Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Gacek

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  3871
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Gacek w dniu 27 Maj 2017

Użytkownicy przyznają Gacek punkty reputacji!

Reputacja

-2758

O Gacek

 • Tytuł
  Fizjoterapeuta
 • Urodziny 27.09.1989

Informacje

 • Wersja
  FM 2015
 • Klub w FM
  Oxford City
 • Ulubiony klub
  AC Milan, Brindisi Calcio
 • Skąd
  Katowice
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

14437 wyświetleń profilu
 1. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Rocznik 1988, bardzo młody zawodnik. Na kolejnym mundialu będzie miał zaledwie 34 lata.
 2. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Zaraz będzie problemem Atletico on ma za sobą IMO najgorszy indywidualnie rok w historii profesjonalnego sportu, ale to nic dziwnego, bo jest NAJGORSZY.
 3. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Proszę Cię, jakby nawet Kalinic nie okazał się taka menda, to będąc na murawie byłby jeszcze gorszy.
 4. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Jak na poziom Anglików to rozczarowująco nisko prowadzą Belgowie, chyba im się za bardzo grać nie chce
 5. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Ale ja nie piszę o braku stylu, tylko o tym, że ledwo, ledwo te wyniki przychodziły. Nie miałbym zastrzeżeń do wyników Grecji z 2004 r. - sukcesów po brzydkiej grze, ale do bólu konsekwentnej. Prawie 2500 minut w samym klubie. Nie wygłupiaj się. Po której zdążył wrócić do momentu, w którym dawał zwycięstwa Napoli w lidze włoskiej. Daj spokój. 2000 minut w klubie. Tak jak Stanowski uważam, że nie zasługuje na metkę gracza grającego w kratkę robiąc 2000 minut. To nie te czasy, gdy mieliśmy w kadrze faktycznych ławkowiczów bez ogrania. Nie było dobrze z nim, ale też nie tak źle jak się go odbiera. Ale Twoje myślenie, że nie dało się lepiej, też jest życzeniowe Zwłaszcza że indywidualnie ci piłkarze są w stanie grać lepiej, więc bezzasadnym byłoby oczekiwanie od nich słabszej niż w klubach gry - a takową dostaliśmy (poza wyjątkami z polskiej ligi).
 6. Gacek

  Reprezentacja Polski

  A teraz druga strona medalu: Jakby mi ktoś powiedział, że dobrym wyborem był wybór na selekcjonera drużyny z Zielińskim, Milikiem, Krychowiakiem, Glikiem, Lewandowskim i paroma innymi człowieka, który wynik na ME zrobił ledwo, ledwo pokonując Ukraińców, słabo grając z Irlandią Płn. i czołgając się ze Szwajcarią, a później pomimo dobrych eliminacji do MŚ w słabej grupie totalnie się na mundialu skompromitował, to powiedziałbym, że ten ktoś jest chory psychicznie. Mam wrażenie, że za parę lat w Anglii inni przeprowadzą identyczną rozmowę, bo ktoś za punkt odniesienia na posadzie selekcjonera będzie brał Southgate'a mówiąc tylko o półfinale MŚ, ale skrzętnie przemilczając tę "drogę krzyżową" do tego sukcesu wyłożoną Panamą i Szwedami.
 7. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Dla mnie popełnił błąd. Owszem, nie było tragedii, ale mogło być znacznie lepiej. Nie zrealizowano potencjału, więc dla mnie popełniono błąd. EDIT: Jeśli prawdą jest to, co powiedział Borek w WeszłoFM, że Boniek na stanowisko selekcjonera rozważał Stokowca i Brzęczka i wybrał tego drugiego, to składam samokrytykę. Nawałka na ich tle jawi mi się jako wzór cnót wszelakich i doskonały selekcjoner, a Brzęczek w tej sytuacji jako mądry wybór (przy zawężeniu opcji do niego i Stokowca oczywiście).
 8. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Najwyraźniej kadra Chorwatów wymaga innego podejścia niż Polacy. Tymczasem my po nieudanym mundialu zawalonym w dużej mierze przez selekcjonera bierzemy na jego następcę kogoś, kto może raczej problemy pogłębić niż poprawić i będzie prezentował IMO to samo podejście co Nawałka, czyli to, które się nie sprawdziło.
 9. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Główne problemy kadry - wpływ Brzęczka na ich rozwiązanie: 1. Nawałka dał sobie wejść na głowę Lewandowskiemu (i chyba też innym piłkarzom) nie mając poważania z uwagi na lichy status w świecie piłki - Brzęczek nie będzie miał mocniejszego autorytetu u graczy spoza kraju; 2. Nawałka nie potrafił szachować rywali taktyką - nie widzę, by Brzęczek był trenerem tego kalibru, by to umieć robić; 3. Konflikty personalne między "team Lewandowski" a "team Błaszczykowski" niszczyły atmosferę - well, lepiej nie będzie PZPN popełnia identyczny błąd co z Fornalikiem i Nawałką. Nie widzę w Brzęczku potencjału na kogoś, kto zjednoczy kadrę i wyciśnie z niej ostatnie soki tak, jak trener Chorwacji na mundialu. Może znów na kolejnym turnieju (jeśli awansujemy) wylosujemy kelnerów i rozbitych rywali, to uda się wyjść z grupy i znów będziecie się łudzić, że to potwierdza potężny status Polski w piłce reprezentacyjnej - i to w najlepszym IMO przypadku. Spodziewam się raczej, że za parę lat nawet przeciętniactwo z epoki Nawałki będzie się wydawało "starymi, dobrymi czasami". Obym się mylił, bo chciałbym znów zobaczyć kadrę grającą tak jak w eliminacjach do ME 2008. Po co PZPN te wszystkie przychody i skrzynie pełne pieniędzy, skoro na selekcjonera biorą Brzęczka?
 10. Gacek

  Reprezentacja Polski

  Niczego się Boniek nie nauczył, szkoda.
 11. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Polemizujesz z czymś, czego nie napisałem. W przypadki Anglii półfinał NA TYCH MŚ, przy śmiechowej drabince złożonej z reprezentacji stumilowego lasu, gumisiów i Szwecji, to było minimum. Owszem, sytuacja byłaby inna jakby się nie podłożyli Belgom - ale wtedy tej rozmowy by nie było, bo nie jestem pewien czy przeszliby Japonię, a już na pewno nie Brazylię. Anglicy mieli sytuację całkowicie zerojedynkową: jakby nie wyszli z grupy, byliby skompromitowani. Jakby odpadli ze słabą Kolumbią pozbawioną największej gwiazdy, byliby skompromitowani (a i tak było cholernie blisko). Jakby odpadli ze Szwecją, to już brak mi słów na opisanie skali żenady (szacunek dla Szwedów za olbrzymi postęp w grze, ale CA i PA mają wielokrotnie niższe od Anglików i też nie grają tak porywająco w obronie jak Grecy). Pierwszego sensownego rywala spotkali w półfinale, choć i tak Chorwacja jest w poszukiwaniu formy z fazy grupowej i rozegrała w ubiegłych dniach więcej minut w trudniejszych meczach (=mieli prawo być bardziej zmęczeni). No kurwa, nie udawajmy, że awans do półfinału po walce z gumisiami jest wart tyle samo, co pokonanie Urugwaju lub Brazylii lub nawet Danii i Rosji. Tylko o to mi chodzi, dla mnie chwalenie Anglii za ten półfinał jest odpowiednikiem chwalenia dziecka, że w rywalizacji z dwoma kolegami zajął miejsce na podium. To jest to samo myślenie, które sprowadziło rozczarowanie na kibiców Polski po mundialu: no bo jak to dostać w ryj od Senegalu, skoro byliśmy w ósemce najlepszych drużyn Europy? Nikt jakoś nie pamiętał, że tę ósemkę zrobiło czołganie się (jak trafnie mówił Kowalczyk) z Ukrainą i Szwajcarią, gdy Hiszpania, Włochy, Niemcy i Francja biły się we własnym gronie. I odbijając przewidywalny argument me_who: nie, nie mówię, że Anglia wylosowała półfinał w chipsach. Po prostu miała dużo bardziej lajtową drogę do półfinału, dzięki czemu ze swoją żenującą grą byli w stanie do niego awansować, więc nie równajmy tego z porywającymi akcjami Belgów czy wyrachowaniem Francuzów, bo to obraźliwe dla tych kadr. Haseł o potrzebie gry każdego z każdym nawet nie komentuję, bo to bzdury.
 12. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Właśnie tłumaczę, jak głupie jest patrzenie na wynik tylko przez pryzmat dojścia do konkretnej fazy rozgrywek - dla takiej Anglii dojście do półfinału to niby sukces, ale w rzeczywistości to był absokurwalutnie plan minimum biorąc pod uwagę Panamy i Szwecje, które stały im na drodze. Tymczasem Belgowie przez to, że nie podłożyli się niesportowo jak Anglicy w grupie, trafili do trudniejszej drabinki i starli się z Brazylią, która Anglików by rozjechała pewnie podobnie, jak Anglia Panamę - i to biorąc pod uwagę, że Brazylijczycy graliby jak na całym mundialu (czyli na swoje pół gwizdka). Nijak się nie zgodzę z tym, że sukces obu ekip jest porównywalny (bo trafiły do meczu o 3 miejsce), skoro jedni na drodze do niego pokonali Szwecję, a drudzy Brazylię. Nie zgodzę się też z tym, że dla Belgów ten wynik to realizacja oczekiwań, bo przed mundialem nie oczekiwano od nich pokonania Brazylii.
 13. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Przejście Brazylijczyków to spełnianie oczekiwań? Ok...
 14. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Błagam Cię, nie porównuj tego, co zrobiła Grecja, z tym co grała Portugalia. Nie każda drużyna wygrywająca 1:0 gra tak samo... Grecy wyłączali przeciwników, Portugalczycy grali kichę z dużą dozą farta i ledwo wyszli z grupy. Równie dobrze mógłbyś porównać, bo ja wiem, Milan Capello z rekordem ligi w ilości straconych w sezonie bramek i ciągłym wygrywaniem 1:0 do Legii grającej z Cork, bo wynik jest identiko. Nie jest to powód do zachwytów, bo ten półfinał to zasługa odpowiednio losowania grup, podłożenia się Belgom, gównogry Niemców (jakby wyszli z grupy, i tak by przeszli Anglików), kontuzji Jamesa (IMO z nim Kolumbia nawet w tej słabej formie by ich przeszła). Gdzieś tam dalej, daleko jest to, co zrobili sami. Przecież oni na tym turnieju aż do półfinału mieli tylko dwie opcje: albo totalną kompromitację (jaką dla Anglii byłoby odpadnięcie wcześniej) albo sukces (jaką jest półfinał dla tak grającej drużyny). Nie równajmy jednak tego z sukcesem Chorwatów, Belgów czy Francuzów, którzy lepiej lub gorzej grali na turnieju, ale konsekwentnie i od początku dużo lepiej od Anglików.
 15. Gacek

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Napisałeś, że to antyfutbol. Dla mnie to mądra gra defensywna, ale z przodu próbują coś zrobić. Dla mnie to nie antyfutbol.
×