Skocz do zawartości

Profesor

Moderatorzy
 • Zawartość

  19331
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  15

Zawartość dodana przez Profesor

 1. WAŻNE - Jako że na razie macie dostęp tylko do bety, NIE ZGŁASZAMY nieprzetłumaczonych tekstów; całość gry jest zlokalizowana, a brakujące teksty zapewn dodane zostaną w łatce 0-day. Interesują mnie WYŁĄCZNIE źle przetłumaczone polskie teksty oraz kaszanka kodowa w polskich tekstach. WAŻNE (2) - Mile widziane angielskie screeny polskich tekstów z problemami - jako że tekst w FM z roku na rok staje się coraz większą sklejką, coraz trudniej jest lokalizować w nim błędy. WAŻNE (3) - W przypadku nazw rozgrywek/nagród oraz niezgodności form czasownika z nazwami klubów, proszę o NIEZGŁASZANIE problemów z nimi, jeśli używacie FAKE'A albo bazy danych ŚCIĄNIĘTEJ Z NETU, bo nie jestem w stanie ustalić, po czyjej stronie leży wina. W tym temacie możecie zgłaszać problemy z LEGALNĄ polską wersją FM 2018. Bardzo proszę o ilustrowanie znalezionych błędów screenshotami, wraz z odpowiednikiem w języku angielskim, gdyż bez nich czasami będzie ciężko zidentyfikować naturę problemu. Mam nadzieję, że błędów w FM 2018nie będzie zbyt wiele, choć nowego tekstu tradycyjnie jest dużo, a do tego pojawiło się trochę problemów, o których nie mogę pisać. Niemniej jednak, tak jak przed rokiem za każdy znaleziony i zaakceptowany przeze mnie błąd zgłaszający otrzyma jeden mały punkcik. (Błędy znalezione przeze mnie przed ich zgłoszeniem oczywiście się nie liczą). Osoba, która w chwili ukazania się polskiego demo/bety FM 2019 będzie miała na koncie najwięcej punkcików, otrzyma ode mnie cieplutkiego, oryginalnego FM 2019 PL (o ile nadal będę tłumaczem SI odpowiedzialnym za polską lokalizację, a FM 2019 ukaże się jako kontynuacja FM 2018). W przypadku remisu szczęśliwca wyłoni losowanie. Drugi FM 2019 PL powędruje do losowej osoby spośród wszystkich zgłaszających (każde uznane zgłoszenie to jeden los w puli). FM 2018 za poprzedni sezon zdobyli Woo-Cash (23 uznane bugi) oraz Łonio (losowanie).
 2. Profesor

  [FM 2018] Błędy w tłumaczeniu

  Ogólne uwagi niestety nie pomagają. W tekstach z edytora kontekst jest praktycznie nie do ustalenia, co bardzo mi zawęża pole manewru, więc bardzo proszę o konkretne błędy, jeszcze jest czas. Rozumiem, że w kontekście "alternative kit number" to "number (of) alternative kit"?
 3. Profesor

  Tottenham - "SPURS"

  I jak można było się spodziewać, skończyła się jazda na oparach. Zero transferów musiało się tak skończyć.
 4. Profesor

  [FM 2018] Błędy w tłumaczeniu

  Putin, a szto?
 5. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Komuno, wróciłaś! http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23902855,jsw-tonie-na-gieldzie-rzad-ma-pomysl-jak-wyciagnac-pieniadze.html
 6. Profesor

  Newsy ze świata piłkarskiego

  Piękne podsumowanie dotychczasowego przebiegu sezonu z Guardiana.
 7. Profesor

  Kącik absurdalny

  Ano, totalne oderwanie od rzeczywistości. Przykre to, ale typowe dla tej części naszych elit. A tymczasem Duda zrobił klasycznego Bronka: https://gloswielkopolski.pl/zamykaja-zaklad-prezydent-duda-prosze-sie-nie-martwic-otworza-nastepny-film/ar/13475753
 8. Profesor

  W co warto zagrać?

  Ostatnia misja prosta? Udało Ci się ewakuować?
 9. Profesor

  Pożegnajmy zmarłych

  Burt Reynolds
 10. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Mieliśmy tu dyskusję o tym, że sprawy w stylu taśmy do drzwi Trzaskowskiego to sztucznie dęte tematy. Otóż nie, to zorganizowana kampania zohydzania Trzaskowskiego.
 11. Profesor

  Legia Warszawa

  Jasne, jest albo droga Odzidzi, albo Eduardo.
 12. Profesor

  Legia Warszawa

  Odbuduje się przez zimę, zacznie grać w marcu, odejdzie w czerwcu. A to wariant optymistyczny.
 13. Profesor

  Kącik historyczny

  Na starym forum był, potem nikt go nie odnowił. http://news.discovery.com/history/world-war-ii-fighter-plane-recovered.html Z jeziora Michigan wyłowiono F6F Hellcata z 1945 roku, który zatonął po nieudanej próbie lądowania na lotniskowcu. Samolot zachował się fenomenalnie dobrze, sądząc ze zdjęć.
 14. Profesor

  Seriale telewizyjne

  Nope. https://twitter.com/LHissrich/status/1036984919791005697
 15. Profesor

  Seriale telewizyjne

  Forum, meet the Witcher. https://en.wikipedia.org/wiki/Henry_Cavill
 16. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Nie dzieci, tylko pensje oraz inflacja. https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500-inflacja-waloryzacja-swiadczen-progi,145,0,2414225.html
 17. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Póki co już 150.000 oryginalnych beneficjentów już się nie łapie na 500+.
 18. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Komorowski na temat fake'a w japońskim parlamencie też tak myślał. Popatrz sobie na tę dyskusję - już teraz ludziom nieśledzącym kampanii Trzaskowski kojarzy się z klejeniem szyby taśmą klejącą. Mają czekać z kontrą na tydzień przed wyborami, jak to się wszystkim utrwali? Jaki daje mnóstwo amunicji przeciwko sobie, ale trzeba jej użyć.
 19. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Szczerze się dziwię PO, że po raz kolejny przychodzi z nożem na strzelaninę. Zwłaszcza kampania prezydencka powinna była ich wiele nauczyć.
 20. Profesor

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  No i Legia jednak z prawdziwą potęgą odpadła. A Wilczek jest w gazie, znów gol.
 21. Profesor

  Tottenham - "SPURS"

  Dzięki. Ale niewielka pociecha.
 22. Profesor

  Liga włoska

  Za całość, jak najbardziej.
 23. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  Konkretne wałkowanie tematu by to zmieniło. Zauważ, jaką panikę wywołała w PiSie ostatnia akcja bilbordowa. Łamanie prawa to jedno, zwłaszcza abstrakcyjnego (jak ustawa o SN etc), jumanie kasy zawsze Polaka oburzy.
 24. Profesor

  Tottenham - "SPURS"

  Barcelona, Inter, PSV - oprócz Liverpoolowej chyba najtrudniejsza grupa. Cóż, Barcelona w LE, kto by pomyślał
 25. Profesor

  Polityka wewnętrzna

  To, że w PO niedoścignionym mistrzem PRu pozostaje Misiek Kamiński, to sprawa wiadoma od lat. Jakiego można by zamordować drążeniem kwestii tego, czy, jak i czy zgodnie z prawem jednocześnie prowadzi kampanię i pobiera wynagrodzenie jako wiceminister. Co nie zmienia faktu, że od dobrych kilkunastu lat rzuca się nam medialne ochłapy zamiast kampanii, a my je żremy na surowo.
×