Skocz do zawartości

Man_iac

Użytkownik
 • Zawartość

  6804
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Zawartość dodana przez Man_iac

 1. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  No tak, powinien jeszcze odgwizdac karnego z kapelusza i nie uznać bramek dla Luksemburga... oh wait, to nie jest nasza ekstraklapa No mimo wszystko u nas jest VAR, więc i tych błędów sędziowskich dużo mniej. Akurat pod tym względem nie mamy się czego wstydzić. Niemniej jednak w tym meczu żadnego karnego nie widziałem, ale oglądałem od 30 minuty.
 2. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Jaga też już się żegna. 2-1.
 3. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  No ale piszesz o polskich realiach. A jednak te polskie realia wyglądają tak, że nie pamiętam już kiedy ostatni raz Legia nie była w ścisłej czołówce ekstraklasy. Po prostu to, że wymiata w polskiej lidze nie znaczy, że liczyłaby się w luksemburskiej, nie wspominając już nawet o ponownym epizodzie w Lidze Mistrzów. Polska liga jest tak dramatycznie słaba, że to po prostu wystarczy do "bycia wybitnym w polskich realiach".
 4. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Właśnie najbardziej okrutne w tym jest to, że na polskie realia jest wybitną drużyną
 5. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Z dziwnej perspektywy pokazują ten mecz Jagi
 6. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Gra tam też Kruska z Borussi Dortmund
 7. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Może i nie wyprzedali, ale najpierw odsuwają od składu reprezentacyjnego bocznego obrońcę, tylko dlatego, że wymaga dotrzymania warunków kontraktu, a potem narzekają, że trzeba skrzydłowych na bokach obrony ustawić.
 8. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Myślę, że Szymańskiego jak na razie można pochwalić. Sporo ożywienia wniósł. Chyba najlepszy w Legii jak na razie.
 9. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  No w polskiej lidze od lat się mówi, że europejskie puchary się nie opłacają i nikt się nie przygotowuje do pucharów, tylko "liga jest najważniejsza". No a puchary zaczynają się opłacać od fazy grupowej. Przecież nawet premia za awans do fazy grupowej LE to podwojenie budżetu klubu (tylko w przypadku Legii mniej). Tylko, żeby tam się dostać to trzeba po pierwsze w to uwierzyć, a nie robić wyprzedaż w letnim oknie transferowym, a po drugie przygotować formę na lipiec, a nie na wrzesień, bo jednak polskie kluby są dalekie od takiego poziomu, żeby mogły wygrywać w Europie zaraz po okresie przygotowawczym.
 10. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Widzę, że Lech do przerwy już 0-2 po karnym tuż przed przerwą.
 11. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  A ja mimo wszystko lubię. Co prawda na tle rywali z lepszych lig - jak na przykład luksemburskiej - wygląda to tragicznie, ale jak grają między sobą to już nie tak źle, a jednak emocje są inne, niż jak się ogląda zespoły z daleka.
 12. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Co do Lecha, to już nawet cienia nadziei nie ma, bo musieliby strzelić 4 bramki. Jaga potrzebuje dwóch, a w sumie w pierwszym meczu jako jedyna z polskich drużyn chociaż próbowała walkę nawiązać. Legia przy dwóch bramkach też wchodzi, chociaż na boisku bardziej prawdopodobne wydają się kolejne bramki Dudelange.
 13. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Być może jeszcze nie, chociaż zmiany mogą być już trudne do odwrócenia. Nie będzie łatwo zgodnie z prawem np. odbudować Trybunał Konstytucyjny, a jednak nie chciałbym kolejnej partii stosującej przestępcze metody i tłumaczącej to tym, że poprzednicy też tak robili. Natomiast co będzie, jak moment, w którym jeszcze nie jest za późno zostanie przegapiony i nagle zrobi się już za późno? Wtedy już bez rozlewu krwi może się nie obejść, dlatego warto działać wcześnie. Co do frekwencji to faktycznie wiele kreciej roboty zrobił Kijowski, który jednak bardzo ośmieszył całkiem obiecująco wyglądającą na początku inicjatywę KOD. Na początku faktycznie poruszyło to wielu ludzi, manifestacje były też znacznie liczniejsze niż obecnie, no ale nikt nie mógł przypuszczać, że twarz tego ruchu okaże się gościem, który unika utrzymywania własnych dzieci. Nic lepszego PiSowi przydarzyć się nie mogło, niż ktoś taki na czele protestu.
 14. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Myślę, że akurat gadanie Wellman nie jest po prostu skierowane do młodzieży, tylko to taka połajanka na pokaz, a w istocie skierowana do zupełnie innego grona odbiorców. Kto próbowałby faktycznie komunikować się z młodzieżą na łamach gazety skierowanej do kobiet 40+, zamiast facebooka, czy twittera? Do młodzieży to ona mówiła na Woodstocku. Zresztą jak słusznie zauważył ajerkoniak młodzieży na marszach i demonstracjach wcale nie było tak mało. W każdej grupie wiekowej jest zdecydowanie zbyt dużo ludzi, którym obecna sytuacja się nie podoba, ale jednak na demonstrację nie pójdą i wolą przeczekać, bo może się coś samo zmieni, może UE pomoże, a może w następnych wyborach już im tak dobrze nie pójdzie i zagrożenie minie. Mam nadzieję, że w którymś momencie w końcu i coraz większa część tych ludzi pęknie i na te ulice wyjdzie. Może to będzie zapowiadany atak na media (bo jednak są łatwiejsze do zrozumienia, niż awantura prawników), ale bardziej prawdopodobne, że faktycznie będziemy musieli zaczekać na moment, gdy dużej części ludzi zacznie brakować pieniędzy.
 15. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Tylko w obecnej sytuacji jak dostaniesz za dużą podwyżkę, to tracisz całą rentę, prawda? Więc w istocie masz szklany sufit, powyżej którego nie opłaca Ci się starać, uczyć i rozszerzać kwalifikacji, skoro i tak nie możesz zarabiać powyżej pewnego limitu. Natomiast przy tym systemie, o którym napisałem wciąż masz motywację do zarabiania coraz lepiej, rozwijania się i w konsekwencji do zarabiania coraz więcej. Właśnie o to mi chodziło w tych przykładowych wartościach, żeby niezależnie od zarobków ZAWSZE opłacało się zarobić więcej i budżet odciążyć. Moim zdaniem to sytuacja win-win, chociaż normalnym jest, że każdy chciałby być jeszcze bardziej win
 16. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Nie wypowiadam się na temat pozostałych, ale myślę, że tutaj lepszą opcją byłaby stopniowa regresywność tej renty, ale działająca tak, żeby pracownikowi zawsze opłacało się zarabiać więcej. Ilustrując (kwoty zupełnie przykładowe): Zarabiasz 2000 - renta 1000 zł. Zarabiasz 2200 - renta 900 zł Zarabiasz 2500 - renta 800 zł. Dzięki temu po pierwsze nie karze się inwalidy za dorabianie, a z drugiej strony nie zachęca do ciągłego wiszenia na garnuszku państwa, jeżeli potrafi zarabiać więcej. Obecnie jak ta kwota jest stała, to działa to na zasadzie zerojedynkowej i prowadzi do tego, że osobie pobierającej tę rentę nie opłaca się zarobić więcej, bo straci ją w całości. W ten sposób pracownikowi opłaca się rozwijać i zarabiać coraz lepiej, a jednocześnie generuje to oszczędności dla budżetu.
 17. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Te o funkcji redystrybucyjnej - tak. Nie piętnuję natomiast opłacania z podatków wojska, infrastruktury, szkolnictwa, czy administracji.
 18. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Tezą jest wyłącznie to, że wzrost dochodu w rodzinie nie zawsze odczuwają dzieci. Równie dobrze rodzice mogą wydawać te pieniądze na alkohol, jak i narkotyki, kosmetyki, samochody i wiele innych rzeczy. Sugeruję wyłącznie to, że zmniejszenie się skrajnego ubóstwa dzieci o 50% wcale nie oznacza, że 50% mniej dzieci jest głodnych. Odnosząc się natomiast do podanych przez Ciebie statystyk to w jednej jest uwzględnienie trendu (wzrost wartości sprzedaży alkoholu), ale z drugiej strony trend jest zupełnie przemilczany. Spożycie alkoholu spadało od 2013r. http://www.parpa.pl/index.php/badania-i-informacje-statystyczne/statystyki A wartość to już: 2015: 34 627 067 518,38 zł 2016: 34 762 243 434,27 zł 2017: 45 635 537 156,12 zł (wartości wyciągnięte z raportów PARPA) Sukcesem niewątpliwie było. W końcu PiSowi udało się w ten sposób kupić wybory. Natomiast z punktu widzenia ekonomicznego nigdy nie nazwę sukcesem odebranie pieniędzy jednej grupie społecznej w celu rozdania ich innej.
 19. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Tylko warto zaznaczyć, że to zaledwie wskaźnik ekonomiczny. Oczywiście w wielu przypadkach na pewno tak jest, ale pewnie też są takie, w których 500+ zwiększył dochody w rodzinie powyżej tego progu, ale w sytuacji dziecka zmieniła się tylko ilość flaszek na rodzica miesięcznie, a ono było głodne i jest nadal. Taka patologia to oczywiście tylko jakiś odsetek wszystkich otrzymujących świadczenia, ale jednak trzeba wziąć pod uwagę, że zmiana poziomu dochodu nie zawsze wiąże się ze zmianą jakości życia.
 20. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  To też efekt gry Rosji. Przecież oni już dawno by mogli oddać ten wrak i przerwać spekulacje, bo i przecież śledztwo skończyli bardzo dawno temu. Tylko, że lepiej nie oddawać go oszołomowi - Macierewiczowi, bo on zawsze się czegoś doszuka, ale przede wszystkim Rosja wie, że utrzymując tego rodzaju nastroje wzmacnia eurosceptyczną partię. Biorąc z kolei pod uwagę fakt, że to Polska najszybciej i najgłośniej krzyczała przy wjeździe do Gruzji i na Ukrainę, to lepiej, żeby za wiele w UE nie miała do powiedzenia, bo nic, co Polska ma do powiedzenia nie byłoby na korzyść Rosji. A chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że im dłużej ten nieszczęsny wrak przetrzymują, tym więcej pojawia się wątpliwości, że może jednak mają coś do ukrycia.
 21. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Myślę, że trzeba tam po prostu jeździć i z tymi ludźmi rozmawiać. Organizować spotkania z wyborcami na ich terenie. Medialnie faktycznie dotrzeć tam trudno, bo po prostu zwolennik PiS nie zajrzy do niepisowskiej gazety (o ile w ogóle jakikolwiek druk go nie przerazi). No i faktycznie trzeba dostosować język do odbiorcy i pokazać jak te zmiany odbiją się na jego podwórku. Niepodważalne 500+? Pokazać, jak od tego czasu wzrosły ceny w sklepach i porównać ile z tych 500 zł faktycznie zostaje na przykładach artykułów, które codziennie kupuje. Konflikt z UE? Pokazać ile dotacji i miejsc pracy zbudowano w ostatnim czasie dookoła niego z pieniędzy UE. Faktycznie nie można się przekrzykiwać z PiSem, bo w ten sposób nic się nie osiągnie, ale jednak trzeba rozmawiać właśnie o okolicznych ludziach. Co rolnika z Podlasia interesuje prywatyzacja kamienicy w Warszawie? Ich obchodzi cena ogórka w skupie i dorzucenie się na nowy traktor.
 22. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  A na boisko wchodzi kolejny obrońca i Legia gra bez napastnika
 23. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  A na forum ban za flejmy klubowe. Nie powinno się sugerować, że Legia nie istnieje.
 24. Man_iac

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Cały czas bronią. Przecież w drugiej połowie żadnej akcji nawet nie zbudowali. Jedynie raz się obrońcy rywali pomylili i było zagrożenie.
×