Skocz do zawartości

Talenty w FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja bazy: 8.0.1

 

Arthur Sorin - Francja - 20 lat - OP - Kalmar FF - 24 k euro.

Bardzo dobry defensor do średnich klubów, dobrze się aklimatyzuje, ma bardzo dobre statystyki jak na zawodnika za takie pieniądze. Jest dobry zarówno w destrukcji jak i w ofensywie. U mnie w Leeds United stał się filarem defensywy po kilku kolejkach.

 

Rudy Haddad - Francja/Izrael/Tunezja - 22 lata OPŚ/L - Maccabi Tel-Awiw - 150 k euro.

Utalentowany rozgrywający, zalicza dużo asyst i bramek, jego największymi atutami są strzały z dystansu i rzuty wolne. Po dwóch sezonach zgłaszają się po niego silne europejskie kluby i proponują za niego spore pieniądze (nawet ponad 5 mln).

 

Yuval Shpungin - Izrael - 20 lat - O/WOP - Maccabi Tel-Awiw - 110 k euro.

Solidny prawy obrońca do średnich klubów europejskich. Bardzo dobry w defensywie i w ofensywie. Zalicza sporo asyst i goli jeśli da się mu pograć ofensywnie. Szybko się rozwija i dobrą grą zwraca na siebie uwagę silnych zespołów, wówczas można go sprzedać za sporą sumkę.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy: 8.0.1

 

Yuval Fogelman - Izrael - 17 lat - LB/OŚ - Maccabi Tel-Awiw - 3 k euro.

 

Oded Gavish - Izrael - 17 lat - LB/OŚ - Maccabi Petach-Tichwa - 5 k euro.

 

Dam jeden opis odnośnie obu zawodników, bo są bardzo podobni. Są to bardzo duże talenty (choć wydaje mi sie, że pierwszy ma większy potencjał), na pewno mają minimum 160 PA. Moi skauci po ich obserwacji zakomunikowali mi, że powinni być moimi głównymi celami transferowymi. Na innym sejwie (2010r.) grają w silnych klubach europejskich, bardzo sie rozwinęli i mają dobre noty. Warto ich kupić chociażby dla zarobku.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.1

Imię i nazwisko : Martin Fenin

Narodowość : Czech

Wiek : 20 lat

Pozycja : Wysunięty napastnik

Klub : FK Teplice

Cena : 950 tys. Euro

Opis : Świetny napastnik, nadający się do Polskie Ekstraklasy. U mnie w Legii w 11 meczach strzelił 8 bramek. Świetne wykańczanie akcji (16), dobra technika (15), bardzo dobrze gra głową i z pierwszej piłki (17) oraz jest szybki (16). Jak ktoś chce screen do niech napisze na PW.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.0

Imię i nazwisko : Nikita Andrejev

Narodowość : Rosjanin

Wiek : 18 lat

Pozycja : Wysunięty napastnik

Klub : FC Levadia Tallin

Cena : 250 tys. Euro

 

W tak młodym wieku ma niesamowite statystyki i nadal się rozwija! Po połowie sezonu: Gra głową, drybling i wykańczanie = 18; Podania, technika, opanowanie = 16, gra z pierwszej piłki = 17, szybkość 14.

 

Wersja bazy : 8.0.0

Imię i nazwisko : Sebastian Ereros

Narodowość : Argentyńczyk

Wiek : 21 lat

Pozycja : Wysunięty napastnik

Klub : Velez

Cena : 40 tys. Euro

 

Bardzo dobry gracz do wzięcia "za grosze". Drugi Javier Saviola. Graz z pierwszej piłki, technika, wykańczania; waleczność = 18; opanowanie = 17; gra głową, błyskotliwość = 16; drybling, szybkość = 14.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.0

Imię i nazwisko : Michał Trzeciakiewicz

Narodowość : Polak

Wiek : 23 lata

Pozycja : Defensywny pomocnik

Klub : Korona Kielce

Cena : ja kupiłem za 1 tys. Euro ( normalnie dostępny coś koło 5 tys. Euro )

 

Fantastyczny defensywny pomocnik jak na polska ligę sprawdzi sie tez na pewno w niższych ligach europejskich. Nie tylko świetnie broni dostępu do swojej bramki a także dzięki wzrostowi ( 200cm) strzela sporo goli. Gorąco polecam !!!

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.1

Imię i nazwisko : Karim El-Mourabet

Narodowość : Francja

Wiek : 19 lat

Pozycja : Środkowy obrońca

Klub : FC Nantes Atlantique

Cena: < 1,000,000 euro

 

Już jako młody zawodnik jest graczem z dobrze rozwiniętymi atrybutami fizycznymi. Silny pewny i waleczny, bardzo dobrze spisujący się w walce o górne piłki. Praktycznie ma wszystko czego potrzeba by w przyszłości zostać kompletnym obrońcą. Solidny już na początku, po paru sezonach będzie murem nie do przejścia.

 

Wersja bazy : 8.0.1

Imię i nazwisko : Maximiliano Oliva

Narodowość : Argentyna

Wiek : 17 lat

Pozycja : Obrońca (Lewy, Środek)

Klub : River Plate

Cena: 5,000 euro

 

Młody i perspektywiczny argentyński lewy obrońca z potencjałem by zostać nowym Juan-Pablo Sorinem czy Gabrielem Heinze. Już na starcie dysponuje świetnym odbiorem i sprawnością fizyczną. Poza tym pewnie wykonuje rzuty karne i jest jak na swój wiek w miarę inteligentnym i walecznym zawodnikiem.

 

Wersja bazy : 8.0.1

Imię i nazwisko : Andres Rios

Narodowość : Argentyna

Wiek : 18 lat

Pozycja : Środkowy Napastnik

Klub : River Plate

Cena: 210,000 euro

 

Dobry materiał na (w przyszłości) klasycznego łowcę bramek, już na początku dobrze wykańcza akcje, gra głową i nie daje ciała przy sam na sam z bramkarzem. Poza tym ma synek fantazję, ale zbyt często wybiera złe rozwiązania co jest rzecza do poprawienia. Warto dodać że od początku dysponuje niezłym przyśpieszeniem i szybkością co nie jest normą u zawodników dobrze grających głową.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wersja bazy : 8.0.1

Imię i nazwisko : Jan Kysela

Narodowość : Czechy

Wiek : 23 lat

Pozycja : Wysunięty napastnik

Klub : Mleda Boleslav

Cena: 600,000 ojro

Opis : Świetny zawodnik do Polskiej Ligi. U mnie króle strzelców w pierwszym sezonie. Bardzo skuteczny i szybki.

 

Wersja bazy : 8.0.1

Imię i nazwisko : Pavel Kalouda

Narodowość :Czechy

Wiek : 21 lat

Pozycja : Ofensywny prawy pomocnik

Klub : FC Brno

Cena: 200,000 ojro

Najlepszy prawy pomocnik w lidze. Dużu asyst potrafi strzelić z dystansu i jest szybki. Czego więcej chcieć ? Polecam szczególnie do Polskiej Ligi.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy danych: 8.02

Imię i nazwisko: Krzysztof Hus

Narodowość: Polska

Wiek: 19 lat

Pozycja: Ofensywny środkowy pomocnik

Klub: Flota Świnoujście

Cena: 1K €, a może nawet i za 0 by się udało.

Bardzo dobry ofensywny pomocnik. W Cracovii wziął na swoje barki ciężar rozgrywania piłki. Ma niezłą technikę, potrafi zwodem zgubić obrońcę, uderzyć z dystansu, czy odebrać piłkę przy grze pressingiem. Jego największą zaletą jest jednak gra zespołowa, co czyni go niezłym, jak na polskie warunki rozgrywającym. Nie jest to żaden z tych piłkarzy, którzy będą strzelać po 40 bramek na sezon, ale będzie w stanie przebić się do pierwszego składu w większości klubów Orange Ekstraklasy. Czego chcieć więcej za taką cenę?

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy danych: 802

Imię i nazwisko: Diego Armando Mejia

Narodowość: Salwador

Wiek: 24 lata

Pozycja: Napastnik

U mnie na wolnym transferze. Grając Polonią zauważyłem go w Styczniu 2008 roku i ten zawodnik bez większych problemów przeszedł do mojej II ligowej wówczas Polonii Warszawa zostając królem strzelców kolejno II, oraz I ligi. Najlepszy strzelec Pucharu UEFA sezonu 2009! Jest naprawdę niesamowity. Gorąco polecam!

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wersja bazy : 8.0.0

Imię i nazwisko : Tomasz Kotwica

Narodowość : Polak

Wiek : 22 Lata

Pozycja : pomocnik

Klub : Wigry Suwałki

Cena: 20tyś zł

 

Świętnie Gra, U mnie w 7 Spotkanich Strzelił 4 Bramki ale to nic. Dobrze gra , Umie strzelać z daleka (nie zawsze trafi , ale Piłka leci w strone bramki. Chcą go takie kluby jak : Derby , Bolton , Lecce , Reggina i inne (Teraz). Został 1 Powołany do Reprezentacji.(To Mówi Samo Za Siebie)

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.1/8.0.2

Imię i nazwisko : Obama

Narodowość : Hiszpan/Ghańczyk

Wiek : 21 Lat

Pozycja : środkowy obrońca

Klub : Murcia

Cena: u mnie 325 tys. Euro

PA: -9

 

Znakomity obrońca,jak na polską ligę GWIAZDA.Przeszedł do mnie za 325 tys. Euro => zaproponowany przez jego macierzysty klub w 3 sezonie gry.Z miejsca stał się kapitanem i podporą defensywy.Powinien przejść do Polski do klubu z reputacją powyżej 4,5 k (mniej więcej takie statsy miała Narew,którą prowadzę w chwili transferu).Niezbyt wymagający jeśli chodzi o zarobki - 6k e/tydz zupełnie mu wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.2

Imię i nazwisko : Mame Biram Diouf

Narodowość : Senegalczyk

Wiek : 19 lat

Pozycja : napastnik

Klub : Molde

Cena: 20 - 60 tys. euro

 

Świetnie wykańcza akcje, bardzo groźny w powietrzu. Po solidnym treningu napastnik kompletny. W dwa sezony 77 bramek i 26 asyst (La Liga + puchary). Mając warunki do rozwoju szybko staje się gwiazdą wielkiego formatu. Wyborny talent za grosze!

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.2

Wisbell Isea - Wenezuela - 25 lata - OP PLŚ - Caracas - 70 tyś. Euro

Jego atrybuty mówią same za siebie. Świetnie wykonuje rzuty rożne(19), potrafi dośrodkować i wykończyć akcje (17). Motorykę ma kompletną.

Oswaldo Chaurant - Wenezuela - 23 lata - OP PLŚ - Deportivo Tachira - 16 tyś. Euro

Patrząc na jego umiejętności może nie powala, ale ma w sobie to coś. Po przybyciu do mojej drużyny stał się najlepszym asystentem. Mimo 23lat ma dużo możliwości rozwoju.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy danych: 8.02

 

Imię i nazwisko: Daryl Murphy

Narodowość: Irlandia

Wiek: 24 lat

Pozycja: Ofensywny pomocnik (lewy), wysunięty napastnik

Klub: Sunderland

Cena: ok 1,2mln€ (kupiłem go za 475tys€)

 

Bardzo szybko w moim Swansea stał się gwiazdą i ulubieńcem kibiców. W 28 meczach ligowych 21 razy wpisywał się na listę strzelców(nie wykonywał "11"). W przeciągu pół roku jego cena wzrosła 3ktortnie. Mój kolega gra Millwall i też go ściągną do siebie, licząc baraże o awans - 45m/47b. Statystyki mówią same za siebie. Jedyny poważniejszy problem to motoryka.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy : 8.0.1

 

Imię i nazwisko : Kamil Biliński

Narodowość : Polak

Wiek : 19 lat

Pozycja : Wysunięty napastnik

Klub : WKS Śląsk Wrocław

Cena: 0

Opis : Killer. Kończy prawie każdą ofensywną akcję golem. Jest strasznie silny i wytrzymały. Czasami potrafi zdobyć "gola z niczego" .

Odnośnik do komentarza

Wersja 8.0.1

 

Imie i nazwisko - Dzhyuneyt Yashar

Narodowość - Bułgaria

Wiek - 20 lat

Pozycja - AM LC - OP LŚ

Klub - Kaliakra Kawarna

Cena - ok 100 000$ ale mozna wciagnac za mniej :)

 

Opis - bawie sie ostatnio w naszej srekstraklacie i gram Lechem :) kupilem skubanca w drugim sezonie zeby walczyl z Radujem o plac na lewej flance i koles wymiata :) na nasza smieszna lige swietny :) kariery wielkiej pewno nie zrobi bo rodzice go tak kochali ze imie z kosmosu dostal :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wersja bazy: 8.0.2

 

Imię i nazwisko: Franklin Salas

Narodowość: Ekwador

Wiek: 25 lat

Pozycja: Napastnik, skrzydłowy lewy

Klub: Bez klubu

Cena zakupu: Taniej się nie da, czyli za darmo

 

Kolejny darmowy smakołyk od Wujka Tania Wódka, to 24-ro krotny reprezentant kraju. Strzelił dwie bramki, a polakowi może być znany z zesłowocznych potyczek Groclinu z Crveną Zvezdą. Jest to technik, o ponadprzeciętnym dryblingu i technice. W Serbii przez kibiców nazywany "magikiem". Nie jest może to typ snajpera, ale lepiej i tak prezentuje się w roli dogrywającego napastnika, niż na skrzydle. Jego mankamentem jest słaba wytrzymałość(9), ale to da się nadrobić. Ma więcej niż niezłe umiejętności psychiczne. Ważne, że jest młody i ma spory potencjał. Po dwóch sezonie sprzedałem go do Koln za 1,2 MLN jurosów. W lidze francuskiej grał więcej niż przyzwoicie.

 

Wersja bazy: 8.0.2

 

Imię i nazwisko: Hosain Kaebi

Narodowość: Iran

Wiek: 21 lat

Pozycja: Zagra na każdej pozycji z prawej strony, jednak lepiej jako obrońca.

Klub: Bez klubu

Cena zakupu: Kolejny z ogłoszenia o pracę:-D

 

To jest irański Błaszczykowski. Z tym że już ma na koncie 44 występy w pierwszej reprezentacji. Eks zawodnik Leicaster jest materiałem na fantastycznego obrońcę, mimo że już od początku gry może z powodzeniem występować w wielu mocnych zespołach. Nie ważne gdzie przy prawej linii go ustawisz zagra bez problemu i co cieszy, zrobi to dobrze. Ma świetną technikę użytkową(17) i niezły drybling(15), a przy okazji jest zdeterminowany(18) i agresywny(17), więc nigdy nie odpuszcza. Przy okazji nikt go nie minie od "tak sobie"(szybkość - 16, przyspieszenie - 17), a i on może wyprowadzić groźną akcję ze skrzydła. W przyszłości możesz nawet mieć z niego dobrego kapitana, bo już w tak młodym wieku atrybut znaczenia jest wysoki(15). Oczywiście jak każdy zawodnik z ulicy ma pewne braki. Te to słaba siła, gra głową, decyzje i skoczność(wszystkie poniżej 10). Ja wolałem jednak zwracać uwagę na dobre strony tego gracza i zrobiłem doskonale, bo inaczej nie kupił by go Juventus.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wersja bazy: 8.0.2

 

Imie i nazwisko: Marek Kowal

Narodowość: Polak

Wiek: 22 lata

Pozycja: Napastnik

Klub: Pogoń Szczeciń

Cena: 16 tys. euro

 

Fenomenalny napastnik szczecińskiej Pogoni. Przymierzałem sie do niego grając Widzewem Łódź, ale uprzedził mnie Lech Poznań. Statystyki tego grajka na początku gry są lepsze od niektórych ogranych pierwszoligowych wyjadaczy. Cechuje go błyskotliwość (16), pracowitość (16), atrybuty fizyczne i techniczne jak na napastnika pasują idealnie. Po sezonie można zarobić na nim nie mniej niz 6 mln złotych! Naprawde serdecznie polecam tego zawodnika.

 

 

Wersja bazy: 8.0.2

 

Imie i nazwisko: Bartłomiej Maciejewski (choć w grze jest bład w imieniu: "Barlomiej")

Narodowość: Polak

Wiek: 20 lata

Pozycja: Ofensywny lewy skrzydłowy

Klub: Górnik Zabrze

Cena: 18 tys. euro

 

 

Dla każdego menedżera, który ma sentyment do Orange Ekstraklasy. Bartek naprawde potrafi dryblować, jest szybki, potrafi wrzucić piłkę w pole karne jedyną jego wadą jest wytrzymałość (8). Pierwszy sezon w Widzewie skończył ze średnią 7,24. Jeśli grasz w naszą rodzimą Ekstraklase i brakuje Ci gracza na lewe skrzydło - nie zastanawiaj się, bierz.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wersja bazy: 8.0.2

Imie i nazwisko: Kirill Pavlyuchek

Narodowość: Białoruś

Wiek: 23 lata

Pozycja: Środkowy (lewy) obrońca

Klub: Dynamo Mińsk

Cena: ok 100-150 tys. Euro

SKRIN

 

Szukałem zmiennika dla Arboledy i Stasiaka. Penetrując wschodnie państwa, natknąłem się na solidnego ŚO z Mińska. Pierwotnie sprowadzony jako uzupełnienie kadry, nagle wyrósł na jedną z czołowych postaci drużyny. Siła, Równowaga = 17, skoczność = 19, gra głową = 18!

Po prostu miazga! W tym sezonie strzelił w 20 meczach 14 goli z głowy i jest najlepszym strzelcem mojego Zagłębia w lidze! Facet oprócz wrodzonej krzepy i siły, jest dobry w odbiorze i kryciu (13) a dodatkowa agresja (19) powoduje, że napastnikom drżą nogi na jego widok.

Zakupiony za 120 tys. Euro, po sezonie wart 1,2 mln! Zainteresowanie jego osobą oficjalnie ogłosiło już ponad 20 europejskich klubów.

Lepszego stopera do OE pod łatkę 8.0.2 moim zdaniem nie znajdziemy - w dodatku za taką kasę.

 

 

 

Wersja bazy: 8.0.2

Imie i nazwisko: Tomas Josl

Narodowość: Czechy

Wiek: 23 lata

Pozycja: Lewy obrońca

Klub: Tatran Presov

Cena: ok 100 Euro

 

Sytuacja podobna do przedstawionej wyżej. Miałem ledwie jednego, porządnego LO - mianowicie Bednarka sprowadzonego z Korony, toteż ruszyłem w poszukiwaniu dla niego zmiennika. Szybkość i przyspieszenie (16), koncentracja (16), determinacja (15), waleczność (18), krycie (13) - to tylko niektóre zalety tego grajka z niższej czeskiej ligi. Poradzi sobie w każdym polskim klubie.

Odnośnik do komentarza

Wersja bazy: 8.0.0

Imię i nazwisko: Sead Banda

Narodowość: Czarnogóra

Wiek: 17

Pozycja: wysunięty napastnik

Klub: nie pamiętam

Cena zakupu: 150+ tys funtów

 

Można go kupić gdy skończy 18 lat. Przejdzie do każdego polskiego klubu 1 ligowego. U mnie w Jagiellonii prawie od razu stał się podstawowym zawodnikiem i jednym z najlepszych napastników ligi. Teraz mam rok 2012 i jest wart ponad 2mln funtów. Gra w reprezentacji i jest najlepszych strzelcem ligi. Jego staty bardzo wysokie np wykończenie akcji 19. POLECAM!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...