Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Nominacje w poniższym dziale można składać do 14.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 16.12.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 23 punktów
  Panowie, krótko: mieliście rację pisząc, że można dokonać odprawy mając tylko e-mail i nr rezerwacji. Posypuję głowę popiołem. Próbowałem rano to zrobić, ale cały czas pokazywało mi takie info: Okazało się, że po prostu miałem skopiowaną o jedną cyfrę mniej. Teraz spróbowałem i okazało się, że to Wy mieliście rację, a nie ja. Aczkolwiek nie wszystkie wasze posty były eleganckie, gdyż sugerowały jakieś moje nieczyste intencje, stąd zdenerwowanie. Teraz już wiem, że mieliście rację, a ja jej nie miałem. Przepraszam zatem i jestem bogatszy o tą wiedzę; człowiek uczy się cały czas. Dziękuję. Oczywiście artykuł na MFM usunąłem, za chwilę wrzucę też reklamę http://forumcm.net na boczny pasek.
 2. 23 punktów
  Ja już zgłosiłem sprawę na Policję. Dostałem informacje, ze sprawa zajmie się młodszy aspirant Kubiniok, wiec jakby co kontaktować można się bezpośrednio z nim.
 3. 22 punktów
  Panowie - jeszcze raz potwierdzam, że rację miały te osoby, które od początku twierdziły, że mogę zakupić komuś bilet, a ta osoba może zrobić sobie odprawę na własną rękę znając tylko numer rezerwacji i adres e-mail podany przeze mnie przy zakupie biletu. Dziękuję Wam za zwrócenie na to uwagi, gdyż na portalu MFM zamieściłem ponad trzy tygodnie temu artykuł, gdzie był screen z niezakrytymi numerami rezerwacji: https://myfootballmanager.pl/rozgrywka-mistrzow/1760/rozgrywka-mistrzow-3-nagrody-dla-laureatow-informacje-o-biletach-lotniczych-i-hotelu Nie mając zielonego pojęcia, że takie coś, co mi uświadomiliście jest możliwe, każdy mógł - znając mój e-mail - zmienić np. nazwisko osoby uprawnionej do lotu, odprawić się i bilet zostałby zmarnowany, a także pieniądze... Szczęście w nieszczęściu, że odprawa jest obecnie płatna (bezpłatna staje się 4 dni przed odlotem) i nikt nie zrobił żadnych zmian... Dziękuje Wam jeszcze raz za uświadomienie mnie, aczkolwiek nie ukrywam, że bardzo bolały mnie sugestie, które pojawiły się w trakcie dyskusji, że ja celowo chcę od kogoś dane potrzebne do odprawy, żeby to w jakiś "niecny" sposób wykorzystać. Mam nadzieję, że nikt z Was już tak nie myśli... Oto działania, jakie podjąłem: - wszyscy uczestnicy turnieju finałowego zostali poinformowani przeze mnie, że popełniłem błąd i nie miałem racji. Dałem im wybór - mogą się sami odprawić, lub ja to zrobię za nich. Wybrali tę drugą opcję. - skontaktowałem się z liniami lotniczymi i poinformowałem o całej sytuacji, prosząc o poradę co mogę zrobić. Okazało się, że wystarczy zmienić e-mail w rezerwacji i już nikt nie będzie mógł teraz przy niej manipulować. W związku z tym zmieniłem e-mail w panelu rezerwacji - nie jest już ona powiązana z moim, powszechnie znanym adresem e-mail. Dziękuję Wam jeszcze raz za pomoc, mniejsza już o formę... Edit. Jeżeli ktoś poczuł się jakimkolwiek moim postem urażony, to proszę o wybaczenie. Personalnie przepraszam @Meler, za użycie słowa "burak". Wybacz.
 4. 19 punktów
  Ja robię kupę od 24 lat, czy to czyni mnie legendą przemiany materii?
 5. 17 punktów
  Uwaga, to moja zawodowa opinia odnośnie podstaw prawnych do kierowania jakichkolwiek roszczeń w zaistniałej sytuacji wobec Melera:
 6. 14 punktów
  Nie interesuje mnie - jak już kilka razy pisałem - co Mahdi zamierza zrobić z danymi które otrzymał. Sam fakt, że WYMUSIŁ ICH PODANIE i je przechowuje jest co najmniej wątpliwy moralnie, jeśli nie prawnie. Co do kryształowości Mahdiego - nie będę się wypowiadał. Co do mojej anonimowości - Artur Melerowicz, Bytom, Polska. TheKerimek zna mnie osobiście. Jak chcesz, to podam adres na PW bo już nie przesadzajmy. Mahdi i ty jesteście bardziej anonimowi w tym temacie ode mnie, a to dlatego że jak obaj nie wiedzieliście co to manager, ja byłem LEGENDĄ TEJ SCENY ;). Średnio mnie interesują uczucia Mahdiego No i jedyną osobą która tu kogoś obraziła jest Mahdi piszący do mnie per burak
 7. 13 punktów
 8. 12 punktów
  Odpuść mordo. Trochę sie namachales szabelka no i nie miałeś racji. Nie masz jaj się do tego przyznać to chociaż odpuść. Tak btw to jeżeli Mahdi jest Twoim współpracownikiem/szefem a nie rodzina czy jakąś, może odrobinę patologiczną, formą przyjaciela to wydajesz się mieć strasznie chorą relację z nim. Mi by z zazenowania prędzej zęby zezgrzytaly się na wiór niż bym napisał takie, niemal religijne, wiersze umiłowania. Creepy wchuj jak dla mnie.
 9. 12 punktów
  ciesz się, że nie reagujemy na takie używanie spacji i znaków przestankowych
 10. 11 punktów
  Ostatnio na forum był omawiany temat kapci po domu, jak dobre trzeba mieć by się nie wypierdolić na takiej ilości wazeliny?
 11. 10 punktów
  No ja się już prawie odprawiłem na ten lot jmk, także ogarnij się i usuń te numery rezerwacji ze strony. Ludzie, człowiekowi który tak podchodzi do spraw bezpieczeństwa wysłaliście swoje skany dowodów...
 12. 9 punktów
  Bilety w RyanAir są przypisane do konta ALE Jeśli podasz komuś numer JEGO rezerwacji (JEGo czyli na jego imię i nazwisko, które podałeś przy zakupie) i mail, na który tę rezerwację zrobiłeś (czyli mail przypisany do Twojego konta), to taka osoba może odprawić się samodzielnie. WIĘC Bilety zostają nadal przypisane do Twojego konta (Ty jesteś "kupującym"), ale odprawić się może każdy, komu udostępnisz te dwie drobne dane (tzn. "użytkownik" biletu) PO CO TAK? Wyobraź sobie, że firma wysyła swoich pracowników w delegację. Myślisz, że zbierają od każdego dane dowodów? A skąd mogą wiedzieć, czy ta osoba nie chce lecieć z paszportem? No więc pani recepcjonistka ma konto w RyanAir, jest "kupującą" i na swoje konto kupuje 5 biletów. Następnie każdemu pracownikowi wysyła numer rezerwacji i ten e-mail, aby mógł sam się odprawić, podając dane do dokumentu, z którego zamierza korzystać. "Użytkownik" sam się odprawia, sam drukuje sobie bilet i sam jedzie na lotnisko.
 13. 9 punktów
  W żadnym z zaraportowanych przez Ciebie dwóch bodajże postów nie znaleźliśmy nic obraźliwego ani obelżywego, z kolei kryterium ewentualnej "bzdurności" posta nigdy nie podlegało tu moderacji. Eot
 14. 9 punktów
  Już jeden taki był, David Cameron się nazywał...
 15. 8 punktów
  Dziękujemy za Twoje apele i zgłoszenia, do pełnego przedyskutowania, podsumowania i osądzenia sprawy MT potrzebuje tylko odpowiedzi na jedno pytanie: Rozumiemy, że barti nie może się odprawić za jmk, bo nie ma jego danych z dowodu. Rozumiemy też, że nie zrobi tego Repear i Meler, bo również tych danych nie mają. Czy jest możliwy scenariusz, w którym Ty też nie możesz odprawić jmk bo nie masz jego danych z dowodu (hipotetycznie, bo teraz wiemy, że je masz), ale jmk może się sam odprawić, bo ma swój dowód osobisty? Czy jest teoretycznie możliwe, że po prostu nie wiedziałeś (bez żadnych złych intencji), że tak można? Odnoszę wrażenie, że cała ta draka wynikła z Twojej niewiedzy i niedopatrzenia, ale może możesz mi pomóc i wyjaśnić o co chodzi. No bo zrzuty ekranu jasno udowadniają, że odprawić może się każdy - musi tylko mieć dowód, żadne konto nie ma nic do rzeczy.
 16. 8 punktów
  Gdy nawet przez 24h nie potrafisz dotrzymać obietnicy nie publikowania więcej wpisów na forum
 17. 7 punktów
 18. 7 punktów
  Zwycięzcy głosowania potwierdzili uzyskane nominacje , toteż w skład MT XII kadencji wejdą: Dudek Feanor Hawkeye krzysfiol schizzm Raz jeszcze dziękujemy za udział w wyborach i za okazane zaufanie .
 19. 7 punktów
  Dzięki @Mahdi powodzenia z organizacją turnieju i czekamy na relację live Kibicujemy @jmk!
 20. 7 punktów
  Przykro mi, że Cię to zabolało. A padły takie słowa, bo rzeczywiście jest ryzyko, że mógłbyś tak zrobić. Dokładnie dlatego są przepisy dotyczące przechowywania danych z dowodów osobistych.
 21. 7 punktów
  ja pierdole, a jmk majac swoje dane nie moze tego zrobic? po prostu jestes zbednym posrednikiem, ktory bez powodu ma dostep do danych osobowych (wrazliwych) obcej osoby, ktora moze zrobic to sama
 22. 7 punktów
  Za to to co ty robisz jest bardzo śmieszne Jesteś skrajnie przewrażliwiony na swoim punkcie - to raz. Nie kreuję się na stróża prawa, a raczej na kolegę jednego takiego Adriana, którego dane posiadasz bezprawnie i możesz z nimi zrobić co chcesz. Uważam, że jest to wobec niego i całej reszty bardzo nie ok - mówić im, że MUSZĄ ci przysłać skan dowodu (PODAJĄC TYM SAMYM BARDZO WRAŻLIWE DANE I CZYNIĄC CIEBIE ICH ADMINISTRATOREM - jestem prawie pewien, że nie przechowujesz i nie przetwarzasz tych danych zgodnie z prawem) a na wskazanie, że to złe i niepotrzebne - reagowanie żenującymi tekstami o pozwach i "spotkamy się w sadzie". Ile ty masz lat? 13? Na podważanie wiarygodności zasługuje każdy, kto wykorzystuje swoją pozycję do wymuszania zachowań, zwłaszcza szkodliwych dla drugiej strony. Sugerowałbym nikomu nie podawać swoich danych z dowodu, czy to Mahdi czy nie.
 23. 7 punktów
 24. 7 punktów
  O kurwa Jakby moja strona wyglądała tak jak mfm to zrzekłbym się tytułu informatyka To tak jakbym wykopał dziurę na srake i nazwał się hydraulikiem... (mam nadzieję, że udalo się wznieść chociaż tyci na Twój poziom)
 25. 7 punktów
  Nie no, to może i chujowa pioseneczka, ale mega hit. To raczej dowód na to, że Kurski szasta naszymi pieniędzmi. Podejrzewam, że kontrakt grubo powyżej wartości rynkowej poszedł. Nie jego więc może sięgnąć głęboko do kieszeni.
 26. 6 punktów
  No i jest decyzja, załapałem się do programu... Nie, nie do Milionerów, ale to też jak los na loterii, bo to program lekowy Pod koniec lutego będę miał pierwszą próbę podania podskórnego leku. Jest to nowocześniejsza metoda leczenia - jak się uda to po jakimś czasie będę się wkłuwał... u siebie w domu, kiedy chcę przez specjalną pompę i igłę np. w brzuchu czy udzie. Obecna metoda daje lepszy efekt wow - po podaniu poziom IGG mam wysoki powiedzmy - skacze mi do 12 (7-16 norma), ale mimo dużej już dawki, po 3 tygodniach mam 4 czy 5. Być może mam też problem z nerkami, dopiero zaczynam diagnozę u nefrologa. Podskórna daje np. ciągły poziom 7-8. Ryzyko jednak jest i to duże. Po pierwsze - moje płytki krwi, mam ich b. mało, często jeszcze spadają, a częstsze i podskórne wkłucia - to tak jakbym się sam bił Grozi wylewami podskórnymi, krwawieniami i innymi takimi rzeczami. A po drugie - nowy lek, a to są dość często uczulające leki, przy obecnej metodzie dożylnej to mój drugi lek - bo przy pierwszym dostałem wstrząsu anafilaktycznego i zaburzenia mowy i ruchu prawostronnego. Trochę się obawiam, ale przecież... kto nie ryzykuje, nie pije szampana Nie powiem sobie przynajmniej nigdy, że nie robiłem wszystkiego co możliwe w walce o wyszarpanie więcej zdrowia.
 27. 6 punktów
  Jakby przechodził do United, to byłaby okazja stulecia. Ale że idzie do Chelsea, to jest rozczarowaniem za wielkie piniondze...
 28. 6 punktów
  Hmmm zabawne w waszych rozważaniach w kontekście terminarza jest, że United w grudniu mierzyli się z mocarnymi futbolu jak Bristol, Leicester, Burnley, Southampton, Bournemouth czy West Bromwich
 29. 6 punktów
  Koniec roku, czas na aktualne zestawienie: 30.12 - Wujek Przecinak - 10 PLN (744,38 PLN) 2.01 - Kowalinho - 9,79 PLN (754,17 PLN) 3.01 - Reaper - 20 PLN (774,17 PLN) 4.01 - zovalik - 7,17 PLN (781,34 PLN) 9.01 - tio - 30 PLN (811,34 PLN) 11.01 - z0nk - 10 PLN (821,34 PLN) 15.01 - vrc - 8,75 PLN (830,09 PLN) Poniżej lista Przyjaciół (odpowiednio nick, data wpłaty, zakończenie statusu). W lutym czeka nas wydatek ok. 100 zł na licencję, potem dopiero sierpień i hosting, tak że hajsy są. laki 2017-07-05 2018-01-05 Qu. 2017-07-24 2018-01-24 ajerkoniak 2017-07-25 2018-01-25 Hajd 2017-07-25 2018-01-25 Kinas 2017-07-25 2018-01-25 Reaper 2017-07-25 2018-07-25 zovalik 2017-07-25 2018-07-25 tio 2017-07-26 2018-07-26 Misiek 2017-07-27 2018-01-27 wojt3k 2017-07-29 2018-01-29 Kuchar 2017-07-30 2018-01-30 Ernie Souchak 2017-07-31 2018-01-31 FYM 2017-08-02 2018-02-02 Gabe 2017-08-02 2018-02-02 Gacek 2017-08-02 2018-02-02 jmk 2017-08-02 2018-02-02 me_who 2017-08-02 2018-02-02 van der Vaart 2017-08-02 2018-02-02 BartuS 2017-08-03 2018-02-03 Lucas07 2017-08-03 2018-02-03 Meler 2017-08-03 2018-02-03 Jahu 2017-08-07 2018-02-07 Keith Flint 2017-08-07 2018-02-07 Dickson 2017-08-09 2018-02-09 Ingenting 2017-08-09 2018-02-09 stefan1984 2017-08-14 2018-02-14 Pulek 2017-08-21 2018-02-21 Szumina 2017-11-18 2018-05-18 SZk 2017-12-06 2018-06-06 Wujek Przecinak 2017-07-25 2018-07-25 Kowalinho 2018-01-02 2018-07-02 z0nk 2018-01-11 2018-07-11 vrc 2018-01-15 2018-07-15
 30. 6 punktów
  true, tylko mahdi zobaczyl ze popelnil blad, a ty dalej brniesz i uwazasz, ze miales racje
 31. 6 punktów
  Dyskusja była, jaka była, ale za przyznanie się do błędu - szacunek niespotykane w internecie
 32. 6 punktów
  no moim zdaniem dac kazdej osobie jej numer rezerwacji i niech sie odprawi sama, sam sie pozbedziesz niepotrzebnych zarzutow o trzymanie danych osobowych innych ludzi, co jest ci zupelnie niepotrzebne
 33. 6 punktów
  @Mahdi ale jak widzisz Bartek może się odprawić ze swojego konta na bilet zakupiony na cudzym. Po prostu nie wiedziałeś, że tak się da?
 34. 6 punktów
  Jeszcze raz apeluję: nie stosujemy wycieczek osobistych. Temat jest obecnie (niestety) pod nadzorem moderatorskim. I myślę, że mogę pisać w imieniu całego MT: prędzej zmienimy nazwę forum z CMF na WKP(b), niż będziemy podawać jakiekolwiek dane naszych użytkowników.
 35. 6 punktów
  No niestety moja twórczość w dużej mierze przepadła wraz z cmo czy fmot więc jadę tylko na reputacji No właśnie.mahdi może coś tam zrobił w kwestii FM. Prawdziwe legendy grały w CM
 36. 6 punktów
  Rok 2017 kończy się tak efektownie, że aż nie wiem, od czego zacząć. 1. «Egzorcyzmowałem kobietę, która przeszła przez ruch Hare Kriszna [...] Pytam: "Kim jesteście", a one mówią, że są demonami wegetarianizmu. Rozkazałem im, by wyszły, a one na to, że nie wyjdą. [...] Mamy w nowicjacie, gdzie pracuję, dwadzieścia parę świnek, co jakiś czas bijemy jedną świnkę dla siebie na mięso i akurat była świeżo zrobiona kiełbasa. Więc mówię do księdza, który się ze mną modlił: "Mamy trochę swojskiej kiełbaski, przynieś i poczęstujemy te duszki". Duchy zaczęły krzyczeć: "Nie, nie waż się przynosić kiełbasy." [...] Wtedy mi przyszło do głowy, że jest coś lepszego niż kiełbasa, i mówię: "Salceson przynieś". Przyniósł ten salceson. Trzymam figurę Matki Bożej z Guadelupe i powiedziałem: "Pod rozkazami Matki Najświętszej macie jeść ten salceson". Zaczęły jeść, w końcu mówią: "Nie wytrzymamy tego", i wyszły.» 2.
 37. 5 punktów
 38. 5 punktów
 39. 5 punktów
  Jestem fanem Poirota, którego regularnie czytam, i ten film uznaję za beznadzieję. Blablabla ładne, ale uciążliwie komputerowe krajobrazy, jakaś tam muzyka. Ale to co zrobiono z psychologią postaci Poirota to zgroza. Gilderoy Lockhart najwyraźniej pozazdrościł współczesnym Holmesom akcji i postanowił wymyślić Poirota targanego jakimiś ciemnymi wspomnieniami. Tymczasem prawdziwy Poirot to zaprzeczenie Sherlocka Holmesa, z którego zresztą regularnie się wyśmiewa: "nie ja jestem psem gończym", "ja tu posiedzę i pomyślę", itd. Na pewno nie chodzenie po dachu pociągu i bieganie za złoczyńcą. Równowaga pseudozen to też jakaś groteska, dandys Poirot nigdy w życiu by nie wszedł w łajno drugim butem. Morderca zawsze puka dwa razy i w tym tkwi czar oryginału. Morderca jest wśród nas i musimy go znaleźć, zanim uderzy drugi raz. A tu zamiast napięcia są tanie chwyty akcji i nagle spieszące się wyjaśnianie, które nastąpi właściwie przez jasnowidzenie. Zdecydowanie odradzam.
 40. 5 punktów
  Archiwum meczow pilkarskich z calego swiata od 1992 roku. Wiadomo, ze nie ma tu jeszcze wszystkiego, ale serwis jest caly czas aktualizowany. Mozna ogladac cale mecze, jak i tylko wybrane bramki. Skarbnica wiedzy i argumentow http://footballia.net/
 41. 5 punktów
  Uprzedzając konferencję Mourinho napiszę za niego, że do wygranej z Southampton potrzebne jest wydanie jeszcze 150 milionów euro, a do mistrzostwa circa 500 milionów, a i to pod warunkiem, że City zatrzyma się w rozwoju, bo wtedy będzie potrzeba odpowiednio więcej.
 42. 5 punktów
  Wydaje mi się, że Hawkeye doskonale nadawałby się na rzecznika prasowego każdego niemal menago United (niemal, bo nie Moyesa) Nie wiem czy sam Jose potrafiłby bronić tak dobrze tej katastrofalnej wypowiedzi jak Hawkeye właśnie
 43. 5 punktów
  W kwestii ochrony danych osobowych to trzeba przede wszystkim pamiętać, że polskie przepisy mogą różnić się od brytyjskich. Inną kwestią czy przekazane czy też udostępnione dane są przetwarzane w ramach prowadzonej działalności medialnej w sposób trwały czy też jednorazowo. Ale przede wszystkim należy pamiętać by dowodem osobistym nie szastać na lewo i prawo.
 44. 5 punktów
  Uważasz to za zabawne? To wydaj najpierw przez 3 lata 50 000 złotych, a potem niech jakiś burak publicznie wypisuje, że potrzebujesz danych z dowodu do wzięcia kredytu, a nie zabukowania biletu na samolot. Uważasz, że świetnie się z tym czuję? Proszę o kontakt kogoś z administracji/właścicieli i odpowiedzi na zgłoszone posty. Wszystko ma swoje granice.
 45. 5 punktów
 46. 5 punktów
 47. 5 punktów
  Obchodzi mnie tyle, że jakbym zebrał skany dowodów 5 osób, to zostaję administratorem danych osobowych (wrażliwych) i obowiązują mnie pewne przepisy dotyczące sposobu ich przechowywania i przetwarzania. Niezależnie od intencji moich i ludzi którzy mi te dane podali. Nikt chyba nie chciałby żeby Mahdi spędził parę lat za kratkami, stąd pytanie po co mu dane, które nie są mu potrzebne (bo odpowiedź że do odprawy jest mylna - odprawić może się pasażer, a nie kupujący bilet - przy zakupie biletu danych nie potrzeba). Doświadczenie z interenetem mówi, że zazwyczaj takie akcje są robione w jednoznacznym celu, tym bardziej chcielibyśmy wiedzieć co i jak, zwłaszcza że np. bardzo znany użytkownik tego forum, który ma lecieć na finałowy turniej - jakby to ująć - jest bardzo lubiany i wszyscy wiemy, że ostatnią rzeczą której mu trzeba jest targanie kogoś po sądach i tłumaczenie, że nie wzięlo się tego kredytu.
 48. 5 punktów
  Ale dopisek sympatyczny. Przy tym rządzie, aż dziw, ze nie wysyłają takich pism na pergaminie ze skóry żubra, który to pergamin trzyma w paszczy wypchany ryś.
 49. 5 punktów
  Gorszy burdel niż w Archeo...
 50. 5 punktów
  Prowadziłem sobie listę gier, które przeszedłem w tym roku. Wyszło, ze poza Banner Saga wszystkie były na konsoli, także pozwólcie, ze to w tym temacie podzielę sie moja TOP 10 GIER UKOŃCZONYCH W 2017. 1. Yakuza 0 To był największy fun z grania jaki miałem w tym roku. Chciałem w sumie zapoznać sie tylko z seria, a gra kompletnie mnie porwała. Jest to dziwny miks świetnej fabuły opakowanej w....mordobitkę? No w sumie tak, ale naprawdę, zawsze i wszędzie będę polecał te grę. Oczywiście jak ma sie awersje na japońskość, to lepiej nie grać Ale jeśli da grze sie szanse, to mamy jedna z lepszych fabuł roku, duże ilości bohaterstwa naraz, wspaniała muzykę i dziesiątki godzin zabawy. 2. Persona 5 Po ograniu „czwórki” na Vicie, to był must have. Choć gra nie miała dla mnie takiego efektu wow jak P4G, to mimo wszystko, było to 100h znakomitej zabawy. Ostatnie 20h było męczące, dziury w fabule były straszne, ale mimo wszystko, P5 jest świetną grą, przy której doskonale mija czas. Znowu trzeba jednak zaznaczyć, ze Japonia motzno i jak kogoś odrzucają pomysły tamtejszych deweloperów, to wyrzuci grę przez okno po kwadransie. 3. Assassin’s Creed: Origins Zawsze byłem umiarkowanym fanem AC, ale choć Black Flag na nowo obudził we mnie miłość do serii, tak nie spodziewałem sie, ze aż tak przepadnę w Origins. Super temat, super realizacja, fajny protagonista, widać dużo napracowania i ponadto fajnie sie w to gra. Oczywiście, to jest AC, po kiku godzinach można sie znudzić powtarzalnością, ale to chyba zawsze było częścią składowa AC, także ciężko być zaskoczonym. Generalnie bardzo dobra gra, dająca dużo frajdy. 4.South Park: Fractured but Whole Troszke jestem rozdarty, bo w porównaniu do Kijka, jest to o wiele lepsza gra. Ale chyba gorsza historia. A to w produkcji tak bardzo polegającej na fabule, jest dość spora wada. SP:FBW jest nadal bardzo fajnyą e-granizacja serialu, ale Kijek przez to, ze był tak odjechany i szalony zawiesił poprzeczkę niesamowicie wysoko. Nowy SP strąca tę poprzeczkę, choć stara sie ją pokonać o wiele lepsza techmiką 5. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel To akurat na Vite (i PS3) wiec i tak nikt nie zagra. Dla mnie gra, która pozwoliła mi sie „wyłączyć” w hotelach podczas podróży służbowych. Dobry skład głównych bohaterów, bardzo dobrze skonstruowany system turowej walki i niezła fabuła (polityka, wojna i szkolne życie - czego chcieć więcej), która sie toczy tak powoli, ze koniec. Ale jak już sie wgryziemy w perypetie bohaterów, to trudno sie oderwać, choć klisza goni klisze. Ot, urok jRPG. 6. Yakuza Kiwami Jest wysoko, bo to fajna gra, ale Y0 jest z milion razy lepsza. Grało sie dobrze (poza Majima!), ale nie mogę jej specjalnie rekomendować, bo jeśli już, to koniecznie ogracie Y0. Dopiero jeśli ta gra Wam sie spodoba, to możecie spróbować Kiwami. Ale przygotujcie sie na gorsza (choć nadal fajna) gre 7. Horizon: Zero Dawn Gra jest w pewnych elementach majstersztykiem. Jest przepiękna, strzelanie z łuku jest doskonale, pomysł na fabule jest dobry, wrogowie (robozaury) są dosko, ale...gra nie ma duszy. Aloy jest fajna, ale nic poza tym. Bohaterowie poboczne katastrofa, questy dramat. Mimo to, to nie jest zla gra, o nie, ale warto podejść do niej bez większego napału. 8. Mass Effect: Andromeda To pierwsza gra na liście, której nie polecam. Znaczy tak, jak ktoś lubił ostatni Dragon Age, to będzie szczęśliwy, bo konstrukcja gry jest niemal identyczna. Nie chce komentować paskudnych gąb adwersarzy, bo je tam jakoś poprawili, ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest konstrukcja a’la MMO, z masa bezsensownych zadań. Do tego pomysł z ucieczka do nowej galaktyki jest fajny na papierze, ale strasznie trudny do zrealizowania żeby wszystko miało ręce i nogi. Powiem tak, najlepszy ME to ME2 i BioWare powinno iść w tym kierunku. Otwarty świat zabił grę. 9. Destiny 2. Świetne dwa (?) weekendy z gra, gdy bul progres postaci itd. Po tym czasie olbrzymie jebniecie czołowe w ścianę z napisem grind. Gry jako takiej nie polecam, chyba ze możecie ja wypożyczyć najpierw. Ale to was tylko zwiedzie, bo dopóki jest progres postaci, to będziecie pewni, ze gracie w najlepsza grę świata. Ponadto grze sie strzela tak bardzo dobrze...ale an końcu nic nie ma, chyba, ze se odnajdziecie w PvP Najnowszych praktyk Bungee nie komentuje, bo ich nie doświadczyłem, ale warto mieć je na uwadze. 10. Finał Fantasy XV Nie polecam z prostego powodu. Gra jest tylko jedną częścią całego wydawnictwa: żeby ogarnąć fabule trzeba obejrzeć film (czy tam serial) i jeszcze doczytać. Ponadto dość słaby skład głównych bohaterów, fatalny trzeci akt. Nie polecam, choć zagrać można.
×