1

Reputacja

1. pwpawel

Motor!

W kolejnej rundzie Pucharu Polski gramy we Wrocławiu ze Śląskiem. W lidze gramy z Miedzią Legnicą. Jeśli mamy się przełamać to właśnie z nimi. Bo jak nie z nimi to z kim? Jałocha - Gieraga, Wieteska, Maliszewski, Słaby - Piekarski (Tymosiak), Piotrowski, Handzlik - Kacprzycki (Gąsiorowski), Tylec - Kurbiel (Drozd) Początkowo lepsze wrażenie sprawiali goście. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Jałocha. Dziesięć minut przed przerwą, stało się coś niewiarygodnego. W 36 minucie Piotrowski otworzył worek z bramkami. W 43 minucie prowadziliśmy 3:0! Najlepsze 10 minut jakie zagraliśmy w tym sezonie! Po przerwie Miedź przycisnęła, my już chyba odpuściliśmy i o mało co nie skończyłoby się to kompromitacją. W drugiej połowie pozwoliliśmy wbić sobie 2 bramki. Ale to nic! W końcu wygrywamy! Ekstraklasa, [9/30], 01.10.2018r. Arena Lublin, Lublin, Frekwencja: 2.957 [13] Motor Lublin 3:2 Miedź Legnica [12] 1:0 Jakub Piotrowski 36' 2:0 Piotr Kurbiel 41' 3:0 Hubert Tylec 43' 3:1 Daniel Koseler 69' 3:2 Gianluca Rizzo 85' MOTM: Mauro Cerqueira (Miedź)
  2. pwpawel

Motor!

Przyszedł czas na początek przygody w Pucharze Polski. Rok temu w tej samej rundzie, ulegliśmy temu samemu zespołowi. Póki co dwa mecze z Wisłą, dwa przegrane 0:1. Czas to zmienić! Jałocha - Tadrowski, Wieteska, Maliszewski, Słaby - Tymosiak (Piekarski), Piotrowski, Handzlik - Tylec, Kacprzycki (Prusinowski) - Kurbiel (Drozd) Wisła w nieco zmienionym składzie, nieco słabszym. W tym upatrujemy naszą szansę. W meczu zaczęło się dopiero coś dziać w ostatnim kwadransie. Najpierw uderzyła Wisła - w poprzeczkę. Po chwili odpowiadamy, ale tylko boczna siatka. Nadeszła jednak 90 minuta. Kacprzycki w polu karnym strzela i wyprowadza nas na prowadzenie! W ostatniej akcji meczu - Małecki oddaje strzał i wyrównanie. Dwa gole w 90 minucie...Dogrywka niczym szczególnym nie zachwyciła i nadeszły rzuty karne. U nas uderzali: Wieteska, Maliszewski, Prusinowski, Handzlik. Skuteczność 4/4. Dla Wisły: Małecki (przestrzelony), Jović, Zachara (przestrzelony). Wygrywamy w karnych 4:1! Puchar Polski, 2 Runda, 26.09.2018r. Stadion im. Henryka Reymana, Kraków, Frekwencja: 8.503 [EKS] Wisła Kraków 1(1):(4)1 Motor Lublin [EKS] 0:1 Łukasz Kacprzycki 90' 1:1 Patryk Małecki 90'+ MOTM: Boban Jović (Wisła)
  3. pwpawel

Motor!

Po kolejnej porażce wypadałoby w końcu wygrać. Tym razem jedziemy do Krakowa gdzie zostaniemy trochę dłużej. Najpierw gramy mecz ligowy z Wisłą, 3 dni później Puchar Polski także z Wisłą. Jałocha - Tadrowski, Maliszewski, Komor, Słaby - Piotrowski, Piekarski, Handzlik - Prusinowski (Stachyra), Kacprzycki (Gąsiorowski) - Drozd (Kurbiel) Można powiedzieć, że do utarty pierwszej bramki graliśmy całkiem dobrze. Wiśle strzelenie nam gola zajęło dokładnie 5 minut. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, pogubione krycie. Zresztą, który to już raz w tym sezonie i przegrywamy od początku meczu. Po bramce staraliśmy się odpowiedzieć, nieskutecznie. Wisła mądrze się broniła, wyprowadzała groźne kontry. Jednak nasz bramkarz, pokazał, że oprócz wyciągania piłki z siatki, coś potrafi. Na nic stała się jego dobra postawa, bo zawiodła skuteczność. Kolejna porażka, choć po tym meczu widać malutkie światełko na końcu tunelu. Ekstraklasa, [8/30], 22.09.2018r. Stadion im. Henryka Reymana, Kraków, Frekwencja: 7.709 [9] Wisła Kraków 1:0 Motor Lublin [13] 1:0 Marcin Jaworski 5' MOTM: Boban Jović (Wisła)
  4. pwpawel

Motor!

Po meczu ze Śląskiem czekała nas dwutygodniowa przerwa. W międzyczasie Wieteska zagrał 65 minut w rep. Polski u21. W lidze czekał nas pojedynek z Pogonią. Drużyną która pokonała nas w Finale Pucharu Polski. Cóż, czas wziąć rewanż. Jałocha - Tadrowski, Maliszewski, Wieteska (Gieraga), Słaby - Tymosiak, Piekarski (Piotrowski) - Prusinowski, Handzlik, Kacprzycki - Drozd Do 29 minuty mamy optyczną przewagę. W minucie 33 przegrywamy 0:2. Szkoda gadać. Do tego po przerwie nie mija 10 minut i przegrywamy 0:3. W końcówce meczu Drozd strzela honorową bramkę. Jak to mówi klasyk. Szkoda strzępić ryja. Ekstraklasa, [7/30], 15.09.2018r. Arena Lublin, Lublin, Frekwencja: 4.902 [12] Motor Lublin 1:3 Pogoń Szczecin [6] 0:1 Zakariya Abarouai 30' 0:2 Rafał Mackowski 32' 0:3 Rafał Mackowski 52' 1:3 Filip Drozd 77' MOTM: Rafał Mackowski
  5. pwpawel

Motor!

Niedługo po meczu z Lechem Poznań odbyło się losowanie Pucharu Polski. Gramy z Wisłą Kraków. Trzeba wziąć rewanż za porażkę sprzed roku. Z innej beczki, Wieteska został powołany do reprezentacji Polski u21! A Matynia wypada na 5 tygodni. Wracając do ligi, gramy z zaprzyjaźnionym Śląskiem. Mecz przyjaźni czas zacząć! Jałocha - Tadrowski, Wieteska, Maliszewski, Słaby - Tymosiak, Piotrowski (Król) - Tylec (Kacprzycki), Handzlik, Prusinowski - Kurbiel (Drozd) Początkowo mecz był wyrównany. Jednak gdy nadeszła 20 minuta straciliśmy pierwszą bramkę. W 30 minucie przegrywaliśmy już...0:3. Z takim też wynikiem schodziliśmy na przerwę. Totalna kompromitacja. Ale hej, w piłce nie takie powroty już były. Jednak u nas takowego nie było, dodatkowo straciliśmy jeszcze czwartą bramkę. Udało się odpowiedzieć w samej końcówce honorową bramką rezerwowego Drozda. Ekstraklasa, [6/30], 01.09.2018r. Arena Lublin, Lublin, Frekwencja: 4.100 [10] Motor Lublin 1:4 Śląsk Wrocław [9] 0:1 Michał Jakobowski 20' 0:2 Sven Reimann 25' 0:3 Dimitrij Nazarov 30' 0:4 Kilian Amehi 85' 1:4 Filip Drozd 88' MOTM: Sven Reimann (Śląsk)
  6. pwpawel

Motor!

Po zwycięstwie w Zabrzu w dobrych humorach ruszyliśmy do Poznania. Jechaliśmy tam jako zespół który ma zostać zmiażdżony przez Lecha. Niby racja, ale w poprzednich dwóch meczach na wyjeździe dwukrotnie zwyciężyliśmy. Przed meczem dokonaliśmy ostatniego transferu. Do klubu dołączył Handzlik. Jałocha - Tadrowski (Gieraga), Maliszewski, Wieteska, Słaby - Piekarski, Piotrowski - Tylec, Handzlik, Kacprzycki (Prusinowski) - Kurbiel Niestety, Lech sprowadził nas na ziemię bardzo szybko. W zasadzie pomógł im bardzo Tadrowski, który w przeciągu 15 minut dwukrotnie pokonał bramkarza. Swojego. Mimo dwubramkowego prowadzenia to poznaniacy nacierali dalej, brakowało im skuteczności bądź po prostu szczęścia. Ratowały nas słupki i poprzeczki. Lech pokazał nam ile nam brakuje do czołowych ekip w kraju. Ekstraklasa, [5/30], 18.08.2018r. INEA Stadion, Poznań, Frekwencja: 16.117 [8] Lech Poznań 2:0 Motor Lublin [7] 1:0 Julien Tadrowski sam.14' 2:0 Julien Tadrowski sam. 27' MOTM: Karol Linetty (Lech Poznań)
  7. pwpawel

Motor!

Do składu dołączają: Słaby, Kurbiel, Jałocha, Kacprzycki. Ze składu wypada natomiast Bruno Żołądź na 2-3 miesiące z powodu urazu kręgosłupa. Zabrzanie póki co nie wygrali żadnego meczu w tym sezonie i mamy nadzieję, że teraz też im się to nie uda. Jałocha - Gieraga, Wieteska, Maliszewski, Słaby - Piekarski, Piotrowski (Tymosiak) - Tylec (Szpak), Król, Kacprzycki (Prusinowski) - Kurbiel Już na początku meczu, pierwsza akcja i gol! Najpierw uderzył Król to zdołał jeszcze obronić bramkarz Górnika ale dobitki Kurbiela już nie dał rady. Pierwszy strzał w naszych barwach i od razu gol! Mamy swoje okazje do podwyższenia wyniku ale nic z tego nie wynika. W końcówce super interwencją popisuje się Jałocha broniąc w sytuacji sam na sam a następnie dobitkę. Drugi wyjazd, drugie zwycięstwo! Ekstraklasa, [4/30], 13.08.2018r. Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze, Frekwencja: 6970 [14] Górnik Zabrze 0:1 Motor [9] 0:1 Piotr Kurbiel 1' MOTM: Mourad Tlili (Górnik) -------------------------------------------------------------------------------------- Dopiero zauważyłem, że przeoczyłem drugi mecz. To w dużym skrócie, graliśmy w Sosnowcu. Hubert Tylec, przypomniał się swoim byłym kolegom, strzelając bramkę i notując asystę przy bramce Prusinowskiego. Tak więc, na 2 mecze na wyjeździe, dwie wygrane. Ekstraklasa, [2/30] Zagłębie Sosnowiec 0:2 Motor Lublin Wybaczcie za zamieszanie
  8. pwpawel

Motor!

Po dobrym meczu w Sosnowcu wyczekujemy kolejnego meczu. Tym razem witamy u siebie Jagiellonię. Zostałem przed meczem skrytykowany przez Michała Probierza, że niszczę futbol. Dlaczego? Bo stawiam tylko na graczy krajowych. No cóż, można i tak. Do drużyny dołączył Wieteska. Mam nadzieję, że wniesie nową jakość do drużyny. Zukowski – Tadrowski, Maliszewski, Wieteska, Matynia – Zoladz (Tymosiak), Piotrowski – Tylec, Krol, Prusinowski (Gąsiorowski) – Drozd (Szpak) Przechodząc do meczu. Początkowo mamy przewagę ale nic z niej nie wynika. Przed samym końcem pierwszej połowy, goście wychodzą na prowadzenie za sprawą Jacka Góralskiego. Po przerwie gramy dobrze, stwarzamy sytuacje ale brakuje wykończenia. Zdecydowanym bohaterem końcówki został bramkarz Jagiellonii który wybronił gościom 3 punkty. Drugi mecz u siebie i druga porażka... Ekstraklasa, [3/30], 05.08.2018r. Arena Lublin, Lublin, Frekwencja: 5967 [8] Motor 0:1 Jagiellonia [10] 0:1 Jacek Góralski 44' MOTM: Jacek Góralski
  9. pwpawel

Motor!

Po dłuższej przerwie powracam do przedstawienia kariery. Teraz jednak będę opisywał po meczu, nie jak wcześniej - co miesiąc. Kadry teraz nie będę przedstawiał, wszystkie transfery oraz ostateczny kształt pokażę już po zamknięciu okienka transferowego. Tak więc nie przedłużając, czas rozpocząć! Ekstraklasa w końcu wraca do Lublina. Udało się awansować krok po kroku od 3 ligi. Jesteśmy w tym miejscu w którym być powinniśmy. Celem od zarządu na ten sezon jest utrzymanie. Ja osobiście chciałbym skończyć w pierwszej ósemce. O pucharach głośno nie mówię, choć mam cichą nadzieję, że może się uda. Jak wiadomo, najkrótszą drogą do pucharów jest Puchar Polski. Tak więc w tym roku mam zamiar nie odpuszczać w tych rozgrywkach. Wracając do rzeczywistości. Na pierwszy mecz do Lublina przyjeżdża Cracovia. Nie tak dawno przecież udało nam się ich wyeliminować z Pucharu Polski. Tak więc uważamy, że szansa na zwycięstwo jest i to spora. Żukowski - Tadrowski, Maliszewski, Komor, Matynia - Żołądź, Piotrowski (Tymosiak 65') - Tylec, Król, Prusinowski (Gąsiorowski 45') - Drozd (Szpak 45') Na swój pierwszy mecz musieliśmy czekać aż do poniedziałku. Na początku staraliśmy się zaskoczyć Cracovię, ale na nic to się zdało. Goście mądrze się bronili, nam brakowało pomysłu, do tego łapaliśmy sporo kartek. Do przerwy bez bramek, mimo, że optycznie mamy przewagę. Po dziesięciu minutach drugiej połowy, padła w końcu bramka. Rzut wolny dla Cracovii, nieudana próba złapania na spalonego i Ryczkowski zdobył pierwszą bramkę dla Cracovii w sezonie. Udało się szybko odpowiedzieć. Akcja rezerwowych Szpaka i Gąsiorowskiego, dośrodkowanie do Żołędzia który doprowadza do remisu. Chwilowo gra się uspokoiła. Aż do 70 minuty. Najpierw gol na 1:2 dla pasów, dwie minuty później czerwona kartka dla Komora. Ostatni kwadrans graliśmy w 10, coś próbowaliśmy ale bezskutecznie. Nieudany pierwszy mecz, a szkoda. Ekstraklasa, [1/30], 23.07.2018r. Arena Lublin, Lublin, Frekwencja: 7.869 [-] Motor Lublin 1:2 Cracovia [-] 0:1 Adam Ryczkowski 55' 1:1 Bruno Żołądź 59' 1:2 Pol Roige 72' MOTM: Adam Ryczkowski
  10. pwpawel

Motor!

Teraz będzie lekki przestój z powodu takiego, że nie ma mnie w domu. Od środy/czwartku wracamy z Ekstraklasą! :p
  11. pwpawel

Motor!

Bramkarze: Krzysztof Żukowski - 32 lata, 34 występy, 13 czystych kont, śr.ocena: 6,74, wartość: €3,8 tyś Maciej Zagórski - 22 lata, 2 występy, 0 czystych kont, śr.ocena: 6,80, wartość: €3,7 tyś Obrońcy: Dawid Abramowicz - 27 lat, 31 występów, 2 bramki, 2 asysty, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,76, wartość: €8,75 tyś Artur Gieraga - 30 lat, 22 występy, 1 bramka, 5 asyst, 2 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,97, wartość: €5,25 tyś Julien Tadrowski - 25 lat, 29 występów, 2 bramki, 2 asysty, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,86, wartość: €9,5 tyś Aleksander Komor - 23 lata, 31 występów, 3 bramki, 0 asyst, 3 zawodnik meczu, śr.ocena: 7,00, wartość: €12,75 tyś Mateusz Maliszewski - 20 lat, 30 występów, 3 bramki, 0 asyst, 3 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,93, wartość: €10,25 tyś Hubert Matynia - 22 lata, 8 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,53, wartość: €9,5 tyś Pomocnicy: Bruno Żołądź - 27 lat, 28 występów, 2 bramki, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,92, wartość: €16 tyś Piotr Piekarski - 24 lata, 18 występów, 1 bramka, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,84, wartość: €10,25 tyś Tomasz Tymosiak - 25 lat, 31 występów, 4 bramki, 2 asysty, 1 zawodnik meczu, śr.ocena: 7,08, wartość: €15,75 tyś Jakub Piotrowski - 20 lat, 29 występów, 2 bramki, 2 asysty, 2 zawodnik meczu, śr.ocena: 7,02, wartość: €19,75 tyś Rafał Król - 29 lat, 30 występów, 2 bramki, 6 asyst, 1 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,94, wartość: €10,5 tyś Damian Szuta - 19 lat, 7 występów, 1 bramka, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,86, wartość: €4,8 tyś Skrzydłowi: Marcin Michota - 20 lat, 3 występy, 0 bramek, 1 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,57, wartość: €8,75 tyś Kamil Stachyra - 29 lat, 26 występów, 3 bramki, 9 asyst, 1 zawodnik meczu, śr.ocena: 7,10, wartość: €6,25 tyś Maciej Prusinowski - 25 lat, 34 występy, 5 bramek, 4 asysty, 1 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,76, wartość: €15 tyś Hubert Tylec - 24 lata, 25 występy, 0 bramek, 3 asysty, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,67, wartość: €16,25 tyś Konrad Gąsiorowski - 21 lat, 16 występów, 3 bramki, 1 asysta, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,74, wartość: €8,5 tyś Napastnicy: Damian Szpak - 24 lata, 21 występów, 4 bramki, 1 asysta, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,73, wartość: €12 tyś Paweł Myśliwiecki - 28 lat, 3 występy, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,57, wartość: €9,5 tyś Filip Drozd - 26 lat, 27 występów, 9 bramek, 1 asysta, 2 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,88, wartość: €16,75 tyś Maciej Obodecki - 19 lat, 7 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,54, wartość: €7,75 tyś
  12. pwpawel

Motor!

Maj 2018: 1 Liga: [32/34] 05.05.2018r. [2] Motor Lublin 1:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała [5] [Drozd 47' - Chmiel 44', Lewrence 82'] [33/34] 12.05.2018r. [2] Motor Lublin 1:3 Arka Gdynia [8] [Prusinowski 27' - Tomasiewicz 40', 77', Kowalski 53'] [34/34] 19.05.2018r. [13] Zawisza Bydgoszcz 0:1 Motor Lublin [2] [Król 7'] Maj był miesiącem decydującym o tym kto oprócz Błękitnych zagra w Ekstraklasie w przyszłym sezonie. Teoretycznie mogliśmy sobie zapewnić utrzymanie wygrywając u siebie dwukrotnie lub przy sprzyjających wynikach jedno zwycięstwo by nas premiowało klasę wyżej. Oczywiście nie wygraliśmy żadnego z tych meczów u siebie. Arka w tym sezonie wbiła nam aż 7(!) bramek w dwóch meczach. Możemy dziękować jedynie piłkarzom z Katowic oraz Nowego Sącza, że podobnie jak my, mieli problem z wygraniem meczu. Właśnie dzięki nim, w ostatniej kolejce byliśmy zależni tylko i wyłącznie od siebie. Wystarczał nam remis. Udało się wygrać, czym stawiamy kropkę nad "i". Ekstraklasa wraca do Lublina! Tabela!
  13. pwpawel

Motor!

Kwiecień 2018: 1 Liga: [27/34] 04.04.2018r. [2] Motor Lublin 0:1 Kotwica Kołobrzeg [8] [Grolik 80'] [28/34] 07.07.2018r. [13] Chrobry Głogów 0:0 Motor Lublin [2] [-] [29/34] 15.04.2018r. [4] Motor Lublin 1:0 Dolcan Ząbki [17] [Komor 34'] [30/34] 21.04.2018r. [3] Motor Lublin 1:1 Bytovia [15] [Król k.86' - Fontowicz 20'] [31/34] 28.04.2018r. [10] Korona Kielce 1:2 Motor Lublin [2] [Waszkiewicz 52' - Tadrowski 22', Piotrowski 82'] Kwiecień rozpoczął się od falstartu z Kotwicą. Swoją drogą strasznie niewygodny rywal dla nas. Po remisie w Głogowie spadliśmy o 2 miejsca. Na całe szczęście od meczu z Dolcanem nasza pozycja rosła. Co prawda z Bytovią nie wygrywamy, ale dobre wyniki w meczach Katowic i Sandecja (nie mam pojęcia jak odmienić ) pozwoliły wrócić nam na drugie miejsce. W Kielcach udało się wygrać i powiększyć przewagę. Swoją drogą Tadrowski zdobył gola z...połowy. Co prawda po dużym zamieszaniu, ale jednak dalej to bramka z połowy. Na koniec miesiąca meldujemy się na drugim miejscu. Tabela.
  14. pwpawel

Motor!

Marzec 2018 1 Liga: [20/34] 03.03.2018r. [8] Raków Częstochowa 0:0 Motor Lublin [2] [-] [21/34] 07.03.2018r. [12] Wisła Płock 3:0 Motor Lublin [2] [Piotrowski sam.17', Beda 40', D.Piotrowski 70'] [22/34] 11.03.2018r. [3] Motor Lublin 0:0 Sandecja Nowy Sącz [4] [-] [23/34] 18.03.2018r. [3] Motor Lublin 3:2 GKS Katowice [2] [Drozd 47', Tymosiak 53', Żołądź 86' - Szoltys 33', Burkhardt 44'] [24/34] 21.03.2018r. [2] Motor Lublin 2:0 Górnik Łęczna [13] [Komor 66', Szpak 70'] [25/34] 24.03.2018r. [17] Legionovia 1:2 Motor Lublin [2] [Garyga 6' - Żołądź 21', Tadrowski 82'] [26/34] 31.03.2018r. [1] Błękitni Stargard Szczeciński 1:2 Motor Lublin [1] [Vitoria 36' - Komor 40', Tymosiak 50'] Powrót do rozgrywek ligowych okazał się dla nas kubłem zimnej wody. Raków nie potrafił wykorzystać naszej słabej dyspozycji. Zrobiła to za to Wisła Płock, która ograła nas jak dzieci. Gra zaczęła wyglądać lepiej już w spotkaniu z Sandecją. Jednak znów nie wygraliśmy, znów nie strzeliliśmy bramki. Przełomem okazał się mecz z GKS'em Katowice. Mimo, że do przerwy przegrywaliśmy 0:2 i nic nie wskazywało, że coś ugramy. Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia po drugiej połowie. Odrobienie strat zajęło nam 6 minut. Do tego na koniec udało się strzelić bramkę która dała zwycięstwo. Oby to był bodziec który pozwoli nam już odpalić na dobre. Kolejna kolejka to derby z Łęczną. Tutaj potwierdzenie, że wracamy na właściwe tory. Pewne zwycięstwo, do tego bramkę ustalającą wynik zdobył - Szpak. Ten sam którego Łęczna się pozbyła po poprzednim sezonie. Zemsta bywa słodka. Ostatnie dwa mecze, to prawdziwy pokaz charakteru? Siły? Po części tego i tego. Dwukrotnie podnosiliśmy się z wyniku 0:1. Co w meczu z Legionovią może nie budzić wielkiego podziwu, wszak to przedostania drużyna w tabeli. Tak już z Błękitnymi jak najbardziej powinno. Tabela. Jak widać Błękitni wiosnę rozpoczęli słabo. Bardzo słabo. W ciągu tego miesiąca odrobiliśmy aż 8 punktów. Jednak musimy patrzeć się też za siebie, bo margines błędu jest minimalny.
  15. pwpawel

Motor!

Grudzień - Marzec: Złota Piłka: 1. Lionel Messi (Barcelona) 2. Luis Suarez (Barcelona) 3. Eden Hazard (Chelsea) Piłkarz Roku: 1. Lionel Messi (Barcelona) 2. Luis Suarez (Barcelona) 3. Mesut Ozil (Arsenal) Drużyna Roku: Neuer - Lahm, Pique, Bonucci, R.Rodriguez - De Bruyne, Mata - Messi, Ozil, Hazard - Suarez Polski Piłkarz Roku: Robert Lewandowski (Bayern) -- Sparingi. Jak widać podczas przerwy zimowej nie próżnowaliśmy. Zagraliśmy aż 17 spotkań kontrolnych. O ile początek wyglądał jako tako tak końcówka sparingów nie wygląda już zbyt dobrze. Niby to tylko mecze towarzyskie, ale jednak 9 gier bez zwycięstwa? Nie jest to dobry prognostyk przed wiosną. Mam nadzieję, że jednak się mylę. Z klubu podczas przerwy odeszli na wypożyczenie: Falisiewicz, Domin, Mrozik. Do klubu dołączył 22 letni lewy obrońca z Pogoni Szczecin - Hubert Matynia.