Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 15.12.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 5 punktów
  Z tym Imperium się nie zgodzę, ze to wygrana złych zrobiła film. W Imperium jest po prostu wszystko, co powinno być w space operze w odpowiednich proporcjach. Jest genialna bitwa na Hoth, jest element kina drogi jest wątek miłosny, ale nie ckliwy, jest wątek mistrz-uczeń z pięknymi naukami Yody, jest zdrada, jest odkrycie szokującej tajemnicy - jest tam po prostu wszystko co powinno być w takim filmie. Nowa nadzieja jest filmem o wiele bardziej kameralnym, ponadto większość sen infiltrowania Gwiazdy Śmierci to zgrzyt zębów W Powrocie mamy za to Ewoki, które bitwę na Endorze zamieniają w straszny spektakl. Dla mnie Imperium pozostaje najlepszym filmem jeśli chodzi o Star Wars.
 2. 2 punkty
  tabela według ilości punktów (zamiast pozycji), fajnie obrazuje ile realnie dzieli zespoły 10 drużyn bije się o utrzymanie ^^
 3. 1 punkt
  Nie masz na klapce wlewu paliwa oznaczenia jakie są zalecane przez producenta? Ja bym brał 4x185/65R14 - znajomy ma takie w Focusie też. Przed chwilą pytałem.
 4. 1 punkt
  Makk dobrze kombinuje, to już mała kobieta, więc takie małe rzeczy a la coś do kąpieli bardzo spoko. W tym budżecie to mógłbyś milion rzeczy zrobić, jak to jest ktoś z kim masz kontakt typu siostrzenica czy cokolwiek to mógłbyś ją zabrać w jakieś ciekawe miejsce a la park rozrywki czy na jakiś ciekawy wyjazd. Naturalnie w grę wchodzi masa mało oryginalnych pierdół jak książka czy, nie wiem, gra planszowa. No cokolwiek więcej mógłbyś dodać
 5. 1 punkt
  Wiesz, to tak ciężko doradzić. W tym wieku jest spory przeskok w zainteresowaniach i zadowoleniu z jakiegoś prezentu- wiem z doświadczenia, moja córa ma dokładnie tyle i ciężko by było tak określić bez podpowiedzi, co na prezent. Kontaktu z jej rodzicami nie masz? Może ich podpytać. Tak ogólnie na ten wiek, to jest zajebiście ciężko wcelować. Ja bym powiedział, że na spokojnie w jakieś kosmetyki, tylko nie wiem co jej rodzice na to. Oczywiście nie mam tu na myśli jakiś tuszów do rzęs itp. tylko coś w do kąpieli, kremy.
 6. 1 punkt
  Czy w wieku 18 lat nie zrobiłeś ani jednej rzeczy, której dzisiaj żałujesz? Przecież to jeszcze gówniak, który jest bardzo podatny na manipulacje, szczególnie w wykonaniu takiego autorytetu jakim jest Raiola. Jak dla mnie ci wszyscy agenci to największy rak futbolu. Kluby płacą fortuny za usługi pośrednictwa, a "player power" jest coraz większa - czy wynika z tego coś dobrego?
 7. 1 punkt
  Ja tradycyjnie za nominacje dziękuję, natomiast kandydować - również tradycyjnie - nie zamierzam.
 8. 1 punkt
  Przypominamy, że dziś ostatni dzień, aby zgłaszać swoje nominacje moderatorskie Z roli moderatora działów FM'owych zrezygnował @Spajk. Dziękujemy bardzo serdecznie za czas poświęcony moderowaniu forum
 9. 1 punkt
  Ooo... Typowy Ridż ;). Mam w domu jedna fanek serialu to chyba jej podeślę link do twojego opowiadania. Będzie szczesliwa;)
 10. -1 punktów
  Policja powinna uczcić kolejną rocznicę i wejść z co najmniej gumową amunicją na trybuny pacyfikując to bydło z Cracovii. Wznowienie tego meczu po takich obrazkach to jest jakaś totalna kompromitacja wszystkich zaangażowanych w ten mecz. Tymczasem w innym świecie: Milan spokojnie 3:0 z Hellas, aczkolwiek uczciwie trzeba przyznać, że Milan pierwszym składem, a Hellas mocno rezerwowym. Jednostronny mecz.
 11. -1 punktów
  Nie potwierdzam. Do końca 6 odcinka Dark wydaje się naprawdę ciekawe, zrobione na kanwie super pomysłu z przeskakiwaniem między pokoleniami i realizacją równolegle dwóch historii: przeszłej i teraźniejszej, w oparciu o różnych wiekowo aktorów występujących w obu okresach. Owszem, końcówka może mnie totalnie rozczarować, ale pierwszych 6 odcinków mi się bardzo podobało i oglądania ich nie będę żałował. Częste porównywanie Dark do Stranger Things jest (stan na koniec 6 odcinka) totalnie z dupy, poza występowaniem w obu ekipach młodych aktorów nie ma właściwie żadnych podobieństw, ale hej, młodzi aktorzy grali też w Belfrze czy w Serbskim filmie więc o czym my tu mówimy. Komuś przyzwyczajonemu do amerykańskiego formatu seriali może się Dark nie spodobać, bo jednak akcja nie jest tak wartka i w każdym odcinku nie ma natłoku informacji, ale to nie znaczy, że jest nudno.
 12. -1 punktów
  Również obejrzałem Gwiezdne Wojny i na wstępie powiem, że dla mnie Imperium Kontratakuje nie były wielkim filmem, na pewno nie lepszym od pozostałych z tamtej trylogii, natomiast zyskał IMO masy fanów poprzez zastosowanie plot twista ze zwycięstwem złych i namieszanie w zwyczajowym w Hollywood zwycięstwem sił dobra zawsze i wszędzie. Ten plot twist w Imperium zrobił efekt wow, na którym ukuto moim zdaniem mit wielkiego dzieła. Uwagi dotyczące Ostatniego Jedi prewencyjnie też dam w spoiler swoje uwagi, bo za dużo mogą zdradzić: Dobrze się bawiłem, prawie się nie nudziłem , elementów totalnie absurdalnych (tak, tak, pewnie wszyscy ten sam moment uważamy za turbożenujący) było niewiele, oceniam więc ten film znacznie lepiej niż Łotra, który uważam za film nie tyle przeciętny, co po prostu słaby. W przeciwieństwie do Łotra nie żałuję, że poszedłem na to do kina, a takie odczucia momentami pojawiały mi się nawet przy Przebudzeniu. Dla równowagi dodam, że dla mojej partnerki, która kanon ze starej trylogii traktuje jak świętość, ten film to zupełny syf bez cienia pozytywów, więc może dobrze mi zrobiło nastawienie się na kolejny film na poziomie Łotra z powieleniem rozwiązań z Imperium, oczekiwania miałem niewielkie, to wyszedłem zadowolony.
×