Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

tio

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  3223
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  42

Zawartość dodana przez tio

 1. Turystyka

  Pojechałbym latem w Bieszczady i chciałbym stamtąd zrobić jednodniową wycieczkę do Lwowa ale moja żona się boi, że to "dziki kraj" i w ogóle. Potrzebuję jakiś argumentów by ją przekonać. Macie jakieś doświadczenia z wyjazdu samochodowego?
 2. Seriale telewizyjne

  Dlaczego rozczarowanie?
 3. Seriale telewizyjne

  Pierwszy odcinek warto obejrzeć. Akcja kojarzy się z "Uśpieni" ale w tle są też i inne wątki. Niezłe aktorstwo, muzyka i Białystok jako ojczyzna przemytu, rasizmu i pedofilii.
 4. Filmy

  Czytałem dość pozytywną recenzję na gazecie.pl więc z ciekawością obejrzę.
 5. Filmy

  A ja liczę na porządne kino gangsterskie w stylu Psów
 6. Kącik prawny

  Powiem tak: jeżeli mama będzie zaliczała raty leasingowe do kosztów i odliczała VAT (50%) a samochód będzie wyłącznie wykorzystywany przez Ciebie na potrzeby nie związane z jej działalnością gospodarczą to oczywiście narażasz mamę na konsekwencje podatkowe i karno-skarbowe. To, że mama zatrudniłaby Cię na jakiejś śmieciowej umowie ma, jak sądzę, uprawdopodobnić tylko fakt, że samochód będzie wykorzystywany do potrzeb działąlności? Nadal to nie zmieni faktu, że mama będzie zaniżała opodatkowanie, utrudni jedynie fiskusowi udowodnienie, że tak jest. Zapomniałeś jeszcze o podatku dochodowym. Jeżeli samochód jest wykorzystywany na potrzeby prywatne to wydatki na taką jazdę nie mogą być kosztem (np. paliwo). W praktyce oczywiście nie da się tego zweryfikować ale jeżeli np. w kosztach firmy będziesz miał fakturę za paliwo tankowane w Chorwacji a w ramach działalności nie prowadzisz żadnych interesów w tym kraju to wystawiasz się na strzał Wielkiego Brata Pita
 7. XVIII Zlot CMF - Lipiny 2018

  Tak zareklamowaliście, że sam się zbiram na odwagę by pojechać
 8. Piłkarski livescore zimowy

  Ciekawa definicja - czy według ciebie piłkarz kopie piłkę rozmyślnie tylko gdy na nią patrzy? To spójrz na ruch Mączyńskiego, któremu po prostu Kostewycz zagarnął tę piłkę.
 9. Piłkarski livescore zimowy

  Myślę, że sędzia Marciniak bazuje na polskich przepisach. Wszystko sprowadza się do tego czy to było rozmyślne dotknięcie ręką. Ale jeżeli o rozmyślności lub nie mają świadczyć wymienione poniżej punkty to karny był prawidłowy: • czy ma miejsce ruch ręki do piłki (a nie piłki do ręki), - był ruch ręką do piłki • odległość przeciwnika od piłki (nieoczekiwana piłka), - nie była to nieoczekiwana piłka (nabicie) • ułożenie rąk, które samo w sobie niekoniecznie stanowi o naruszeniu Przepisu, (no cóż, ręce zdecydowanie nie były przy ciele) Podobnego karnego podyktowano w meczu Zagłębie - Legia za rękę Pazdana
 10. Teatr

  Zobaczyłem dziś kolejną polską adaptację "Jesus Christ Superstar" - w warszawskim teatrze Rampa. Jest to bardziej koncertowa wersja musicalu ze skromną inscenizacją w postaci tańca, kostiumów, światła. Przede wszystkim bardzo dobra aranżacja muzyczna, bardzo rockowa. W rolach głównych nieznani mi wcześniej Jakub Wocial (Jezus), Sebastian Machalski (Judasz) i Natalia Piotrowska (Maria Magdalena) - wypadli bardzo dobrze, choć odniosłem wrażenie, że trochę na siłę próbują śpiewać w podobny sposób co artyści w oryginale. Podobało mi się kilka pomysłów inscenizacyjnych (np. przechadzające się wśród widowni zakapturzone postacie) ale nie poczułem się jakoś poruszony tym przedstawieniem.
 11. Seriale telewizyjne

  Odeszli od tego żenującego humoru (właśnie przypomniała mi się ta akcja "wojskowa" czy głupoty w stylu zabijania celebrytów) i po dwóch odcinkach jestem zadowolony
 12. Seriale telewizyjne

  Byłem bardzo rozczarowany pierwszym sezonem "Grand Tour" stąd bez specjalnych oczekiwań obejrzałem pierwszy odcinek sezonu drugiego i gęba mi się uśmiecha bo wygląda to na powrót starego, dobrego Top Gear z Clarksonem, Mayem i Hammondem. Drugi odcinek z wyścigiem z Nowego Jorku do Wodospadu Niagara okazuje się nawet lepszy od pierwszego.
 13. Polityka wewnętrzna

  W temacie śmiesznych memów, ten uważam za całkiem zabawny:
 14. Polityka wewnętrzna

  A to fakt, że pracodawca zapewnia ci nocleg w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych to taki luksus? A jaki wpływ na dobrostan posła ma fakt, że za 10 tys. miesięcznie na biuro musi opłacić czynsz, media, meble i pensje pracowników zatrudnionych w tym biurze?
 15. Seriale telewizyjne

  Jak tam Homeland? Po trzech odcinkach, czyli niemal połowie sezonu (ma być 7 odcinków) jest raczej kiepsko - tak naprawdę ciągle nie wiadomo o co w tym serialu będzie chodziło i niewiele się dzieje.
 16. Polityka wewnętrzna

  Niestety ustawodawca tworzy obecnie przepisy, które będą się wzajemnie wykluczały. Z jednej strony wchodząca na dniach w życie "konstytucja dla biznesu" przewiduje, że drobne dorabianie poza etatem (do 1/2 minimalnego wynagrodzenia czyli do 1050 zł miesięcznie) nie będzie rodziło obowiązku zakładania działalności. A z drugiej strony nowy kodeks pracy przewiduje, że takie drobne dorabianie będzie możliwe wyłącznie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
 17. Polityka wewnętrzna

  Na razie nie znalazłem pomysłu, który można by uznać za dobry w tym nowym kodeksie pracy.
 18. Seriale telewizyjne

  Jestem po trzech odcinkach "Seven seconds". W New Jersey ginie młody czarnoskóry chłopak. Policja chce zatuszować to co się stało. Prokurator z problemami zamierza dotrzeć do prawdy. W tle oczywiście konflikty rasowe. Historia toczy się niespiesznie ale to nie wada. Ciekawi bohaterowie, fajne zdjęcia. Warto.
 19. Kącik prawny

  1. Gratulacje ale do wspólnego rozliczenia konieczne jest bycie w związku małżeńskim przez cały rok kalendarzowy 2. Ulga na internet przysługuje osobom, które do tej pory z niej nie korzystały i one mogą maksymalnie w dwóch kolejnych latach odliczyć maksymalnie od dochodu 760 zł
 20. Podaj dalej #4

  Kaczy daje dalej Epilog: Dwa dni później Mahdi został odnaleziony żywy i cały w swoim bungalowie w Manchesterze. Krew, którą spryskał swój domek na zlocie okazała się krwią, którą napsuli mu użytkownicy CMF kwestionujący jego charyzmę i etos, a którą od miesięcy zbierał do słoiczków.
 21. Podaj dalej #4

  Na zlot CMF wybrali się wszyscy zadeklarowani forumowicze, czyli: Reaper, FYM, Brudinho, me-who, Hajd, Misiek, Perez, Pulek, Ernie Souchak, BaruS, laki, schizzm, Vami, wwosik. Niespodziewanie na biwaku pojawił się również Mahdi, który postanowił zabawić uczestników plenerową wersją „Rozgrywki gentelmanów” w FM18. Przywiózł też nagrodę, niezwykle cenne, przedpremierowe wydanie kalendarza Pirelli na rok 2019. Turniej był niezwykle zacięty, wszyscy z napięciem oczekiwali na spotkanie finałowe. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego w obozie rozległ się ostry dźwięk policyjnych gwizdków. Okazało się, że zniknął Mahdi. W jego domku jest pełno krwi i ogólny bałagan. Zniknęła też nagroda. Dzielni policjanci oczywiście podejrzewali morderstwo, którego motywem był rabunek cennego kalendarza. Przeszukując obozowisko policja odnalazła przy pomoście nad jeziorem kalendarz ze śladami krwi (analiza wykazała, że to krew Mahdiego). W kalendarzu były zaznaczone pewne daty: 6 styczeń, 2 luty, 2 marzec, 2 kwiecień, 4 czerwiec, 9 wrzesień. Policja doszła oczywiście do wniosku, że Mahdi uciekał przed mordercą z kalendarzem, w którym zaszyfrował imię mordercy. Ciała nie znaleziono, policja podejrzewała, że spoczywa na dnie jeziora. Analiza tajemniczych dat pozwoliła na wytypowanie podejrzanego. Kim był ów tajemniczy podejrzany?
 22. Podaj dalej #4

  Z pośpiechu zapomniałem o "Pan". Mea culpa!!! Chodzi o zagadki fotograficzne (a film wszak fotografią jest)
 23. Podaj dalej #4

  A moderator nie zna zasad tego topiku?
 24. Polityka wewnętrzna

  W sumie jest bardzo proste rozwiązanie problemu takich Januszy handlu. Obecnie większość takich handlarzy straganiarzy, butikowców czy allegrowiczów jest opodatkowana ryczałtem - czyli płacą podatek dochodowy w stawce 3% od przychodu. Ponieważ marże przy takiej sprzedaży odzieży spokojnie przekraczają 100% to taki ryczałt jest dużo bardziej opłacalny niż 19% podatek od dochodu: Przykład Handlarz kupuje towar na hali Ptaka za 100 tys. zł. Sprzedaje go za 200 tys. zł i zapłaci od tego 3% podatku czyli 6000 zł. Obrót nie przekraczający 200 tys. rocznie nie rodzi też obowiązku podlegania podatkowi VAT. Gdyby taki handlarz był opodatkowany na zasadach ogólnych (np. podatkiem liniowym) to zapłaciłby 19% od dochodu czyli przychód - koszty. Mamy więc: 200 000 - 100 000 (zakup towaru) - 20 000 (inne koszty, sklep, samochód) = 80 000 x 19% = 15 200 zł I to przy założeniu, że taki handlarz jest uczciwym podatnikiem i jego obroty nie przekraczają 200 tys. zł rocznie. Wprawdzie w ryczałcie jest obowiązek przechowywania dokumentów zakupu ale dla urzędników nie jest to takie ważne, w końcu najważniejsze, że podatek został zapłacony prawidłowo. Najczęściej handlarz tłumaczy, że np. towar kupił na targowisku w Niemczech, Czechach etc gdzie sprzedawca nie wystawia żadnych dowodów zakupu. Nawet jak polski urzędnik nie zostanie przekonany to najwyżej wystawi niski mandat (powiedzmy 500 zł) i wszyscy są zadowoleni. Takiemu ryczałtowemu handlarzowi nie zależy więc na fakturze (szczególnie, że przy kupnie na fakturę cena jest wyższa przynajmniej o VAT) więc i "biznesmenom z Ptaka" to się bardzo opłaca. Rozwiązanie? Likwidacja ryczałtu w handlu. Niech drobni handlarze płacą podatek na zasadach ogólnych, dać im nawet jakąś preferencyjną stawkę (powiedzmy 10%) ale niech płacą podatek od dochodu, wówczas to w ich interesie będzie domaganie się dowodów zakupu.
 25. Kącik absurdalny

  Jak dziewczynie wystrzeliła broń, którą miała w plecaku to spoko, żadna strzelanina
×