Skocz do zawartości

Siara

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O Siara

 • Tytuł
  Nowy
 1. Siara

  Polityka wewnętrzna

  Nie no z tego co wiem to JKM jest oficjalnym kandydatem na Prezydenta naszego kochanego kraju. I ma takie same prawa jak reszta kandydatów więc może nie przesądzajmy tego od razu. Podobnie jak wyżej jest jeszcze kilku kandydatów. Nie oceniam ich ale teoretycznie zamiast wybierać mniejsze zło może lepiej poszukać większego dobra w innych kandydatach. Przez takie właśnie myślenie reszta kandydatów ma marne szanse na wygraną, bo w mediach sie mówi tylko o dwóch i każdy myśli ze jeśli zagłosuje na kogoś innego jego głos pójdzie w błoto. I właśnie tak nawet jeśli dany kandydat zdobyłby swoimi poglądami elektorat w trakcie kampanii nikt na niego nie zagłosuje bo przecież taki głos jest "nieważny" bo nic nie daje. To ze młodzi ludzie mają swoje zdanie i jest to zdanie odmienne od twojego nie znaczy ze jest ono złe. W części zgadzasz się w swojej wypowiedzi z JKM który głosi ze demokracja czyli to ze każdy ma równy głos jest zła w czym akurat się z nim nie zgadzam. To juz może ogłośmy ze prawo wyborcze maja tylko jakieś określone grupy, albo może po IQ polecimy, tytule naukowym. No bo co menel pod sklepem będzie miał równy głos z laureatem Nobla. Dla mnie jak równouprawnienie to równouprawnienie i tyle Powinni zlikwidować nawet ograniczenia w wieku kandydowania na konkretne urzędy. Jeśli 20 latek zdobędzie tyle głosów by zostać prezydentem to niech zostanie taka wola ludu. Fakt. Jednak jeśli np JKM wygrał by wybory lub zdobyłby jakiś konkretny 2 cyfrowy wynik szanse "jego" partii w wyborach rosną. Zresztą on sam mówi ze startuje nie w celu wygrania bo jest świadom ze na to ma minimalne szanse ale w celu propagowania programu. Sam zastanawiam się miedzy dwoma opcjami. 1. Zagłosowaniem na JKM w celu propagowania jego programu bo jako jedyny jak juz pisałem go ma i chce realizować. Przynajmniej tak mi się wydaje i nikogo do tego nie zamierzam przekonywać bo właśnie to jest piękne w demokracji ze każdy może mieć swoje zdanie i trzeba je uszanować. Program ten jest też według mnie możliwy do wprowadzenia i na pewno bardziej efektywny od tego co mamy dzisiaj. Nie wybieram mniejszego zła i ludzi którzy będę sie zajmowali populistycznymi decyzjami jak wysokie maja być ulgi dla studentów, bo mimo ze sam jestem żakiem jest mi to w dużej mierze obojętne i wolałbym zajęcie sie konkretnymi problemami. 2. Zagłosowaniem na Prezydenta. Jako obywatel mam "obowiązek" zagłosować na osobę która w danej chwili i w trakcie całej kadencji według mnie będzie najlepiej spełniać swoje obowiązki. Jak by nie patrzeć to JKM w obecnej chwili nie nadaje się na urząd i zrobiłby zapewne więcej zła będąc głową naszego państwa gdyż ma kompletnie inne poglądy od którejkolwiek z partii.
 2. Siara

  Polityka wewnętrzna

  Jak było? Gdzie było? Kiedy było? Czy cofamy sie do czasów feudalizmu gdzie chłopi "robili na pana" i oddawali mu całą swoją prace? Czy może późniejsze czasy. Przed wojna? Imperium Romanum? Zapominamy ze teraz tez za wszystko płacimy. Za szkolę płacisz za służbę zdrowia płacisz,za ubezpieczenia płacisz. W formie składki ubezpieczeniowej, zdrowotnej innych podatków. Pomysł o którym rozmawiamy to udobrowolnienie tej przymusowej zapłaty. Ominięcie urzędników i płacenie od razu odpowiednim firmom które sie dana działalnością zajmują. Nikt tutaj nie chce okradać biednych, zabierać im "darmowe" szkolnictwo i służbę zdrowia i nie dawać im nic w zamian. Wprowadzając omawianą tutaj reformę ubezpieczeń likwidujemy automatycznie składkę ubezpieczeniową która trafia do kieszeni podatnika który może ja zainwestować jak mu się żywnie podoba. Najrozsądniej w prywatne fundusze emerytalne które zapewnią mu godziwszą emeryturę niż ZUS i w razie jego śmierci pieniądze które uskładał dostanie jego rodzina. Jak nie ma rodziny lub nie chce się z nimi dzielić, podpisuje umowę ze po śmierci kasa idzie dla funduszu i automatycznie dostaje wyższa emeryturę. Jeśli jest fanem dobroczynności wybiera przekazanie reszty na dana fundacje. Chce popełnić samobójstwo wybiera całą sumę i rezygnuje automatycznie z emerytury, baluje miesiąc i rzuca się pod pociąg. Ile możliwości i każda lepsza niż zus a obywatel nie płaci ani złotówki więcej. Podobne plusy daje likwidacja innych publicznych placówek. Jedyną nie zastępowalną chyba formą jest pomoc socjalna i z tym trzeba by się zastanowić. Wszystko oczywiście pięknie brzmi w teorii. W praktyce jeszcze nikt tego chyba nie stosował. Nie jest wzięta również pod uwagę "głupota ludzka", chociaż ona każdy system potrafi zawalić i każdemu przeszkadza funkcjonować w 100%. No i właśnie taka postawa zniechęca mnie do głosowania na Kaczyńskiego czy Komorowskiego. Populistyka. Niezajęcie się prawdziwymi problemami. Nieposiadanie żadnych konkretnych programów które sie będzie REALIZOWAĆ podczas kadencji. Tak samo jest z całą naszą elitą polityczną. Jakieś hasełko tu jakieś tam, a później nic. JKM ma przynajmniej jakieś pomysły które mi wydają się sensowne. Jestem zdania ze podobnie sensowne może być wprowadzenie państwa socjalnego na wzór Skandynawii, albo pójście jeszcze dalej. Wszystko oczywiście z pomysłem. Ten sam efekt(zadowolenie społeczne, dobrobyt) da się osiągnąć różnymi drogami, często całkowicie sie od siebie różniącymi. Trzeba tylko mieć konkretny kompleksowy plan, a nasi politycy go nie mają lub poją się zrealizować. Zresztą nie krytykuje tylko Polskich polityków bo tak jest na całym świecie.
 3. Siara

  Polityka wewnętrzna

  Jak ich nie będzie stać jak będą dostawać do ręki pieniążki które teraz idą na ZUS i będą mogli zrobić z nimi co tylko dusza zapragnie. Właśnie o to chodzi i o tym zapominamy. Szkolnictwo, służba zdrowia, ubezpieczenia są prywatne ale pieniądze które na nie szły do tej pory idą w ręce obywateli którzy mogą z nimi zrobić co im się podoba. Nie będzie składek emerytalnych, zdrowotnych vatu akcyzy. Setki zł zostają w kieszeni obywateli. Ktoś ma dziecko to płaci za szkole. Ktoś choruje to płaci za leczenie. Sprawiedliwość, oszczędność bo pieniądze nie są marnowane na machiny urzędnicze. Pogłówne idzie na wojsko policje i aparat sprawiedliwości. Ludzie nie myślą obecnie o emeryturach bo państwo myśli za nich. Gdyby wszedł w życie pomysł o którym rozmawiamy obywatele stali bysie "zmuszeni" do takiego myślenia. Zresztą znając życie firmy ubezpieczeniowe zasypywały by potencjalnych klientów swoimi ofertami. No właśnie ze są. Z tego co się orientuje JKM głosi bardzo surowy system karny i jasne i klarowne przepisy regulujące. Co szkodzi na przeszkodzie stworzyć fundusz gwarancji wspólnych oczywiście dobrowolny. Coś na obraz obecnego funduszu gwarancji bankowych. Można to zorganizować w bardzo różnych formach. Najprościej "składka" na wspólną kupkę z której w razie kłopotów danego ubezpieczyciela sa wypłacane pieniądze jego klientom. Oczywiście można iść do "tańszego" ubezpieczyciela który takich gwarancji niema ale również my ich nie będziemy posiadać. Wolność wyboru w czystej postaci.
 4. Siara

  Liga włoska

  No to mimo że kibicuje Juve to Stara dama powinna przynajmniej z 30 ujemnych pkt dostać. Niewiele meczy w sezonie piłkarze starali się wygrać. Co do Lazio to ich sprawa jak zagrali i z jakim zaangażowaniem podeszli do meczu. Mam tylko nadzieje ze odbije się to na ich grze i jakimś cudem spadną z ligi.
 5. Siara

  Bugi w Football Managerze 2010

  Liverpool za rok sprzedaje Torresa, Gerard jest nękany kontuzjami. Reina i Mascherano bez formy. Do tego trochę pecha i mamy Liverpool poza big 4 albo i gorzej. Całkiem prawdopodobny zbieg okoliczności który może sie zdarzyć. Przykład Milan. Kto nawet rok temu pomyślał by ze będą tak cieniować.
 6. Dei jest fajny ale strasznie spowalnia grę. Pododawali setki państewek w dość niepopularnych rejonach świata. Oczywiście dla niektórych gra Indianami czy plemionami afrykańskimi będzie dużą frajdą. IMO są to tereny gdzie gra się nudno. IMO najlepszym modem jest MMP Utrudnia rozgrywkę, ale z drugiej strony urealnia. Francja już nie zjada wszystkich do okola. Anglia na początku pogrążona jest w chaosie spowodowanym wojną dwóch róż. Wielkie potęgi na glinianych nogach szybko się rozpadają, za to państwa które naprawdę ewoluowały w ciągu trwania gry powoli uzyskują swoją historyczną pozycje. Mod jest skomplikowany i polecam przeczytać manuala, ale za to daje mnóstwo zabawy. IMO podbój jest utrudniony, za to obrona przed silniejszymi znacznie ułatwiona, zwłaszcza jeśli gra się w Niemczech. Tam MM błyszczy. Na początku października ma wyjść nowa wersja. Z zapowiedzi wynika że wnosi więcej niż wszystkie dotychczasowe dodatki paradoxu. Na początek polecam zagrać Portugalią. Jest to łatwy kraj który specjalnie przez twórców MM został przystosowany do roli wprowadzacza do rozgrywki.
 7. Polecam zapoznać się z tym artykuł. Myślę że jasno wyjaśnia podłoże konfliktu. I skutecznie dementuje niektóre bzdury które są wypisywane w mediach.
 8. No a o co mu może chodzić?? Po co się kupuje kartę graficzną?? Żeby smarki sobie uruchamiać czy żeby pograć w gry. oczywiście smarki w jakimś tam stopniu odzwierciedlają przybliżoną wydajność. No ale z wydajnością realną nie mają obecnie nic wspólnego. Oczywiście taką różnice jak miedzy 8800GS a 8600GT to nawet smarki nie przeskoczą i jej nie zniwelują. No ale spokojnie można w smarkach tak dostosować kod ze karta będzie np wydajniejsza w smarkach o jakieś 10% no a w real live czyli w grach będzie słabsza o te 10%. Wiec smarki są naprawdę kiepskim wyznacznikiem wydajności.
 9. No a możesz mi dać linka do tej gry 3dmark. Nigdy nie grałem a chciałbym zobaczyć czy fabuła i sposób rozwoju jest taki jak mówią?? Fajna to seria?? Jakie ma wymagania. No a co do karty to 8800GS wydajniejszy znacznie od 8600GT.
 10. A czym się konkretnie różni to chłodzenie w tych palitach. No bo porównałem oba w sklepach i oficjalnej stronie Palita i różnic które powodowały by głośność nie widze. OD w sonicu ma tylko "niby" jakieś blachy na kostki pamięci. Po za tym to to samo wiec wątpię żeby były różnice w wydzielanym hałasie. No ale może Sonic ma kontroler obrotów a normalna niema. No ale wątpię. IMO dla samego wzrostu wydajności raczej nie warto tyle kasy dokładać. Spokojnie tego normalnego podciągniemy do zegarów Sonica pewnie, a nawet więcej. na pewno Sonic ma lepsze możliwości OC bo w końcu jednak inny projekt PCB no ale wątpię żeby jakieś znaczące różnice miedzy nimi były. Raczej niewarte tyle kasy. Tutaj Palit za 455zł
 11. Jeśli nie chcesz krecic to ten ram co podałem spokojnie wystarczy i niema żadnego sensu dopłacać. Jeśli natomiast zamierzasz trochę pociągnąć procka to kup OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0 za 155zł jest w esc. Świetny ram. Co do karty to tylko cena ma decydować IMO bo te karty to to samo. To są po prostu produkty referencyjne zaprojektowane przez Nv i producenci tylko swoje nalepki na chłodzenie dają. Więc nie warto dopłacać często znacznych różnic do ładniejszej nalepki. Ostatnio przeglądałem ceny 8800GTS i znalazłem to. Cena świetna. Sklep też niezgorszy. Więc mógłbyś kupić resztę podzespołów w esc i właśnie tą kartę. No chyba ze z przesyłką wyszło by drożej. Przelicz. Ten Gainward co go podałeś ma przesyłkę za 1zł i nie wiem czy jak go kupujesz razem z zestawem to cały zestaw jedzie za złotówkę? Musisz pytać i sobie policzyć. Tylko pamiętaj karty 8800GTS niczym się nie różnią więc bierz tak zęby cie najtaniej wyszło.
 12. no 8800GTS jest wydajniejszy od 8800GT. Pewnie będzie jakieś 20% coś koło tego. Ale IMO niema sensu zapłacić. Za duża różnica a spokojnie na tym 8800GT wszystkie gry w fajnych ustawieniach pójdą. No ale jeśli ci kasy nie szkoda to 8800GTS również jest dobrym zakupem.
 13. Procesor: Intel Core 2 Duo E8200 /2.66GHz, 6MB, 1333MHz, BOX/ 569 zł Płyta główna: Asus P5K PRO /intel P35/ 339 zł Pamięć RAM: OCZ 2GB PC800 CL5 130 zł Dysk twardy: Western Digital 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII [5000AAKS] 285 zł Karta graficzna: Palit GeForce 8800GT 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI 630 zł Obudowa: Antec Sonata III 500 (500W) 430 zł Suma: 2383 zł brutto Bardzo dobry procesor. Płyta spokojnie pociągnie cały ten ambaras i nawet gdybym się na OC zdecydował to co je umożliwia. Ram również wystarczający i tani. Dysk duży szybki i dosc cichy. Karta grafiki IMO obecnie najbardziej opłacalna. Wydajność świetna cena też. Spokojnie w wiedźmina pograsz pewnie na full. Obudowa razem z zasilaczem. Wygląd to kwestia gustu ale ja polecam właśnie ten zestaw bo obudowa jest świetnie wentylowana i bardzo dobrej jakości a zasilacz silny i bardzo cichy. Cena jak widzisz wyszła przyjemna i jeszcze kasy na głupotki zostało. Ceny z ESC. IMO bardzo dobry sklep z dużym wyborem towarów i niskimi cenami z opinii kupujących tam wnioskuje ze również bardzo dobry. Możesz jeszcze popatrzeć w apollo.pl. Nie polecam jednak komputronika. Ceny strasznie wysokie co nie przekłada się w żadnym stopniu na jakosc sług. Po prostu często niekompetencja.
 14. Co?? Gdzie?? Jak?? Ten procek to kosztuje trochę ponad 4 stówy a nie prawie 6. Za tyle to już kupi Phenoma albo jakiegoś fajnego C2D który zjada tego Athlona. Ram 50 zł za drogi. Płyta słaba i do tego o ponad 100zł drozsze niż normalnie. Za mniejszą kasę to możesz już dysk 500gb kupić. Grafika nie wiem jaka bo nie napisałem ale z tego co widze to zdecydowanie za droga. Napewno to 9800 nie jest a najlepsza 8800GTS kosztuje niecałe 900zł. Zasilacz również nie błyszczy. Mimo ze nie jestem fanem przesady mocy to IMO 350w to zdecydowanie za mało jak na dobry zestaw teraz. Podaj ile masz kasy i się coś złoży duuuuzo lepszego. Zamierzasz kręcić. Do czego ma być komp. Ceny widze jak z przed ponad roku albo i więcej.
 15. płyta to kompletny staroć niewarty nawet funta kłaków. Procesor to pewnie Athlon X2 3800+. Już raczej nieprodukowany i chcą ci wcisnąć leżaki magazynowe. Procesor to kompletna tragedia jak na obecne standardy. Jeszcze jak by go podkręcił to może by coś z niego było ale jak tu podkręcać na takiej płycie. Pamięci pewnie po 200zł za Gb. Lepiej kupić zwykłe kingstony 800mhz tylko że 2Gb. Dysk ujdzie ale strasznie głośny i do tego tylko 8mb cache. W dzisiejszych czasach 16mb to standard a powoli zaczynają się pojawiać 32mb. Obudowa pewnie z pseudo "zasilaczem" 500W. Który nie uciągnie stabilnie nawet zintegrowanej karty graficznej i jedno rdzeniowego procesora. Karta graficzna przy otym procesorze to śmiech na sali. Sklep to raczej typowy mały sklepik miejski w którym nikt nic nie kupuje i sprzedają ciągle stare produkty po cenach moooooocno nieaktualnych. Podliczmy mniej więcej ceny rynkowe Płyta głowna : 150zł Procesor 150zł pamiec: 100zł graafa: 500zł muza , sieciowa-zintegrowana/ dysk: 200zł nagrywarka 100zł obudowa 150zł tuner tv/fm : 500zł Razem 1850zł Za co oni sobie liczą ponad 2,5k to ja nie wiem. Chyba za wartość archiwalną. Radze poszukać innego sklepu i kupić to co wyżej wypisałem + Benq FP73GP lub Benq FP73G. Są to sprawdzone i szeroko polecane monitory. Sam mam FP73G i jestem bardzo zadowolony. Jeśli było by Zadrogo to możesz pomyśleć nad zmianą grafiki na 9600GT lub jeśli obniżki radeona wejdą w życie w Polsce zaopatrzyć się w HD3750. Jeśli nieznajdziesz odpowiednio wyposarzonego, taniego sklepu w swojej okolicy polecam zakupy przez internet. Wszystko jest sprawne szybkie i bezbolesne. Ceny zazwyczaj dużo mniejsze niż w realu. Co do wyboru gdzie zamieszczam wykaz sklepów z purePC Firmy "noname" model "spale twojego kompa buahahahahaha" Fujitsu kosztuje o ponad 100zł więcej z tego co udało mi się dowiedzieć. Do Belinea jakoś osobiście nie mam zaufania natomiast Benq to sprawdzony model, polecany na wielu forach i portalach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...