Skocz do zawartości
Między 26 a 29 lipca w LIPINACH odbędzie się XVIII Zlot CMF. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!

Fristajlowy Kącik [FM2017]

Znalazłem to czego szukałem. Jest taka opcja. Wreszcie gram dobry sezon, a nawet bardzo dobry( nie licząc ostatniej wpadki z zamykającym tabele Starsburgiem(1-2:/),w ogóle zauważyłem, że na najsłabsze zespoły ciężko mobilizacja w mojej ekipie) ale co z tego jak Monaco i PSG weszły na taki poziom że, ciężko z nimi rywalizować. Do tego kasa, nie ma zawodnika którego by nie kupili:/. Ale nie poddaje się i walczę. Jeśli któryś z zespołów nie złapie w samej końcówce sezonu zadyszki, to wyniki punktowe będą niesamowite.
  4. steken

Niemożliwe (znowu) nie istnieje

W Europa League mierzymy się ze Slovanem Liberec. Czesi grają w pucharach, dzięki zdobyciu krajowego pucharu, ale to ich jedyny sukces w ciągu 12 lat. W tym sezonie radzą sobie koszmarnie, znajdują się w strefie spadkowej, natomiast w grupie Europa League są jedynym zespołem, który jeszcze nie zdobył bramki. Nasza wygrana jest obowiązkiem. Nigdy wcześniej nie graliśmy z tym zespołem. W następnym meczu nie zagrają: Héctor Vernet – kontuzja (2 tyg.), Max Clayton-Robb – kontuzja (5-11 dni), Piotr Jasiński – kontuzja (2 tyg.) Franks – Darío, Laguardia, Fontana, Fernández – Feijoo, Chio – McGrath (46’ Darío), Pérez (46’ Olcina), Marcos Antônio (46’ Bauleo) – José UEFA Europa League, grupa B, 3/6, 21.10.2032 U Nisy, 9 401 widzów Slovan Liberec [4] – Anento [2], 0:0 87’ José Rozczarowujący remis. Gospodarze nastawili się dziś tylko i wyłącznie na obronę, a my nie umieliśmy sobie z tym poradzić. Nawet jeśli udało nam się stworzyć jakąś sytuację, na naszej drodze stawał bramkarz lub poprzeczka. W drugim meczu Anderlecht wygrał u siebie ze Slovanem Bratysława 1:0 i pewnie prowadzi w grupie z dorobkiem 9 punktów. My mamy ich 4, Liberec 2, a Bratysława 1. W lidze mierzymy się z Atlético. Los Colchoneros poprzedni sezon zaliczyli do nieudanych, wręcz katastrofalnych, bo w lidze zajęli piąte miejsce, w Champions League zostali zmiażdżeni w ćwierćfinale przez Benficę (1:6, 1:0), a w półfinale Copa del Rey musieli uznać wyższość Realu Madryt. Wyciągnęli jednak wnioski, bo teraz w lidze prowadzą, będąc niepokonanym, a w Europa League nie mają sobie równych. W 8 spotkaniach 5-krotnie wygrało Atlético, 2-krotnie padł remis, a raz udało nam się zwyciężyć. W następnym meczu nie zagrają: Héctor Vernet – kontuzja (1-2 tyg.), Max Clayton-Robb – kontuzja (1-6 dni), Piotr Jasiński – kontuzja (1-2 tyg.) Franks – Trefilov, Ballina, Bauleo, Carles – Montañés, Chio (46’ Feijoo) – McGrath, Pérez (46’ José), Marcos Antônio – Olcina LIGA BBVA, 9/38, 24.10.2032 Estadio de Madrid, 66 113 widzów Atlético [1] – Anento [6], 6:1 26’ Nils Tecklenburg (kar.) 28’ Ugo Laurent 37’ Ugo Laurent 52’ Nils Tecklenburg 54’ Andy McGrath 63’ Dequinho 88’ Nils Tecklenburg Beznadziejna postawa i bezbarwna porażka. Gospodarze pokazali nam, jak wielka dzieli nas przepaść. Nie potrafiliśmy ich zaatakować, zdobyliśmy bramkę z rzutu rożnego, ale z gry byliśmy kompletnie niegroźni. Nie może to jednak dziwić, skoro aż 3 podstawowych graczy leczy kontuzje. Pozostaje mieć nadzieję, że gorzej w tym sezonie już nie zagramy, zresztą to chyba niemożliwe. Granada nie grała w zeszłym sezonie niczego wielkiego, ale doszła do finału Copa del Rey, dzięki czemu awansowała do Europa League. Tam radzi sobie jednak bardzo słabo, mając 2 punkty po 3 meczach. Niewiele lepiej jest w lidze, gdyż zajmuje dopiero 15. miejsce. Nasz bilans jest dla nas bardzo korzystny, bo po 3 razy zwyciężyliśmy i zremisowaliśmy. W następnym meczu nie zagrają: Héctor Vernet – kontuzja (4-8 dni), Piotr Jasiński – kontuzja (3-8 dni) Franks – Trefilov, Ballina, Bauleo, Carles – Montañés, Chio – McGrath, Pérez (67’ Clayton-Robb), Marcos Antônio (46’ Fernández) – José (46’ Olcina) LIGA BBVA, 10/38, 28.10.2032 Stadion Miejski, 8 200 widzów Anento [8] – Granada [15], 1:0 23’ Blas Ballina Wymęczyliśmy to zwycięstwo. W pierwszej połowie to jeszcze jakoś wyglądało, choć zdobyta przez nas bramka była nieco przypadkowa. Po przerwie spotkanie się wyrównało, ale w końcówce nie mieliśmy kompletnie nic do powiedzenia. Goście ułatwili nam zadanie, pudłując na potęgę, co nie zmienia faktu, że na lepsze drużyny taka gra nie wystarczy. W zeszłym sezonie Cartagena była rewelacją ligi i dość łatwo utrzymała się jako beniaminek. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. 4 punkty po 10 meczach i 4-punktowa strata do bezpiecznego miejsca, t nie napawa optymizmem. W następnym meczu nie zagrają: Héctor Vernet – kontuzja (3 dni), Piotr Jasiński – kontuzja (3 dni) Franks – Trefilov, Ballina, Bauleo, Carles – Montañés, Clayton-Robb – McGrath (46’ Darío), Pérez, Marcos Antônio (46’ Fernández) – Olcina (46’ José) LIGA BBVA, 11/38, 31.10.2032 Stadion Miejski, 8 200 widzów Anento [8] – Cartagena [19], 3:1 8’ Luis Alberto Olcina 27’ Imanol Pérez 63’ Juan Montañés 78’ César Pewne zwycięstwo. Pierwsza połowa była z naszej strony istną dominacją. W drugiej połowie już odpuściliśmy, bo ciągle gramy co 3 dni, więc trzeba oszczędzać siły wszędzie, gdzie się da. Jakby tego było mało, zaraz po przerwie kontuzji nabawił się Ballina, więc cała drugą połowę graliśmy w osłabieniu. Zdołaliśmy ten okres zremisować, co jest dużym pozytywem. Zaprezentowaliśmy się o wiele lepiej niż z Granadą, ale obaj rywale nie należą do czołówki.
  5. Ilosc zmian jest w tysiacach, ale glownie: - dodaje nowych brakujacych zawodnikow urodzonych do 1992 - fixy CA/PA, pozycji, kontraktow na start sezonu 2005/2006 - w Islandii dodane rezerwy i juniorskie druzyny - Czechy zasypane brakujacymi juniorami To tak po krotce. Jesli chodzi o zawodnikow ostatnio bawie sie w mniej popularne kraje tak by gra byla ciekawsza. Live moge wystawic choc przydalby sie ktos tez do zbierania podstawowych danych. Ostatnie dodane rodzynki:
  6. Dudek

Niemundialowy letni livescore piłkarski

A PZPN nie zniósł tego w Ekstraklasie?
  7. el_eldorador

The Railwaymen

Posiadanie tylko jednego bramkarza to jakaś nowa zasada HC?
  8. Piotr1009

Zostać legendą!

Dwa tygodnie przerwy i mecz z Chelsea. W 32. Minucie po brzydkim faulu z boiska wyleciał Raphael Guerreiro. W 47. minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Nabil Fekir, a piłkę do siatki skierował Eden Hazard. W 70. Minucie rywale podwyższają prowadzenie. Van Ginkel zagrał za plecy obrońców do Nebile Fekira. Zszedł na lewą nogę i strzałem po długim rogu, umieszcza piłkę w siatce. 2. Minuty później i pada kolejna bramka dla Chelsei. Z prawej strony dośrodkował Willian, a Nabil Fekir głową pokonuje naszego bramkarza.
  9. z0nk

psst tajfun ale ogólnie prawda li to. Tylko na dalszym etapie mam problem z tą karierą, gdyż FM mnie mocno w pupę...
  10. me_who

Pożegnajmy zmarłych

Tony Sparano Trener offensive line w Minnesota Vikings
  11. Scorpio

Ladna bramka, ale ta Forsella z podania Lobodzinskiego duzo ladniejsza.
  12. Donkey

16.08.2014 Premiership 01/38 Crewe Alexandra vs Birmingham City Stadion The Alexandra, Crewe Skład: Courtois - Spence, Maiga, Gomez (45'McCollough), Alonso - Lampard, Norwood - Mares, El Ghanassy (45'Janota) - Brandy, Clayton W końcu coś na co tygryski czekają najbardziej, bo zaczynamy nowy sezon rozgrywek Premiership. Rywal od razu ciekawy, bo jest to ekipa Birmingham City, która to w zeszłym sezonie uplasowała się jedno miejsce za nami w ligowej tabeli. W kwestii transferów poszli na jakość nie na ilość, a ich najlepszym nabytkiem za 8.250.000 € jest Fabiano Santacroce z West Ham United. Na pewno musimy też doglądać Pablo Piattiego, który w zeszłym sezonie zdobył jedenaście bramek i trzynaście asyst, więc może być ciężki do upilnowania. Na otwarcie oczywiście nie było innej opcji niżeli nasza wygrana, bo nie możemy zawieźć naszych kibiców. Od samego początku było widać, że to nie przelewki, bo już w 5. minucie Febian Brandy strzela bramkę numer jeden. Nie minęło dużo czasu, a już w 25. minucie Max Clayton strzela bramkę numer dwa i było widać, że w dniu dzisiejszym jesteśmy mocno nagrzani na zwycięstwo. Przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Camerona Jerome, ale do szatni schodziliśmy jako zwycięzcy. Po przerwie jednak nie odpuszczaliśmy i już w 56. minucie Febian Brandy strzela ponownie. Wciąż staraliśmy się zdobyć jeszcze jakiegoś gola i w 73. minucie Febian Brandy kompletuje hat-tricka i sam mecz ostatecznie wygraliśmy 4-1. Świetna dyspozycja moich podopiecznych sprawia, że jesteśmy nie do zatrzymania. (2)Crewe Alexandra 4-1 Birmingham City(17) 1-0 - Febian Brandy 5' 2-0 - Max Clayton 25' 2-1 - Cameron Jerome 45' 3-1 - Febian Brandy 56' 4-1 - Febian Brandy 73' MoM - Febian Brandy 9.6 (Crewe Alexandra)
  13. Donkey

Coś wymyślimy innego ----- 07.08.2014 Liga Europy - 3 Runda Kwalifikacyjna 2/2 IF Elfsborg vs Crewe Alexandra Stadion Boras Arena, Boras Skład: Courtois - Spence, Maiga, Gomez, Alonso - Norwood, Lampard - Mares, El Ghanassy - Aase, Lescano Drugie spotkanie w ramach kwalifikacji powinno być dla nas po prostu łatwym przejściem. Nie oszukujmy się jesteśmy dużo więcej warci od szwedów, a przy okazji mamy dwubramkową przewagę z pierwszego spotkania. Szkoda tylko kontuzji Fernanda Gago, który zerwał ścięgna podkolanowe i najwcześniej wróci za jakieś 2 miesiące. Tak jak mówiłem od początku nasi rywale nie mają szans, dlatego już w 13 i 15. minucie bramki zdobył Juan Lescano. Kibice wiedzieli już, że jest po spotkaniu, ale my tu przyjechaliśmy się dograć, dlatego w 36. minucie Torstein Andersen Aase dobija gospodarzy bramką numer trzy. Po przerwie gra naszych przeciwników nie była o wiele lepsza i już w 48. minucie Torstein Andersen Aase strzela bramkę numer dwa na swoje konto i numer cztery na konto drużyny. Chwilę potem Yassine El Ghanassy zdobył pierwszą bramkę w naszej drużynie, a przy naszej nazwie widniało już pięć goli. Honorowe trafienie zaliczyli gospodarze w 76. minucie, a strzelcem bramki był Federico Fernandez. My jeszcze dołożyliśmy jedno trafienie, a strzelcem był Abdoulaye Maiga i samo spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1 dla nas. IF Elfsborg 1-6 Crewe Alexandra(Aw) 0-1 - Juan Lescano 13' 0-2 - Juan Lescano 15' 0-3 - Torstein Andersen Aase 36' 0-4 - Torstein Andersen Aase 48' 0-5 - Yassine El Ghanassy 51' 1-5 - Federico Fernandez 76' 1-6 - Abdoulaye Maiga 84' MoM - Torstein Andersen Aase 9.6 (Crewe Alexandra)
  14. me_who

Uuuu, Tiba ładnie sie przywitał z ligą. Brama nożycami w 89, luksja.

Herb klubu

Ok to herb zostaw już taki. Tutaj masz bardzo ładny szablon z tym metalicznym poblaskiem który pasuje do mojej skórki. Wystarczy podmienić grafikę w środku i jak dasz rade dodac do niej poblask i bedzie ok Myslalem bardziej,żeby wstawić tam herb ktory stworzyles(ten po lewej) Możesz dać. Będzie pasować Ponazywać potrafie ale nie wiem do konca jak to ID zrobić,ale pewnie sobie poradzę Nie ma pośpiechu i tak już wiele zrobiłeś
  19. Makk

El Ghanassy na skrzydle powinien pohasać elegancko, szybki, dobre przyspieszenie. Ale ten "Puchar EURO" strasznie daje po oczach
  20. Makk

Herb klubu

Nie wiem, co tam można dołożyć, żeby nie było nadźgane. Dałem białe obramowanie, żeby był lepiej widoczny herb. Ale można go zmienić na czarny. To może lepiej dać napis w czarnym kolorze? Można zrobić. Tylko ponazywać i config z odpowiednim ID sobie sam będziesz musiał zrobić. Całością powinienem zająć się jutro po południu.
  21. Donkey

Lipiec 2013 Premiership miejsce: punkty : bilans goli : Finanse: +11.614.616€ (- 7.197.610€) Fundusz transferowy: 32.649.042 € Budżet płac (tygodniowo): 450.000 € Nagrody: Transfery (Polska): Edson Lechia Gdańsk >>> Legia Warszawa 2.800.000 € Job Śląsk Wrocław >>> FC Porto 2.300.000 € Pavel Sitko Legia Warszawa AC Havre 1.600.000 € Li Lei Beijing >>> Śląsk Wrocław 1.300.000 € Helder Metalurh Zp >>> Polonia Warszawa 975.000 € Transfery (Świat): Nilmar Villareal >>> FC Barcelona 22.500.000 € Eljero Elia Sunderland >>> Manchester United 21.000.000 € Vaclav Kadlec Manchester United >>> Juventus Turyn 18.500.000 € Salomon Rondon Malaga >>> Napoli 17.250.000 € Omer Toprak Palermo >>> Atletico Madryt 16.250.000 € Ranking FIFA: 1. Hiszpania +0, 2.Anglia +1, 3. Wybrzeże Kości Słoniowej +5 … 29. Polska -2 Jak radzi sobie reprezentacja Polski? -
  22. Corem

Herb klubu

Z góry dziękuję za chęci,bo wszystko wygląda łał,ale... Herb po lewej bardzo mi się podoba(taki mi pasuje) ,ale coś w nim brakuje...jakiegoś dodatkowego elementu,ale jest już bomba jak dla mnie. Co do koszulek Mogą jak najbardziej być tylko logo przydałoby się wstawić te z herbu i widać białe obramowania ich więc widać,że są na szybko zrobione oraz logo sponsora tez mogloby byc np czarnym konturem,żeby nie było widać tego białego. Co do 3 koszulki czyli niebieskiej jeśli można poprosiłbym bardziej granatową z dodatkami białymi.No i z czerwonych odpowiada mi ta ciemno-czerwona niz jasniejsza. No i jakbyś dał radę od razu dać je gotowe w paczkach do podmiany byloby juz cudownie Jeszcze raz dziękuję
  23. Donkey

29.07.2014 Puchar Euro - 3 Runda Kwalifikacyjna 1/2 Crewe Alexandra vs IF Elfsborg Stadion The Alexandra, Crewe Skład: Courtois - Simpson, Maiga, Gomez, Alonso - Lampard, Gago (75'Janota) - Mares, El Ghanassy - Lescano, Clayton Sezon zaczynaliśmy od spotkań w ramach kwalifikacji do Pucharu EURO. Naszym rywalem było szwedzkie IF Elfsborg, które to miało chrapkę na fazę grupową podobnie jak my. O ile w zeszłym sezonie nasi rywale byli wicemistrzami kraju, to w tym sezonie biją się o utrzymanie w Szwedzkiej Ekstraklasie. Jednak to my od samego początku zaczęliśmy to spotkanie kontrolować i nie było szans, by nasi rywale mieli cokolwiek tu do powiedzenia. Prawda taka, że do dziesiątej minuty mogło być 3-0, ale brakowało nam szczęścia. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Max Clayton pokonał bramkarza gości i dał nam tym samym prowadzenie. Po przerwie podobnie nasi rywale nie istnieli, ale w zamian za to w 75. minucie Fernando Gago został sfaulowany tak mocno, że musiał zejść z boiska na noszach. Drugiego gola zdobyliśmy dopiero w doliczonym czasie gry pod koniec spotkania, a jego strzelcem był Juan Lescano. O tym jaką mieliśmy przewagę niech świadczy fakt, że nasi przeciwnicy ze Szwecji w ciągu spotkania nie oddali nawet jednego celnego strzału. Crewe Alexandra 2-0 IF Elfsborg 1-0 - Max Clayton 45' 2-0 - Juan Lescano 90+3' MoM - Max Clayton 7.9 (Crewe Alexandra)
  24. Donkey

Coś się znajdzie ----- Przygotowania do sezonu 2014/2015 Spotkania Towarzyskie: Stenhousemuir 0:5 Crewe Alexandra Dundee 1:1 Crewe Alexandra Nottingham Forest 2:1 Crewe Alexandra Derby County 0:4 Crewe Alexandra TNS 1:4 Crewe Alexandra Podsumowanie transferów: Może zacznijmy od tego kto odszedł, bo lista jest dosyć długa. Pierwsi odeszli Callum McRobbie i Scott Wootton, o ile ten pierwszy odszedł, bo nie znalazłby miejsca to ten drugi mógł jeszcze grać u nas. Za szkota otrzymaliśmy 1.500.000 € od Leicester City, natomiast za naszego byłego kapitana 2.900.000 € i przeszedł do beniaminka, w poszukiwaniu wyzwań, - Wolverhapton Wanderers. Kilka dni później Guirane N'Daw zamienił nasz klub na LOSC Lille Metropole, a my w zamian otrzymaliśmy 3.000.000 € co za 30 latka było fajną kwotą. Na pewno 2.700.000 € otrzymane za Ville Jalasto bardzo nam się przydało, szczególnie, że fin nie grał za dużo w zeszłym sezonie. Wcześniej narzekający Daniel Kolar odszedł do Cordoby za 375.000 €. I 06.07 przyszła wiadomość jak grom z nieba, bo odeszło aż trzech piłkarzy. Lukas Hradecky za 3.200.000 € do LOSC Lille Metropole, Frederic Vieillot do RC Lens za 1.300.000 € i Marek Strestik za 3.400.000 € Eintrachtu Frankfurt. Kibice nie są pewni czy to były dobre posunięcia, ale ja myślę, że to właśnie jest dobre, bo zmniejszyła nam się rozbuchana kadra i możemy wydać pieniądze na lepszych piłkarzy. A pierwszym zawodnikiem, który przyszedł do nas był Frank Lampard (P/OP Ś). Wielka gwiazda, może i wiekowa, ale jego doświadczenie powinno być dla nas wielkim wsparciem i wierzę, że jego umiejętności pomogą nam w tym sezonie. Szczególnie, że przyszedł do nas z wolnego transferu. Następnie z Blackburn Rovers przyszedł do nas belgijski pomocnik Yassine El Ghanassy (P PL, OP PL), za którego daliśmy zaledwie 1.900.000 € co jak dla mnie było mega zakupem. I ostatnie wzmocnienie to Abdoulaye Maiga (O Ś) za 6.000.000 € z AS Saint-Etienne, który będzie naprawdę dobrym wzmocnieniem w formacji defensywnej. Tabela sezonu 2013/2014: | Poz | Inf | Zespół | | M | Z | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 1. | M | Arsenal | | 38 | 26 | 5 | 7 | 71 | 29 | +42 | 83 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 2. | | Chelsea | | 38 | 25 | 3 | 10 | 76 | 42 | +34 | 78 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 3. | | Man Utd | | 38 | 23 | 7 | 8 | 87 | 45 | +42 | 76 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 4. | | Man City | | 38 | 23 | 7 | 8 | 58 | 25 | +33 | 76 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 5. | | Tottenham | | 38 | 17 | 16 | 5 | 64 | 43 | +21 | 67 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 6. | | Crewe | | 38 | 18 | 11 | 9 | 77 | 59 | +18 | 65 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 7. | | Birmingham | | 38 | 17 | 10 | 11 | 60 | 53 | +7 | 61 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 8. | | Liverpool | | 38 | 14 | 15 | 9 | 59 | 41 | +18 | 57 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 9. | | Blackburn | | 38 | 15 | 11 | 12 | 54 | 53 | +1 | 56 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 10. | | Newcastle | | 38 | 14 | 13 | 11 | 64 | 52 | +12 | 55 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 11. | | Sunderland | | 38 | 15 | 10 | 13 | 56 | 52 | +4 | 55 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 12. | | West Ham | | 38 | 14 | 9 | 15 | 60 | 61 | -1 | 51 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 13. | | Aston Villa | | 38 | 15 | 6 | 17 | 52 | 53 | -1 | 51 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 14. | | Everton | | 38 | 11 | 6 | 21 | 49 | 74 | -25 | 39 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 15. | | Fulham | | 38 | 10 | 7 | 21 | 44 | 68 | -24 | 37 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 16. | | Burnley | | 38 | 8 | 10 | 20 | 35 | 65 | -30 | 34 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 17. | | Stoke | | 38 | 7 | 11 | 20 | 33 | 67 | -34 | 32 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 18. | S | Bolton | | 38 | 7 | 7 | 24 | 38 | 71 | -33 | 28 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 19. | S | Ipswich | | 38 | 6 | 9 | 23 | 37 | 70 | -33 | 27 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------| | 20. | S | West Brom | | 38 | 6 | 5 | 27 | 25 | 76 | -51 | 23 | | ----------------------------------------------------------------------------------------------------|