Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!
TEMAT ZLOTOWY

Man_iac

Użytkownik
 • Zawartość

  1616
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Zawartość dodana przez Man_iac

 1. Wiosenny livescore piłkarski

  No atak wyprostowaną nogą to zły przykład, bo jednak to właśnie jest niebezpieczne zagranie (o ile faktycznie mówisz o tym z linka Gacka). No ale co do reszty wypowiedzi - zgadzam się. Po większości odbiorów piłki (przynajmniej bezpośrednich) następuje jakiś kontakt i to właśnie fakt kopnięcia piłki decyduje, czy dany kontakt jest faulem, czy nie jest.
 2. Wiosenny livescore piłkarski

  Wystarczyłaby odwrotna kolejność. Gdyby najpierw wpadł a potem dotknął piłki - faul. Najpierw piłka, potem zawodnik - nie faul. A on jednak tą zawiniętą nogą kopnął piłkę zanim resztą ciała wpadł na zawodnika. A wygląda to ba pierwszy rzut oka inaczej tylko dlatego, że dla gościa ręka na plecach to vył zbyt duży ciężar, żeby ustać.
 3. Wiosenny livescore piłkarski

  @Gacek - zdjęcie jest wykonane znacznie po kontakcie z piłką. Dostał nią w twarz piłką odbitą właśnie od stopy Benatii. Wręcz jest to potwierdzenie tego, że zagranie było prawidłowe, bo i jak inaczej piłka by się miała znależć na jego twarzy?
 4. Wiosenny livescore piłkarski

  Jeżeli trafienie w piłkę jest pierwsze, to w sumie jedyny wyjątek, jaki mi przychodzi do głowy to niebezpieczne zagranie. Co innego, jak najpierw trafiłby w napastnika, a dopiero potem w piłkę.
 5. Wiosenny livescore piłkarski

  Gdybym zobaczył to z tej perspektywy - czyli nie widząc tego, że Benatia atakował piłkę chyba też bym gwizdnął. No ale to tylko potwierdza, jak bardzo potrzebny jest VAR.
 6. Wiosenny livescore piłkarski

  W sumie na tej powtórce też nie widać, co Buffon zrobił sędziemu. Z niej wygląda tylko jakby zastawił mu drogę, ale też jest odjazd kamery w kluczowym momencie. No i nie wiadomo co do niego krzyczał - możliwe, że samo to uzasadnia czerwoną kartkę. No ale im więcej razy oglądam te powtórki tym bardziej dochodzę do wniosku, że żadnego karnego nie było, tylko atak na piłkę.
 7. Wiosenny livescore piłkarski

  Ale widać też dużo wyraźniej, niż na poprzedniej powtórce kontakt z piłką.
 8. Wiosenny livescore piłkarski

  No na nury niestety są tylko dwie recepty. Albo VAR i naprawdę konsekwentne dawanie kartki za każde takie zagranie (chociaż w takich okolicznościach i tak by się pewnie opłacało), albo naprawdę długie (np. półroczne) zawieszenia za symulkę.
 9. Wiosenny livescore piłkarski

  Mówiłem o zachowaniu Buffona względem sędziego. Bo najpierw był kontakt z piłką.
 10. Wiosenny livescore piłkarski

  Mi to wyglądało jak dotknięcie w ramię, no ale właśnie nie przypatrywałem się, dlatego chętnie bym zobaczył powtórkę.
 11. Wiosenny livescore piłkarski

  A macie jakieś wideo z zachowania samego Buffona? Nie przyjrzałem się uważnie o co chodziło.
 12. Wiosenny livescore piłkarski

  No kontakt był (oczywiście nie taki, żeby się kłaść), ale jednak najpierw był kontakt z piłką, bo go tą nogą owinął.
 13. Wiosenny livescore piłkarski

  Trzeci przekręt w drugi dzień. No a VAR-u w Lidze Mistrzów nie ma nadal.
 14. Wiosenny livescore piłkarski

  No trochę zabrakło VARu, a trochę dłuższych piłek, bo jednak cały czas gra była w dużym tłoku. Jak pojawiły się długie piłki, to i pojawiły się sytuacje, tylko to już było za późno
 15. Wiosenny livescore piłkarski

  Chyba mam opóźnienie streama
 16. Wiosenny livescore piłkarski

  Jednak wnioskując z gry to zdecydowanie większa szansa na 3-0 dla Romy, niż na 2-1. No ale może Messi coś walnie z wolnego.
 17. Wiosenny livescore piłkarski

  Ale teraz to sędzia odpuścił Romie czerwoną kartkę. Było uderzenie w twarz, a już jedną chyba miał.
 18. Wiosenny livescore piłkarski

  No to zaczyna się robić nerwowo w Rzymie. Niestety Pique dał się ograć totalnie po frajersku.
 19. Polityka wewnętrzna

  W oczach takiego zatwardziałego PiSowca wygląda teraz jak ukrzyżowany Jezus. Sam premii nie dostał, a własne pieniądze oddaje jak poczuł się dotknięty oskarżeniami.
 20. Wiosenny livescore piłkarski

  No Szpakowski już zdecydowanie powinien skończyć karierę. A co do samego meczu to nie byłbym taki krytyczny. Z tak grającym rywalem nie da się zagrać ładnie, ale jednak kilka sytuacji bramkowych Polacy wykreowali, bramkę strzelili, nie dopuścili do żadnej sytuacji z tyłu (błędu sędziego nie liczę). Wynik zły, ale to zasługa bardzo marnego sędziego, a nie samej gry, więc mimo wszystko uważam, że test wypadł pozytywnie.
 21. Piłkarski livescore zimowy

  Ktoś ogląda Betis- Espanyol? Najpierw przerwa z powodu parasola na murawie, potem awaria oświetlenia, a pod koniec pierwszej połowy jeszcze się spryskiwacze włączyły
 22. Polityka wewnętrzna

  Mnie bardziej rozbawiła akcja Kukiza w sejmie:
 23. Polityka wewnętrzna

  Podajesz kwoty roczne. Według oświadczenia z tweeta (zaokrąglając): - wynagrodzenie: 175 tys. - dieta KRS: 4 tys. - uposażenie: 2 tys. - dieta poselska: 30 tys. - z praw autorskich 300 zł. To jest 211300 rocznie. Średnio 17 600 zł miesięcznie. Ależ oczywiście. Dlatego w pierwszym poście na ten temat napisałem, że sama wypowiedź idiotyczna.
 24. Polityka wewnętrzna

  Kieruję się oświadczeniem z tego tweeta: https://twitter.com/mmzawisza/status/968767911723700224/photo/1?ref_src=twsrc^tfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2FRzad-PiS%2F180229320-Gowin-narzekal-na-niskie-zarobki-Teraz-przeprasza.html Zdaję sobie sprawę, że porównując do średniej krajowej to dużo, ale wychodzi tutaj około 17500. Załóżmy nawet, że wliczając dodatkowe przywileje (jak komunikacja miejska, z której posłowie tłumnie korzystają) to będzie ze 20000 zł miesięcznie. No wciąż ma się to nijak do zarobków np. prezesów banków, towarzystw ubezpieczeniowych, czy nawet osób zarządzających spółkami Skarbu Państwa.
 25. Polityka wewnętrzna

  Oczywiście taka wypowiedź skierowana do obywateli kraju, w którym średnia pensja miesięczna wynosi około 4000 to kompletny idiotyzm. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że posłowie faktycznie dobrze nie zarabiają, porównując ich stawki do osób na wysokich stanowiskach w segmencie prywatnym, a mimo wszystko zarządzają krajem, a nie tylko firmą.
×