Skocz do zawartości

jmk

Przyjaciel CMF
 • Zawartość

  28764
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  102

Zawartość dodana przez jmk

 1. jmk

  Temat służbowy

  Moje poczucie estetyki dojrzało żeby o tym napisać.
 2. jmk

  TV Sat

  No to chyba żegnam się z LM na dobre
 3. jmk

  Polityka wewnętrzna

  W 80 walczono o chleb i kiełbasę, a nie o demokrację. Każdy historyk Polski Ci to powie.
 4. jmk

  Temat służbowy

  Ten pagetitle 'Forum' zawsze był?
 5. jmk

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Korona gra dziś i piątek, można tak?
 6. jmk

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Kończ ten mecz.
 7. jmk

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Niemożliwe np. w finale LM
 8. jmk

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Bramer Korony loooooooooo Robak brawo!
 9. jmk

  TV Sat

  http://satkurier.pl/news/172952/upc-zaoferuje-kanaly-polsat-sport-premium.html Zna ktoś cenę u innych operatorów?
 10. jmk

  Fantasy Premier League

  Ja przegrałem niestety 7 punktami z jakimś ziomkiem z Katowic. Zawiodło przede wszystkim City i Fulham. Liczyłem, że De Bruyne jednak zagra więcej i lepiej, Aguero miał sam na sam i zmarnował, a mógł jeszcze chwilę później podać do Kevina i by obydwoje mieli punkty :/Aguero 2, De Bruyne 0...Liczyłem też na Vietto i Sessegnona z Fulham. Na wielki plus Mane + Firmino.
 11. jmk

  Polityka wewnętrzna

  Hm, dać możliwość zdobycia wynagrodzenia będzie lepszym sformułowaniem. Jeśli dobrze liczę to przy dostawaniu 2 tysiące na rękę i rencie 750 zł możesz maksymalnie dorobić od tysiaka do 1,5 na rękę i to przy umowie o dzieło. Przy podwyżce jest nieco gorzej, bo to kwota mniej więcej 700 zł na rękę. Czyli żeby nie stracić pewnego ubezp. i 750 zł renty możesz mieć max. 3500-4000 zł.
 12. jmk

  Polityka wewnętrzna

  Win to win by było, gdyby świadczenie wracało na wypadek zwolnienia/L4/szpitala, którego ryzyko jest duże, a możesz zostać w gorszej sytuacji niż startowałeś Obecnie: Najpierw odejmujemy od Twojego przychodu tzw. niższą kwotę graniczną przychodu, która wynosi 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Różnica to kwota, o którą obniżymy Twoją emeryturę lub rentę. Jeżeli jednak wyliczona kwota jest wyższa niż kwota maksymalnego zmniejszenia, to zmniejszymy Twoje świadczenie o odpowiednią kwotę maksymalnego zmniejszenia. W przypadku, gdy jedna (lub kilka) z osób uprawnionych do renty rodzinnej osiąga przychód w wysokości powodującej zmniejszenie świadczenia – zmniejszymy tylko tę część renty, która przysługuje tej osobie. Kwotę tego zmniejszenia stanowi różnica między kwotą uzyskanego przychodu a dopuszczalną kwotą przychodu (70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia). Kwota zmniejszenia nie może być jednak wyższa niż kwota maksymalnego zmniejszenia, ustalona proporcjonalnie do liczby uprawnionych osób, np.: 1/2 z kwoty maksymalnego zmniejszenia w przypadku dwóch uprawnionych osób, z których jedna osiąga przychód lub 1/4 z tej w przypadku czterech osób uprawnionych, z których jedna osiąga przychód. Mowa tu o przychodach: z pracy na podstawie stosunku pracy; z pracy na podstawie umowy zlecenia lub współpracy przy tej umowie; z pracy na podstawie umowy agencyjnej lub współpracy przy tej umowie; z pracy na podstawie umowy o świadczenie usług (innej niż umowa zlecenia lub agencyjna), do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, lub z współpracy przy tej umowie; z pracy wykonywana na podstawie: umowy-zlecenia, umowy agencyjnej, innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego stosuje się przepisy o zleceniu, umowy o dzieło, jeżeli umowę taką zawrzesz z pracodawcą, z którym pozostajesz w stosunku pracy lub jeżeli w ramach takiej umowy (zawartej z innym podmiotem) wykonujesz pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostajesz w stosunku pracy, z pozarolniczej działalności oraz współpracy przy jej wykonywaniu; z pracy nakładczej; z pracy w rolniczej spółdzielni produkcyjnej i spółdzielni kółek rolniczych; z odpłatnej pracy na podstawie skierowania do pracy w czasie kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania; ze stypendium sportowego; ze sprawowania mandatu posła i posła do Parlamentu Europejskiego oraz senatora; z wynagrodzenia za pełnienie funkcji członka rady nadzorczej; ze służby w tzw. służbach mundurowych (Policja, Straż Pożarna itd.); z działalności wykonywanej za granicą; z zasiłków chorobowych, macierzyńskich i opiekuńczych; z wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy; ze świadczenia rehabilitacyjnego i wyrównawczego; z zasiłku wyrównawczego oraz dodatku wyrównawczego. Chodzi o to, aby wynagradzać zaradność i chęć.
 13. jmk

  Polityka wewnętrzna

  No nie, bo wtedy dla tych co się kształcą/starają/zmieniają pracę na lepsze i tak nic z tego nie wychodzi, bo zarabia de facto tyle samo. Dostać 500 zł podwyżki to nie tak hop siup, a tak naprawdę dostajesz tylko w Twoim wypadku 300 zł. Renta jest za Twój stan zdrowia, a nie za to, ze mimo tego ryzykujesz dalej zdrowie, aby pracować więcej, mocniej, lepiej itp. Nie można 'karać' za chęć bycia lepszym. To też bez sensu.
 14. jmk

  Polityka wewnętrzna

  Podobno PIS chce przed wyborami zmienić 500+ na 1000+, bo inflacja itp. Ja ze swojego punktu widzenia postulowałbym o inne zmiany, bo przecież niepełnosprawni na czasie - zasiłek pielęgnacyjny to 153 zł / miesięcznie, nie wiem od kiedy, 10 lat na pewno jest niezmienny - inflacja się go nie tyczy?;) - renta z tytułu niezdolności do pracy powstałej przed ukończeniem 18 roku życia, czyli de facto przed możliwością ukończenia jakiejś szkoły, nauczenia się zawodu - 750 zł - tu akurat rośnie, nawet o 100 zł po tej akcji "renta 1000+", brutto oczywiście Postulowałbym o możliwość dorobienia wyższej kwoty niż obecnie, zazwyczaj jest to plus minus 2 tysiące miesięcznie do zawieszenia renty. Kwota niech będzie rosła tak jak teraz, zgodnie z waloryzacją. Tyle kasy dostaje osoba dorosła, już nie ucząca się (nie ważne czy coś skończyła czy nie). To 900 zł. Dla takiej osoby każda praca powoduje uszczerbek na zdrowiu, więc koło się nakręca. Tymczasem za samo posiadanie potomka ma być tysiąc miesięcznie, netto. Podwyższyłbym też maksymalną kwotę dofinansowania od PFRON dla pracodawcy, obecnie jest to 1125 zł miesięcznie , również niezmienne i niezależne od wysokości pensji dla pracownika. Sytuacja trochę patowa: nie pracuj, dbaj o zdrowie = 900 zł miesiąc HE. pracuj, nadwyrężaj zdrowie 2000 + 900 = 2900 minus koszty dla pracodawcy 1125 zł pracuj, ucz się, dąż do lepszej pracy, pozycji, nadwyrężaj zdrowie = 900 zawieszą, potem zabiorą, podwyżki może 300, może 500 bo pracodawca tak samo - 1125 zł. Anegdotycznie to znam kobietę, nie ma męża. Mieszka z partnerem, ma trójkę dzieci najmłodsze 5-6 lat, dwóch z innym - dostaje na nich alimenty, samotna matka, bezrobotna, 500+ itp. "Zarabia" blisko 4000 zł na rękę. Myślicie, że pomyśli o pracy? Partner coś tam pracuje za granicą co jakiś czas. Nie daj Boże nic za darmo, ale dajcie szanse rozwoju, a nie dobicie się do sufitu, bo próba przejścia przez niego może w takich sytuacjach (załamanie zdrowie czy coś bardzo możliwego) grozi zawalaniem się dachu prosto na łeb.
 15. jmk

  MKS Pogoń Szczecin

  No coś tam błysnął, ale reszta nie nadążała za bardzo... Nadzieja w Basku + Delewie, bo pokazał się najlepiej. Aaaa rok temu w sierpniu nasz dyrektor sportowy był na urlopie, w tym roku dla odmiany... nie mamy dyrektora sportowego w czasie okienka
 16. jmk

  Komputery przenośne

  Może być 3k? https://www.x-kom.pl/p/384855-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5570-i5-8250u-8g-256-win10-fhd.html https://www.komputronik.pl/product/474082/lenovo-ideapad-320s-14ikb-80x400ldpb-szary-240gb-ssd-8gb.html
 17. jmk

  Przytułek hipochondryka

  Macie jakiś domowy sposób na zgagę? To jakaś pierdoła, ale już mnie męczy kilka dni.
 18. jmk

  [FM18] Fristajlowy kącik

  W sumie pierwszy raz chyba mam taki przypadek. Awansowałem do I ligi Hutnikiem Szczecin i mój stadion (500 miejsc) nie spełniał wymagań. Zarząd zdecydował się na kredyt i rozbudowę stadionu (bodajże 2 lata), przeniosłem się do... Stargardu (lol), tam płacimy za wynajem 14 tysięcy złotych rocznie - a co z kasą za bilety, jest moja?
 19. jmk

  Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?

  Klub Miliarderów - James Montague Tytuł, którego sama nazwa już mnie zainspirowała do bliższego zaznajomienia się z lekturą, tym bardziej po przeczytaniu podtytułu - Jak bogacze ukradli nam piłkę nożną. Dla fana piłki nożnej musi to być zatem pozycja obowiązkowa. Mecze piłkarskie rozgrywane są praktycznie cały rok, dla wielu najważniejszymi rozgrywkami w sezonie jest oczywiście Liga Mistrzów, która przed telewizory ściąga wielomilionowe populacje z wielu krajów. Niemniej popularna jest oczywiście liga angielska, w której grają najlepsi piłkarze na świecie. Kwoty transferowe, za które kupowani są współcześni piłkarze coraz bardziej robią wrażenie, nie mówimy o tysiącach a o wielu, wielu milionach funtów, które wydają nie tylko te największe marki - świeżo po lekturze Klubu Miliarderów zakończyło się okienko transferowe w Anglii, gdzie beniaminek Fulham wydał... koło 100 mln funtów na transfery. Książka opisuje jak do tego doszło, kto za tym stoi i skąd się wywodzi. Muszę przyznać, szczerze iż mimo tego, że piłką nożną interesuję się dość obszernie to nie sądziłem o aż takiej skali problemu, a właściwie "problemu?". Większość klubów ma powiązania z bogaczami, miliarderami i coraz częściej są to Azjaci. W książce poruszane są historie, w jaki sposób ci prezesi dorobili się swoich fortun i w jaki sposób przejęli kluby. Mamy tu zarówno rosyjskich oligarchów, amerykańskich biznesmenów, chińskich potentatów i bogaczy rodem z Azji. Coraz więcej europejskich klubów posiada właścicieli spoza Europy. Sposoby i cele jakie przyświecają przejęciom są różne, ale w takich przypadkach - rzadko tu chodzi o miłość do klubu i pasję do piłki. Amerykanie nauczeni w swoim kraju, że sport to biznes, a klub to produkt marketingowy nie cofną się nawet przed zmianami nazwy, przeniesienia klubu do innego miasta i tak dalej. W Europie napotykają opór, różnice kulturowe są tutaj znaczne. Mamy przykład idealnej inwestycji Glazerów tzn. idealnej z ich punktu widzenia, mamy przejęcia Arsenalu przez raczej nielubianego w swoich lokalnych stronach Kroenkego (również za działalność biznesowo-sportową). Przejęcie przez Abramowicza Chelsea to idealny przykład próby zaistnienia w mediach ogólnoświatowych, przy tym samym możliwość zabezpieczenia się na wypadek "podpadnięcia" rosyjskim władzom. Polityka to bardzo ważny aspekt... przejmowania klubów piłkarskich. Sporo do zarzucenia można mieć także do azjatyckich właścicieli, którzy mają powiązania polityczno-społeczne i nie do końca "czystą" kartotekę. Książka porusza też kwestię organizacji Mistrzostw Świata w Katarze 2022. Sporo miejsca autor poświęca tutaj życiu pracowników Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Kataru, pracowników przyjezdnych do tych bogatych krajów, gdzie nie są respektowane żadne prawa pracownicze, a płace są wręcz głodowe. Budowy nowych obiektów specjalne na MŚ powstają dzięki tak naprawdę taniej sile... wręcz niewolniczej. W momencie, gdy właściciele PSG z Kataru wydają blisko 200 mln euro na Neymara wydaje się to... niedorzeczne. Pozycja porusza też ciekawe historie kibiców klubów mniejszych, którzy także musieli wycierpieć przez nieudolne przejęcia, chociażby ADO Den Haag czy Portsmouth. Przykładów i opisów przejęcia, a także historii właścicieli jest tutaj sporo, wybrał naprawdę ciekawe historie. Poruszył także ważną kwestie kibiców i dlaczego nie mamy takich przejęć chociażby w Bundeslidze. Pozycja "Klub Miliarderów" oceniam bardzo wysoko, rzetelny materiał poruszający ważną kwestię obecnej komercjalizacji piłki nożnej, kluby którymi widzowie zachwycają się przed telewizorami często budowane są na faktycznym cierpieniu w kraju pochodzenia właścicieli. Każdy fan piłki nożnej powinien przeczytać ten tytuł.
 20. jmk

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Widać, że biegł w drugą stronę
 21. jmk

  Niemundialowy letni livescore piłkarski

  Przecież mówili, że dojechał na koniec przygotowan, bo wizy nie chcieli mu dać za wyrok w zawiasach. Co z McTominayem?
×