Skocz do zawartości

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  14050
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  105

Ostatnia wygrana Gabe w dniu 31 Styczeń

Użytkownicy przyznają Gabe punkty reputacji!

Reputacja

7205 Bardzo lubiany

O Gabe

Informacje

 • Wersja
  FM 2010
 • Klub w FM
  co to FM?
 • Ulubiony klub
  Queensland Reds
 • Skąd
  MMZ
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dymienie, piwowarstwo, rugby, święty spokój

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Gabe

  Komiks i animacja (niekoniecznie japońska)

  Thorgal zaczął obniżać dla mnie loty właśnie gdzieś w okolicach Strażniczki Kluczy (wspomniany recycling Trzech starców), później to działało na zasadzie "dalsze przygody lubianych bohaterów", a fabularnie niestety biednie i rozmienianie się na drobne. Co najwyżej jeszcze dla rysunków można było przejrzeć. Co do serii pobocznych - póki co przeczytałem tylko pięć tomów Kriss de Valnor - i moim zdaniem nie warto (nawet de Vita rysunkiem bardzo nie nadrabia, a fabularnie nisko dla mnie), jeden Młodzieńczych Lat - ostatecznie może być, choć po jednym zagraniu fabularnym musiałem to rozchodzić i zacząłem właśnie pierwszy tom Louve - tu podobno ma być lepiej.
 2. Gabe

  Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?

  No właśnie Egipt też tak nie za bardzo, bo raczej interesuje mnie jak sobie poradził autor na podstawie często szczątkowych śladów archeologicznych. Coś w stylu Dagome Iudex Nienackiego. Czyli - nigdy się nie dowiemy do końca jak wyglądało życie w np Biskupinie, ale chciałbym doświadczyć części życia choćby przez fikcję. Oczywiście jak najbardziej wierną dostępnej wiedzy, dlatego najlepiej bez fantasy, albo z fantasy szczątkową, która nie wsadziła by hodowania smoka Milusia w Mirmiłowie (Kajka i Kokosza uwielbiam, ale to inna para kaloszy)
 3. Gabe

  Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?

  Niech będą kultury przedchrześcijańskie Znalazłem już Stonehenge Cornwella i będę pewnie dziś testował. Podejrzewam, że cykl arturiański i Wikingów też się w kategorię załapie?
 4. Gabe

  Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?

  Czy ktoś może czytał, albo słyszał i może polecić jakąś powieść, dziejącą się w neolicie/epoce brązu/epoce żelaza, ale nie w Grecji/Rzymie/Mezopotamii? Może być nawet z elementami fantasy (choć wolałbym low ), może nawet po angielsku?
 5. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Ja bym nawet poszedł dalej - przeciętnego wyborcy PiS nie przekona nawet gdyby się okazało, że Kaczyński osobiście wziął do ręki tę łapówkę*. Bo tak jak pisałem przy pierwszych przeciekach: dopóki nie uderza to w ważne dla wyborcy rzeczy - czyli np miał tam powstać kościół/sierociniec, ale prezes wybrał wieżowiec - to na takie rzeczy będą przymykać oczy. * czego nie zrobił, bo jest za sprytny, co najwyżej mogą być nagrania z ustaleń, jak pisze Gacek, ale to znów nie jest dla wyborców PiS taka wielka wada, bo to bycie sprytnym w dobrym celu
 6. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Jeśli tak dokładnie wyglądała sytuacja... to rzeczywiście 15/10. Dał kopertę nie wiadomo komu. A Kaczyński może się wytłumaczyć, że nie pamięta kto mu tę kopertę dał i nie pamięta co w niej było Których zdarzeń? Jeśli nakłaniania do dania łapówki - to rzeczywiście może coś znaczyć, jeśli samego aktu przekazania koperty niewiadomokomu, to ... jak wyżej.
 7. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Przede wszystkim - relację z całej afery znam z drugich źródeł, bo artykuł na wyborczej jest za paywallem. A nie będę płacił za dostęp do gazety, która przed drukiem potencjalnie najważniejszego artykułu ostatniego dziesięciolecia nie potrafi nawet przepuścić leada przez korektę
 8. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Póki co z afery wynika że: - austriacki biznesmen dał łapówkę jakiemuś księdzu, który nie jest już księdzem, i tak naprawdę nie wiadomo gdzie teraz jest, ale był członkiem zarządu Srebrna. Ma na to dowody w postaci wyciągu z konta - dowód pobrania pieniędzy na łapówkę - oraz świadka wręczenia łapówki owemu księdzu - podobno do wręczenia łapówki nakłaniał go Jarosław Kaczyński, ale na to żadnych dowodów nie ma, oprócz jego słowa Czyli: Austriaccy biznesmeni dają łapówki, a kto by tam wierzył pomówieniom takich łajdaków
 9. Gabe

  Polityka zagraniczna

  Nie umiem się ustosunkować do sytuacji pani Garmo - pewnie też dlatego, że nie ma żadnych informacji z drugiej strony (domyślam się że Barnevernet w tej sprawie milczy głównie dlatego, że jest instytucją, która w założeniu ma służyć dobru dzieci, także w ochronie ich prywatności, ale nie wiem, jak jest w tym przypadku, być może naprawdę mają tu miejsce nadużycia) - ale jeśli już aspirujemy do bycia sumieniem Europy, to może trzeba by być konsekwentnym i przyjąć np rodziny Czeczenów - wraz z dziećmi - oczekujące na azyl na granicy polsko-białoruskiej, a którym grozi coś gorszego niż rozdzielenie z rodzicami, bo np powrót do Rosji, gdzie czekają ich prześladowania, tortury, a może nawet śmierć?
 10. Gabe

  Zimowy livescore sportowy

  Nawet jakby Allan to trafił, to i tak ponad 7 punktów przewagi...
 11. Gabe

  Zimowy livescore sportowy

  A Włochy po wooden spoon... No nie, ostatnio chyba mieli ze dwa przyłożenia w ostatnich 10 minutach - tyle że mecz już był praktycznie przegrany.
 12. Gabe

  Zimowy livescore sportowy

  Włosi trochę pogonili, jakby jeszcze Allan trafił PK na koniec połowy, to by było 10-12, ale go coś ściąga w lewo i HT 7-12.
 13. Gabe

  Zimowy livescore sportowy

  Walia póki co na dobrej drodze po Grand Slam
 14. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  @Man_iac:
 15. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Na nagraniu, które widziałem, co prawda skanduje te hasła, ale chwilę wcześniej został rozpoznany i nazwany po imieniu, więc ludzie wiedzieli doskonale kim on jest. No i serio, jakkolwiek głupi by nie był Jaok, to trzeba dużych chęci, żeby prowokację w takim przebraniu wziąć za poważną: Owszem, chciał zapewne wprowadzić zamęt - przecież zawsze to robi, to jego styl "dziennikarstwa", ale doszukiwać się napędzania ludzi na Ogórek?
×