Skocz do zawartości
W ostatni weekend lipca odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy!
TEMAT ZLOTOWY
ANKIETA: CZY WEŹMIESZ UDZIAŁ W ZLOCIE?

tio

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  3205
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  42

Ostatnia wygrana tio w dniu 19 Luty

Użytkownicy przyznają tio punkty reputacji!

Reputacja

2418 Bardzo lubiany

O tio

 • Tytuł
  Publiczny szkalownik
 • Urodziny 14.11.1974

Informacje

 • Wersja
  FM 2010
 • Klub w FM
  Lech Poznań
 • Ulubiony klub
  Iskra Białogard
 • Skąd
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://www.doradca-podatkowy.net.pl

Ostatnie wizyty

14518 wyświetleń profilu
 1. Kącik prawny

  1. Gratulacje ale do wspólnego rozliczenia konieczne jest bycie w związku małżeńskim przez cały rok kalendarzowy 2. Ulga na internet przysługuje osobom, które do tej pory z niej nie korzystały i one mogą maksymalnie w dwóch kolejnych latach odliczyć maksymalnie od dochodu 760 zł
 2. Podaj dalej #4

  Kaczy daje dalej Epilog: Dwa dni później Mahdi został odnaleziony żywy i cały w swoim bungalowie w Manchesterze. Krew, którą spryskał swój domek na zlocie okazała się krwią, którą napsuli mu użytkownicy CMF kwestionujący jego charyzmę i etos, a którą od miesięcy zbierał do słoiczków.
 3. Podaj dalej #4

  Na zlot CMF wybrali się wszyscy zadeklarowani forumowicze, czyli: Reaper, FYM, Brudinho, me-who, Hajd, Misiek, Perez, Pulek, Ernie Souchak, BaruS, laki, schizzm, Vami, wwosik. Niespodziewanie na biwaku pojawił się również Mahdi, który postanowił zabawić uczestników plenerową wersją „Rozgrywki gentelmanów” w FM18. Przywiózł też nagrodę, niezwykle cenne, przedpremierowe wydanie kalendarza Pirelli na rok 2019. Turniej był niezwykle zacięty, wszyscy z napięciem oczekiwali na spotkanie finałowe. Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego w obozie rozległ się ostry dźwięk policyjnych gwizdków. Okazało się, że zniknął Mahdi. W jego domku jest pełno krwi i ogólny bałagan. Zniknęła też nagroda. Dzielni policjanci oczywiście podejrzewali morderstwo, którego motywem był rabunek cennego kalendarza. Przeszukując obozowisko policja odnalazła przy pomoście nad jeziorem kalendarz ze śladami krwi (analiza wykazała, że to krew Mahdiego). W kalendarzu były zaznaczone pewne daty: 6 styczeń, 2 luty, 2 marzec, 2 kwiecień, 4 czerwiec, 9 wrzesień. Policja doszła oczywiście do wniosku, że Mahdi uciekał przed mordercą z kalendarzem, w którym zaszyfrował imię mordercy. Ciała nie znaleziono, policja podejrzewała, że spoczywa na dnie jeziora. Analiza tajemniczych dat pozwoliła na wytypowanie podejrzanego. Kim był ów tajemniczy podejrzany?
 4. Podaj dalej #4

  Z pośpiechu zapomniałem o "Pan". Mea culpa!!! Chodzi o zagadki fotograficzne (a film wszak fotografią jest)
 5. Podaj dalej #4

  A moderator nie zna zasad tego topiku?
 6. Polityka wewnętrzna

  W sumie jest bardzo proste rozwiązanie problemu takich Januszy handlu. Obecnie większość takich handlarzy straganiarzy, butikowców czy allegrowiczów jest opodatkowana ryczałtem - czyli płacą podatek dochodowy w stawce 3% od przychodu. Ponieważ marże przy takiej sprzedaży odzieży spokojnie przekraczają 100% to taki ryczałt jest dużo bardziej opłacalny niż 19% podatek od dochodu: Przykład Handlarz kupuje towar na hali Ptaka za 100 tys. zł. Sprzedaje go za 200 tys. zł i zapłaci od tego 3% podatku czyli 6000 zł. Obrót nie przekraczający 200 tys. rocznie nie rodzi też obowiązku podlegania podatkowi VAT. Gdyby taki handlarz był opodatkowany na zasadach ogólnych (np. podatkiem liniowym) to zapłaciłby 19% od dochodu czyli przychód - koszty. Mamy więc: 200 000 - 100 000 (zakup towaru) - 20 000 (inne koszty, sklep, samochód) = 80 000 x 19% = 15 200 zł I to przy założeniu, że taki handlarz jest uczciwym podatnikiem i jego obroty nie przekraczają 200 tys. zł rocznie. Wprawdzie w ryczałcie jest obowiązek przechowywania dokumentów zakupu ale dla urzędników nie jest to takie ważne, w końcu najważniejsze, że podatek został zapłacony prawidłowo. Najczęściej handlarz tłumaczy, że np. towar kupił na targowisku w Niemczech, Czechach etc gdzie sprzedawca nie wystawia żadnych dowodów zakupu. Nawet jak polski urzędnik nie zostanie przekonany to najwyżej wystawi niski mandat (powiedzmy 500 zł) i wszyscy są zadowoleni. Takiemu ryczałtowemu handlarzowi nie zależy więc na fakturze (szczególnie, że przy kupnie na fakturę cena jest wyższa przynajmniej o VAT) więc i "biznesmenom z Ptaka" to się bardzo opłaca. Rozwiązanie? Likwidacja ryczałtu w handlu. Niech drobni handlarze płacą podatek na zasadach ogólnych, dać im nawet jakąś preferencyjną stawkę (powiedzmy 10%) ale niech płacą podatek od dochodu, wówczas to w ich interesie będzie domaganie się dowodów zakupu.
 7. Kącik absurdalny

  Jak dziewczynie wystrzeliła broń, którą miała w plecaku to spoko, żadna strzelanina
 8. Pożegnajmy zmarłych

  Antoni Krauze
 9. Polityka wewnętrzna

  mała errata: po półrocznym zwolnieniu z ZUS można wykorzystać 24 miesiące małego ZUS
 10. Kącik prawny

  A może jednak jest? Jak podpisać JPK_VAT Potrzebujesz podpisu elektronicznego. Do podpisania JPK_VAT możesz użyć jednego z dwóch podpisów lub danych autoryzujących: Profilu Zaufanego – bezpłatny podpis elektroniczny, który możesz założyć niemal w każdym urzędzie, jak i za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Do podpisu wystarczy kod autoryzacyjny wysłany na kanał autoryzacji. Zobacz, jak założyć Profil Zaufany. kwalifikowanego podpisu elektronicznego – to płatny elektroniczny podpis służący do podpisywania dokumentów. Jeśli masz taki podpis, przygotuj go i podaj kod PIN. danych autoryzujących - jest to bezpłatna metoda. Potrzebne będą: NIP lub PESEL, imię, nazwisko, data urodzenia oraz odpowiednia kwota przychodu osiągniętego w 2016 r. Formularz dostępny tutaj (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
 11. Kącik prawny

  http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp/jpk/wypelnij-i-wyslij
 12. Kącik prawny

  Z informatorów MF wg których podpisać pliki jpk można profilem zaufanym
 13. Kącik prawny

  Nie robiłem, sam dopiero podchodzę do wysłania swojego jpk:)
 14. Polityka wewnętrzna

  Skoro sama odchodzi to jak może jej przysługiwać odprawa? Chyba nawet nie zdążyła przeczytać umowy, którą podpisała
 15. Piłkarski livescore zimowy

  Ale końcówka!
×