Skocz do zawartości
Do końca roku można głosować na użytkowników, którzy powinni znaleźć się w XIV kadencji ModTeamu.
TEMAT WYBORCZY

Gacek

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  5897
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Zawartość dodana przez Gacek

 1. Gacek

  Wisła Kraków

  Racja. Poprawiłem. Myślałem, czy nie napomknąć o tym, że kontrahenta chyba znalazł Misiek, skoro miesiącami ukrywał się w Tajlandii, stąd mi ten kraj utknął w głowie.
 2. Gacek

  Wisła Kraków

  Krótko - Capital Noble Partners to spółka-matka kilku słupów polskich, wszystkich z minimalnym kapitałem zakładowym. Takie spółki to się otwiera na potęgę i wręcz na zapas, bo wciąż w Polsce pokutuje przekonanie "jak ktoś ma spółkę, to jest gość". Zerowa wiarygodność. Spółka luksemburska nie jest niczym dziwnym, takie spółki zakłada się (wedle mojej wiedzy aktualnej na ~2016 r.) wyłącznie w celach podatkowych. Gorzej jest gdy się spojrzy na indywidualny przypadek - tu mamy spółkę o kapitale zakładowym 13.600 euro (co piszę bez pewności, ale z dużym prawdopodobieństwem). Tak, taki kapitał jest wystarczający do zakupu czegoś za jeden euro (a za tyle podobno poszła Wisła), ale to chyba oczywiste, że nie jest on wystarczający dla uwiarygodnienia kontrahenta pragnącego zarządzać dużym klubem piłkarskim. Skojarzenie z poprzednimi właścicielami Milanu z Chin nasuwa się samo - mieli gwarancje bankowe na setki milionów euro, przeszli audyt Rotszyldów, a gdy przyszło do powiedzenia "sprawdzam" to okazało się, że są przedsiębiorstwem rolującym zobowiązania w oparciu o rzekome posiadanie kopalni w Chinach, które jak wiadomo - są państwowe, a właściciel Milanu może co najwyżej dysponować możliwą do odwołania w każdej chwili koncesją na wydobycie. Krótko mówiąc zamek zbudowany na piasku. Tu może być podobnie, ale nie musi. Jeśli jednak ktoś spytałby się mnie o zdanie, to w oparciu o dotychczasowe informacje bez pogłębionego researchu powiedziałbym, że postawiłbym dolary przeciw orzechom na tezę, że to tylko ucieczka obecnego zarządu przed odpowiedzialnością za długi spółki - za parę miesięcy gdy klub się wywróci to powie się, że przecież za czasów obecnej ekipy było ok, a przesłanki do upadłości powstały później... Więc proszę ścigać nie szanowny zarząd kibolski, tylko inwestora z Kambodży. A to że go nie ma? Oj tam oj tam
 3. Gacek

  Manchester United

  Czy zatem Dybala nie jest kozakiem, bo gra w zdominowanej lidze? Albo Pjanić? Albo Cristiano Ronaldo? Co to za argument? Pogba IMO grał w Juventusie rewelacyjnie, był chyba najbardziej kompletnym pomocnikiem jakiego kiedykolwiek widziałem. Być może Nainggolan w szczytowej formie jeszcze by na ten poziom wszedł, ale brakowało mu kolegów, a od roku jednak zawodzi. Pogba w formie w Juventusie potrafił wszystko. Przywołując znane piłkarskie powiedzenie w Juventusie i grał na pianinie, i je nosił. Totalnie z kolei nie dziwi mnie fakt, że zawiódł u Mourinho, bo Pogba to specyficzny charakter i nie wykluczam, że po prostu nie było chemii między nim a Mou, co skutkowało złą formą. Jeśli chodzi jednak o CA/PA to jest to dla mnie solidne -9 w obu kategoriach, a może i wyżej. Słaba forma w United nie jest dla mnie tego wyznacznikiem - łatwo grać gówno mając umiejętności, trudno grać umiejętnie nic nie potrafiąc, stąd założenie, że Pogba te umiejętności na najwyższym poziomie posiada.
 4. Gacek

  Manchester United

  Wysoki, silny, bardzo dynamiczny jak na swoją posturę, dojrzewał piłkarsko w Anglii, obdarzony świetną techniką, z umiejętnościami godnymi podstawowego składu drużyny mistrza świata... Tak, to musi być to, jego zła forma wynika z niedopasowania do Anglii, tam w końcu nie lubią takich piłkarzy.
 5. Gacek

  Polityka zagraniczna

  Te liczby są od paru dni już zdecydowanie niższe, szacuje się liczebność "żółtych kamizelek" na ok. 70k. Nawet gdyby było te 135k, to większe tłumy chodziły na manifestacje KOD w mniejszym kraju i jakoś to władzy nie obeszło, a fakt wyjścia na ulice tych ludzi nie był niczym problematycznym dla reszty kraju, więc pliz.
 6. Gacek

  Jesienny livescore piłkarski

  Darmian to akurat kapitalny przykład tego, jak United potrafi zniszczyć piłkarza. Jestem pewien, że z dniem wystawienia go na listę transferową zgłosi się po niego cała włoska czołówka i po ~pół roku od momentu jego sprzedaży kibice United zaczną narzekać, jak mogli puścić tak kapitalnego piłkarza. Trzy razy gorszy od niego De Sciglio gra w Juventusie tylko dlatego, że nie mogli kupić Darmiana - a przecież Juventus jest teraz dużo od United mocniejszy.
 7. Gacek

  Jesienny livescore piłkarski

  Stawiam w ciemno, że chodzi o typowe dla Mourinho ściąganie przeciętnych piłkarzy, z których zwykł wyciskać 120% (jak w Porto czy Interze), a w wielkich klubach to z jakichś względów przestało działać. Wyjątkiem jest oczywiście taki Sanchez, ale tam w grę mogą wchodzić też inne kwestie - nie on jeden z Chilijczyków przestał grać na najwyższym swoim poziomie po otrzymaniu super kontraktu. Biorąc pod uwagę parę gwiazd w kadrze nie wiem, dlaczego w przypadku hipotetycznego wzięcia super trenera nie miałoby być szybko lepiej? IMO pozycja wyjściowa w klubie jest lepsza niż w przypadku Chelsea czy Liverpoolu po wzięciu przez odpowiednio Sarriego i Kloppa. W zaledwie parę lat po Leicester nie rozumiem, dlaczego należałoby z góry po odsunięciu Mourinho skreślać United na parę lat, a takie nastroje tu widzę.
 8. Gacek

  Jesienny livescore piłkarski

  Lol? Przecież on przyszedł do Romy na pierwszy sezon po to, by się uczyć, a Roma celowo miała Szczęsnego jako bardziej doświadczonego bramkarza, by nie stawiać na brazylijskiego no-name'a w bramce. Owszem, po roku sam nie kumałem czemu Roma nie robi wszystkiego co się da, by zatrzymać Szczęsnego, ale po bardzo dobrym sezonie Szczęsnego Alisson pokazał się z jeszcze lepszej strony, więc takie heheszki są mocno nieuprawnione.
 9. Gacek

  Wisła Kraków

  Jeśli faktycznie rozwiązaniem ma być stopniowe spłacanie zadłużenia przez najbliższe dwa lata, to niespecjalnie widzę w tym zbawienie klubu. Zawodnicy mogą zrywać kontrakty przy zadłużeniu przekraczającym ile, trzy miesiące? Czyli ta opcja jeszcze długimi miesiącami będzie realna.
 10. Gacek

  Ekstraklasa

  Wymóg podawania 50 nazwisk piłkarzy młodzieżowych gotowych do gry "na już" jest śmieszny, bo przecież po to jest właśnie ta reforma, by tych młodzieżowców było więcej, gdyż dotychczas nie dostawali dostatecznej ilości szans i tym samym nie rozwijali się dostatecznie szybko, będąc blokowani przez Czechów i Słowaków. Sęk w tym, że gdyby było tych 50 młodzieżowców gotowych do gry, to nikt by reformy nie wprowadzał. Więc to argument tradycyjnie z tyłka wyjęty. Jeszcze śmieszniejsze jest porównanie do koszykówki. Apples and oranges. Reformę pochwalam, bo jakkolwiek dociera do mnie argument z tym, że utalentowani młodzieżowcy będą teraz lepiej wynagradzani za nic, to bilans przemawia zdecydowanie na korzyść reformy. Obawiam się jednak, że jak zwykle z takimi reformami bywa - wprowadzą ją na dwa lata, w tym czasie nikt nie zdąży sensownie zainwestować lub zebrać plonów inwestycji, ale już ludzie dziś zamknięci na argumenty po tym czasie zdążą odtrąbić porażkę projektu i reforma zostanie cofnięta. Tymczasem to trzeba wprowadzić z myślą o dekadzie, nie paru sezonach, bo w reformie nie chodzi tak naprawdę o to, by obecny 18-latek dostał parę meczów szansy więcej, tylko by kluby zaczęły systemowo inwestować w szkolenie. Dlatego choć to rozwiązanie uważam za dobre, to jako jeszcze lepsze oceniłbym ostrzejsze wymogi licencyjne dotyczące finansowania akademii i poszerzenie ławki do 12 nazwisk (jak we Włoszech), dzięki czemu przy wyniku 4:0 nie trzeba by obligatoryjnie wprowadzać weterana, tylko można by dać szansę juniorowi.
 11. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Nie postawiono mu zarzutów, a właśnie celem poręczenia majątkowego ("kaucji") jest to, by w trakcie postępowania przygotowawczego, którego celem jest zbadanie zasadności hipotetycznych zarzutów, nie mataczył. Biorąc pod uwagę to, że tego gościa parę lat temu pobito za to, że drążył temat malwersacji w systemie SKOK, zatrzymanie go teraz za podejrzenie wzięcia udziału w tych malwersacjach uważam za jeden z najpodlejszych rozdziałów władzy PiS.
 12. Gacek

  Prezenty na wszelakie okazje

  Z ogródka zen się nie ma co śmiać, obiecałem sobie kiedyś, że wstawię to sobie do gabinetu i po zmianie pracy tak też zrobiłem - super relaksuje, a można bardzo swobodnie sobie wybrać jego wystrój, polecam.
 13. Gacek

  Kącik absurdalny

  AFAIR grzywny w prawie karnym są ściśle związane z sytuacją majątkową oskarżonego, zatem nie możesz dostać np. dwumilionowej grzywny zarabiając minimalną. Nie wiemy też co z obowiązkiem naprawienia szkody. Poza tym biorąc pod uwagę treść kk, to jeśli faktycznie był oskarżony za oszustwo (art. 286 kk), to AFAIR grzywna może być tylko przy czynie mniejszej wagi, a przy "zwykłym" typie jest kara pozbawienia wolności. Jeśli miałbym oceniać tylko przez pryzmat artykułu, to chyba ktoś nam nie mówi o wszystkim, bo czyn nie wygląda na mniejszej wagi (zwłaszcza że jest to gorący temat medialny). To onet, więc podchodzę z dystansem do tych rewelacji, bo oni niezbyt ogarniają kwestie prawne.
 14. Gacek

  Newsy ze świata piłkarskiego

  A czy to nie jest tak, że od tego jest młodzieżowa LM, bo jej skład nie pokrywa się ze składem dorosłej LM? Call me old-fashioned, ale wolę obejrzeć mecz - przykładowo - Lecha Poznań z Mariborem czy innym Żalgirisem niż z młodzieżówką United lub innego "uśpionego giganta". Marketingowo takie rozgrywki miałyby więcej sensu, a i dla psychiki polskich ligowców byłyby lepszym przygotowaniem do LE/LM niż kopanie się po kostkach z juniorami, którzy znając życie i tak by ich klasą piłkarską przerastali
 15. Gacek

  Newsy ze świata piłkarskiego

  Przecież gdyby do takich rozgrywek awansował dajmy na to Milan czy inne United (duże kluby z miejsc 4-8 w silnych ligach), to z jednej strony takie rozgrywki to super opcja na spalenie juniora (jak sobie nie da rady z drwalami z Lecha Poznań przykładowo, za to 10 kilo cięższymi i dużo silniejszymi), a z drugiej w razie wystawiania graczy z pierwszej drużyny, ale jej zaplecza, klub wyda więcej na "wyjściówki", premie za gole itp. niż zarobi na biletach i bonusach od UEFA. Zgadzam się, że te rozgrywki mają sens tylko jako opcja dla klubów z lig z trzeciego szeregu europejskiego, jak np. Polska czy Gruzja.
 16. Gacek

  Jesienny livescore piłkarski

  Pewne rzeczy są we Włoszech niezmienne, Roma znów wydymana: ofensywny pomocnik Romy ewidentnie skoszony w polu karnym, ślepy sędzia nawet nie skorzystał z VAR, puścił grę, Inter poszedł z kontrą i strzelił rozbitej taktycznie Romie gola
 17. Gacek

  Seriale telewizyjne

  Pierwszy odcinek naprawdę dobry, zobaczymy co się będzie działo dalej. Sympatykom PiS się jednak nie spodoba
 18. Gacek

  Jesienny livescore piłkarski

  Wystarczyło zacząć biegać i już jest 5:2 dla Milanu.
 19. Gacek

  Jesienny livescore piłkarski

  W doliczonym czasie gry farciarsko Lazio wyrównuje u siebie na 1:1 z Milanem, gdzie z 4 środkowych obrońców zdrowy jest tylko najsłabszy, a łącznie niedostępnych jest 6 graczy podstawowej jedenastki i 8 łącznie. Świetny wynik jak na to, że Lazio miało komfort gry najmocniejszym składem i pokazało wielkie nic.
 20. Gacek

  Kącik absurdalny

  Odwoływanie pojedynczych radnych przy obecnej ordynacji jest niemożliwe, bo szybko obserwowalibyśmy bandy moherowych beretów zbierających podpisy pod petycjami o odwołanie radnych wybranych z PO, choć same głosowały w komplecie na PiS. Albo wszyscy, albo nikt.
 21. Gacek

  Kącik absurdalny

  Można odwołać sejmik wojewódzki i wybory przeprowadzić od nowa, ale takie referendum jest IMO nierealne, nie mamy praktyki czy tradycji referendalnej w kraju.
 22. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Fajnie, ale to, że są w tym funduszu pieniądze, to nie znaczy, że jak będziesz miał hulajnogę, to za swoją niepełnosprawność tę hulajnogę dostaniesz. Jak pisał Stefan wcześniej te pieniądze i tak nie są wystarczające na potrzeby niepełnosprawnych, więc muszą być ograniczane dodatkowymi kryteriami, by uniemożliwić dokonanie błędnego wyboru pomiędzy gościem, który chciałby załadować w FM więcej lig a gościem, który nie może poprosić wykonać podstawowych czynności urzędowych, bo nie potrafi pisać na klawiaturze i potrzebuje wsparcia w komunikowaniu się ze światem. Nie wiem co ma do tego wzrost świadczenia pielęgnacyjnego czy dodatkowe wsparcie na warsztaty terapii zajęciowej (a do tego linki podesłałeś), więc w ramach wrzutek od czapy powiem, że ostatnio z Milanem trenuje Gabriel Paletta i mam względem tego odczucia ambiwalentne. Wrzutka ta ma się tak samo do tematyki celowości uzyskania dofinansowania dla osób z barierami w komunikacji przez osobę nieposiadającą barier w komunikacji jak wzrost świadczenia pielęgnacyjnego.
 23. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Naprawdę uważasz, że porównanie Twojej sytuacji do dwóch kolesi szukających forsy jest mniej adekwatne niż Twoje porównanie swojej sytuacji do inwalidów z dysfunkcjami utrudniającymi im komunikowanie się? I jeszcze piszesz o tym w internecie? Zgaduję, że po to, że jak się zgłosi ktoś niepełnosprawny, ale bez barier w komunikacji, to urzędnik dzięki takim odpowiedziom jest w stanie wyłapać delikwenta i odmówić mu pieniędzy, które są potrzebne ludziom rzeczywiście potrzebującym zniesienia barier w komunikacji. Poza tym pisałem: Więc nie bardzo rozumiem po co usiłujesz mi wmówić, że moje stanowisko sprowadza się tylko do kryterium stopnia niepełnosprawności. Odwołanie nie ma tu nic do rzeczy, tak samo petent powinien być potraktowany w I instancji. To nie tak, że w odwołaniu powinien być traktowany lepiej, szczególniej. To by wypaczało sens odwołania. Ale hej, przecież nikt nie udaje, że to program aktywizacji niepełnosprawnych na rynku pracy. Masz jak byk wskazane, że to nie służy aktywizacji niepełnosprawnych na rynku pracy, tylko aktywizacji tych niepełnosprawnych na rynku pracy, którzy mają bariery komunikacyjne. Także w mojej ocenie wszystko to, co piszesz, jest dowodem na to, że system zadziałał prawidłowo - pieniądze mają być na likwidację barier komunikacyjnych niepełnosprawnych. Fakt, że - nawet jako niepełnosprawny - gorączkujesz się w tym temacie w internecie pokazuje, że te pieniądze nie powinny trafić do Ciebie.
 24. Gacek

  Kącik absurdalny

  Lepper stosował weksle, nie jestem pewien, czy na takich chciwców jak Kałuża nie byłoby to lepsze rozwiązanie
 25. Gacek

  Polityka wewnętrzna

  Tak, bo: Sorry, ale to jest dla mnie taki sam absurd jak sytuacja moich kolegów: jeden odpowiednio wcześnie przemeldował się do miasta, gdzie dofinansowanie do otwarcia działalności stoi otworem na kwoty rzędu 20k zł, a drugi nie i w swoim rodzinnym mieście tej kasy nie dostał - więc gulgotał ze złości, że ten pierwszy choć ma pieniądze, to dostał jeszcze więcej. Nie chcę bagatelizować problemów z nowotworami, ale nie równajmy tego w zakresie zapotrzebowania na laptopa z dysfunkcjami kończyn czy innymi, które stawiają bariery w komunikowaniu się. Zwłaszcza jak się pomyśli, że tych pieniędzy (niestety) i tak jest w funduszu za mało, więc w konsekwencji takich decyzji trafią do bardziej pokrzywdzonych, a nie do tych pokrzywdzonych bardziej i mniej. Dla mnie te pieniądze to nie prezent od państwa z okazji niepełnosprawności, tylko środek do pomagania niepełnosprawnym w konkretnych problemach. I tak jak nie burzy mnie, że dwóch gości w tej samej sytuacji zostało inaczej potraktowanych z uwagi na meldunek, tak nie burzy mnie, że decyzje o pomocy niepełnosprawnym biorą pod uwagę więcej detali niż samą klasyfikację "znaczna/lekka".
×