
 3. Gacek

  Polityka zagraniczna

  Może dlatego, że hipotetyczne zamieszki po meczu polskich klubów bardziej pasują do tematu Polscy Kibice niż "zamieszki" francuskich kibiców do tematu Polityka Zagraniczna?
 4. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  A ja się nie zdziwię, jeśli będzie miał tych wyborców coraz więcej. Wielu, naprawdę wielu się marzy takie ułaskawienie in blanco. Już teraz w przeważającej mierze wspierają ich osoby roszczeniowe, teraz będą miały dodatkowy powód, by iść za władzą. PZPR też miał licznych zwolenników w klasycznych koniunkturalistach.
 5. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Jeśli ktoś nie rozumie konsekwencji dzisiejszego orzeczenia dla praktyki funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, to niech zapozna się z komunikatem TK i wygłoszonym uzasadnieniem. Otóż TK rozumuje w ten sposób, że akt abolicji indywidualnej (zwany prawem łaski) polega również na zakazie prowadzenia postępowania przeciwko komuś. A teraz rzućmy okiem na pisowskie afery, od skali makro (deliktów konstytucyjnych) przez te duże (SKOK, GetBack) po te w skali kraju drobne (Janów, Lux Veritatis) i zastanówmy się, co może zrobić władza mająca pod kontrolą prezydenta, który jest gotów do wystawiania ułaskawień zakazów prowadzenia postępowania w formie urzędowych formularzy: tu wpisz datę, tu wpisz czyn i cześć, załatwione, pieczątkę już masz. Tu nawet trudno mówić o łasce w rozumieniu słownika PWN, bo ta oznacza tam darowanie kary, a tu prezydent nie chce nawet dopuścić do jej wymierzenia.
 6. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Całe szczęście nie jestem adwokatem
 7. Gacek

  Juventus Turyn

  We Włoszech ten podatek finalnie też się przekłada na mniej-więcej dublowanie stawki pensji przy jej ubruttowieniu, zatem trzeba przyjąć, że CR będzie Juventus kosztował około 60 mln brutto rocznie. Stąd planowany strajk pracowników fabryk Fiata, którzy nie dostali od lat podwyżek pod pretekstem braku kasy, a tu widzą, że Fiat ma pokrywać ten podatek
 8. Gacek

  Juventus Turyn

  Faktycznie, przy plebiscycie złotej piłki wygrana w serie a jest decydującym czynnikiem. Zapomniałem, że mamy znów rok 1998.
 9. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Temat pasuje oczywiście do Absurdalnego, ale skutki będzie miał niestety na tyle poważne, że wrzucam go do tego wątku: Chodzi oczywiście o kazus Kamińskiego i desperackie próby obronienia go przed karą za jego czyny. Trybunał Prostytucyjny "Konstytucyjny" w składzie czterech funkcjonariuszy PiS i jednego sędziego wydał dziś Wyrok, zgodnie z którym m.in. art. 17 kpk w zakresie, w jakim nie odnosi się do prawa łaski, jest niezgodny z konstytucją. Na wyjaśnienie kwestii, w jakim zakresie zatem ten przepis stracił swoją moc (skoro jego wadliwość tyczy się jego "braku") musimy poczekać, aż Kaczyński poczuje się lepiej i wyda odpowiednie instrukcje. Może jak trochę się wzmocni, to doczyta kodeks i rzuci okiem na art. 17 par. 1 pkt 11 kpk... Ale nie, przecież jakby na to rzucił ktokolwiek z PiS okiem (i nie daj boże jeszcze przypomniał sobie uchwały SN w tym temacie), to przecież Kamiński musiałby odcierpieć swoje winy, a to w państwie PiS jest niedopuszczalne Pośmiałem się, ale trochę przez łzy. Dzisiejszy Wyrok "TK" oznacza, że prezydent może w trybie ekspresowym zamykać wszystkie postępowania karne dotyczące każdego... kogo chce. Skutki będzie to wywoływało opłakane - Adrian będzie ułaskawiał wszystkich jeszcze przed postawieniem zarzutów (skoro gwałcić procedurę, to na pełnej). A jaką mamy pewność, że zanim nie nastąpi odnowa - już nawet nie moralna, ale choćby intelektualna, bo obecny burdel pisowski nie ma nic wspólnego ze zwykłą logiką - polskiego prawa, to następcy Dudy nie będą tego też nadużywać?
 10. Gacek

  Juventus Turyn

  Faktycznie, w końcu goni za tą upragnioną złotą piłką, więc by to nareszcie osiągnąć musi uzupełnić trofeum o wygraną w LM... Nie żartuj sobie. Kariera piłkarska CR jest już bliżej niż dalej do końca, niezależnie od tego, co uważamy na temat jego obecnej formy fizycznej. Stara się wycisnąć jak cytrynę swoją sytuację marketingową. Nie krytykuję tej decyzji - na jego miejscu pewnie zrobiłbym to samo - jednak uważam, że kwestia finansów miała decydujące znaczenie. Gdyby chciał, jak przypuszczasz, walczyć o trofea i patrzeć pod kątem sportowym, to zostałby w Realu. To jednak dałoby mniej $$$ z koszulek (które zainteresowani już mają), z praw do wizerunku (bo wysoki podatek), a nie jestem pewien, czy też nie mniej z pensji (choć tu podatek dochodowy piłkarzy jest drakoński, nie wiem jak w Hiszpanii, ale to zmartwienie Juventusu, bo CR ma i tak dostawać 5 razy więcej niż dotychczasowy lider w zarobkach ).
 11. Gacek

  Juventus Turyn

  Żadne, bo i sama ta dyskusja w temacie Juventusu na temat tego który transfer wywołał większy efekt wow mnie nie obchodzi.
 12. Gacek

  Juventus Turyn

  Nikt przy rozważaniach na temat transferu Cristiano nie bierze pod uwagę jednego, ale za to absolutnie kluczowego czynnika: We Włoszech od zeszłego roku obowiązuje przychody z praw do wizerunku są opodatkowane jedynie do kwoty 100k euro. Odważę się zatem stwierdzić, że w przypadku Cristiano proces myślowy wyglądał tak: odchodzę z Realu, bo podatki. Gdzie są niskie? Włochy. Kto mnie może wziąć we Włoszech? Tylko Juventus. No to trudno, przeprowadzam się do Turynu.
 13. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Rocznik 1988, bardzo młody zawodnik. Na kolejnym mundialu będzie miał zaledwie 34 lata.
 14. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Zaraz będzie problemem Atletico on ma za sobą IMO najgorszy indywidualnie rok w historii profesjonalnego sportu, ale to nic dziwnego, bo jest NAJGORSZY.
 15. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Proszę Cię, jakby nawet Kalinic nie okazał się taka menda, to będąc na murawie byłby jeszcze gorszy.
 16. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Jak na poziom Anglików to rozczarowująco nisko prowadzą Belgowie, chyba im się za bardzo grać nie chce
 17. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Ale ja nie piszę o braku stylu, tylko o tym, że ledwo, ledwo te wyniki przychodziły. Nie miałbym zastrzeżeń do wyników Grecji z 2004 r. - sukcesów po brzydkiej grze, ale do bólu konsekwentnej. Prawie 2500 minut w samym klubie. Nie wygłupiaj się. Po której zdążył wrócić do momentu, w którym dawał zwycięstwa Napoli w lidze włoskiej. Daj spokój. 2000 minut w klubie. Tak jak Stanowski uważam, że nie zasługuje na metkę gracza grającego w kratkę robiąc 2000 minut. To nie te czasy, gdy mieliśmy w kadrze faktycznych ławkowiczów bez ogrania. Nie było dobrze z nim, ale też nie tak źle jak się go odbiera. Ale Twoje myślenie, że nie dało się lepiej, też jest życzeniowe Zwłaszcza że indywidualnie ci piłkarze są w stanie grać lepiej, więc bezzasadnym byłoby oczekiwanie od nich słabszej niż w klubach gry - a takową dostaliśmy (poza wyjątkami z polskiej ligi).
 18. Gacek

  Reprezentacja Polski

  A teraz druga strona medalu: Jakby mi ktoś powiedział, że dobrym wyborem był wybór na selekcjonera drużyny z Zielińskim, Milikiem, Krychowiakiem, Glikiem, Lewandowskim i paroma innymi człowieka, który wynik na ME zrobił ledwo, ledwo pokonując Ukraińców, słabo grając z Irlandią Płn. i czołgając się ze Szwajcarią, a później pomimo dobrych eliminacji do MŚ w słabej grupie totalnie się na mundialu skompromitował, to powiedziałbym, że ten ktoś jest chory psychicznie. Mam wrażenie, że za parę lat w Anglii inni przeprowadzą identyczną rozmowę, bo ktoś za punkt odniesienia na posadzie selekcjonera będzie brał Southgate'a mówiąc tylko o półfinale MŚ, ale skrzętnie przemilczając tę "drogę krzyżową" do tego sukcesu wyłożoną Panamą i Szwedami.
 19. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Dla mnie popełnił błąd. Owszem, nie było tragedii, ale mogło być znacznie lepiej. Nie zrealizowano potencjału, więc dla mnie popełniono błąd. EDIT: Jeśli prawdą jest to, co powiedział Borek w WeszłoFM, że Boniek na stanowisko selekcjonera rozważał Stokowca i Brzęczka i wybrał tego drugiego, to składam samokrytykę. Nawałka na ich tle jawi mi się jako wzór cnót wszelakich i doskonały selekcjoner, a Brzęczek w tej sytuacji jako mądry wybór (przy zawężeniu opcji do niego i Stokowca oczywiście).
 20. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Najwyraźniej kadra Chorwatów wymaga innego podejścia niż Polacy. Tymczasem my po nieudanym mundialu zawalonym w dużej mierze przez selekcjonera bierzemy na jego następcę kogoś, kto może raczej problemy pogłębić niż poprawić i będzie prezentował IMO to samo podejście co Nawałka, czyli to, które się nie sprawdziło.
 21. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Główne problemy kadry - wpływ Brzęczka na ich rozwiązanie: 1. Nawałka dał sobie wejść na głowę Lewandowskiemu (i chyba też innym piłkarzom) nie mając poważania z uwagi na lichy status w świecie piłki - Brzęczek nie będzie miał mocniejszego autorytetu u graczy spoza kraju; 2. Nawałka nie potrafił szachować rywali taktyką - nie widzę, by Brzęczek był trenerem tego kalibru, by to umieć robić; 3. Konflikty personalne między "team Lewandowski" a "team Błaszczykowski" niszczyły atmosferę - well, lepiej nie będzie PZPN popełnia identyczny błąd co z Fornalikiem i Nawałką. Nie widzę w Brzęczku potencjału na kogoś, kto zjednoczy kadrę i wyciśnie z niej ostatnie soki tak, jak trener Chorwacji na mundialu. Może znów na kolejnym turnieju (jeśli awansujemy) wylosujemy kelnerów i rozbitych rywali, to uda się wyjść z grupy i znów będziecie się łudzić, że to potwierdza potężny status Polski w piłce reprezentacyjnej - i to w najlepszym IMO przypadku. Spodziewam się raczej, że za parę lat nawet przeciętniactwo z epoki Nawałki będzie się wydawało "starymi, dobrymi czasami". Obym się mylił, bo chciałbym znów zobaczyć kadrę grającą tak jak w eliminacjach do ME 2008. Po co PZPN te wszystkie przychody i skrzynie pełne pieniędzy, skoro na selekcjonera biorą Brzęczka?
 22. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Niczego się Boniek nie nauczył, szkoda.
 23. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Polemizujesz z czymś, czego nie napisałem. W przypadki Anglii półfinał NA TYCH MŚ, przy śmiechowej drabince złożonej z reprezentacji stumilowego lasu, gumisiów i Szwecji, to było minimum. Owszem, sytuacja byłaby inna jakby się nie podłożyli Belgom - ale wtedy tej rozmowy by nie było, bo nie jestem pewien czy przeszliby Japonię, a już na pewno nie Brazylię. Anglicy mieli sytuację całkowicie zerojedynkową: jakby nie wyszli z grupy, byliby skompromitowani. Jakby odpadli ze słabą Kolumbią pozbawioną największej gwiazdy, byliby skompromitowani (a i tak było cholernie blisko). Jakby odpadli ze Szwecją, to już brak mi słów na opisanie skali żenady (szacunek dla Szwedów za olbrzymi postęp w grze, ale CA i PA mają wielokrotnie niższe od Anglików i też nie grają tak porywająco w obronie jak Grecy). Pierwszego sensownego rywala spotkali w półfinale, choć i tak Chorwacja jest w poszukiwaniu formy z fazy grupowej i rozegrała w ubiegłych dniach więcej minut w trudniejszych meczach (=mieli prawo być bardziej zmęczeni). No kurwa, nie udawajmy, że awans do półfinału po walce z gumisiami jest wart tyle samo, co pokonanie Urugwaju lub Brazylii lub nawet Danii i Rosji. Tylko o to mi chodzi, dla mnie chwalenie Anglii za ten półfinał jest odpowiednikiem chwalenia dziecka, że w rywalizacji z dwoma kolegami zajął miejsce na podium. To jest to samo myślenie, które sprowadziło rozczarowanie na kibiców Polski po mundialu: no bo jak to dostać w ryj od Senegalu, skoro byliśmy w ósemce najlepszych drużyn Europy? Nikt jakoś nie pamiętał, że tę ósemkę zrobiło czołganie się (jak trafnie mówił Kowalczyk) z Ukrainą i Szwajcarią, gdy Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja biły się we własnym gronie. I odbijając przewidywalny argument me_who: nie, nie mówię, że Anglia wylosowała półfinał w chipsach. Po prostu miała dużo bardziej lajtową drogę do półfinału, dzięki czemu ze swoją żenującą grą byli w stanie do niego awansować, więc nie równajmy tego z porywającymi akcjami Belgów czy wyrachowaniem Francuzów, bo to obraźliwe dla tych kadr. Haseł o potrzebie gry każdego z każdym nawet nie komentuję, bo to bzdury.
 24. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Właśnie tłumaczę, jak głupie jest patrzenie na wynik tylko przez pryzmat dojścia do konkretnej fazy rozgrywek - dla takiej Anglii dojście do półfinału to niby sukces, ale w rzeczywistości to był absokurwalutnie plan minimum biorąc pod uwagę Panamy i Szwecje, które stały im na drodze. Tymczasem Belgowie przez to, że nie podłożyli się niesportowo jak Anglicy w grupie, trafili do trudniejszej drabinki i starli się z Brazylią, która Anglików by rozjechała pewnie podobnie, jak Anglia Panamę - i to biorąc pod uwagę, że Brazylijczycy graliby jak na całym mundialu (czyli na swoje pół gwizdka). Nijak się nie zgodzę z tym, że sukces obu ekip jest porównywalny (bo trafiły do meczu o 3 miejsce), skoro jedni na drodze do niego pokonali Szwecję, a drudzy Brazylię. Nie zgodzę się też z tym, że dla Belgów ten wynik to realizacja oczekiwań, bo przed mundialem nie oczekiwano od nich pokonania Brazylii.
 25. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Przejście Brazylijczyków to spełnianie oczekiwań? Ok...
×