0

Reputacja

1. KM SKK

Synowie Bogów

Mimo przegranego pierwszego meczu, w rewanżu przed własną publicznością byliśmy uważani za faworyta, byłem pewny, że pokonamy Bragę i awansujemy do fazy grupowej, tą pewność trzeba było udowodnić na boisku, zaczeliśmy ostrożnie by broń Boże nie stracić bramki, kontrolowaliśmy przebieg meczu, i nie pozwalaliśmy przeciwnikowi za dużo, wreszcie nadeszła 39 minuta, Lodeiro znakomicie wypatrzył Mido, a ten w sytuacji sam na sam, nie dał szans bramkarzowi, w tym momencie byliśmy w fazie grupowej, a wynik do przerwy nie uległ zmianie. W przerwie powiedziałem chłopakom, żeby nie odpuszczali, bo to jeszcze nie koniec, spodziewaliśmy się, że goście zaatakują, i tak też się stało, ale nie mieli szczęścia pod naszą bramką, para stoperów Alderweireld - Vertonghen spisywała się bez zarzutu, próbowaliśmy strzelić drugą bramkę, ale nie udało się, mimo tego skromne zwycięstwo daję nam awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. 25.8.2010 - 4 Runda Kwal. LM Ajax - Braga 1:0 (1:0) 39' - Mido 1:0 MoM - Silvio Stadion - Amsterdam ArenA Widownia - 51628 Dzień po pokonaniu Bragi, odbyło się losowanie, trafiliśmy do trudnej grupy, z Arsenalem, Romą, i Bursasporem.
  2. Imię i nazwisko : Kamil Broszkiewicz Data urodzenia : 7 kwietnia Klub : Lech Poznań PA : 150 Wzrost i waga : 178 cm/ 65 kg M. urodzenia : Poznań Kraj jaki chcecie reprezentować : Polska Pozycja : P PL Cechy : Szybkość 15, Przyśpieszenie 15, Dośrodkowania 15, Drybling 15, Strzały z dystansu 10 Preferowana noga : Prawa Ulubione kluby : Lech, Arsenal, Valencia, Juventus Nielubiane kluby : , Man Utd. Wisła Kraków Ulubione osoby : David Villa, Cesc Fabregas, Artjom Rudnev, Manuel Arboleda Nielubiane osoby : Cristiano Ronaldo, Neymar, Patryk Małecki Języki obce : angielski, hiszpański Preferowane zagrania : Rajdy prawą stroną, nakręca publiczność, celne dośrodkowania
  3. KM SKK

Trzy dni po meczu z Bragą wróciliśmy do kraju, aby w trzeciej kolejce Eredivisie zmierzyć się z Twente, bardzo chcieliśmy wygrać i zmazać plamę po pucharowej porażce, i chcieliśmy się zemścić gospodarzom za porażkę w Superpucharze. Mecz nie zaczął się dla nas dobrze, już w 6 minucie piłkarze z Enschede wyszli na prowadzenie, strzelcem bramki Madureira, który ośmieszył naszą obronę, trzeba było szybko coś wymyślić, i kilkanaście minut później Mido doprowadza do wyrównania, po tej bramce zaczeliśmy grać lepiej, przeważaliśmy i zasłużenie w 27 minucie wyszliśmy na prowadzenie, po znakomitym dośrodkowaniu Nicolasa Lodeiry, piłkę do siatki skierował Alderweireld, niestety nasza radość nie trwała długo, jeszcze przed przerwą Roberto Rosales, doprowadza do wyrównania, bardzo emocjonująca pierwsza połowa. W drugiej było zupełnie na odwrót, nuda, nuda i jeszcze raz nuda, akcję można było policzyć na palcach jednej ręki, do końca meczu wynik nie uległ zmianie, i wywozimy z Enschede punkt. 21.8. 2010 - Eredivisie [3/30] Twente - Ajax 2:2 (2:2) 6' - Doka Madureira 1:0 22' - Mido 1:1 27' - Toby Alderweireld 1:2 44' - Roberto Rosales 2:2 MoM - Doka Madureira (8.3) Stadion - Grolsch Veste Widownia - 30408
  4. KM SKK

Masz rację, w lidze jak nie zdobędę mistrzostwa to będzie wstyd, ale chcemy coś w LM osiągnąć. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pucharowy mecz z Bragą był dla mnie szczególnie ważny, bardzo chciałem wygrać z zespołem Domingosa Paciency, powód był jeden, zemsta na Portugalskiej ekipie za wyeliminowanie Poznańskiego Lecha, do dziś mam przed oczami 90 minutę meczu, kiedy Rudnev, mógł dać awans mojemu kochanemu Lechowi, ale do rzeczy... Od pierwszego gwizdka sędziego, to my byliśmy lepsi, stwarzaliśmy sobie więcej okazji do strzelenia bramki, niestety we wtorkowy wieczór Marcos był znakomicie dysponowany, za to jego koledzy z pola nie bardzo, wynik do przerwy do 0:0 z dużym wskazaniem na nasz zespół. Nie wiem co trener Bragi powiedział w przerwie swoim piłkarzom, ale na drugą połowę wrócił odmieniony zespół, od razu zepchnęli nas do defensywy, i w 48 minucie Alan zdobywa bramkę dla swojego zespołu, musieliśmy coś zmienić, ale Braga w drugiej połowie była niczym Barcelona, nie mogliśmy sobie z nimi poradzić, całe szczęście, że mieliśmy w bramce Stekelenburga, parę razy uratował nasz zespół, aż wreszcie nadeszła 64 minuta, Sulejmani w swoim firmowym rajdzie mija obrońców, jak tyczki podczas treningu, znalazł się już w polu karnym i miał oddawać strzał kiedy Elderson fauluję go, sędzia dyktuję rzut karny, do piłki podchodzi sam poszkodowany ii... niestety nie trafia w światło bramki, byłem bardzo zdenerwowany, gospodarze naciskali dalej, ale w 83 minucie meczu, Miralem Sulejmani odkupuję swoje winy, wykłada piłkę do Suka, który bez problemu umieszcza ją w siatce, taki remis nas zadowalał, ale piłkarze Paciency za wszelką cenę chcieli wygrać i udało im się to, w 88 minucie niepilnowany w polu karnym Meyong daje zwycięstwo swojej drużynie, przegrywamy bardzo ważny mecz, ale z nadzieją, że odrobimy straty i to my na jesień zagramy w Lidze Mistrzów. 18.8.2010 - 4 Runda kwal. LM [1/2] Braga - Ajax 2:1 (0:0) 48' - Alan 1:0 64' - Miralem Sulejmani nw/k 83' - Suk 1:1 88' - Meyong 2:1 MoM - Meyong (8.0) Stadion - Estadio Axa Widownia - 29669
  5. KM SKK

W drugiej kolejce na Amsterdam Arenie podejmowaliśmy Excelsior, drużynę która uznawana jest za faworyta do spadku, osobiście tak nie uważam po tym co pokazali w meczu z nami, uważam, że powinni się utrzymać, ale wszystko zweryfikuję boisko. O meczu można powiedzieć tyle, że był bardzo nudny, nieudolne akcje, niedokładne podania, za mocne, albo za słabe dośrodkowania zarówno my jak i goście, nie potrafiliśmy przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, aż do 49 minuty kiedy Anita oddaje cudowny strzał z 30 metrów i trybuny skandowały nazwisko strzelca, Excelsior, który przez całą pierwszą połowę grał nieźle, traci bramkę i nie potrafił już doprowadzić do remisu. 15.8.2010 - Eredivisie [2/30] Ajax - Excelsior 1:0 (0:0) 49' - Vurnon Anita 1:0 MoM - Vurnon Anita (8.4) Stadion - Amsterdam ArenA Widownia - 49941 Rasmus Lindgren został sprzedany do FC Porto za 2.6 mln euro.
  6. KM SKK

W inauguracyjnej kolejce Holenderskiej Eredivisie jechaliśmy na Rat Verlegh Stadium do Bredy, bardzo chcieliśmy zacząć sezon od zwycięstwa, ale takie same plany mieli gospodarze. Początek meczu i od razu zarysowuję się nasza przewaga, NAC nie potrafi wyjść za połowę mają problemy z konstruowaniem akcji, prowadzenie w 26 minucie daję nam niesamowity Suk, którym zaczyna interesować się coraz więcej klubów, po tej bramce niepotrzebnie cofnęliśmy się do defensywy NAC mogło to wykorzystać, ale Martin Stekelenburg bronił bez zarzutu i do przerwy wynik nie uległ zmianie. Drugą cześć spotkania zaczeliśmy z takim samym animuszem jak pierwszą, w 56 minucie Sulejmani przeprowadza cudowny rajd i strzela bramkę obok bezradnie interweniującego Rouwelaara, gospodarze po tej bramce widocznie się załamali, nawet nie starali się strzelić bramki, potrafiliśmy to wykorzystać, 88 minuta i ponownie Miralem Sulejmani przeprowadza rajd, po którym pada bramka, pewne 3 punkty na rozpoczęcie sezonu. 7.8.2010 Eredivisie [1/30] NAC Breda - Ajax 0:3 (0:1) 26' - Suk 0:1 56' - Miralem Sulejmani 0:2 88' - Miralem Sulejmani 0:3 MoM - Miralem Sulejmani (8.8) Stadion - Rat Verlegh Stadium Widownia - 17064 Za 3.2 mln euro został kupiony Vegard Forren.
  7. KM SKK

Na rewanżowy mecz z Grekami, nie mogłem wystawić ani Luisa Suareza, ani van der Wiela, szansę na grę w pierwszej jedenastce dostali Donald i Blind. Parę godzin przed rozpoczęciem PAOK odgrażał się, że nas awans nie jest jeszcze pewny, od samego początku goście ruszyli na nas z wielkim animuszem, nie sądziłem, że stać ich na taką grę i to mnie zgubiło w 17 minucie Grecy strzelają nam bramkę i serca kibiców na Amsterdam Arenie zaczeły bić mocniej i szybciej, ale na szczęście nie trwało to długo w 26 minucie Miralem Sulejmani doprowadza do wyrównania, powoli wszystko wracało do normy, zepchnęliśmy gości do defensywy, aż wreszcie w doliczonym czasie gry młodziutki Suk po raz kolejny pokazał próbkę swoich możliwości lobując bramkarza Greków. Po przerwie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy groźniejsze sytuacje, niestety piłka nożna jest niesprawiedliwa co pokazała i tym razem, w 68 minucie zupełnie z niczego PAOK strzela nam bramkę, konkretnie Athanasiadis, był to jego drugi gol w tym meczu 2:2 oczywiście dawało nam awans, ale chcieliśmy to spotkanie wygrać, i tak też się stało zastępca Suareza, Mitchell Donald zdobywa bramkę i Grecy żegnają się z Ligą Mistrzów, w kolejnej rundzie los przydzielił nam Portugalską Bragę. 4.8.2010 - 3 Runda Kwal. LM [2/2] Ajax - PAOK 3:2 (2:1) 17' - Stefanos Athanasiadis 0:1 26' - Miralem Sulejmani 1:1 45' - Suk 2:1 68' - Stefanos Athanasiadis 2:2 79' - Mitchell Donald 3:2 MoM - Miralem Sulejmani (8.9) Stadion - Amsterdam ArenA Widownia - 50003
  8. KM SKK

Synowie Bogów to przydomek piłkarzy Ajaxu, czy łatwo to się okaże, ale piłkarzy faktycznie ma dobrych ;) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Po porażce w Superpucharze, przyszedł czas na walkę o Ligę Mistrzów, w 3 rundzie trafiliśmy na grecki PAOK, spodziewaliśmy się trudnej przeprawy zwłaszcza pierwszego meczu, który graliśmy w upalny dzień w Salonikach. Niesamowity upał dam nam się we znaki, początkowo na boisku panował chaos, ale z każdą minutą wyglądało to lepiej, 16 minuta rzut wolny dla naszego zespołu około 20 metrów, do piłki podchodzi Nicolas Lodeiro uderza pewnie w lewe okienko bramki Chalkiasa, gospodarze zaczęli grać lepiej, ale to nie powstrzymało moich chłopców przed strzeleniem drugiej bramki, w pole karne wpada Sulejmani, ogrywa dwóch rywali i wystawia piłkę do niepilnowanego Lodeiry, a ten umieszcza piłkę do pustej bramki. Niestety jeszcze przed przerwą PAOK strzela bramkę kontaktową, autorem jej jest Vierinha. W drugiej połowie przez długi czas praktycznie nic się nie działo, kontrolowaliśmy grę i nie pozwalaliśmy Grekom na wiele, aż w 85 minucie Koreańczyk Suk urywa się obrońcy i strzela trzecią bramkę, gospodarze już się nie podnieśli. 28.7.2010 - 3 Runda Kwal. LM [1/2] PAOK - Ajax 1:3 (1:2) 16' - Nicolas Lodeiro 0:1 34' - Nicolas Lodeiro 0:2 38' - Vierinha 1:2 85' - Suk 1:3 MoM - Nicolas Lodeiro (8.8) Stadion - Toumba, Saloniki Widownia - 28495
  9. KM SKK

W pierwszym oficjalnym meczu tego sezonu, przyszło zmierzyć się nam o superpuchar Holandii, z Twente, mecz od samego początku nie układał się po naszej myśli, piłkarze z Enschede wyszli na prowadzenie już w 1 minucie, zaskoczeni takim rozpoczęciem zaczeliśmy grać agresywniej, co przynosiło nam szybki odbiór piłki, 27 minuta de Zeeuw podaję w pole karne a tam już jest Mido i spokojnie strzela obok bezradnie interweniującego bramkarza Twente, w 44 minucie w polu karnym "wycięty" zostaję Suk, do jedenastki pewnie podszedł Miralem Sulejmani i nie dał szans bramkarzowi, wynik do przerwy to 2:1. Niestety początek drugiej połowy należy do piłkarzy Michela Preud'homma, nie dość, że w 52 minucie kontuzji nabawił się Anita, to Twente bombardowało naszą bramkę na szczęście na posterunku był Martin Stekelenburg, który skapitulował dopiero w 70 minucie kiedy z rzutu rożnego bramkę zdobywa Theo Jansen, dwie minuty później było już 3:2 po tym jak Landzaat ograł Oleguera jak juniora, gwoździa do trumny w 88 minucie wbił Marc Janko i superpuchar trafił do zespołu Twente. 24.7.2010 Superpuchar Holandii Twente - Ajax 4:2 (1:2) 1' - Luuk de Jong 1:0 27' - Mido 1:1 44' - Miralem Sulejmani kar. 1:2 52' - Vurnon Anita kontuzja 70' - Theo Jansen 2:2 72' - Denny Landzaat 3:2 88' - Marc Janko 4:2 MoM - Denny Landzaat (8.7) Stadion - Amsterdam ArenA Widownia - 51628 Do klubu za 1.8 mln euro dołączył Vaclav Kadlec, bardzo liczę na tego młodego napastnika. W 3 rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów zagramy z greckim PAOK.
  10. KM SKK

Jako, że liga holenderska startuję bardzo późno trzeba było zorganizować kilka sparingów, oto i one: Leixoes 0:4 Ajax Ajax 3:0 Angers Ajax 2:0 Metalist Koln 0:2 Ajax Werder 3:3 Ajax Ajax CT 0:4 Ajax Sparingi wypadły bardzo udanie, pierwszy poważny sprawdzian to mecz o superpuchar Holandii z Twente Lipiec: Transfery - świat: 1. Danny z Zenitu do Chelsea za 15.750.000 euro. 2. Balazs Dzsudzsak z PSV do Man.Utd za 14.250.000 euro. 3. Landon Donovan z Los Angeles do Chelsea za 13.500.000 euro. Transfery - Polska: 1. Adrian Mierzejewski z Polonii Warszawa do Hoffenheim za 1.900.000 euro. 2. Łukarz Pielorz z Odry do Cracovii za 130.000 euro. 3. Florian Klein z Austrii Wiedeń do Wisły Kraków za 95.000 euro. Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1553), 2. Holandia (1520), 3. Anglia (1466), 68 Polska (486)
  11. KM SKK

Ajax Amsterdam skład: Bramkarze: M. Stekelenburg, K. Vermeer, J. Verhoeven Numerem jeden zdecydowanie będzie Stekelenburg, jego zmiennikiem będzie Vermeer, numerem trzy zostanie Verhoeven, o ile nie zostanie sprzedany. Środek obrony: J. Vertonghen, T. Alderweireld, Oleguer, A. Ooijer Parę stoperów będą tworzyć młodzi Vertonghen i Alderweireld, Oleguer będzie wartościowym zmiennikiem, w razie kontuzji na pewno się przyda, jeżeli chodzi o Ooijera to opuści on klub. Prawa obrona: G. van der Wiel, D. Blind Na prawej obronie pewniakiem jest van der Wiel, Blind jest młodym, dobrze rokującym zawodnikiem, więc na pewno powoli będzie ogrywany i wprowadzany do zespołu. Lewa obrona: V. Anita, U. Emanuelson Świetnie obsadzona lewa obrona, obaj będą ze sobą rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastce. Defensywny pomocnik: D. de Zeeuw, E. Enoh W podstawowej jedenastce będzie grał de Zeeuw, ze względu na swoje doświadczenie i charakter, Enoh dostanie szansę pokazania się w zespole, jest młody i myślę, że będzie godnym następcą Holendra, gdyby ten odszedł, lub miał kontuzję. Środkowy pomocnik: R. Lindgren, S. de Jong, C. Eriksen, N. Lodeiro, T. Tainio Jeżeli o środek pomocy to będzie tu mały kłopot, ponieważ każdy z tych graczy jest dobry, i właśnie na tej pozycji spodziewam się największej rywalizacji. Prawa pomoc: L. Suarez, M. Donald Oczywiście na prawej stronie będzie grał nie kto inny jak Suarez, jedna z największych gwiazd zespołu, o ile nie największa, jego zmiennikiem będzie Donald, który jednak nie może liczyć na pierwszy skład, chyba, że zabraknie nam Urugwajczyka. Lewa pomoc: M. Sulejmani Na tej pozycji oczywiście będzie grał Sulejmani, pragnę jeszcze kogoś dokupić na lewą pomoc w razie kontuzji Serba, nie będzie wesoło. Napastnicy: M. el Hamdaoui, Suk, Mido Tu też sprawa nie będzie łatwa, ale na dzień dzisiejszy parę atakujących będzie tworzyć Suk i Mido Eredivisie - głównym celem będzie zdobycie mistrzostwa. Liga Mistrzów - awans z fazy grupowej uznam jako sukces. Puchar Holandii - półfinał
  12. FM 11.3 Baza Danych: Duża Ligi: Anglia (1-3), Niemcy (1-2), Hiszpania (1-3), Polska (1-2), Francja (1-2), Włochy (1-3), Portugalia (1-2), Holandia (1-2), Rosja (1-2), Turcja(1-2) Zasady: Własne Klub: Ajax Amsterdam Nie jestem dobry w pisaniu wstępów, oraz nie wiadomo jakich karier, więc będę się starał opisywać mecze, w taki sposób jak w poprzedniej karierze, wielu z was pomyśli, że poszedłem na łatwiznę wybierając Ajax, sądzę, że o ile w lidze będzie w miarę łatwo to w europejskich pucharach, już nie. Jutro przedstawię skład i ujawnię oczekiwania.
  13. Na pewno uda Ci się awansować, tylko szkoda tego meczu z PSV, było tak blisko, powodzenia w lidze ;)
  14. Masz u mnie stałego czytelnika, powodzenia w LE.