Skocz do zawartości
Do końca roku można głosować na użytkowników, którzy powinni znaleźć się w XIV kadencji ModTeamu.
TEMAT WYBORCZY

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 28.12.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 2 punkty
  Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info: Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie. Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas. Dziękuję. Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.
 2. 2 punkty
  Bilety w RyanAir są przypisane do konta ALE Jeśli podasz komuś numer JEGO rezerwacji (JEGo czyli na jego imię i nazwisko, które podałeś przy zakupie) i mail, na który tę rezerwację zrobiłeś (czyli mail przypisany do Twojego konta), to taka osoba może odprawić się samodzielnie. WIĘC Bilety zostają nadal przypisane do Twojego konta (Ty jesteś "kupującym"), ale odprawić się może każdy, komu udostępnisz te dwie drobne dane (tzn. "użytkownik" biletu) PO CO TAK? Wyobraź sobie, że firma wysyła swoich pracowników w delegację. Myślisz, że zbierają od każdego dane dowodów? A skąd mogą wiedzieć, czy ta osoba nie chce lecieć z paszportem? No więc pani recepcjonistka ma konto w RyanAir, jest "kupującą" i na swoje konto kupuje 5 biletów. Następnie każdemu pracownikowi wysyła numer rezerwacji i ten e-mail, aby mógł sam się odprawić, podając dane do dokumentu, z którego zamierza korzystać. "Użytkownik" sam się odprawia, sam drukuje sobie bilet i sam jedzie na lotnisko.
 3. 2 punkty
  Jeszcze raz apeluję: nie stosujemy wycieczek osobistych. Temat jest obecnie (niestety) pod nadzorem moderatorskim. I myślę, że mogę pisać w imieniu całego MT: prędzej zmienimy nazwę forum z CMF na WKP(b), niż będziemy podawać jakiekolwiek dane naszych użytkowników.
 4. 2 punkty
  W kwestii ochrony danych osobowych to trzeba przede wszystkim pamiętać, że polskie przepisy mogą różnić się od brytyjskich. Inną kwestią czy przekazane czy też udostępnione dane są przetwarzane w ramach prowadzonej działalności medialnej w sposób trwały czy też jednorazowo. Ale przede wszystkim należy pamiętać by dowodem osobistym nie szastać na lewo i prawo.
 5. 2 punkty
  Ja robię kupę od 24 lat, czy to czyni mnie legendą przemiany materii?
 6. 2 punkty
  Ja już zgłosiłem sprawę na Policję. Dostałem informacje, ze sprawa zajmie się młodszy aspirant Kubiniok, wiec jakby co kontaktować można się bezpośrednio z nim.
 7. 1 punkt
  Dyskusja była, jaka była, ale za przyznanie się do błędu - szacunek niespotykane w internecie
 8. 1 punkt
  ALE DZBANIE ZROZUM ZE NIE POTRZEBUJESZ BO KAZDY MOZE SIE ODPRAWIC SAM JAK MU PODASZ NUMER REZERWACJI
 9. 1 punkt
 10. 1 punkt
  mozesz to robic, bo nikt tego nie zrobil... napisal ci @Reaper, wystarczy numer rezerwacji i twoj email (OGOLNODOSTEPNY ZIOM) i da sie to zrobic samemu, pisze ci to juz piaty raz chyba
 11. 1 punkt
  ale jak odprawie to juz nie bedziesz mogl odprawic, czy ty czlowieku ogarniasz w ogole internety?
 12. 1 punkt
  Masz też ich dane osobowe, a pokazujesz że nie masz bladego pojęcia czym kończy publikowanie wrażliwych danych w internecie. Jeszcze raz, zupełnie szczerze i bez żadnych zlosliwosci - usun te numer rezerwacji z publicznie dostepnej strony, bo nikt do ciebie nie przyleci.
 13. 1 punkt
  Dziękujemy za Twoje apele i zgłoszenia, do pełnego przedyskutowania, podsumowania i osądzenia sprawy MT potrzebuje tylko odpowiedzi na jedno pytanie: Rozumiemy, że barti nie może się odprawić za jmk, bo nie ma jego danych z dowodu. Rozumiemy też, że nie zrobi tego Repear i Meler, bo również tych danych nie mają. Czy jest możliwy scenariusz, w którym Ty też nie możesz odprawić jmk bo nie masz jego danych z dowodu (hipotetycznie, bo teraz wiemy, że je masz), ale jmk może się sam odprawić, bo ma swój dowód osobisty? Czy jest teoretycznie możliwe, że po prostu nie wiedziałeś (bez żadnych złych intencji), że tak można? Odnoszę wrażenie, że cała ta draka wynikła z Twojej niewiedzy i niedopatrzenia, ale może możesz mi pomóc i wyjaśnić o co chodzi. No bo zrzuty ekranu jasno udowadniają, że odprawić może się każdy - musi tylko mieć dowód, żadne konto nie ma nic do rzeczy.
 14. 1 punkt
  Podbijam Melera. Nie chodzi nawet o to, że Mahdi celowo będzie próbował te dokumenty wykorzystać. Po prostu może być na tyle głupi, że przypadkiem im krzywdę zrobi.
 15. 1 punkt
  To by było śmieszne gdyby nie było straszne. Ja bym serio na miejscu tych ludzi zmieniał dokumenty tożsamości i to pilnie.
 16. 1 punkt
  ja pierdole, a jmk majac swoje dane nie moze tego zrobic? po prostu jestes zbednym posrednikiem, ktory bez powodu ma dostep do danych osobowych (wrazliwych) obcej osoby, ktora moze zrobic to sama
 17. 1 punkt
 18. 1 punkt
 19. 1 punkt
  Owszem, nie ma siły. Wszystko byłoby ok, tylko że przechowywanie i przetwarzanie takich danych podpada pod ustawę o ochronie danych osobowych. I tu jest cały clue. Dlaczego oczekujesz że ludzie zaufają Mahdiemu, kiedy on nie ufa im? I przez ten brak zaufania do nich - wymusza na nich podanie danych, których nikomu nie powinni podawać dla własnego bezpieczeństwa - na szali stawiając udział w finale o który walczyli. Jest to skrajnie nieuczciwe, skreśla wszystkie argumenty o "Kryształowości" Mahdiego itp. Przechowywanie tych danych i ich używanie wiąże się z koniecznością spełnienia szeregu warunków, których - jestem prawie (podkreślam prawie, jeśli mi udowodnicie że się mylę to z chęcią odszczekam) pewny że nie spełnia. I to jest cały clue. Weźmy np. scenariusz że ktoś inny wchodzi w posiadanie tych danych i bierze na nie kredyt (już abstrahując od tego co można z tym zrobić) - Mahdi wystawia się na odpowiedzialność. Kieruje mną jedynie troska o jedną i drugą stronę
 20. 1 punkt
 21. 1 punkt
  Otrzymałem od Tomka informacje o wypowiedziach na tej stronie osób trzecich. Próbujesz mnie obrazić sugerując, że dane do zabukowania biletu na turniej finałowy potrzebne mi były do wzięcia kredytu? Nie znam Cię, ale będę zmuszony poprosić właścicieli o Twoje dane i zamierzam dochodzić swoich praw na wiadomej drodze. Chyba, że przeprosisz za upublicznianie tego typu insynuacji. Skoro myślisz, że w internecie jesteś anonimowy i bezkarnie możesz mnie obrażać, to się mylisz. Mój Football Manager i jego właściciele, czyli ja oraz Aga, ZAWSZE wywiązywaliśmy się ze wszystkich obietnic; zarówno w kwestii nagród, przelotów, bazy hotelowej, kieszonkowego, itd. Więc publikowanie tego typu komentarzy traktuję jako zniesławienie lub próbę zniesławienia. Tymczasem Mój Football Manager zdejmuje reklamę forumcm.net, która była widoczna od 1 czerwca 2015 roku na wszystkich podstronach Mój Football Manager. Reklama ta zamieszczona była na zasadzie barterowej.
 22. 1 punkt
  Tolerujecie obraźliwe posty. Wiem, że po wczorajszym i braku reakcji na obrażanie go @Mahdi zarzekał się, że "nigdy więcej" nic tu nie doda. Ale jak to on, zaraz zapomni i wybaczy. W ogóle to zdziwiłem się, że dodał wam tu post o niższych ligach... A chcecie bawić się w bardziej kulturalnym klimacie, to zapraszam do naszej społeczności na Mój Football Manager. Ode mnie dziś to by było na tyle.
 23. 1 punkt
  Lata mijają a Ty nadal nie potrafisz czytać....Do zakupu (do zakupu) nie trzeba podawać numeru ani serii dowodu. Ba w takim EasyJecie nie trzeba nic podawać, wystarczy, że znasz numer lotu i osobę na którą zakupiony jest bilet. W Ryanairze numer dowodu trzeba podać tylko przy odprawie do której właściwie pokazaujesz screeny brawo a którą robi się na 60 dni przed lotem. Przestań zachowywać się jak skończony bufon (czyli jak zawsze) i obrażać innych swoją pseudo inteligencką gadką, wprost z poradnika "inteligentne gadki for dummies" a najlepiej to zamknij morde się (jeżeli masz zamiar pisać takie głupoty), bo gdyby to ode mnie zależało wypierdoliłbym w kosmos temat w którym nie potrafisz bez głupich odzywek odpowiedzieć na prosto zadane pytanie...A jako, że są święta to życzę Ci wesołych i spokojnych.
 24. 1 punkt
  Po pierwsze chodzi o "przed i", nie po. Po drugie w obu przypadkach są wyjątki, jak chociażby zdanie podrzędnie złożone, które należy oddzielić z obu stron przecinkami, nawet jeśli z jednej strony jest "i".
 25. 1 punkt
  Mówisz masz;). Tylko to będzie naprawdę skrypt skryptu skryptu;). Eric i Stephanie to seniorzy rodu. Mieli dwóch synów , Ridge i Thorne oraz chyba 3 córki, imion nie pamiętam, ale jedna była fajną blondi. Synowie byli jebakami nad jebaki, do tego bardzo kochliwymi. Każdy z nich brał po kilka ślubów, zwlaszcza Ridż(pewnie ze 20). I to właśnie Ridż jest główna postacią tego arcydzieła;). Nasz bohater spotyka miłość swego życia, czyli Brooke, oczywiście nie może być zbyt łatwo więc zamiast z Brooke bierze ślub z Caroline(była żona Thorne'a). Kilka lat po jej śmierci, zalicza również jej siostrę blizniaczke, Karen. Przez pozostałe 3 miliony odcinków, Ridge jest raz z Brooke raz z Taylor. Z każdą bierze po kilka ślubów, część z nich jest unieważnienia ponieważ nasi bohaterowie dosyć często tracą życie. Na szczęście szybko je odzyskują, patrz śmierć Ridża w piecu, przeżył ponieważ zamiast do pieca wpadł do popielnika. Ponieważ Thorne mam kompleks swojego brata, bzyka obydwie z faworyt Ridża, gdy te popadają w nielaske u naszego Don żuana. Brooke jako latawica numer jeden zalicza też Erica, z którym ma syna, Erica oraz córkę Bridget(ta była pierwotnie córka Ridża ale badania wskazały co innego). I to właśnie Bridget(swoją drogą zajebista laska;)) stała się kolejnym celem Ridża. Pomyślicie, kazirodztwo, nie, stało się to możliwe gdy na jaw wyszło, że Stephanie za młodu też lubiła zaszaleć. Puściła się z jakimś Włochem i to właśnie makaron okazał się ojcem Ridża. Brooke w tym czasie zaliczala chłopaków i mężów swoich córek,nie mogła się kobieta przecież nudzić. Aaa i skoro pojawił się nowy ojciec Ridża, to pojawił się też nowy brat, Nick. Oczywiście, jak to w tym filmie bywa, bzyknal wszystkie w/w bohaterki
×