Skocz do zawartości

brownneck

Użytkownik
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O brownneck

 • Tytuł
  Trampkarz

Informacje

 • Wersja
  FM 2011
 • Klub w FM
  Wisła Płock/Siracusa
 • Płeć
  Mężczyzna

Kontakt

 • Website URL
  http://
 1. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Oto potwierdzenie http://www.centrumfm.org/news-774,Sam_na_sam_z_bramkarzem.html
 2. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Po pierwsze to nie wygrasz wszystkiego. Po drugie skoro dwa mecze był dobre to znaczy że ta metoda może być skuteczna, a to że w trzecim meczu 3 bramki ci strzelili oznacza tylko że obrońcy mieli słabszy dzień, rozmowa motywacyjna im nie podpasowała, lub np byli zmęczeni po dwóch meczach w krótkim czasie. Przyczyn może być wiele. Poza tym nie musisz tak grać w każdym meczu. Co do napastników to ich skuteczność a raczej jej brak też ma gdzieś swoje przyczyny. Ostatnio dowiedzieliśmy się że tylko co trzecią sytuację sam na sam wykorzysta napastnik i nie ma znaczenia to jakie ma atrybuty, bo to jest ustawione już w silniku gry i bierze się ze statystyk rzeczywistych piłkarzy którzy to ponoć co trzecią taką sytuacje wykorzystują.
 3. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Czyli tacy wolni nie są. Ustaw ich w jednym meczu tak jak pisałem i zobacz jak to będzie wyglądało. W instrukcjach przeciw rywalom daj pressing zawsze, ścisłe krycie i agresywny odbiór piłki. Swoim bocznym daj krycie indywidualne każdy swojego skrzydłowego (możesz tak ustawić tylko jednemu jak boisz się ich jednego skrzydłowego a nie obu). Dodatkowo ustaw im (bocznym obrońcom) agresywny odbiór (chyba że mają agresje >18, wtedy zostaw normalny) i gre przy przeciwniku na 3/4 suwaka. To ich powinno wyłączyć z gry, ale jak są świetnymi dryblerami to pewnie w meczu kilka razy zakręcą twoimi obrońcami. Na takich co się lepiej kiwają niż biegają to ja bym poczekał spokojnie, nie atakował agresywnie, niech on tam sobie przekłada te nogi nad piłką jak Krystyna a jak się zmęczy do mu ją zabiorę, znaczy piłkę Ashley Cole kilka razy pokazał jak się gra przeciw C. Ronaldo i jemu podobnym.
 4. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  A twoi obrońcy są szybcy? Praw fizyki nie przeskoczysz Jak rywal jest znacznie szybszy to i tak ci ucieknie. Możesz spróbować kryć go bardzo krótko, agresywnie odbierać piłkę, faulować tak aby nie mógł się rozpędzić. Tak często Theo Wolcotta wyłączają rywale z gry w rzeczywistości. Twój obrońca musi przede wszystkim doskonale kryć i odbierać, być agresywnym i zdeterminowanym. Ustaw mu obronę niech nie wychodzi do przodu tylko czeka na skrzydłowego i od razu go kosi. Takie granie powinno pomóc ale w ataku będzie ciężej.
 5. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Ja też tak swego czasu grałem, znaczy się z bocznymi obrońcami z rolą ataku, ale wtedy to muszą być już gwiazdy ligi, szybcy, wytrzymali, ze świetnym przewidywaniem i odbiorem. W Chelsea tacy są i to jest chyba jeden z najlepszych zespołów na taką formacje. Zresztą po kilku sezonach gdy grałem jakiś mecz z Chelsea to właśnie taką taksą na mnie wyszli. Wracając jeszcze do tej 10 to w obecnym zespole też swojemu OPŚ przydzieliłem taką rolę i gra naprawdę nieźle. W sumie to on raczej nie przypomina takiej klasycznej 10 bo jest bardzo aktywny nie tylko pod polem karnym rywala ale też się wraca po piłkę. Zresztą przypomina mi właśnie swoją grą Lampsa z Chelsea, jest prawdziwym mózgiem. Więc jeśli ktoś chce aby jego OPŚ bardziej rozgrywał niż strzelał to klasyczna 10 z rolą ataku jest idealna.
 6. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Każdą zmianę wprowadzaj już w trybie meczowym bo to nie spowoduje zmiany w kolejnych meczach tylko w tym jednym konkretnym. Inaczej po kilku meczach twoja taktyka przestała by w ogóle funkcjonować. A co do Twojej taktyki to takie ustawienie ma potencjał nie lichy bo najlepsze taksy pod FM10 powstały w oparciu o taką formację. Ja na twoim miejscu dałbym bocznym obrońcom obronę zamiast wsparcia bo Angole lubią grać skrzydłami I mam pytanie do Ciebie. Ile twoja klasyczna 10 ma średnio podań w meczu??
 7. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Troszkę źle się wyraziłem. Chodziło mi o wejścia w pole karne podczas akcji, a nie SFG. Czy w Waszych taktykach napastnik też się spóźnia?
 8. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Mam do Was pytanie. Czy wiecie jak ustawić napastnika aby agresywniej wchodził na piłki dośrodkowywane w pole karne? U mnie on się tak jakoś waha i przez to często jest spóźniony.
 9. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Wszystko fajnie, ale nie zawsze da się od razu taką taktykę ustawić. Mało jest drużyn w których jest wielu wartościowych środkowych pomocników od samego początku, dlatego niekiedy jesteśmy skazani na grę skrzydłowymi. Warto by się zastanowić jakie polecenia najlepiej się spisują w tym FM'ie. Może zamiast gry przy linii bocznej dać im schodzenie do środka? Do tego jeszcze ofensywne wejścia bocznych obrońców i mamy coś w stylu gry w piłkę ręczną z "pół lewym", "środkowym", i "pół prawym" rozgrywającym Napastnik musiał by być silny, grał by jak obrotowy. Pozostali zawodnicy to np. 2 DM którzy zabezpieczali by tyły wraz z 2 obrońców, oraz pomagali w przejściu z obrony do ataku. Co o tym sądzicie?
 10. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Ogólnie jest tak, że im, relatywnie, lepsi obrońcy tym wyżej można grać. Jednak nawet delikatny pressing i cofnięta obrona może być skuteczna tylko traci się wtedy na posiadaniu piłki. Ja tak gram w Serie C2 i jest to skuteczne. Ostatnio poleciłem swoim zawodnikom agresywny odbiór i nękania rywala i skończyło się to okiwaniem mojego obrońcy na 16 metrze przed bramką.
 11. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Zależy w czym jest problem. Możesz zagrać delikatniej w odbiorze i pressingu, oraz wąsko i cofniętą obroną wtedy powinni dobrze utrzymywać szyk i nie będą przepuszczać prostopadłych piłek. Problemem mogą być za to strzały z dystansu ale to można rozwiązać defensywnym pomocnikiem.
 12. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Najważniejsze jest motywowanie
 13. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Nie sugeruje abyś "odznaczał" bo taksa będzie wtedy już zupełnie inna, chodzi mi tylko o to że musisz teraz wszystko modyfikować ręcznie. Jak działają polecenia z ławki fajnie opisane jest tu, przzeczytaj to i będziesz wiedział co musisz zrobić aby uzyskać np "cofnięcie do defensywy" czy "podania w pole karne" bo u ciebie to nie będzie działać. Chyba obaj obrońcy środkowi powinni zostać z tyłu? Chodzi ci o to aby dać mu "grę przy przeciwniku" tylko we własnym polu karnym? To dobry sposób ale musi to być obrońca z dobrym przyspieszeniem, przewidywaniem i agresją. Normalnie można uzyskać to dając rolę "zabezpieczenie", więc musisz sprawdzić na jakiejkolwiek innej taksie co zmienia się piłkarzowi gdy mu taką rolę ustawisz i potem wprowadzić to do swojej taksy. U tych środkowych pomoćników to też piszesz chyba o grze przy przeciwniku tak? To inaczej jest pressing i raczej nie odpowiada za to jak piłkarz się zachowuje gdy ty masz piłkę. Nie musisz tego zmieniać chyba że zawsze pod koniec meczu zawodnicy są wyczerpani. W twojej taktyce środkowi pomocnicy są bardzo ofensywni, więc tak jak ci radziłem jednemu zmień nastawienie (ustaw np dokładnie na środku), ataki z głębi pola ustaw na rzadko, i możesz spróbować "szukania gry".
 14. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  A statystyki drużynowe się zmieniły? Masz kłopot z posiadaniem piłki lub coś takiego? Z tego co napisałeś nie wiele można pomóc. Jednak ja proponuje cofnąć kogoś z pomocy aby pomógł rozegrać piłkę i przejść do ataku. Zmień jednemu PŚ nieco nastawienie, ataki z głębi i rajdy, aby poczekał nieco i nie uciekał do przodu, wtedy obrońcy będą mieli więcej opcji podania piłki PS. Jeśli wszystkie ustawienia w taktyce są robione "ręcznie" to zmiana strategi czy polecenia z ławki nie działają bo każdy aspekt jest sztywno określony przez twórce taksy. Nie wiem czy u ciebie tak jest ale lepiej to sprawdź
 15. brownneck

  FM 2010 - Taktyki

  Masz rację. To właśnie ukryte atrybuty decydują o tym że jakiś mierny zawodnik gra lepiej niż ten u którego wszystkie skille są na poziomie 16. Zwłaszcza regeni często się tacy trafiają. Mi jednak wydaje się że jest coś takiego jak syndrom drugiego sezonu. Za jego pojawienie odpowiadamy my sami, oraz właśnie ukryte atrybuty. Jeśli po udanym sezonie będziemy mocno chwalić nasz zespół to zawodnicy o niskiej ambicji spoczną na laurach. Z drugiej strony jeśli będziemy dużo oczekiwać w następnym sezonie to ci którzy mają niski atrybut presji na pewno będą grać poniżej swoich możliwości. Najlepiej jest uczyć się od najlepszych. Spójrzcie co teraz trener Barcelony mówi. Nie chwali się na każdym kroku że ma najlepszy team na świecie, ale tonuje swoje wypowiedzi bo wie że powtórzenie poprzedniego sezonu będzie bardzo trudne.
×