Skocz do zawartości
Do końca czerwca będą trwać wybory do ModTeamu.
ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA


Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  4552
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  97

Ostatnia wygrana Gabe w dniu 8 Marzec

Użytkownicy przyznają Gabe punkty reputacji!

Reputacja

6285 Bardzo lubiany

O Gabe

 • Tytuł
  Piwowar
 • Urodziny 26.10.1981

Informacje

 • Wersja
  FM 2010
 • Klub w FM
  co to FM?
 • Ulubiony klub
  Queensland Reds
 • Skąd
  MMZ
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dymienie, piwowarstwo, rugby, święty spokój

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Gabe

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Najpierw kibicujemy Polakom, potem krajom katolickim, wreszcie chrześcijańskim. I tu wolimy prawosławie niż heretyków. Jeśli nie grają chrześcijanie, kibicujemy monoteistom. A na końcu wszystkim, byle nie Niemcom… (https://wpolityce.pl/polityka/399550-nasz-wywiad-marian-pilka-najpierw-kibicujemy-polakom-potem-krajom-katolickim-wreszcie-chrzescijanskim)
 2. Gabe

  Livescore - Mistrzostwa Świata

  Dziuba wygląda, jakby że cztery lata piątą klasę powtarzał.
 3. Gabe

  Rugby

  Dooglądałem: w Premiership bez wielkiej historii - Exeter nie udało się zdobyć drugiego z rzędu trofeum, ale trzeci finał z rzędu to już można nazwać pewną erą. Thomas Waldrom, zwany Thomasem the Tank Engine stwierdził, że czas wracać do ojczyzny po ośmiu latach występów na wyspach. Wielkiej kariery już raczej w Nowej Zelandii nie zrobi, więc można powiedzieć, że to powolna emerytura. Tymczasem finał TOP14 obejrzałem cały, i jak przymykałem oko na Kockotta (a było to ciężkie), to nawet się dało kibicować Castres Dawid zwyciężył Goliata, który praktycznie nie stawił się na boisko, albo chociaż zamienił się w Ronaldo z 1998. Urdapilleta znów kopał 100% (pięć penalties i dwa conversions), ziarnko do ziarnka i Castres powiększali przewagę, żeby w akcji tuż przed gwizdkiem na mi-temps wcisnąć essai. Później, w drugiej połowie Montpellier starali się gonić, ale presja ich trochę cisnęła za mocno - a to nie trafili penalty, a to pewne trzy punkty zamienili na lineout, który nic nie przyniósł - i tak po cichu Steve Mafi po maulu doprowadzonym pod pole punktowe dobił marzenia Montpellier o pierwszym tytule. Oczywiście szkoda mi (osobiście) i Ouedraogo, który wierny Montpellier jest od początku, i Ruana Pienaara, który jest najsympatyczniejszą dziewiątką jaką znam, i Verna Cottera, który dostał taki team w spadku po Jake'u Whitcie, i co miał zrobić? Okazało się, że siła zespołu Castres zwyciężyła "najemników" (10 nie-Francuzów w pierwszej 15, sześciu Saffas!).
 4. Gabe

  Polityka zagraniczna

  Aquariusa przyjęła ostatecznie Hiszpania, a kardynał Ravasi napisał pięknego tweeta:
 5. Gabe

  Reprezentacja Polski

  Pan mruga bardzo normalnie, tylko często i energicznie
 6. Gabe

  Polityka zagraniczna

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/szef-msw-wloch-nie-chce-przyjac-statku-z-migrantami-kieruje-go-na-malte/8pf7mgb?utm_v=2&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_source=wiadomosci_viasg Czara się przelała. Już w wyborach marcowych Włosi w większości opowiedzieli się za tymi, którzy najgłośniej krzyczeli hasła antyimigranckie, teraz będą tylko tego skutki. A ziemia była żyzna, bo Włochy podążają prawie dokładnie drogą Grecji, a najłatwiej przecież obwinić obcego. Matteo Salvini, obecny szef MSW, to lider Ligi Północnej, jeszcze do niedawna prawicowej partii niemal separatystycznej, ostatnio przestali upatrywać wrogów w mieszkańcach południowych Włoch, przerzucili się na bardziej nośne hasła antyimigranckie. W kampanii wyborczej Salvini obiecał wydalić przynajmniej pół miliona już obecnych na półwyspie (a jakiś zainspirowany wariat jeździł po mieście i strzelał do losowych ludzi, którzy nie pasowali mu wyglądem). Aquariusowi podobno kończy się jedzenie, być może na naszych oczach przerzucanie gorącego kartofla między Włochami i Maltą może skończyć się tragedią. Z drugiej strony Salvini rzuca też oskarżenie w kierunku Europy - do tej pory każdy zajmował się tylko swoimi sprawami, więc teraz my "podnosimy głowę" (prawie jak wstajemy z kolan, nie?) i bierzemy sprawy w swoje ręce. I ma rację, ale czemu zawsze musi to być jakaś małpa z brzytwą
 7. Gabe

  Rowery

  Dokładnie, wszystko pasuje tylko w jedno miejsce Jedyne nad czym trzeba pomyśleć, to który pedał gdzie, bo można gwint w korbach popsuć, ale wystarczy czujność, bo pedały są podpisane, i znajomość która strona prawa, a która lewa. I klucze płaskie i imbusowe potrzebne, właściwie do roweru się więcej nie przyda. Warto kupić zestaw jednych i drugich, bo to koszt niewielki, a kluczem uniwersalnym się ciężko w niektóre miejsca dostać - a przydają się później przy dalszej eksploatacji.
 8. Gabe

  Rowery

  Ja kupiłem go z allegro, składała to firma spod Mielca: http://lazaro-bike.pl/Firma Ale z tego co wyczytać można w necie, marki Lazaro, Kands i Laguna robi jedna firma, TransRower, też z tamtych okolic. Na ich stronie jest mapka dystrybutorów, i nawet jest jakiś sklep rowerowy na Saskiej Kępie. Kands STV 700 z aluminiową ramą - pewnie to bliźniak mojego Lazaro Integral V1 - na allegro z dostawą około 850 zł. To nawet na wygodniejsze siodełko wystarczy
 9. Gabe

  Wybory MT XIII kadencji - nominacje

  Ja oczywiście też do zbowidowców poproszę.
 10. Gabe

  Liverpool FC

  Bolało go zapewne jak dostał z łokcia, ale - jak pisał Meler - zazwyczaj, o ile wstrząśnienie nie jest tak mocne, że nogi się robią jak z waty, zawodnik nawet sobie nie zdaje sprawy ze swojego stanu. To sztab medyczny powinien ocenić obiektywnie jego zdrowie zaraz po uderzeniu, ale tu nic takiego nie miało miejsca. I wcale prawdę mówiąc, się nie dziwię, uderzenia nie było widać, a udawanie i wyolbrzymianie to przecież część gry W sportach kontaktowych są specjalne procedury, w rugby taka zwana jest Head Injury Assessment, gdzie albo sędzia sam orzeka, że zawodnik musi czasowo zejść z boiska (jeśli ocena jego zdrowia będzie potwierdzeniem wstrząśnienia, to jego zmiennik zostaje na boisku, jeśli nie, to może wrócić do gry), albo sygnalizuje to fizjoterapeuta. Tyle że tu występuje to zdecydowanie częściej (choć zazwyczaj nie po celowym uderzeniu łokciem) i taka procedura jest naprawdę potrzebna.
 11. Gabe

  Promocje gier

  Na GOGu Xenonauts za darmo
 12. Gabe

  Rowery

  Po dwóch miesiącach mogę ocenić, że to bardzo udany zakup. 👍 Oczywiście najpierw docenienie zalet roweru musiało poprzedzić jakieś dwa tygodnie mojego dojścia do formy po zimie ale podstawowa właściwie zaleta tego roweru - jest lekki jak piórko, wchodząc (a właściwie wbiegając, bo na przyspieszonym tętnie nie da się wolno wejść ) po schodach mogę go właściwie trzymać jedną ręką, drugą się drapiąc po nosie. To już 24'' mojego syna ze stalową ramą jest cięższy. Poza tym to frunie po trasie, pewnie to też zmiana ze starego, stalowego roweru i z mniejszą ramą na dopasowany do mojego wzrostu i lżejszy się do tego przyłożyła. No i trzeba się przestawić na węższe opony i inny tryb jazdy, nie są to co prawda szosówki i po bocznych twardych trasach da się na nich jechać, ale kawałek sypkiego piachu i rower staje. Jak przyjdzie mi do głowy poszaleć po korzeniach po lesie, to będę się musiał przeprosić ze staruszkiem O wyposażeniu wiele nie da się napisać, i dla niektórych będzie to wada, bo brak amortyzatora, zwyczajne hamulce v-brake czy brak szybkozamykaczy choćby na przedniej piaście, zwyczajne klamkomanetki, podpórka i to właściwie tyle (jeszcze dorzucono mi gratis symboliczne błotniki plastikowe, które równie symbolicznie chronią przed błotem i są delikatne jak papier, ale ich oceniał nie będę). Oświetlenie przełożyłem ze starego, bagażnik ewentualnie dokupię później - mi więcej nie potrzeba.
 13. Gabe

  Kącik kulinarny

  Nie no, pszenna.
 14. Gabe

  Kącik kulinarny

  500 albo 550. W sumie 450 też.
 15. Gabe

  Ciekawe aplikacje na komórki i tablety

  Ewentualnie Memrise.
×