Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

kuab

Użytkownik
 • Zawartość

  874
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana kuab w dniu 1 Luty

Użytkownicy przyznają kuab punkty reputacji!

Reputacja

633 Bardzo lubiany

O kuab

 • Tytuł
  Rezerwowy

Informacje

 • Wersja
  FM 2017
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

7353 wyświetleń profilu
 1. Turystyka

  Bdb post schizmma. Od siebie dodam, że rzeczywiście z Alfamy w zasadzie wszędzie da się dojść piechotą (oprócz Belem). Minus chodzenia po Lizbonie jest taki, że to miasto na wzgórzach, więc cały czas się chodzi w górę i w dół, jak ktoś nie lubi to będzie miał problem Z atrakcji przychodzi mi do głowy jeszcze całkiem fajne oceanarium, największe oceanarium w Europie, ale też jest trochę poza miastem, więc trzeba dojechać.
 2. Rapowe Realia

  Kendrick Lamar dostał Pulitzera za "DAMN"
 3. Rapowe Realia

  Negro Necro Nekros IMO
 4. Legia Warszawa

  Polska ekstraklasa ani żaden klub w niej nie jest profesjonalny.
 5. Studia

  Mamy tu jakichś speców od statystki? Policzyłem średni błąd kwadratowy dla mojego zestawu danych, i teraz czy, a jeśli tak to jak mam umieścić tą wartość na wykresie? Do każdego punktu dodać słupek błędu o wartości +- 1 średni błąd kwadratowy? Czy +- 0.5 średni błąd kwadratowy (tak, że cały słupek to ta wartość)? Czy po prostu napisać, że średni błąd kwadratowy to tyle a tyle i koniec?
 6. Rapowe Realia

  No szkoda tylko że podjebali 1:1 bity w niektórych numerach
 7. Wiosenny livescore piłkarski

  Uspokój się
 8. Wiosenny livescore piłkarski

  Barcelona i Man City odpadają jednego wieczora, czy może być coś piękniejszego?
 9. Wiosenny livescore piłkarski

  Przecież piszesz tak o każdym meczu Barcelony, nawet jak wygrywają po 6:0 z jakimiś paździerzami z ligi hiszpańskiej (czyli bardzo często)
 10. Tennis Elbow 2011 & 2013

  Sorry za odkopanie, ale zacząłem grać w TE 2013 i mam klucz aktywacyjny (plik .txt) i nie wiem gdzie wpisać ten klucz, żeby aktywować pełną wersję. Pamiętam że w wersji 2011 nie miałem z tym problemu. Ktoś wie?
 11. Wiosenny livescore piłkarski

  Busquets? Oprócz symulek. No i oczywiście Puyol
 12. Polityka wewnętrzna

  Ale sęk w tym, że nie wszyscy będą je mieli zajęte "od czasu do czasu". Przecież nie chodzi o to, że zakaz handlu w niedziele uczyni z patologicznych rodzin wzorcowe, możesz wskazać kogoś, kto tak nieironicznie myśli? Wolna niedziela ma pomóc rodzinom. No i widzisz - jest różnica pomiędzy pracownikami szpitali, strażą pożarną czy kierowcami autobusów, a ludźmi pracującymi w dyskontach (bo małe osiedlowe sklepy są często otwarte, bo prowadzą je sami właściciele, a poza tym zakupy da się zaplanować do przodu, pożarów i wypadków nie, tzn. lepiej nie). No i co do tego odchodzenia kobiet z rynku pracy, to po pierwsza korelacja to nie przyczynowość. Po drugie, jestem przekonany, że skoro kobieta rezygnuje dla 500/1000 zł miesięcznie z pracy, to problemem jest raczej wynagrodzenie w niej i wcale nie oznacza, że te kobiety są leniwe. No i - przede wszystkim - zostanie w domu, żeby zająć się dziećmi, a to też praca - ale niestety Polska kulturowo nie dojrzała do tego, żeby kobiety zajmujące się domem doceniać. Ilość toksycznej narracji od czasu wprowadzenia 500+ była widoczna gołym okiem. Np. patola wydaje 500+ na wódę, a matki zostające w domu leżą całymi dniami do góry brzuchem, nie brakowało też klasycznego dyskursu klasy średniej pt. "biedne rodziny = patologiczne rodziny". W bardziej cywilizowanych krajach, np. Niemczech czy Austrii, kobieta zajmująca się domem - Hausfrau - to normalny zawód, który wpisuje się do dokumentów, i nikt nie uważa tego za powód do wstydu. Wg mnie rodziny, w których jeden rodzic zajmuje się na cały etat domem (ten, który zarabiałby mniej, oczywiście) to optymalne rozwiązanie w kontekście szeroko pojętego wychowywania dzieci. Co do ostatniego akapitu - jeśli nie możesz mnie znieść, kiedy jestem najgorszy....
 13. Polityka wewnętrzna

  Przecież nie tak dawno jeden prawniczy zawodnik z forumka się dziwił, że zwykli ludzie w Polsce nie zarabiają normalnie po 10-12k na miesiąc tak jak ludzie w jego branży No i @Gacek - lipne rodziny? Co to w ogóle znaczy? Wiesz, nie wszyscy pracują od 9-17 w tygodniu i mają wolne weekendy, a te wolne niedziele mogą im pomóc zorganizować życie rodzinne, nawet jeśli będą musieli zostać dłużej w pracy w inne dni czy tam przychodzić w nocy, bo dzieci przecież śpią, a cały wolny dzień to większa różnica, niż godzina w inne dni.
 14. Kącik depresyjny

  Co Ty gadasz. To fatalny stereotyp, że wszyscy (albo dużo/większość) autystów ma jakiś niesamowity talent i że są sawantami, co mówią w 5038725 językach albo znają 93587 cyfr liczby pi. Wg statsów, które znalazłem, 10% autystów jest sawantami. To oczywiście więcej niż w reszcie populacji, ale to nadal zdecydowana mniejszość. https://www.wisconsinmedicalsociety.org/professional/savant-syndrome/resources/articles/savant-syndrome-2013-myths-and-realities/
 15. Polityka wewnętrzna

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/jaroslaw-kaczynski-kaze-oddac-nagrody-ministrom-rzadu-szydlo,artykuly,425636,1.html Niezły ruch PRowy PiSu
×