Skocz do zawartości

demrenfaris

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  1220
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana demrenfaris w dniu 10 Luty 2017

Użytkownicy przyznają demrenfaris punkty reputacji!

Reputacja

233 Lubiany

O demrenfaris

 • Tytuł
  Zawodnik wyjściowej 11

Informacje

 • Wersja
  FM 2008
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://

Ostatnie wizyty

15119 wyświetleń profilu
 1. demrenfaris

  Polityka wewnętrzna

  Rozumiem. W każdym razie drażni mnie pewien trend. W uproszczeniu scharakteryzowałbym go w następujący sposób. Wydaje mi się, że (ostatnio?) każde wydarzenie polityczne jest rozpatrywane przede wszystkim w kategoriach wpływu na nastroje przeciętnego Polaka. Tenże przeciętny Polak, co ważne, jest z automatu traktowany jak kompletny idiota, w zasadzie bardziej zwierzę, niż człowiek. W ten sposób każde wydarzenie jest rozpatrywane i oceniane z perspektywy idioty. W ten sposób, po pierwsze, elita intelektualna, zamiast narzucać własną opinię masom, ulega opinii (wymyślonych przez siebie, pewnie głupszych, niż w rzeczywistości) mas. Prowadzi to nieuchronnie do dalszego zidiocenia debaty.
 2. demrenfaris

  Polityka wewnętrzna

  Proponuję eksperyment. Może by tak przestać się wczuwać w "przeciętnego wyborcę" w ocenie wydarzeń politycznych w naszym kraju? Zamiast tego wyrażać własną opinię?
 3. demrenfaris

  Polityka zagraniczna

  Jakkolwiek nie jestem zwolennikiem tej konferencji, to jednak powtarzasz tutaj propagandę izraelskiego MSZ. W prasie zachodniej raczej mało informacji na temat tego wydarzenia. Nikt nie roztacza wizji apokalipsy.
 4. demrenfaris

  Filmy

  The Mule, wybacz.
 5. demrenfaris

  Filmy

  Polecam nowy film Eastwooda (The Mule). Jest kilka luk w scenariuszu, ale ciepło i delikatny humor tego filmu pozwalają o nich zapomnieć. Jeden z zabawniejszych filmów ostatnich lat. Na drugim biegunie Faworyta. Genialny pomysł na fabułę, świetnie zagrany, ładne zdjęcia. Wszystko kładzie źle napisany scenariusz. Pisany ewidentnie przez kogoś o wrażliwości scenarzysty filmów porno. Film jest obrzydliwie wulgarny. Gdyby przeczytać same dialogi pomyśleć można, że film dzieje się w murzyńskim getcie, albo przynajmniej w Nowej Hucie, a nie osiemnastowiecznej Anglii. Plus wymiotowanie na ekranie, zupełnie bez sensu i związku z fabułą (film chyba udaje artyzm w ten sposób?). Zasadniczo wygląda to jak nieudolny pastisz Barry'ego Lyndona. W sumie mogę polecić włosko-belgijską wariację na temat mitu o założeniu Rzymu - Il primo re. Bzdurka (włosy się jeżą, jak przemyśleć "fabułę" tego filmu), ale miło mi się oglądało. Ostrzegam, że bardzo brutalny.
 6. demrenfaris

  Seriale telewizyjne

  Macie ADHD, pierwsze cztery trzy serie są wybitne
 7. demrenfaris

  Liga angielska

  Bardzo zabawne
 8. demrenfaris

  Polityka zagraniczna

  W trakcie kampanii dot. Brexitu Corbyn opowiadał się za zostaniem w Unii. Jest kolosalna różnica pomiędzy popieraniem wyjścia z UE po referendum, a popieraniem wyjścia z UE jako takim. Jeśli od początku chodziło Ci o to pierwsze, to wybacz, nie zrozumiałem Cię.
 9. demrenfaris

  Polityka zagraniczna

  trzy, bo liczy się też Twoja bzdurka
 10. demrenfaris

  Polityka zagraniczna

  Corbyn wierzy, że Kennedich zabili mutanci, a lądowanie na Księżycu sfilmował Stanley Kubrick. Co łączy te trzy stwierdzenia?
 11. demrenfaris

  Turystyka

  Wadi Rum jest przykrym miejscem. Pustynia, na której spotykasz co 15 minut turystów. Właściwie gdzie nie spojrzeć, tam obozy i beduini w jeepach.
 12. demrenfaris

  Wisła Kraków

  Kto by kupił Arsenicia, skoro można go byłoby wyciągnąć prędzej czy później (po pół roku choćby) za darmo? Nieprawdopodobna historia
 13. demrenfaris

  Wisła Kraków

  Przypominam, że tak jak generalnie nie powinno się wypowiadać nt. filmu nie obejrzawszy go, tak nie wypada robić porównań do pisania magisterki, jeśli się kojarzy te czynność jedynie z opowieści kuzyna
 14. demrenfaris

  Wisła Kraków

  Tak, nie
 15. demrenfaris

  Polityka wewnętrzna

  PKO SA = Pekao
×