Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  4515
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  97

Ostatnia wygrana Gabe w dniu 8 Marzec

Użytkownicy przyznają Gabe punkty reputacji!

Reputacja

6895 Bardzo lubiany

O Gabe

 • Tytuł
  Piwowar
 • Urodziny 26.10.1981

Informacje

 • Wersja
  FM 2010
 • Klub w FM
  co to FM?
 • Ulubiony klub
  Queensland Reds
 • Skąd
  MMZ
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dymienie, piwowarstwo, rugby, święty spokój
 1. Rugby

  Zapowiadało się na totalną dominację Irlandii w Europie, bo po Grand Slamie w 6 Nations w półfinałach Champions cup grali zarówno Leinster jak i Munster, i możliwy byłby finał All-Ireland, ale Francuzi z Racing 92 u siebie postawili mocny opór i wygrali swój mecz (a Teddy Thomas miał hattrick już około 20 minuty, ale oddał w ostatniej chwili piłkę Machenaudowi), pomimo silnego pościgu. Nadal jest szansa na tryumf Irlandczyków z Leinster w finale, ale już bez totalnej dominacji. No i w Challenge Cup nie ma Irlandczyków w finale, ale kto by się tym pucharem interesował --- A z innego świata - w drugim sezonie ligowym po reaktywacji* sekcji rugby, Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała wczoraj swój pierwszy mecz o punkty: w II Lidze Rugby (czyli trzecim - i ostatnim - poziomie rozgrywek w Polsce) na własnym boisku pokonała Chaos Poznań 20-12 W składzie nawet uchowało się kilku zawodników, z którymi trzy lata temu przewracałem się w ruckach *w latach 70 i 80 istniała sekcja rugby, z której wyszło nawet kilku reprezentantów Polski
 2. W co warto zagrać?

  Ja się przyczepię niemerytorycznie Jeśli tytuł jest angielski, i czyta się go [Subnautika], to polska odmiana to "wątek fabularny Subnautiki". Analogicznie do Metallica - Metalliki.
 3. Mecze w TV

  W Hola chyba zależy jakie IP ci przydzieli, niektóre działają, niektóre nie.
 4. Wiosenny livescore piłkarski

  To że Madrytczyk przewrócił się czując oddech Benatii na plecach to inna sprawa - taka jest piłka nożna. Ale IMO - obrońca wpadł najpierw na Vasqueza, potem zamiótł go nogą, ostatecznie trafiając końcówką buta w piłkę. Co jeszcze musiał zrobić, żeby był faul? Wystarczyło nie musnąć piłki?
 5. Wiosenny livescore piłkarski

  "Se non hai la personalità per stare a questi livelli, allora vai in tribuna con la famiglia, compra le patatine e goditi lo spettacolo" Jeśli nie masz charakteru żeby sędziować na tym poziomie, to idź na trybuny z rodziną, kup frytki i enjoy the show. (Patatine to dosłownie ziemniaczki, ale też frytki/chipsy)
 6. Kącik depresyjny

  Niestety to nie zawsze prawda - zaburzenia ze spektrum autyzmu nie są powiązane z wyższym ilorazem inteligencji. Są autyści ponadprzeciętnie inteligentni (zazwyczaj z górnej granicy spektrum, jak ci z ZA), są i upośledzeni umysłowo, i to najczęściej z autyzmem głębokim. Pytanie, czy to nie inne pojmowanie świata, nieumiejętność porozumienia się, czyli właściwie uniemożliwienie rozwoju normatywnego dla dzieci w danym wieku (brak odpowiedniej stymulacji) powoduje obniżoną inteligencję, nie zmienia to faktu że przypadek z tego artykułu jest raczej wyjątkiem.
 7. Polityka wewnętrzna

  Przecież Kaczyński ma tam status proroka, a jeśli nawet nie, to kogoś, kto przez pogrożenie palcem nastawi błądzących na właściwe tory. Każdy widzi, że to chwyt piarowy (dlaczego teraz, po spadku w sondażach, a nie błyskawicznie po wyjściu afery?), oprócz wyborców PiSu, którzy chcą wierzyć. Ale wydaje mi się, że to wystarczy.
 8. Sporty amerykańskie

  Może to Cooks chciał odejśc, a nie Pats go oddać
 9. Nowe technologie

  Niestety problem z samojeżdżącymi pojazdami będzie jak z każdą nową technologią - albo będą niebezpieczne ale rozwijać się szybko, albo ich rozwój będzie wolny i będą ze względów bezpieczeństwa wywalać fałszywe ostrzeżenia. Pamiętam jak kiedyś jechałem pociągiem, który stawał co chwilę, bo system wywalał błąd odłączenia trzeciego składu - tyle że tego składu nigdy nie było, bo pociąg składał się z dwóch. Wszyscy byli sfrustrowani, bo maszynista co chwilę stawał, resetował system, błąd się kasował, pociąg ruszał, po czym sytuacja się powtarzała. Pasażerowie szybko wpadli na pomysł, który w pierwszej chwili też mi się spodobał, że człowiek powinien mieć możliwość przyciśnięcia przycisku "wiem, że system generuje błąd, ale ja decyduję, że go ignoruję". W sytuacji tak absurdalnej jak błąd odłączenia trzeciego składu, kiedy tego składu nigdy nie było, wydaje się to oczywiste. Ale po głębszym przemyśleniu doszedłem do wniosku, że przecież sytuacja mogła być taka: w dwuwagonowym składzie wywala błąd odłączenia drugiego składu, system zatrzymuje pociąg, maszynista idzie sprawdzić, na jego oko jest wszystko ok, więc idzie do swojej kabiny, naciska override, rusza, po czym w trakcie jazdy drugi skład się odczepia, bo maszynista jednak czegoś nie zauważył i tragedia gotowa. Więc moim zdaniem albo samochody będą zatrzymywać się przed każdym przelatującym listkiem, i będą bezpieczne, aczkolwiek kosztem komfortu, albo sytuacje takie jak powyżej będą się pojawiać. Zresztą moim zdaniem, technologia powinna raczej pójść w semi-automatyczne samochody, niż od razu w automaty, bo jak napisał Misiek wyżej, musi przeminąć pokolenie, które po prostu lubi jeździć.
 10. Seriale telewizyjne

  Na razie nie wiadomo, o czym ma opowiadać ten serial. W ogłoszeniu jedynie podkreślono, że będzie rozgrywać się w świecie Władcy Pierścieni. Nigdy nie padły słowa, że ma być to ponowa adaptacja trylogii, ani nie wyjawiono żadnych informacji o fabule. No kto? Fani. Tacy sami, jak ci którzy oglądają wszystko z uniwersum Star Wars, Marvel, czy Jamesa Bonda.
 11. Kościół rzymskokatolicki

  http://www.m.pch24.pl/Mobile/Informacje/informacja/id/58937 – Czym się kieruje papież? Nie wiem. Jaki jest cel jego wypowiedzi? Też nie wiem. Wiem, jak te wypowiedzi są wykorzystywane w mediach nastawionych na niszczenie Jezusa i Jego Kościoła. Modlę się o mądrość dla papieża, o jego serce otwarte na działanie Ducha Świętego, a jeśli tego nie uczyni – modlę się o szybkie jego odejście do Domu Ojca. O szczęśliwą śmierć dla niego mogę zawsze prosić Boga, bo szczęśliwa śmierć to wielka łaska To nawet nie jest śmieszne. Przecież to jest "Jeśli dalej będzie mówił rzeczy nie po naszej myśli, to niech lepiej jak najszybciej umrze. Mogę życzyć komuś śmierci, bo dorobiłem do tego sobie niezłą teorię i się podpieram moim autorytetem teologicznym". I czy polski Kościół Rzymskokatolicki jest już rzymskim tylko z nazwy?
 12. Pożegnajmy zmarłych

  Stephen Hawking
 13. Sportowy livescore zimowy

  Dzień jak co dzień. Vivremo per combattere un altro giorno. Włoscy rugbyści uczą po prostu Włochów pokory
 14. Sportowy livescore zimowy

  Not releasing Francuzi cieszą się jakby zdobyli mistrzostwo.
 15. Sportowy livescore zimowy

  Ja tam Anglii nie nienawidzę, żeby świętować ich porażkę, ale nie powiem, przytarcie nosa Eddiemu Jonesowi jest ok
×