Skocz do zawartości
Nagrody "CM Awards 2018" - głosowanie trwa tylko do 23 stycznia!
CMF Awards 2018

Pientka

Użytkownik
 • Zawartość

  545
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Pientka

 • Tytuł
  Dobrze rokujący junior
 • Urodziny 01.02.1986

Informacje

 • Wersja
  FM 2013
 • Skąd
  Krakuszowice
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Uczę się grać w FMa

Kontakt

 • Website URL
  http://sharepointblog.pl
 1. Pientka

  Ogólnie o sieci internetowej

  Nie rozgłaszanie SSID - nazwy sieci nie jest żadnym zabezpieczeniem. Każdy program wykryje taką sieć. Zabezpieczenie po MACu to żadne zabezpieczenie. Podmiana MACa zajmuje 30 sekund a jego nasłuch 10 minut ;) Polecam WPA2 z mocnym hasłem ;) Lepsze rozwiązania to już nie są do domu
 2. Pientka

  Ogólnie o sieci internetowej

  Nie ma. Jedyne miejsce gdzie możesz skonfigurować dostęp do sieci WiFi (jak rozumiem) będziesz miał na AccessPoincie czyli w twoim wypadku na routerze. Wejście na niego jest na adres twojej bramy domyślnej (patrz w ipconfig/all). Jeśli nie po http to po https. Domyślne hasło/login do twojego urządzenia możesz znaleźć tutaj: http://www.pientka.pl/2009/09/gdy-szukamy-hasa-do-routera.html I konfiguruj. Najlepiej włącz WPA2 z jakimś ciekawym hasłem typu 123!@#mama123!@#tata ;)
 3. Pientka

  Ogólnie o sieci internetowej

  Przywróć do ustawień domyślnych i spróbuj połączyć się na domyślnym adresie IP. Możliwe też że padł, tak też bywa.
 4. Pientka

  Przeglądarki internetowe

  Zobacz nie na FF nie uruchamiałeś sobie możliwości szybkiego ściągania z MegaUpload. Zmiany tam wprowadzane powodują problemy z Gmailem Taki urok FireFoxa niestety. Ja z 2 kartami mam zużyte na samego FF 220MB.
 5. Pientka

  Blogi Ceemaniaków

  TV Football - Football Video Blog mojego autorstwa
 6. Pientka

  Przeglądarki internetowe

  Qcz u mnie FF wywala się na zamykaniu okna Gmaila. Dlaczego, nie mam pojęcia. I strasznie denerwujące jest ten błąd. Co ciekawe żadna poprawka nie pomaga ...
 7. Pientka

  Ogólnie o sieci internetowej

  Jezu kto w dzisiejszych czasach używa jeszcze hubów
 8. Pientka

  Ogólnie o sieci internetowej

  Brewidernie cos jest skiepszczone. Wyniki powinieneś mieć tylko taką: Puść jeszcze takie same tracerty tylko do wp.pl z 3 razy. Zalecam też tą zamianę kompa z sąsiadem.
 9. Pientka

  Ogólnie o sieci internetowej

  Jeśli masz skrętkę to czasy 1-15ms plus gubienie pakietów do bramy to porażka na całej linii. Ja stawiałbym na walnięty kabel, pętlę w sieci (90% prawdopodobieństwa IMO) lub jakąś kpinę od ISP. Puść taką komendę i wklej tu wynik: tracert IP_BRAMY >>C:\wynik.txt Najlepiej zapodaj to kilka razy. Zobaczysz czy twoje pakiety nie zapętlają się gdzieś przypadkiem. Docelowo pakiety powinny do bramy dojść w jednym, dwóch przeskokach, jeśli jest inaczej znaczy, że może być coś nie tak. Jeśli cię to nie boli to wklej tu też polecenie ipconfig/all >>C:\Wynik2.txt Napisz też jaki masz system. Czy w pokoju nie masz jakichś switchy itp (w topologi sieci LAN między routerem a kompem może być do 4 switchy w jednej linii - może coś takiego?) PS. Możesz jeszcze spróbować takiego polecenia: netsh winsock reset 1.txt . To się stosuje, gdy jest podejrzenie, że protokół TCP/IP się sypie. Polecenie go resetuje i wymaga ponownego uruchomienia kompa. Najlepsze rozwiązanie IMO. Wykluczy ci część rozwiązań - podepnij kompa sąsiada u siebie i zobacz jak twój komp u sąsiada sobie radzi (jeśli macie taką możliwość - w sensie zabezpieczeń sieci).
 10. Pientka

  Przeglądarki internetowe

  Tu masz narzędzie do tego http://technet.microsoft.com/en-us/ie/bb219517.aspx
 11. Pientka

  Przeglądarki internetowe

  PR rządzi niemniej zmiany w tych 3 wersjach dotyczą raczej contentu a nie samej przeglądarki. Wczoraj dla przykładu swoją wersję wypuścił polski MS dla specjalistów IT - link na wss.pl. Nie mniej idea ciekawa w moim odczuciu, gdyż każda osoba czy też każda firma może sobie stworzyć spersonalizowaną instalkę, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
 12. Pientka

  Przeglądarki internetowe

  Odnoszę wrażenie, że nie bardzo zrozumieliście ideę całej akcji czy "różnic" w przeglądarce
 13. Pientka

  Przeglądarki internetowe

  A ja akceleratory i zintegrowane wyszukiwanie uważam za świetne rozwiązanie. Sprawdzają się rewelacyjnie. Dodam tylko, że ostatnio do IE8 dodałem program IE7PRO i powiem szczerze 90% funkcji wykorzystywanych w FF mam też w IE Nie mniej liska porzucić póki co zamiaru nie mam
 14. Pientka

  Inter Mediolan

  Może. Nie mniej widać, że reszta drużyny nie pokazuje niczego co skłaniałoby mnie do szukania następcy Ibry w Mario, Adriano czy komukolwiek. Zwłaszcza z tak ofensywną drugą linią i kreatywnymi pomocnikami. Niestety myślę, że byłoby kiepsko.
 15. Pientka

  Inter Mediolan

  Myślę, że po oglądnięciu ostatnich meczy Interu stwierdzam, że siła ofensywa drużyny bez Ibry zmniejszy się o 80%. Konieczne jest wyrównanie składu, w innym wypadku nic nie zwojujemy w Europie. Myślę, że po oglądnięciu ostatnich meczy Interu stwierdzam, że siła ofensywa drużyny bez Ibry zmniejszy się o 80%. Konieczne jest wyrównanie składu, w innym wypadku nic nie zwojujemy w Europie.
×