Skocz do zawartości

kaderr

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  2254
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  18

Ostatnia wygrana kaderr w dniu 11 Styczeń

Użytkownicy przyznają kaderr punkty reputacji!

Reputacja

1562 Bardzo lubiany

O kaderr

 • Tytuł
  Kapitan drużyny
 • Urodziny 16.02.1991

Informacje

 • Wersja
  FM 2015
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

6268 wyświetleń profilu
 1. kaderr

  Polityka wewnętrzna

  Nie tyle nad legalnością*, a nad skalą ewentualnej nielegalności i jej politycznej doniosłości. I tutaj, im bardziej się zagłębia w szczegóły, tym ta skala (i idąca za nią doniosłość) wydaje się coraz mniejsza (przynajmniej mnie). No ale to i tak tylko takie quasi-publicystyczne rozmyślania, bo 1)* 2) sprawa jest pewnie dynamiczna i równie dobrze jutro może wypłynąć nowy wątek. *bo ciężko o niej dyskutować w sytuacji gdy nie znamy multum kluczowych dla sprawy okoliczności
 2. kaderr

  Polityka wewnętrzna

  No ale nie do końca dobrze zrozumiał. Ad. 3 - to jest rynkowy standard. W zasadzie wszystkie tego typu inwestycje deweloperskie (w Polsce i na świecie) są przeprowadzane w ten sposób, tzn. poprzez utworzenie nowej spółki specjalnie do danego przedsięwzięcia (wynika to z szeregu prawnych, finansowych i biznesowych przyczyn). W kontekście, o którym mowa oczywiście można się doszukiwać dodatkowej motywacji (zagwarantowanie anonimowości inwestora), ale jakoś ona mnie nie przekonuje, bo a) i tak się tej anonimowości ostatecznie nie udało zachować i nie było to chyba specjalnie trudne żeby dojść po nitce do kłębka (jak widać) b) jak wyżej, to jest po prostu elementarz prowadzenia inwestycji deweloperskich (a nie żadne słupy, lol, to porównanie jest bez sensu), nie wiem czy bardziej podejrzane byłoby niewykorzystanie żadnej spółki celowej... Ad. 4 - skąd to info? Wiemy to, że bez żadnego zabezpieczenia? Trochę wątpię. Z tego co rozumiem, to Srebrna jest właścicielem działki pod tę inwestycję, więc mogę spokojnie założyć, że to ta nieruchomość była (pośrednio) wykorzystana jako zabezpieczenie. Again, byłby to rynkowy standard. A zdanie o żadnej nowej sp. z o.o. i nie dostawaniu kredytu to zwyczajna bzdura. Ad. 7 - szczerze powiedziawszy, to politycznie całkiem rozsądne zachowanie w tym kontekście (tzn. zastopowanie inwestycji) Ad. 8 - no cóż, to nie najlepiej świadczy o tobie, zwyczajnie się odpowiednio nie zabezpieczyłeś i sam stworzyłeś ryzyko, że ktoś może cię wydymać. Again, business as usual, zostaje dochodzenie tego wynagrodzenia sądowo (co zresztą Jarek mu non stop sugeruje xD). Podsumowując: wszyscy mieli Jarka za polityczne zwierzę, a pierdołę w pozostałych sferach życia. Wygląda na to, że ma też nie najgorszą głowę do interesów. Zorientował się, że partia ma świetną nieruchomość, a na rynku nieruchomości w Warszawie eldorado, więc zamiast ją sprzedawać jakiemuś funduszowi (i pozwolić jemu spić śmietankę) stwierdził że sam się pobawi w deweloperkę. Ze względu na ryzyko polityczne projekt został zastopowany i na tę chwilę wygląda, że jedyne do czego się teraz sprowadza całe zamieszanie (i o czym mowa na nagraniach) to klasyczne roszczenie o zapłatę za wykonane usługi xD. Jedyny ewidentnie śliski wątek jest taki, że gdyby to był ktokolwiek inny, to pewnie kwestie finansowania kredytowego wyglądałyby inaczej. Tu przyjęto pacjenta poza kolejką czekających, którzy przyszli wcześniej i jeszcze podano mu kawę. Tak czy inaczej, kredyt i tak by pewnie dostali, tak jak dostają go podmioty w identycznych sytuacjach. No i pytanie też o wszelkie kwestie związane z zasadami finansowania partii politycznych, nie znam się na tym i nad tym się nie zastanawiałem, czy to mogłoby otworzyć jakieś wątki z tym związane.
 3. kaderr

  Manchester United

  No i niczym dziwnym to przecież nie będzie, biorąc pod uwagę różnicę w poziomach obu lig.
 4. kaderr

  [Nominacje] Gra roku

  Grałem w tym roku tylko w jedną grę, ale w sumie była spoko, więc niech będzie - FIFA 19
 5. kaderr

  [Nominacje] Moderator roku

  @Reaper (bo wyedytował mi posta z nominacją najlepszego awatara i wrzucił grafikę, czego mi się nie chciało zrobić)
 6. kaderr

  [Nominacje] Sportowiec roku

  Novak Djokovic
 7. kaderr

  [Nominacje] Najgorszy avatar roku

  Miałem nominować @Reaper, ale że już jest, to niech będzie @Vami. Niby powiązany z użytkownikiem, ale estetycznie nudny potworek.
 8. kaderr

  [Nominacje] Najlepszy avatar roku

  @me_who i kapibary (jak dwa posty wyżej )
 9. kaderr

  [Nominacje] Użytkownik roku

  Ciężki wybór, ale w tym roku @lad za przebycie drogi od użytkownika o lekko sebixowym nastawieniu, kojarzącego się głównie z ślepym bronieniem kibolstwa, do dobrej duszy cmforum, sypiącej anegdotami i generującej ciekawe dyskusje w Maryni. W kontekście ubiegłego roku warto też docenić fajne rozruszanie działu HP tematem "Pytanie do..." .
 10. kaderr

  [Nominacje] Najciekawszy temat roku

  Marynia
 11. kaderr

  [Nominacje] Drużyna roku

  Reprezentacja Chorwacji w piłce nożnej
 12. kaderr

  Manchester United

  Nie, wcale . Deschamps go wystawiał na kluczowej pozycji, bo nie było nikogo innego w alternatywie. A MŚ udało się wygrać mimo tego handicapu.
 13. kaderr

  Seriale telewizyjne

  No powiedz
 14. kaderr

  Polityka wewnętrzna

  Dla pełnego obrazu warto jednak dodać, że wprowadzenie tych przepisów, o których tutaj mowa, to implementowanie unijnej dyrektywy ATAD, do którego to implementowania, jako członek UE, jesteśmy zobowiązani. Innymi słowy - do wprowadzenia "podatku od spierdalania z kraju" zmusza nas UE. Choć jednocześnie trzeba też dodać, że polska wersja tegoż exit tax jest wersją dalej idącą niż minimum przewidziane w dyrektywie (co stało się już standardem w ostatnich latach - Polska stała się "prymusem" jeśli chodzi o wdrażanie narzędzi służących walce z unikaniem opodatkowania, tym nie mniej te narzędzia są wymyślane i wdrażane na poziomie międzynarodowym, czy to w ramach OECD, czy UE).
 15. kaderr

  Odchudzanie

  Rodzynki (ja uwielbiam - słodkie, a zdrowe), wafle ryżowe...
×