Skocz do zawartości

Gabe

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  13661
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  98

Ostatnia wygrana Gabe w dniu 23 Sierpień

Użytkownicy przyznają Gabe punkty reputacji!

Reputacja

6695 Bardzo lubiany

O Gabe

 • Tytuł
  Prezes
 • Urodziny 26.10.1981

Informacje

 • Wersja
  FM 2010
 • Klub w FM
  co to FM?
 • Ulubiony klub
  Queensland Reds
 • Skąd
  MMZ
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Dymienie, piwowarstwo, rugby, święty spokój

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Gabe

  nCMF - problemy techniczne

  Miałem to samo, wyczyszczenie ciasteczek pomogło.
 2. Gabe

  Projekt Chad

  Jeśli chodzi o podciąganie - użyj resistance band: i staraj się szczególnie skupić na negatywnej fazie. Sam też nie potrafię zrobić więcej niż 5 podciągnięć jakby co
 3. Gabe

  Kącik remontowo-budowlany

  Moim zdaniem nie ma co kłaść lakierobejcy na pergolę, która będzie miała kontakt ze słońcem, ziemią (wilgocią), roślinami w ogrodzie itp, wystarczy impregnat. Tyle że jak pisał @klinsmann, czynność trzeba będzie dość regularnie powtarzać
 4. Gabe

  Seriale telewizyjne

  Ja oglądałem, zdanie mam jak @tio, mniej więcej od połowy serial fabularnie jechał po równi pochyłej w dół, oglądałem do końca właściwie aby poznać rozwiązanie. Które niestety było miałkie. Układ został wyjaśniony: Scenariusz jest niewiarygodny w wielu miejscach, nawet najlepsze aktorstwo go nie uratuje, a niczego Kuleszy czy Lichocie nie można zarzucić. Nawet aktorka grająca Ewę, na zmianę płacząca i wrzeszcząca jest dla mnie wiarygodna. Natomiast takie rzeczy jak: czyli właściwie rzeczy, które posuwały fabułę do przodu, to dla mnie totalna słabizna, i miałem niejednokrotnie chęć się przespacerować po pokoju
 5. Gabe

  Kącik remontowo-budowlany

  Wydaje mi się, że musisz zapytać się specjalisty w sklepie. Ja wiem tylko, że typowe bejce dają ochronę przed grzybami, promieniami uv, szkodnikami i wilgocią. Gdzieniegdzie sugeruje się, żeby pod lakierobejcę dać bezbarwny impregnat, ale nie umiem ci powiedzieć, czy to wyciąganie pieniędzy, czy uzasadniona porada (albo czy zależy od konkretnego środka, bo np te droższe taką ochronę już zawierają).
 6. Gabe

  Kącik remontowo-budowlany

  Drewniane? Moim zdaniem do pergoli wystarczy jakiś impregnat, ja mam od kilku lat coś takiego: https://allegro.pl/altax-impregnat-do-drewna-ogrodowego-5l-rozne-kol-i7449929637.html, dość wydajne to jest (o ile drewno jest oszlifowane), ale maks co dwa-trzy sezony trzeba ponowić malowanie. Do takich ogrodowych rzeczy niebędących meblami wystarczy. Jeśli chcecie mimo wszystko pomalować jakimś kolorem, to raczej wybierzcie coś do drewna, jakąś lakierobejcę? Zwykła farba stworzy powłokę na powierzchni drewna, która po jakimś czasie zacznie się łuszczyć, a drewno pod spodem nie będzie oddychać i może dostać jakiegoś grzyba.
 7. Gabe

  Rugby

  Widziałem. Szkoda Burnsa, bo tam tak naprawdę nie było żadnego showboating. To jest lokalny chłopak, któremu nie dane było nigdy zagrać dla swojego ulubionego klubu, grał w pobliskim Gloucester, później w Leicester, ale dla Bath dopiero od zeszłego sezonu. Przy tej akcji raczej widać radość, na pewno nieostrożność, ale nie popisówkę. No i w przeciwieństwie do Forda, nie jest bucem (tydzień temu w meczu z Exeter po jego podaniu przeciwnik przechwycił i zdobył punkty, więc to jakaś seria u niego)
 8. Gabe

  Zmiany zachodzące w przepisach piłkarskich

  No właśnie nie tak do końca - w moim rugby (któremu blisko jest do piłki nożnej, głównie za sprawą wspólnych korzeni) zarówno tym piętnasto- jak i trzynastoosobowym sędzia co prawda ma władzę nad zegarem, ale nie zatrzymuje go za każdym razem, kiedy gra się zatrzymuje. Ma takie prawo, ale zwykle z niego nie korzysta, co wiąże się z jego czuciem płynności gry - np w union gdy wielofazowy etap kończy się lineoutem lub scrumem, zazwyczaj pozwala wtedy na opatrzenie ran, zawiązanie sznurowadeł, dostarczenie picia itp zatrzymując na ten czas zegar. Ale jeśli np po lineoucie następuje knock-on, to nie zatrzymuje czasu, tylko przechodzi do ustawienia scrumu, bo niepotrzebnie spowalniało by to grę. W league np są przepisy, że po knock-onie arbiter zatrzymuje czas dopiero kiedy przynajmniej jedna połowa scrumu jest ustawiona, przez co w końcowych minutach mamy obrazek, kiedy jedna drużyna (ta która goni wynik) momentalnie się do scrumu ustawia, żeby sędzia zatrzymał czas, a druga się do tego nie kwapi, przez co scrum składa się z jednej połowy To skutecznie broni przed np wybijaniem piłki po gwizdku, które jeśli występuje ma raczej na celu uniemożliwienie szybkiego restartu niż grę na czas.
 9. Gabe

  Zmiany zachodzące w przepisach piłkarskich

  Dodawanie czasu przez sędziego nie miało by już większego sensu, bo czas utracony byłby minimalny - kwestia ustalenia, kiedy sędzia zatrzymuje zegar, bo trudno sobie wyobrazić, że będzie przez niego zatrzymywany za każdym razem, kiedy piłka opuści boisko, ale wydaje mi się że: - kiedy jest analiza VAR - kiedy po faulu główny musi się namówić z bocznymi/technicznym - kiedy potrzebna jest pomoc medyczna - kiedy przeprowadzane są zmiany No i w każdym momencie, kiedy arbiter uzna, że w trakcie jakiejkolwiek przerwy w grze (czy to będzie wybicie z piątki przez bramkarza, czy np szykowanie się do wolnego/karnego/autu przez jakiegoś piłkarza) ktoś gra na czas. Wydaje mi się, że ukróciło by to zabijanie tzw ducha sportu.
 10. Gabe

  Zmiany zachodzące w przepisach piłkarskich

  Oryginalny artykuł w The Times, ale żeby go przeczytać należy założyć konto, a więc: https://www.thesun.co.uk/sport/football/7396506/ifab-time-wasting-cardiff-burnley-sean-morrison/ Może w końcu XXI wiek dotrze do piłki nożnej, co prawda VAR już dotarł, ale już wtedy prosiło się, aby choćby na czas analizy zatrzymywać zegar. Oczywiście nie ma co robić sobie zbyt wielkich nadziei, bo wspomniany VAR osiem lat był wprowadzany, więc i zatrzymywanie czasu na przerwy tyle zajmie, ale to i tak coś. Pewnie by skróciło znacznie ten czas, gdyby zajrzano do innych dyscyplin, jak to działa, zamiast na nowo wynajdywać koło, ale to jest w końcu piłka nożna. A to żadne rocket science - dodatkowy człowiek odpowiedzialny za pracę zegara zatrzymuje go i wznawia na ustalony sygnał od sędziego, ot i wszystko w tej materii. Nie trzeba mieć ani szczególnego szkolenia, ani sprzętu, bo na poziomie amatorskim wystarczy dowolny współczesny telefon.
 11. Gabe

  Wiedźmin

  Warto, na pewno opowiadania. Ale chyba nie o to chciałeś zapytać?
 12. Gabe

  Podaj dalej #4

  Dla ciekawych, to zagadka Einsteina, i najwygodniej rozwiązuje się ją na takiej fajnej macierzy: Pamiętam, że w dzieciństwie mój brat rozwiązywał podobne zagadki bodajże w którychś Rozrywkach (jestem gdzieś w połowie aktualnie )
 13. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  Serial TVN z ostatnich dni, ale to akurat najmniej ważne. Ważne jest, że po tym jak Trzaskowski powiedział, że w domu ma 10 tys. książek, nagle Jaki pojawia się na zdjęciu na tle regału z książkami. Który jak się okazuje, jest po prostu scenografią planu filmowego, więc albo TVN kręci seriale u Jakiego w domu/biurze, albo jak większość rzeczy w kampanii Jakiego jest to fikcja, wymyślana na bieżąco na kolanie. Dodatkowo jeszcze internauci zidentyfikowali książki na półkach po grzbietach, np albumy kolejowe po niemiecku
 14. Gabe

  Polityka wewnętrzna

  No i czego się jeszcze przyczepicie, lewaki...
 15. Gabe

  Fantasy Football League

  Nadal jest rekord do pobicia, mój z sezonu 2013
×