Kanał aktualizowany automatycznie

1. Z ostatniej godziny
  2. Wujek Przecinak

FM 2019 - fristajlowy kącik dyskusyjny

W następnej rundzie Southampton lub Arsenal. Nie obraziłbym się jakby Święci wygrali

Cień wielkiej trybuny

Daaaaaaaamn, no dawaj, bo już pewnie podjales decyzje Trzymam kciuki żebyś został w RWE.
  7. Wujek Przecinak

Zakątek konsolowców

Możecie ściągnąć gry z Biblioteki na Playstation? U mnie coś się chrzani i nie mogę ściągnąć zakupionych wcześniej gier.
  8. z0nk

Highway to heaven

Wizyta w Monaco miała być spotkaniem zapewniającym nam awans. Starczyło zremisować z brązowym medalistą Ligue 1. Problemem była ekipa rywali, która nie zamierzała się poddać i musieli zdobyć 3 punkty, aby spokojnie myśleć o awansie. I to było widać. Od początku zostaliśmy zepchnięci do obrony, a już w 4. minucie Bernanrdo Silva (OPŚ) uruchomił podaniem w pole karne Marco Espinozę (OPP). Tego nie upilnował grający z przymusu w tym meczu Granger (OL) i przegrywaliśmy już 0-1. Minął kwadrans, gdy dalej nie radziliśmy sobie z rywalami i tym razem Silva posłał potworną bombę z 20 metrów. Le Coz (BR) sparował ją w bok, ale Leskela (OP) wybijał bardzo nieudolnie, prosto pod nogi Espinozy i ten musiał tylko lekko kopnąć. Tak dorobił się drugiego trafienia. Trochę nas to obudziło, ale do przerwy mieliśmy jedną dobrą okazję. Czerwiec (NŚ) wystawił futbolówkę Villalbie (OPŚ), który mógł uderzyć gdziekolwiek i Lev Ivanov (BR) musiałby dokonać cudu aby uratować gospodarzy. Strzelił więc w poprzeczkę. Zjebka w szatni niewiele zmieniła. Graliśmy już wyrównany futbol, ale gdy w 54. minucie VIllalba identycznie zmarnował drugą setkę, ewidentnie lubiąc strzały w poprzeczkę wyrzuciłem go jako pierwszego z boiska. A 120 sekund później Maslakovic (OPL) dośrodkował z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Jorge Mere (OŚ) i wynik 3-0 odbierął mi już jakiekolwiek nadzieje na chociaż 1 punkt. 11 minut później rezerwowy Jose Antonio Fernandez Sainz (NŚ) wraz z rezerwowym Mbappe (OPL) rozegrał dwójkową akcję. 4-0. Wynik jednak ustalił dopiero w 80. minucie Carl Young (PL) dobijając strzał Astrita Neziri (PP). Paskudne lanie. Jeszcze w sumie chwilę po wejściu prosto w poprzeczkę przywalił Fieber. To nie był nasz dzień. W drugim meczu doszło jednak do niespodzianki i w efekcie jesteśmy wraz z Francuzami pewni awansu dalej! [3] SLB 1-1 Olympiakos [4] Dunga (89) - M. Dominguez (18) | 1. | Leeds Utd | 5 | 3 | 1 | 1 | +3 | 10 | AW | 2. | AS Monaco | 5 | 3 | 0 | 2 | +5 | 9 | AW | 3. | SLB | 5 | 1 | 2 | 2 | -1 | 5 | | 4. | Olympiakos| 5 | 1 | 1 | 3 | -7 | 4 | W polskich grupach wcale nie dzieje się za dobrze Bardzo zawodzi ponownie mistrz Polski, który mógł przesunąć się na miejsce premiowane awansem. Jedyne co, to pewność, że wiosną będziemy oglądać Hutnika dalej w Europie, ale nadal nie wiem gdzie, gdyż będziemy musieli liczyć na to, że Szwajcarzy pokonają u siebie Ajax. [3] Hutnik Kraków 1-1 FC Basel [4] A. Milik (14) - E. Cekici (78) [2] Ajax 0-1 BMG [1] M. Sierfkes (22) | 1. | BMG | 5 | 3 | 2 | 0 | +3 | 11 | AW | 2. | Ajax | 5 | 2 | 1 | 2 | -1 | 7 | | 3. | Hutnik | 5 | 1 | 3 | 1 | +2 | 6 | | 4. | Basel | 5 | 0 | 2 | 3 | -4 | 2 | Wicemistrz Polski dalej ma szanse na awans, ale równie dobrze może nie być go w ogóle w Europie. [2] Lechia 1-3 Dinamo [3] K. Bielik (17) - M. Pjaca (11), W. Lima (67), J. Kobo (90) [1] Chelsea 3-0 Leverkusen [4] P. Jeppesen (10), Z. Mitrovic (24), A. Konckaert (60) | 1. | Chelsea | 5 | 3 | 1 | 0 | +10 | 13 | AW | 2. | Dinamo | 5 | 1 | 3 | 1 | -1 | 6 | | 3. | Lechia | 5 | 0 | 3 | 2 | -4 | 3 | | 4. | Leverkusen| 5 | 0 | 3 | 2 | -4 | 3 | Spotkanie dwóch pewnych awansu w Lidze Europy było niezwykle ciekawe i faworyt nie zdołał wyrwać 3 punktów z terenu Kolejorza. [2] Lech 2-2 Napoli [1] P. Kurbiel (27, 73) - Y. Morisaki (71), C. Tolisso (80) [3] Rostów 0-2 Sparta Praga [4] U. Sadiq (37, 77) | 1. | Napoli | 5 | 4 | 1 | 0 | +11 | 13 | AW | 2. | Lech | 5 | 3 | 1 | 1 | +3 | 10 | AW | 3. | Sparta | 5 | 1 | 0 | 4 | -6 | 3 | | 4. | Rostów | 5 | 1 | 0 | 4 | -8 | 3 | No i nasz kopciuszek. Zdobywa 3 punkty, które nic nie znaczą, ale jednak dodają trochę pewności siebie na spotkania ligowe. [3] AEK 1-2 Wisła Płock [4] Nadjib (26) - M. Rehak (9), M. Trąbka (67) [2] Dnipro 0-1 Hoffenheim [1] Q. Bolland (9) | 1. | Hoffenheim| 5 | 5 | 0 | 0 | +12 | 15 | AW | 2. | Dnipro | 5 | 2 | 1 | 2 | 0 | 10 | AW | 3. | Wisła | 5 | 1 | 1 | 3 | -9 | 4 | | 4. | AEK | 5 | 0 | 2 | 3 | -4 | 2 |
  9. Wujek Przecinak

Puchar Anglii 5. runda Blyth (CN) - Leeds (CH) 1:0 https://imgur.com/a/KhBloh0 Po czerwonej kartce myślałem, że FM znowu nas wykorzysta seksualnie. Cztery minuty doliczonego czasu gry to już była mordęga. Modliłem się do słodkiego Allaha, żeby sędzia skończył już mecz Udało się
  10. Wczoraj
  11. Jahu

Po lepsze życie

Oj tam połowę tylko 11 w tym 6 z podstawowej 11 Wrzesień 2024 W pierwszym meczu miesiąca graliśmy w lidze z Murcią. To był łatwy mecz dla moich podopiecznych graliśmy w nim dobrze i skutecznie. Po bramkach Lukaku Depaya i Lelievre gładko wygraliśmy ten mecz. Po tym spotkaniu udałem się na zgrupowanie Kolumbii, aby zmierzyć się z Urugwajem w eliminacjach Mistrzostw Świata. To było zaciekłe spotkanie oba zespoły grały w nim niesamowicie uważnie. Długo w tym meczu nikt nie mógł przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Ale w końcu udało się to nam a tego złotego gola strzelił Padilla i zapewnił nam 3 punkty po tym wymagającym spotkaniu. W następnym meczu podejmowaliśmy Boliwię. Sytuacja była już inna niż w poprzednim pojedynku, bo to my przez cały mecz dyktowaliśmy warunki i do przerwy po bramce Zapaty zasłużenie prowadziliśmy. W drugiej połowie mieliśmy też swoje sytuacje w tym strzał w słupek, ale więcej goli już w tym meczu nie padło i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie 1-0. W kolejnym meczu ligowym graliśmy z Espanyolem. Cóż to było za widowisko! Oglądaliśmy w tym meczu futbol totalny! Do przerwy po dwóch bramkach Maupaya prowadziliśmy 2-1. W drugiej części gospodarze strzeli dwa gole w ciągu 5 minut! I musieliśmy w końcówce meczu gonić wynik. Na szczęście nam się to udało a gola na wage remisu zdobył po rzucie rożnym Mohammed wyrywając dla nas punkt w tym meczu! W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy w rezerwowym składzie mierzyliśmy się z Rosyjskim Rubinem. Przeważaliśmy w tym meczu niesamowicie! W ciągu całego spotkania oddając na bramkę rywala 27 strzałów w tym 15 celnych. Ale tylko jeden z tych 15 znalazł drogę do siatki a strzelcem tego gola dającego nam wygraną był Lelievre. Udanie, więc zaczynamy nasz start w Lidze Europy. W następnym meczu podejmowaliśmy Deportivo. To było dla nas łatwe spotkanie po 45 minutach gry wygrywaliśmy z gośćmi 2-0 po golach Krezo i Maupaya. W drugiej połowie ciągle graliśmy swoje a potwierdzeniem tego była bramka Keity, która zamknęła dla nas ten łatwy mecz. W lidze graliśmy ze Sportingiem. Pierwsza część gry nie była dla nas za dobra, bo wygrywaliśmy zaledwie po niej 2-1 po bramkach Maupaya i Isco. W drugiej połowie jednak podkręciliśmy tempo i zdobyliśmy jeszcze dwa gole a strzelili je Krezo i Keita i po końcowym gwizdku wynik już był dobry. W ostatnim meczu Września mierzyliśmy się z moim byłem klubem Athletic. Pierwsza połowa tego pojedynku była bardzo szalona a napiszę tylko, że skończyła się ona wynikiem 4-2 dla nas! Po golach Lukaku i Olivera prowadziliśmy 2-0 ale Bilbao zdołało wyrównać w ciągu 15 minut! Ale wtedy my znowu podkręciliśmy tempo i jeszcze jednego gola dorzucił Lukaku a przed przerwą na 4-2 strzelił Umtiti. W drugiej połowie Lukaku ustrzelił hat-rick a gole dla mojego zespołu zdobyli jeszcze Maupay oraz Keita. I spotkanie skończyło się prawdziwym pogromem mojego byłego klubu 7-2! Murcia 3-0 ( Lukaku, Depay, Lelievre ) Urugwaj 1-0 ( Padilla ) Boliwia 1-0 ( Zapata ) Espanyol 3-3 ( Maupay X2, Mohammed ) Rubin 1-0 ( Lelievre ) Deportivo 3-0 ( Krezo, Maupay, Keita ) Sporting 4-1 ( Maupay, Isco, Krezo, Keita ) Athletic 7-2 ( Lukaku X3, Oliver, Umtiti, Maupay, Keita ) Tabela
  12. Wujek Przecinak

NBA

Turkish prosecutors are seeking an international arrest warrant for Enes Kanter. Kanter is being accused of providing financial support to exiled Muslim cleric Fethullah Gulen, who is blamed for a failed coup in 2016. The Turkish government would like Kanter to be arrested and extradited, but for that to happen, the U.S. would need to be convinced that Kanter committed a crime prosecutable in the United States. Kanter has been an outspoken critic of the Turkish president Recep Tayyip Erdoğan and maintains his innocence.

15. krzysfiol

Książki - dobre, złe i średnie. Co czytać?

Jeśli tak jak ja nigdy nie czytaliście "Ptaśka" Williama Whartona, to polecam, wspaniała książka. Jeśli tak jak ja zachwycicie się nią i postanowicie sięgnąć po kontynuację, czyli "Al", to nie róbcie tego za żadne pieniądze. Chyba nigdy nie spotkałem się z tak nieudanym sequelem i już dawno nie miałem okazji przeczytać powieści tak średniej w każdym wymiarze.
  16. KAGO

Ćwiąkała to potrójny etat ciśnie - jak nie hiszpańska, Premier League, to teraz i Bundesligę komentuje A tymczasem Leon Goretzka na 1-0. Chociaż, do tej pory, komunikacja Bayernu w ataku to lekkie nieporozumienie Leon po kontrze na 2-0 tuż przed końcem pierwszej połowy. Nie będzie czystego konta - Nico Schulz na 1-2. I pan Robert ustala wynik na 3-1.

Seriale telewizyjne

No ja ze względu na to kupiłem Chromecasta Jak ktoś lubi teen dramy to Sex Education na netflixie jest spoko. Dziś pewnie skończę. Nie jest to poziom One Tree Hill, ale jak na ten gatunek to naprawdę w porządku. Ja czasem lubię tego typu klimat, a takie Riverdale skręca z zezu za bardzo.
  20. Brudinho

Było 48 godzin na złożenie sprzeciwu. Mecz był w zeszłym tygodniu a o sprawie zaczęło być głośno dopiero przedwczoraj także tego
  21. Ralf

Po końcowym gwizdku sędziego moi piłkarze jeszcze na murawie zeszli się w grupie i przez chwilę intensywnie nad czymś debatowali, by następnie ruszyć do tunelu, w którym zniknęli razem z prezesem Hempelmannem, który zszedł z trybuny i został wpuszczony przez ochroniarza, któremu okazał odpowiedni identyfikator. W szatni pojawiłem się kilka minut później, gdy wymieniłem uściski z naszym sztabem szkoleniowym i odebrałem kilka gratulacji osiągniętego rezultatu w lidze od oficjeli obecnych na meczu. Wszedłem do środka, gdzie w milczeniu oczekiwali moi podopieczni, podszedłem do stolika i sięgnąłem po leżąca na nim aktówkę. W tej chwili usłyszałem zdecydowane klapnięcie zamykanych drzwi. Obróciłem się z aktówką w ręku i zobaczyłem, jak Markus Rose, Gabriele Olivieri, Seba Franz i Mikkel Andreasen, zagrodzili wyjście na korytarz, a chwilę później sukcesywnie zaczęła dołączać do nich reszta drużyny. – Meister, pamiętamy, co powiedziałeś w sierpniu – zabrał głos Rose. – Wszyscy zgodnie uważamy, że tylko raz w życiu zdarza się grać dla takiego człowieka, jak ty, więc jako kapitan Rot-Weiss Essen, naszej wspólnej małej ojczyzny, oświadczam, że nie wypuścimy cię stąd, dopóki Meister nie cofnie swojej decyzji i nie powie, że zostanie z nami na kolejny sezon. Stojący obok Rolf Hempelmann patrzał na mnie błagalnym wzrokiem, z którego mimiki bez trudu mogłem wyczytać desperackie "bitte". Spojrzałem raz jeszcze na aktówkę, którą ściskałem w rękach. Zapadała absolutna cisza, a po moich zawodnikach widziałem, że nie żartują i oddaliby wszystko za jeszcze jeden sezon pod moimi skrzydłami. I co ja teraz mam zrobić?
  22. Reaper

No nie, jeśli zgłosili to po terminie, to faktycznie. Jeśli w przepisach stoi, że to złamanie przepisu musi zgłosić przeciwnik, a nie jest to w kompetencji związku, to jeśli spóźnili się, to ma to sens. Mniejszy sens ma to, że takich rzeczy miałby pilnować przeciwnik zamiast związek
  23. KAGO

Trochę tego jednak nie rozumiem, bo jeśli doszło tam do przewinienia, to decyzja może być każda, ale "skarga za późno złożona, więc nieważna" to dla mnie jest trochę śmieszne i wygląda na zamiatanie problemu pod dywan.
  24. Ralf

W rozgrywanym na De Kuip w Rotterdamie finale Ligi Mistrzów HSV jednak nie dało rady Chelsea, przegrywając z mistrzem Anglii 1:2 i marzenia o najważniejszym trofeum Starego Kontynentu musząc odłożyć na przyszły rok. 16 maja przyszła pora na wyczekiwane przez wszystkich w napięciu zakończenie sezonu. Na wyjazd do Monachium, na który nie pojechał obrażony na moją krytykę Pittet, zabrałem swoją wierną aktówkę, w której od dwudziestu lat nosiłem ze sobą przy różnych okazjach ważne dokumenty, takie jak propozycje kontraktów dla zawodników i członków sztabu. Z tej samej aktówki wyciągałem też zawsze swoje rezygnacje z funkcji menedżera, jakie składałem prezesom Gratkorn, Avellino i Osnabrücku. Na przedmeczowej odprawie w szatni położyłem ją w widocznym miejscu na stoliku, nie poruszając jej tematu ani słowem, choć patrzało na mnie wiele pytających spojrzeń. Dobrze, że ten sezon już się kończył; postawa zespołu w ostatnich czterech spotkaniach nie była godna trzeciego zespołu Niemiec, a pasowała bardziej do drużyny środka tabeli lub wręcz górnych części jej dolnej połowy. Nie inaczej było na Allianz-Arenie, gdzie po raz kolejny już zagraliśmy słabiutko, tak że piłkarze TSV momentami wręcz nas tłamsili, a w środku pola hulali niczym wiatr w ogromnej dziurze, jaka ziała między naszą obroną a drugą linią. Paradoksalnie to my mieliśmy więcej z gry i w 19. minucie Hildebrandt na prawym skrzydle rozpoczął naszą kontrę, po której Topolski zagrał w uliczkę do Waltera, a Klaus pewnie pokonał Herbsta. Po raz pierwszy od dawna objęliśmy prowadzenie w meczu. Po przerwie było już gorzej. Walter z rezerwowym Wolfem założyli się między sobą o to, kto więcej razy upoluje bramkarza TSV Hebrsta, czym wykreowali go na gracza spotkania, a na tyłach gubiliśmy się momentami jak dzieci we mgle. W końcu w 57. minucie Edmílson zdołał zaskoczyć Olivieriego pięknym strzałem z dystansu, wyrównując na 1:1. Od tej pory istnieć przestał również nasz przód, tak że o cud zakrawało, że skończyło się na zaledwie jednym trafieniu dla Monachium, choć gdybyśmy przegrali np. 1:4, wynik byłby sprawiedliwy. Tak czy owak sezon zakończyliśmy w marnym stylu, mimo że wywalczone wspaniałe trzecie miejsce, za które otrzymaliśmy od federacji 3 500 000€, było dopiero drugim podium RWE w historii Bundesligi, a pierwszym od... 1955 roku. Oczy piłkarskich Niemiec zwrócone były wyłącznie na stadiony w Karlsruhe i Kolonii, gdzie grały odpowiednio Werder i HSV. Obydwa zespoły się nie popisały; HSV jedynie zremisowało bezbramkowo z 1.FC Köln, ale Werder popisał się jeszcze bardziej, przegrał 1:2 z Karlsruhe, co bremeńczyków kosztowało tytuł, który na kolejny rok pozostał w Hamburgu. Tak zakończył się sezon 2025/2026, który zaczęliśmy beznadziejnie, zakończyliśmy równie słabo, ale dzięki świetnej postawie na wiosnę zostaliśmy uznani objawieniem sezonu. A gdybyśmy nie zaczęli gubić punktów w maju, gdy mieliśmy przewagę prawie dziesięciu punktów na Stuttgartem, wmieszalibyśmy się jeszcze do walki o mistrzostwo. Bundesliga, sezon 2025/2026: Poz.| Inf. | Zespół | M | Z | R | P | G+ | G- | R.B. | Pkt. | ------------------------------------------------------------------------------------------ 1. | M | HSV Hamburg | 34 | 20 | 10 | 4 | 60 | 27 | +33 | 70 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 2. | | Werder Brema | 34 | 20 | 9 | 5 | 63 | 27 | +36 | 69 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 3. | | Rot-Weiss Essen | 34 | 18 | 8 | 8 | 80 | 57 | +23 | 62 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 4. | | VfB Stuttgart | 34 | 17 | 9 | 8 | 62 | 39 | +23 | 60 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 5. | | TSV 1860 Monachium | 34 | 15 | 9 | 10 | 55 | 44 | +11 | 54 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 6. | | Schalke 04 | 34 | 14 | 10 | 10 | 60 | 50 | +10 | 52 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 7. | | Borussia Gladbach | 34 | 13 | 11 | 10 | 42 | 45 | -3 | 50 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 8. | | VfL Wolfsburg | 34 | 12 | 12 | 10 | 53 | 43 | +10 | 48 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 9. | | Borussia Dortmund | 34 | 13 | 9 | 12 | 57 | 48 | +9 | 48 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 10. | | Karlsruher SC | 34 | 10 | 14 | 10 | 51 | 44 | +7 | 44 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 11. | | VfL Osnabrück | 34 | 12 | 7 | 15 | 42 | 54 | -12 | 43 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 12. | | 1.Fc Köln | 34 | 12 | 6 | 16 | 50 | 62 | -12 | 42 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 13. | | Eintracht Brunszwik | 34 | 11 | 8 | 15 | 47 | 59 | -12 | 41 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 14. | | Bayern Monachium | 34 | 10 | 6 | 18 | 47 | 69 | -22 | 36 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 15. | | VfL Bochum | 34 | 8 | 10 | 16 | 41 | 67 | -26 | 34 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 16. | S | Alemannia Aachen | 34 | 7 | 8 | 19 | 32 | 63 | -31 | 29 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 17. | S | Bayer 04 Leverkusen | 34 | 7 | 6 | 21 | 39 | 65 | -26 | 27 | ------------------------------------------------------------------------------------------ 18. | S | SC Freiburg | 34 | 4 | 14 | 16 | 46 | 64 | -18 | 26 |
  25. jasonx

NBA

Dzis do gry wraca Boogie
  26. zovalik

I wziąłem sobie to HBO na miesiąc a tu zonk nie ma apki na XO. Ale Luther wleciał w jeden wieczór. Furtki otwarte zostały więc może jeszcze 6 sezon powstanie.
  27. Brudinho

FIFA Ultimate Team

Na początek jeszcze pisało się, że karty te będziemy upgradowali grając nimi czy wykonując jakieś zadania. Ale ponoć staneło na tym, że dostaniemy od razu zawodników z takim overalem Masakra