Skocz do zawartości

Feanor

ModTeam
 • Zawartość

  8025
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  64

Ostatnia wygrana Feanor w dniu 15 Sierpień

Użytkownicy przyznają Feanor punkty reputacji!

Reputacja

4022 Bardzo lubiany

O Feanor

Informacje

 • Wersja
  FM 2012
 • Klub w FM
  Liverpool FC
 • Ulubiony klub
  Liverpool FC
 • Skąd
  Chodziez
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://minaskolmar.blogspot.com/

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Feanor

  Kącik historyczny

  Wydaje mi się teraz, że po prostu niektóre jednostki miały daszki przy swoich kratzchen: http://www.kaisersbunker.com/dunkelblau/headgear/
 2. Feanor

  Kącik historyczny

  Tu jest strona poświęcona Podlaski i Mazowszu jednocześnie: https://indeksy.projektpodlasie.pl/ nie sugeruj się nazwą Czapki widziałem na zdjęciu z 1914... co do reszty nie wiem, ale może znajdę.
 3. Feanor

  Kącik historyczny

  kurrent at his best Na studiach umiałem to jakimś cudem czytać, ale prawie nic nie pamiętam. Nie mam pojęcia, tam na końcu są _chyba_ "tl", na początku może "ju", ale to nie daje żadnego sensu. Ta kreska u góry zazwyczaj oznacza "U", ale być może ktoś niedbale umlautował. Dwie małe ukośne "//" mniej więcej oznaczają "e", może to jest ta druga litera (z umlautem)... Trzecia hipoteza: to jest "a", ale po co ta kreska wtedy? Też umlaut?
 4. Feanor

  Na krawędzi wieczności

  VII log pokładowy jednostki TWH Starkiller II (Asp Explorer) Odległość od Sol: 18560,85 ly Zabójca Gwiazd wisi właśnie nad Dryau Aowsy CH-P c8-151 A 8, planetą zalaną przez wodę. W jej panoceanie pluskają się zaawansowane, węglowe formy życia - nie wiem dokładnie jakie, gdyż na coś takiego nie pozwalają mi linijki kodu zawarte w moim komputerze pokładowym: Federacja Pilotów nie chce, by takie dziewicze światy doznały kontaminacji ziemskimi drobnoustrojami. Co w przypadku Dryau Aowsy CH-P c8-151 A 8 jest o tyle zabawne, że skaner zaklasyfikował ją jako kandydatkę do terraformingu. Czyli całą lub prawie całą tutejszą faunę i florę (czy co tam jeszcze matka natura Dryau Aowsy CH-P c8-151 A 8 wymyśliła) czeka w przyszłości zagłada. Chyba, że wcześniej szlag trafi homo sapiens. Spoglądam sobie na planetę, a planeta spogląda na mnie. Jestem aniołem śmierci, niszczycielem światów.
 5. Feanor

  Kącik historyczny

  http://www.worldcat.org/title/infanterie-regiment-graf-schwerin-3-pomm-nr-14-im-weltkriege-1914-1918-nach-amtlichen-kriegstagebuchern-und-berichten-von-mitkampfern/oclc/1026994354?referer=di&ht=edition Chyba właśnie któraś digitalizuje
 6. Feanor

  Kącik historyczny

  Jest nawet na Amazonie... 0 sztuk https://www.amazon.de/Infanterie-Regiment-Schwerin-3-Pommersches-Nr-14-Weltkriege/dp/B00241ZAQM
 7. Feanor

  Kącik historyczny

  BTW, o "moim" 14. pułku piechoty ktoś napisał książkę, tzn dokładniej o jego szlaku bojowym w Wielkiej Wojnie. Niestety w 1926, nie ma jej ani na Google Books ani na Gutenbergu
 8. Feanor

  Kącik historyczny

  Prof, akurat strony z "Graf Schwerinem" zniknęły z pedeefa, poza dwiema ostatnimi
 9. Feanor

  Kącik historyczny

  Drzewo buduję tu: https://www.myheritage.pl/ (strona ma aplikacje mobilne). Jej zaletą jest to, że tam są tysiące drzew innych Polaków, więc można czasem znaleźć swoich krewnych dzięki ich bardziej zaawansowanym badaniom (o ile nie zastrzegli prywatności tychże drzew, jeśli to zrobili, to widzisz jedynie sugestię programu, że w drzewie takiego Iksińskiego może być jakiś człowiek podobny do Twojego przodka i możesz się skontaktować z adminem tamtego drzewka). Poza tym, dziś te poszukiwania są naprawdę luksusowe w Polsce, bo w kilku miejscach naszego kraju trwają intensywne prace cyfryzujące zbiory archiwalne, np BaSIA dla Wielkopolski (no, z przyległościami, bo Basia obejmuje swym zainteresowaniem całość terenów Wielkiego Księstwa Poznańskiego, czyli kawałek Kujaw też się łapie) http://www.basia.famula.pl/ ; jest też fajnie zrobiony wyszukiwacz małżeństw z XIX wieku w Wielkopolsce: http://poznan-project.psnc.pl/ . Wiem, że są też analogiczne strony dla Pomorza Gdańskiego, Podlasia, Mazowsza i chyba Małopolski. Jest też strona ogólnopolska Geneteka http://www.geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=se, ale tam spotykają mnie same porażki, więc chyba nie mają jeszcze dużych zbiorów.
 10. Feanor

  Kącik historyczny

  Ten pan konkretnie Nie wiem, kiedy zrobiono to zdjęcie dokładnie, ale niedługo po urodzinach tego malca (który jest moim dziadkiem), a urodził się on w czerwcu 1914. Po dzieciaku widać, że to już chyba nie noworodek, więc celuję w końcówkę lipca... 2 sierpnia "Graf Schwerin" miał mobilizację w Bydgoszczy, więc dedukuję, iż pradziadek Roman zrobił to zdjęcie tuż przed wyjazdem. Potem prababka zrobiła z tego zdjęcia pocztówkę i wysłała mężowi na front, pocztówka wróciła z adnotacją, że poległ pod Ypern To już w ogóle złośliwość losu, 14 pułk już 18 listopada został wycofany i przerzucony do Kongresówki, więc jakby przeżył jeszcze kilka dni, to może pozwolono by mu na chwilę wrócić odwiedzić syna i żonę.
 11. Feanor

  Kącik historyczny

  To, że to była jednostka śląska jest pewne: inne ofiary są spod Opola, Raciborza czy Zabrza.
 12. Feanor

  Kącik historyczny

  Nie znam się na kompaniach rowerowych, ale na pewno były częścią większych jednostek: nie ma tam napisane, do jakiego pułku (regimentu) należała ta kompania? W skanach tych list warto trochę przeskrolować w górę, bo zabici/ranni są często pogrupowani jednostkami. Na przykład mojego pradziadka zlokalizowałem po kolei: 5. kompania, 2. batalion, 14. pułk piechoty "Graf Schwerin", II korpus, 1. armia. Jak już dochodzisz do etapu pułku, to jest z górki oczywiście A dochodzenie do szlaku bojowego pułków jest już łatwe.
 13. Feanor

  Polityka wewnętrzna

  To nie tak. Przeciętny Polak nie argumentował tak geopolitycznie. Przeciętny Polak słyszał za to o rebelianckiej Jugosławii czy Finlandii (oj, wieeeelu marzyło o „finlandyzacji”). W 1956 z pewnością w wielu głowach była myśl o obalaniu komunizmu, szczególnie po pierwszych strzałach ubeków. ...a gdyby pierwsze czołgi w Poznaniu przeszly na stronę demonstrantów/powstańców, mielibyśmy preludium do Węgier.
 14. Feanor

  Temat służbowy

  Kwestia pieniędzy użytkowników jest kwestią pieniędzy użytkowników. Jeśli będą chcieć to upublicznić, upublicznią to.
 15. Feanor

  Polityka wewnętrzna

  Trudno jest buntować się w kraju, w którym większość obywateli jest neutralna lub popiera rząd, sytuacja gospodarcza nie psuje życia Kowalskiemu, niemal wszystkie atrybuty personalnej wolności są nadal zachowane (przynajmniej te, które są ważne dla Kowalskiego) a konserwatywnemu społeczeństwu hasła buntu wymyślają liberałowie. To jest powód klęski protestów, nie jakieś sojowe latte. I to w każdym segmencie wiekowym, nie wiem dlaczego uczepiono się tu millenialsów.
×