Skocz do zawartości

Man_iac

Użytkownik
 • Zawartość

  7122
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana Man_iac w dniu 6 Październik 2017

Użytkownicy przyznają Man_iac punkty reputacji!

Reputacja

1455 Bardzo lubiany

O Man_iac

 • Tytuł
  Trener siłowy
 • Urodziny 24.11.1985

Informacje

 • Wersja
  FM 2016
 • Klub w FM
  Cracovia
 • Ulubiony klub
  Cracovia, Barcelona
 • Skąd
  Silent Hill
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Boks, piłka nożna, kuchnia, finanse.

Kontakt

 • Gadu Gadu
  1433859

Ostatnie wizyty

10557 wyświetleń profilu
 1. Man_iac

  Polityka zagraniczna

  No ja jednak myślę, że to była dobra reakcja. Dali czas na dementi bez jakiegoś załamania stosunków i innego wywijania szabelką w pisowskim stylu. Izrael szybko wyjaśnił. Gdyby nie było tego czasu na rozważenie "jeśli" to byłyby już z tego niepotrzebne konsekwencje dyplomatyczne, a chyba możemy być pewni że przy takim sporze USA nie stanie po stronie Polski.
 2. Man_iac

  Zimowy livescore piłkarski

  To jeszcze nic. W Zagłębiu Sosnowiec nowy napastnik dostał 2 żółte kartki w ciągu jednej minuty
 3. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Nie widziałem, żeby ktoś nazywał to aż tak wprost. Niemniej jednak w obecnej sytuacji medialnej gwałtowne reakcje są uznawane za ośmieszające i przede wszystkim pasujące do retoryki reżimu, który na każdym kroku próbuje wmawiać, że to opozycja jest agresywna i ponosi odpowiedzialność za mowę nienawiści. Dlatego też Kurski wysyła swoich szczekaczy, żeby wkurzyć tłum i żeby te reakcje były bardziej gwałtowne, niż np. te ze świeczkami w obronie sądów. A że przy okazji kładzie na szali ludzkie życie i zdrowie to już ryzyko wkalkulowane. Przecież na taką demonstrację może przyjść każdy. To nie jest na specjalne zaproszenie. Psychol pokroju zabójcy Adamowicza z nożem, albo taki, który nie wytrzyma w takiej sytuacji i pobije podżegacza również może się tam pojawić, a wtedy łatwo będzie o szczekanie, że opozycja morduje.
 4. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Przecież na tym filmie wykrzykuje hasła typu "propagandziści PiS" itp. Nie chcesz chyba twierdzić, że podburzanie tłumu (nawet wobec tylko swojej osoby) bezpośrednio przed zajściem nie miało wpływu na jego ostrzejszy przebieg? Podobnie zresztą jak gwiazdowanie samej Ogórek. Odpowiadając na Twoje pytanie - myślę, że jednak w tej sytuacji po prostu bym zignorował taką grupę tzn. nie patrzył w ich kierunku, nie podburzał żadnymi gestami, tylko wsiadł do auta i odjechał. Właśnie dlatego, że nie mam pewności, że któryś z nich nie jest psycholem, który wyskoczy z nożem.
 5. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Trochę racji w tym jest. Nagranie z zajścia trwa 6 minut, a ponad 2 to moment w którym Ogórek już siedzi w samochodzie stojącym na parkingu i wcale nie odpada silnika, tylko coś czyta na komórce. Faktycznie podchodzi wtedy policjant i coś do niej mówi i dopiero wtedy podejmuje jakąś próbę wyjazdu. A blokowanie faktycznie miało miejsce, ale już po wyjeździe z samego miejsca parkingowego i po tym siedzeniu. Nie chcę tutaj twierdzić, że została zgwałcona, bo miała zbyt krótką spódniczkę, ale również na nagraniu widać jak macha do tłumu, uśmiecha się i zachowuje trochę jakby to byli fani czekający na nią po jakimś koncercie. Warto również zwrócić uwagę, że przy tym blokowaniu Ogórek ma otwartą szybę i wdaje się w pyskówkę z blokującymi. Wydaje mi się, że osoba faktycznie zastraszona zamknęłaby się w samochodzie i włączyła blokady drzwi, a nie dyskutowała. TVP ewidentnie dąży do rozlewu krwi i zastanawiam się tylko jaki mają w tym cel. Mi przyszły do głowy dwa możliwe powody - albo chcą mieć podkładkę, żeby wprowadzić zakaz zgromadzeń i tym samym nie mieć problemów z demonstracjami przy kolejnej próbie przejęcia sądów, albo tak się boją dalszego ciągu taśm Kaczyńskiego, ze potrzebna im wojna domowa, żeby to przykryć. Inaczej, niż dążeniem do rozlewu krwi nie można nazwać podania danych protestujących. A ze smaczków z Wiadomości warto zwrócić też uwagę na porównanie KOD-u do Hamasu i jednego z propagandzistów TVPiS podbiegających do uczestników protestu z pytaniem "czy często atakuje pan kobiety". https://nczas.com/2019/02/04/kupa-smiechu-jaok-robi-sobie-jaja-z-totalnych-pod-siedziba-tvp-video/ Co ciekawe w artykule sami się chwalą, że temu idiocie "Zaledwie w kilka sekund udało się doprowadzić do prawdziwego „wrzenia” wśród manifestantów."
 6. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Ciekawe, czy zawsze chodzi w sztucznej brodzie.
 7. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Myślałem, że TVP już niżej, niż w materiałach po śmierci Adamowicza nie zejdzie. A jednak udało im się znowu mnie wprawić w osłupienie. Jak podaje wp.pl TVP w głównym wydaniu wiadomości przedstawiała uczestników protestów, pokazując ich zdjęcia, nazwiska, miejsca zamieszkania a nawet miejsca pracy. Pojawiają się również spekulacje, że dane te są nielegalnie ujawnionymi materiałami operacyjnymi policji. Mafijne metody. Łukaszenka wymięka. https://wiadomosci.wp.pl/wiadomosci-pokazuja-twarze-i-nazwiska-uczestnikow-protestu-przed-tvp-w-sieci-wrze-6345989959551105a
 8. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Myślę, że to, że przestępstwo miało miejsce jest jasne i wystarczy popatrzeć na kwoty. Spółka Srebrna zarabiała w ostatnich latach w przedziale 1,7-2,1 mln zł. Jej wartość wraz z aktywami płynnymi to około 25 mln zł (podobno 12 mln. wartość udziałów i około 13 w aktywach płynnych). Nuneaton natomiast to spółka słup, która nie wykazała żadnych obrotów, ani nie posiada żadnego majątku. Niech mi ktoś wskaże dowolny przypadek, gdzie spółka dostaje kredyt z komercyjnego banku na ponad 50-krotność swojej wartości, przy zyskach (dla uproszczenia załóżmy 2 mln rocznie). To oznaczałoby, że oddając nawet cały zysk (a jednak zdolność kredytową liczy się z dotychczasowych dochodów, a nie przyszłych) spłata kredytu zajęłaby 650 lat i to nawet przy pominięciu jakichkolwiek kosztów takiego kredytu. Nie wiem, gdzie było przestępstwo, czy może po prostu prezes banku dostał tę pracę po to, żeby to Kaczyńskiemu załatwił, czy po prostu w grę są zaangażowane jeszcze inne tajne spółki, czy gdzieś doszło do innego rodzaju korupcji, ale trudno wierzyć w to, że ktokolwiek inny dostałby taki kredyt i że ten kredyt jest oparty na jakiejkolwiek matematyce.
 9. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  A takie wnioski wyciągnęli z afery "dziennikarze" TVP Info. Link do całości: https://www.tvp.info/41066687/kaczynski-i-sikorski-diametralnie-rozny-stosunek-do-kobiet
 10. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Akurat to mnie zupełnie nie dziwi. To po prostu marketing nastawiony na zwiększenie sprzedaży. Niemniej jednak nerwowa reakcja PiS (wypowiedź rzeczniczki jeszcze przed publikacją, odwołanie wizyt posłów w mediach itp.) pozwala mieć nadzieję, że jest jeszcze coś grubszego.
 11. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  To jeszcze zależy od tego, co w tym kierunku zrobi opozycja i jak zbuduje na tym narrację. Tak, jak w przypadku taśm PO poszedł przekaz, że to pogarda dla wyborców i dzisiaj już nikt nie pamięta meritum, tylko ośmiorniczki i wypowiedź o złodziejach zarabiających 6 tysięcy. Jak opozycja nie będzie potrafiła tego wykorzystać, to w pamięci zostanie tylko, że Wyborcza znowu ściemnia, albo że Kaczyński chce wybudować jakiśtam biurowiec. No i też trzebaby w tym momencie ruszyć z jakąś alterntywą, bo jak opozycja dalej nic innego nie zaproponuje, to ci ludzie zaraz wrócą do PiSu jak usłyszą, że np. zamiast 500+ wprowadzą 800+.
 12. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że pewnie proces odbędzie się dopiero po wyborach, więc Duda pewnie zdąży ułaskawić, jak już to przecież było wcześniej z przestępcami powiązanymi z PiSem.
 13. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Kolejne ciekawe spostrzeżenie na temat działalności propagandzistów TVP. I dodatkowe spostrzeżenie Dominiki Długosz: Na marginesie dodam, że polecam poczytać wpisy Dominiki Długosz, bo pokazuje w warsztacie "dziennikarzy" TVP wiele ciekawostek, na które laik nie ma szans zwrócić uwagi.
 14. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  Pocieszam się tylko tym, że obecna redakcja Wiadomości posunęła się na tyle daleko, że po zmianie kierunku politycznego wiatru nie będzie im łatwo się odwrócić i nie będzie im łatwo o nową pracę. Ale pewnie nadzieja matką głupich, bo jest też mnóstwo szmatławców, które takie wypociny kupią i TV Trwam.
 15. Man_iac

  Polityka wewnętrzna

  W sumie to smutne, że nawet w sytuacji unieruchamiania mordercy w pierwszej kolejności podejrzewa się jakieś nielegalne działania policji. Moim zdaniem opisane obrażenia są takimi najbardziej logicznymi przy obezwładnianiu. Faktycznie z wideo wygląda, że nie stawiał oporu, ale jednak w tej ostatniej fazie był dopchnięty do ziemi i całkiem możliwe, że wtedy sobie rozbił pysk. Uraz ręki to też chyba też nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę wykręcanie jej do skucia kajdankami - przecież wystarczy nawet delikatny bierny opór i łatwo szarpnąć rękę trochę za mocno w tej pozycji. Oczywiście nie wykluczam, że na komisariacie kogoś poniosło, ale jednak minimalnie bardziej wierzę policji, niż mordercy.
×