Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

demrenfaris

Użytkownik
 • Zawartość

  1106
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana demrenfaris w dniu 10 Luty 2017

Użytkownicy przyznają demrenfaris punkty reputacji!

Reputacja

168 Lubiany

O demrenfaris

 • Tytuł
  Zawodnik wyjściowej 11

Informacje

 • Wersja
  FM 2008
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Ostatnie wizyty

14697 wyświetleń profilu
 1. Polityka zagraniczna

  http://www.corriere.it/elezioni-2018/notizie/elezioni-2018-exit-poll-risultati-proiezioni-spoglio-eb21387e-1ff1-11e8-a09a-92b478235f6f.shtml We Włoszech szykuje się pat. Nikt nie będzie miał większości, chyba że M5S wbrew zapowiedziom wyborczym zdecyduje się sformować koalicję (tylko że nie ma za bardzo z kim). Najpewniej będziemy mieli rząd mniejszościowy centroprawicy z największym udziałem Ligi (jako że zdobyli większe poparcie niż Berlusconi), co samo w sobie byłoby kuriozalne, ponieważ jest to partia separatystów z 18-procentowym poparciem w skali kraju. 50% głosów zebrały partie antyestablishmentowe (M5S i LN), co nie jest dziwne, skoro partia, która naturalnie zbierała głosy biedniejszego elektoratu (PD) odeszła od lewicowych haseł gospodarczych. W efekcie prawdopodobnie ledwo co przekroczy 20% (aktualnie 19%, ale nie zliczono jeszcze głosów np. w Rzymie, gdzie pewnie będą mieli więcej, niż średnia krajowa). W każdym razie we Włoszech szykuje się, bez niespodzianki (od 45' zmieniają rząd średnio co roku), kolejny okres niepokojów politycznych. Edit: http://www.corriere.it/elezioni-2018/notizie/elezioni-politiche-vola-movimento-5-stelle-ora-t-utti-dovranno-venire-parlare-noi-8580c8ec-2003-11e8-a298-e98a0970f212.shtml Tutaj z kolei wygląda na to, jakby M5S zapraszało koalicjantów do rozmów. Pytanie, czy to tylko taki zabieg polityczny (żeby nie było, że ich obecność destabilizuje scenę polityczną we Włoszech), czy autentyczne wezwanie do negocjacji. Naprawdę, byłbym w szoku, gdyby z kimś im się udało zmontować rząd.
 2. Kącik absurdalny

  Nagłówki internetowych brukowców kłamią, absurd. Swoją drogą, mylisz się (kłamiesz?!), bo jest strzelaniną (choć pewnie nie "strzelaniną w szkole").
 3. Kingdom Come: Deliverance

  Nie wiem czy to w porządku że śmieję się z tego uściślenia...
 4. Polityka wewnętrzna

  @maniac Przepraszam, ale łączenie każdego rodzaju interwencjonizmu że strony państwa, ew. każdego ograniczennia wolności gospodarczej jednostki z socjalizmem, świadczy o wybrakowanym zasobie słownictwa.
 5. Liga angielska

  Czemu uważasz to za dobrą tendencję?
 6. Pjongczang 2018

  Jaki balon, bardzo rozsądne oczekiwania, które w normalnych warunkach prawdopodobnie byłyby się spełniły. Konkurs niestety był nie do rozegrania, ale że to igrzyska, to rozumiem FIS i organizatorów.
 7. Pjongczang 2018

  wiem, ze leci na tvp sport. Jestem za granica i nie moge ogladac ich streamu.
 8. Pjongczang 2018

  macie jakiś stream skoków?
 9. Gry historyczne ze stajni Paradoxu

  Grywalność CK spadłaby drastycznie, gdyby starali się odwzorować realia średniowieczne. Wojny zwykle bez (większych) bitew, sekwencje najazdów - to nie wyszłoby dobrze w grze komputerowej.
 10. Polityka zagraniczna

  Zasadniczo masz chyba rację, ale wobec wypięcia się naszej dyplomacji na Niemcy i Francję, USA miały być naszym gwarantem bezpieczeństwa. A tak zostaje nam budowanie potęgi w oparciu o kraje Europy Środkowej, co ma taką wadę, że a) kraje te nie dysponują żadnym potencjałem militarnym, b) im są one bliższe ideologicznie naszemu rządowi, tym bardziej prorosyjskie. W każdym razie dyplomacja za PiS to jakieś nieporozumienie.
 11. Polityka zagraniczna

  Wszystko ok, ale polityki zagranicznej nie prowadzi sie za pomoca wlascicieli browarow...
 12. Liga angielska

  aktualne też jest paskudne
 13. Podaj dalej #4

  Ivan Lendl
 14. Kącik absurdalny

  Jak to w ogòle jest możliwe? OK, widzę, że pomylili tylko zdjęcie na Twitterze, a nie w paszporcie. Nie jest to już aż tak śmieszne, ale jednak.
 15. Kącik absurdalny

  to jest prawdopodobnie najlepszy film na youtube, jaki kiedykolwiek widziałem.
×