Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z bałaganem panującym w dziale Taktyki postanowiliśmy sporządzić nowy, surowszy regulamin. Najważniejsze jego zasady:

 

1) Udzielamy tylko konstruktywnych odpowiedzi wnoszących coś do tematu.

2) Posty w stylu "twoja taktyka jest super", "przetestuj moją taktykę" będą natychmiast usuwane.

3) Dyskusje w stylu "podaj link do swojej taktyki", "zamieść ją na serwerze X" również będą usuwane, prosimy takie rzeczy załatwiać na PW, a ewentualne linki z taktyką wklejać do działu.

4) Słabo opisane taktyki, nie poparte wiarygodnymi wynikami będą usuwane.

5) Najlepiej opisane taktyki będą testowane przez jasonxa i Magica, a następnie wspólne, również w oparciu o Wasze komentarze podejmiemy decyzję o jej ewentualnym przeniesieniu do działu Najlepsze Taktyki.

6) Proszę nie zwracać się do jasonx'a i Magic'a z prośbami o testowanie Waszych taktyk, jeśli któraś będzie spełniała warunki punktu 5 na pewno zostanie poddana testom.

7) Prośby o podanie zawodników/taktyki do konkretnego zespołu będą usuwane.

 

Nieprzestrzeganie któregoś z powyższych punktów będzie odpowiednio nagradzane, szczególnie radzimy zwracać uwagę na punkt 1.

 

PS. Tematem rządzą jasonx oraz Magic i w kwestiach regulaminowych ich zdanie ma moc rozstrzygających, a buntownicy będą szczuci Mod Teamem...

Odnośnik do komentarza
Jakie są wasze sugestie dotyczące gry w obronie? Bo u mnie wygląda to katastrofalnie... Zawodnicy zamiast nacierać na piłkę biegną do tyłu zostawiając pole manewru atakującemu zawodnikowi drużyny przeciwnej.

Gram kryciem strefowym bez ścisłego krycia i obrona woła o pomstę do nieba...

Wiele razy mówione. To jest bug, miejmy nadzieję, że w pełnej wersji już zostanie zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Jakie są wasze sugestie dotyczące gry w obronie? Bo u mnie wygląda to katastrofalnie... Zawodnicy zamiast nacierać na piłkę biegną do tyłu zostawiając pole manewru atakującemu zawodnikowi drużyny przeciwnej.

Gram kryciem strefowym bez ścisłego krycia i obrona woła o pomstę do nieba...

Wiele razy mówione. To jest bug, miejmy nadzieję, że w pełnej wersji już zostanie zlikwidowany.

niestety w pełnej wersji ten bug nie jest narazie zlikwidowany,trzeba poczekac na pierwszego Patcha...:/

Odnośnik do komentarza
Pytanie do 'szczęśliwych' posiadaczy angielskiej, oryginalnej wersji - jak ma się gra bocznych obrońców, wygląda to lepiej niż w FM-ie 2007?

powiem Ci,ze nie jest zle,no ale ten bug z pressngiem to niszczy wszystko,to tak jak bys gral bez defensywy,twoi zawodnicy ustawiaja sie na 16 i stoja,a zawodnik druzyny przeciwnej moze sobie biegac i biegac az uderzy z 16 metrow, i tylko czekasz co sie wydarzy,albo okno albo twoj brakarz znowu ci uratuje tlek-hehe

Odnośnik do komentarza
Jakie są wasze sugestie dotyczące gry w obronie? Bo u mnie wygląda to katastrofalnie... Zawodnicy zamiast nacierać na piłkę biegną do tyłu zostawiając pole manewru atakującemu zawodnikowi drużyny przeciwnej.

Gram kryciem strefowym bez ścisłego krycia i obrona woła o pomstę do nieba...

w pełnej wersji w instrukcjach dotyczacyhc rywali używając pressingu scisłego krycia i ostrego odbioru piłki mozna spokojnie wyłączyć z gry piłkarza którego chcemy upilnować za wszelką cenę. To jest spoko i bardzo pomocne w 07 wygladało to gorzej tu wygląda to troche bardziej realnie

 

Czy cos sie pozmienialo, czy moze taktyki z poprzedniego FM'a beda rownie skuteczne, niz w 2007?

Niestety nie działają jak trzeba, mozna powiedzieć że w 90%. są jednak bugi co do całej strefy obronnej. wydaje mi się że trzeba ustawiać dodatkowe instrukcje dotyczące rywali, lecz nie wiem jak to zrobić w stosunku do wsztystkich piłkarzy

Odnośnik do komentarza
Jakie są wasze sugestie dotyczące gry w obronie? Bo u mnie wygląda to katastrofalnie... Zawodnicy zamiast nacierać na piłkę biegną do tyłu zostawiając pole manewru atakującemu zawodnikowi drużyny przeciwnej.

Gram kryciem strefowym bez ścisłego krycia i obrona woła o pomstę do nieba...

Wiele razy mówione. To jest bug, miejmy nadzieję, że w pełnej wersji już zostanie zlikwidowany.

niestety w pełnej wersji ten bug nie jest narazie zlikwidowany,trzeba poczekac na pierwszego Patcha... :/

Jakoś tego nie doświaczyłem. Może czas używać nowych pomysłów taktycznych?

Odnośnik do komentarza

Ja sie bardzo chetnie podziele:D

 

Jak juz wczensiej bylo wspomniane gra pressingiem czy kryciem daje katastrofalne skutki. Gralem tak jakies 3 miesiace i poastanowilem, ze jednak trzeba troche w ustawieniach (zarowno dla pilkarzy jak i druzyny pogrzebac).

 

Zmienilem krycie strefowe na krycie 1 na 1. Odznaczylem pressing i scisle krycie. Ustawilem odbior pilki na 'agresywny' (zeby pilkarze nie bali sie podejsc do napastnika). Ogolnie rzecz biorac poodznaczalem wszystko zwiazane z 'klejeniem sie' do przeciwnika oraz probami odbioru '2 na 1'. I mam pierwsze efekty - zwyciestwo 4:1 a potem 4:0. Mimo wszystko uwazam, ze gra obroncow zostala totalnie skopana i zostanie poprawiona w patchu...bo w sumie jak inaczej mozna okreslic sytuacje, gdy przeciwnik sklada sie do strzalu na bramke, a obronca stoi dwa metry przed nim i nic nie robi?

 

Jesli chodzi o 'cudowne taktyki' to nigdy w to nie wierzylem, bo kazda taktyka musi zostac dopasowana pod konkretny zespol, jego profil fizyczny jak i mentalny. Wystarczy logicznie pomyslec - czy 'idealna taktyka', w ktorej gra sie trzema obroncami bedzie sie nadawala do zespolu, gdzie maksymalna szybkosc obroncow nie przekracza 12 punktow?

Osobiscie od zawsze gralem systemem 4-4-2 (NIE diamentem) i dostosowywalem go do danej sytuacji w sensie:

-gra na wlasnym boisku OFENSYWNY

-gra na wlasnym boisku z mocnym zespolem NEUTRALNY

-gra na boisku przeciwnika ze slabym zespolem NEUTRALNY

-gra na boisku przeciwnika z mocnym zespolem DEFENSYWNY

 

Czyli golnie rzecz biorac mam 3 rozne taktyki 4-4-2 z bardzo zroznicowanymi ustawieniami. W najnowszej czesci FMa nie da sie juz grac non stop ta sama taktyka i wygrywac. Teraz trzeba duzo wiecej czasu poswiecic na zapoznanie sie z przeciwnikiem i dostosowanie sie do niego (czytaj: wykorzystanie slabych punktow). W sumie to calkiem fajna sprawa, bo przyjemnosc ze zwyciestwa jest teraz znacznie wieksza:D

Odnośnik do komentarza

Jedynie mogę powiedzieć, że ten bug, o którym tak debatujecie doprowadza mnie poprostu do stanu przegrzania umysłu. Nie mogę sobie wyobrazić, że takie sytuacje mogłyby dziać się w realnej piłce ;/ Grając Podbeskidziem w II lidze przeciwko GKS Katowice nie jaki Krzysztof Kaliciak huknął mojej drużynie 3 bramki w I połowie w dokładnych sytuacjach.

 

Kierowałem się spostrzeżeniami Riffraffa ustawiając agresywność na maksa i tylko krycie 1 na 1, ale nic nie dało ;/ Ciągle próbuję znaleźć złoty środek na załatanie tego problemu. Jednak nie jest to takie proste jak się wydaje :/

 

Jedynie mogę mieć nadzieję, że ten "syf" zostanie zlikwidowany. Inaczej nie widzę sensu tracenia nerwów na grę :( smutne, bo lubię tą grę, ale przy takich błędach nie mam ochoty...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...