Skocz do zawartości

Młodzież też potrafi


Jurigag

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry - FM 16.3.2

Ligi - Anglia, Argentyna, Austria, Belgia, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Irlandia Północna, Islandia, Izrael, Kolumbia, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Peru, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Urugwaj, Stany Zjednoczone, Walia, Węgry, Włochy

 

Baza danych - Duża, 135 tys piłkarzy

 

Wersja gry z numerkiem 16 to moje pierwsze podejście do tej serii gier, nigdy wcześniej nie grałem w żadnego FMa, obecnie prowadzę Legię w 3 sezonie(484h na liczniku, ale często gra byłą włączona i chodziła w tle). Opis zaczynam defacto od środka sezonu bo tak mnie akurat natchnęło czemu by się nie podzielić jak mi idzie, a i przy okazji większy fun będzie albo ktoś będzie mógł skomentować moje poczynania lub decyzje.

Taktyka wyjściowa - 4 - 2 - 3 - 1, 2 środkowych pomocników, gdzie jeden odpowiada za defensywę głównie, drugi za wsparcie ataku, 2 skrzydłowych, 1 ofensywny pomocnik, 1 napastnik, w zależności od przeciwnika, taktyka jest odpowiednio modyfikowana i cofam jednego lub dwóch pomocników ze środka bliżej linii obrony, także zwykle gram mocno ofensywnie.


Skład na początek 2017/2018:

Bramkarze:

- Mande Sayouba

- Radosław Cierzniak

- Jakub Szumski

 

Obrońcy:

- Matija Rom

- Marko Mirkailo

- Michał Pazdan

- Mateusz Hołownia

- Ernest Dzięcioł

- Jelle de Lange

- Bartosz Bereszyński

- Jordan McGhee

 

Pomocnicy:

- Sebastian Mann

- Michał Kucharczyk

- Adam Ryczkowski

- Ondrej Duda

- Guilherme

- Ariel Borysiuk

- Razvan Marin

- Damjan Gojkov

 

Napastnicy:

 

- Nemanja Nikolic

- Mariusz Stępiński

- Jakub Arak

 

Historia transferów z 2015/2016:

 

 

 

Do klubu:
- Jelle de Lange za 1.2 mln € - z obecnej perspektywy oczekiwałem że rozwinie się bardziej, gra niby w pierwszym składzie i pewnie tak zostanie na razie, ale nie był to udany transfer

- Anotnio Milic za 1 mln €. - to akurat był bardzo udany transfer, dobry obrońca mogący grać na wielu pozycjach, po lewej, po prawej, na środku obrony, jak i wyżej, szkoda jedynie że dosyć szybko został sprzedany bo niestety miał dosyć niską klauzulę odejścia

- Mande Sayouba za 900 tys. € - Malarz wydawał mi się zwyczajnie za słaby, dlatego potrzebowałem jakiegoś lepszego bramkarza, ten wydawał się dobrą ofertą w młodym wieku za małe pieniądze gdzie już miał wysokie umiejętności, największy minus to bycie cudzoziemcem, co jest dosyć dużym problemem obecnie

- Damjan Gojkov za 160 tys. € - akurat to świetny wydatek małych pieniędzy, szybko się rozwinął po grach w pierwszym składzie, jednak ostatnio zaczął łapać kontuzje niestety

- Lucas Lingman za 77 tys. € - lata po różnych klubach aby nabrać doświadczenia obecnie

 

 

 

Historia transferów z 2016/2017:

 

 

 

Do klubu:
- Jordan McGhee za 3.6 mln € - potrzebowałem kogoś nowego z racji sprzedaży Milicia o podobnych możliwościach i uniwersalności, wydawał się on jedyną rozsądną opcją, zyski z innych transferów pozwoliły na jego kupno

- Mariusz Stępiński za 1.7 mln € - potrzebny był zmiennik dla Nikolicia który w za niedługo go zastąpi w pierwszym składzie, wydawał się najlepszą opcją

- Sebastian Mann za 1.2 mln € - z perspektywy czasu okazał się przeciętnym transferem, oczekiwałem że szybciej zacznie się rozwijać

- Marko Mikailo za 190 tys. € - na razie za ciężko aby coś komentować, gra w lidze ile się da, na razie nic nadzwyczajnego

- Stefan Ilic za 110 tys. € - wypożyczany regularnie obecnie

- Joao Pedro za 58tys. € - wypożyczany regularnie, rozwija się dosyć ciekawie, jedyny problem że to cudzoziemiec i jest już w dosyć starszym wieku

- Konrad Handzlik za 21.5 tys. € - tutaj akurat wpływu na ten transfer nie miałem, ale ma on szansę zostać dobrym zawodnikiem patrząc do tej pory jak gra, pograł trochę w pierwszym składzie w 2017/2018 ale potem postanowiłem go wypożyczyć

- Radosław Cierzniak - tutaj akurat nie miałem wpływu

- Razvan Marin - wolny transfer, świetna okazja po prostu, gra regularnie w pierwszym składzie i sporo daje

Z klubu:

- Antonio Milic za 5.5 mln € - kwota odstępnego, także za bardzo nie było o czym dyskutować, szkoda no ale rozwinął się bardzo szybko, miał wysoki już kontrakt i nie miałem jak go zatrzymać(32 występy)

- Aleksandar Prijovic za 2.2 mln € - uznałem że nie dawał wystarczająco wiele zespołowi, był za słaby i że nie rozwinie się bardziej, poza tym za mniej zakupiłem młodszego i bardziej perspektywicznego Stępińskiego(29 występów)

- Stojan Vranjes za 1.3 mln € - 30 lat dobił, do momentu sprzedaży grał pierwsze skrzypce w klubie, no ale właśnie, coraz starszy, bardziej się już nie rozwinie, najlepszy moment to był aby coś jeszcze na nim zarobić(38 występów)

- Jakub Kosecki za 1.2 mln € - wracał z wypożyczenia, nie miałem i nie widziałem dla niego miejsca w składzie za bardzo, poszedł od razu na listę i na sprzedaż(65 występów)

- Ivan Trickovski za 900 tys. € - ta sama sytuacja co z Koseckim(0 występów)

- Tomasz Jodłowiec za 575 tys. € - grał coraz rzadziej i coraz gorzej, 30 lat już przekroczył, była to najwyższa pora aby się go pozbyć z klubu i jeszcze cokolwiek z tego mieć(99 występów)

- Igor Lewczuk za 425 tys. € - jak wyżej(42 występy)

- Michał Masłowski za 325 tys. € - ta sama sytuacja co z Koseckim i Trickovskim

- Łukasz Broź za 150 tys. € - ta sama sytuacja co z Jodłowcem i Lewczukiem(54 występy)

- Arkadiusz Piech za 67 tys. € - jak wyżej

 

 

 

Historia transferów z 2017/2018:

 

 


Do klubu:

- Niklas Dorsch za 2.4 mln € - potrzebowałem jakiegoś nowego dobrego i perspektywicznego środkowego pomocnika który mógłby jednocześnie grać jako defensywny, wydawał się najbardziej sensowną opcją w tej cenie

- Richard Neudecker za 2.2 mln € - z racji że otrzymałem za Hlouska bardzo dobrą ofertę a Hołownia na tym etapie jeszcze jest zbyt słaby musiałem ściągnąć jakiegoś nowego lewego obrońcę, w dodatku może grać na kilku innych co jest dodatkowym plusem bo mogę nim rotować dosyć dobrze

- Gino Dekker za 3.3 mln € - cóż skrzydłowi w zespole są w porządku, ale są coraz starsi i brak im perspektyw, Kucharczyk i Guilherme za kilka sezonów opuszczą klub dlatego uznałem że przydałby się ktoś nowy, młody i dobry, trochę wydawał się przepłacony, ale skoro pieniądze były to szkoda było ich nie wydać, akurat na razie się sprawdza

- Bartosz Kapustka za 1.2 mln € - to akurat transfer zimowy, myślałem że dostanę w końcu jakąś ciekawszą ofertę za Dudę dlatego postanowiłem wziąć Kapustkę, pieniądze były z racji gry w Pucharze Mistrzów także nie był to problem, wcześniej czy później jednak Duda odejdzie i zapewne Kapustka go zastąpi, musiałem jednak wypożyczyć Handzlika bo ciężko by mi było zapewnić obu grę

Z klubu:

- Adam Hlousek za 9.25 mln € - szkoda było odrzucić taką ofertę, bo i tak osiągnął już maksimum swoich możliwości, a oferta świetna(72 występy)

- Kasper Hamalainen za 1.5 mln € - cóż, wychodzę z założenia, że jest to prostu jest to ostatni gwizdek dla zawodników mających 30 lat, aby sensownie ich sprzedać, wyjątek pewnie stanowiłby Duda np ale wątpię, że będę go posiadał tak długo(59 występów)

- Michał Kopczyński za 800 tys. € - nie miał nadzwyczajnych statystyk, grał coraz gorzej i mniej bo wolałem stawiać na Borysiuka lub kogoś młodszego także trza go było sprzedać(37 występów)

- Jakub Rzeźniczak za 525 tys. € - ta sama sytuacja co u Kaspera(255 występów)

- Jakub Szumski za 21 tys. € - cóż, nie był mi potrzebny, także uznałem że go sprzedam bo i tak go w ogóle nie wykorzystuje w klubie(4 występy)

 

 

 

Plany na transfery 2018/2019:

 

 


Do klubu:

- Valentin Cojocaru - bramkarz z Steuy, kolejny rumun w składzie by był, z raportów wynika że wejdzie on do składu z marszu i powinien sprawdzić się i nie kosztować wiele, a takiego potrzebuję właśnie, kogoś kto by mógł od razu zastąpić Sayoube

- Być może jakiś nowy podstawowy napastnik dla zastąpienia Nikolicia, ale może po prostu postawię na Stępińskiego w podstawowym składzie, a Zygmunt Gacek i Jakub Arak będą grali jako rezerwowi, Niezgoda niestety przegrał rywalizacją z Arakiem u mnie

- Dodatkowy młody zawodnik na pozycji obrońcy/defensywnego pomocnika, ale być może Wieteska zastąpi Pazdana

 

Z klubu:

- Michał Pazdan - coraz starszy, ostatnie chwile aby coś zarobić na nim

- Nemanja Nikolic - jak wyżej

- Mande Sayouba - zastanawiałem się już w zimę czy go nie sprzedać, ale jeszcze z tym poczekałem, ale coraz większym problemem jest to że jest cudzoziemcem, bo mam paru innych zawodników z tym statusem i nie mogą oni grać w zespole a on niestety jest w nim ciągle i nie widzi mi się wpuszczać innego bramkarza bo tylko on gra regularnie

 

 

 

Rozgrywki:

Ekstraklasa

 

Do tej pory mistrzostwo bez mniejszych problemów, w obecnym sezonie po 26 rozegranych meczach 59 punktów i 13 przewagi nad drugim zespołem, co cieszy zwłaszcza że gram tutaj często rezerwowym składem, aby oszczędzić ważniejszych na rozgrywki europejskie, jednocześnie dając często szansę do ogrania młodym i ciekawym zawodnikom.

 

Puchar Mistrzów

W kwalifikacjach nie było łatwo, o dziwo w trzeciej było ciężej niż barażu. W drugiej fazie bardzo pewne zwycięstwo na Linfield 9:2, następnie było FC Randers, tutaj już nie było tak kolorowo, wyrównany dwumecz z lekką naszą przewagą, 3:2. No i ostatnia faza FK Jablonec, najsłabszy zespół na jaki mogliśmy trafić, ale udało im się wyeliminować BATE, także uznałem że przyda się w tym momencie zebranie składu, i to dwa razy, bo na wyjeździe najpierw był remis 1:1, ale potem udało się nam wygrać 2:0 u nas i przypieczętować nasz pierwszy awans do tych rozgrywek, w poprzednim sezonie niestety trafiłem na Celtic, który pokazał klasę wygrywając 5:0.

 

A jak w grupie? Trafiłem na Atletico, Zenit i Basel, także jak na pierwszy sezon uznałem sobie za cel zdobyć chociaż to 3 miejsce no i się udało, chociaż aż do ostatniego meczu walczyłem o awans, w którym nawet udało się zremisować z Atletico 1:1, jednak niestety abym mógł awansować Zenit musiał wygrać z Basel, co niestety się nie udało, w meczach z Zenitem mogłem na pewno ugrać więcej, u nich przegrałem 3:0 po kiepskiej grze, u siebie zremisowaliśmy 0:0, mało brakowało do zwycięstwa, ale koniec końców jak wyglądała grupa na koniec:

- Aletico - 11 pkt
- Zenit - 10 pkt

- My - 8 pkt

- Basel - 2 pkt

 

Puchar Euro

 

W sezonie 2015/16 w kwalifikacjach nie wyglądało to różowo, w 3 fazie 3:3 z norweskim Odds, bramki na wyjeździe dały nam awans do kolejnej fazy gdzie wygraliśmy z Rapidem Wiedeń 2:1 i awansowaliśmy do fazy grupowej z której udało nam się nawet wyjść z 9 pkt bo grupa była dosyć prosta, potem trafiłem na Romę i cóż, znowu pokazano nam jak wiele nam brakuje, 2:5 w dwumeczu.

W sezonie 2016/2017 po przegranej z Celticiem chyba zabrakło motywacji chłopakom do gry w tych rozgrywkach bo faza grupowa poszła fatalnie, tylko 2 zdobyte punkty w której były Braga, Lerekusen i Qarabag Agdam. Do tej pory nie wiem co poszło tam nie tak.

Po zajęciu 3 miejsca w 2017/2018 trafiliśmy do 1/16. Postanowiłem iż przed każdym dwumeczem będę przeprowadzał z zespołem zebranie - i jak na razie przynosi to efekty, 3:1 w dwumeczu z Ajaxem, pierwszy mecz z Napoli u nich 2:2, także jesteśmy blisko awansu do ćwierćfinału. Czy się uda to już napiszę w kolejnym sprawozdaniu.

 

Bilans ogółem na dzień 14 marca 2018 - 19.7 mln €

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Kolejna faza jest nasza, w rewanżu pokonaliśmy Napoli 2:1, tym bardziej cieszy to bo Sayouba został powołany na mecze reprezentacji i był już poza klubem na ten mecz, także bardzo cieszy, że z bramkarzem z rezerw udało się awansować dalej. Trafiliśmy na Manchester City, czyli klub wart obecnie 40 razy więcej od naszego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cóż w rewanżu zremisowaliśmy 3:3 z Manchesterem niestety, swoją drogą Manchester City wygrał te rozgrywki.

Z dalszych meczy wartych uwagi przegraliśmy z Lechem w finale Pucharu Polski w karnych po bezbramkowym remisie, dwa pierwsze karne Nikolic i Kucharczyk nie strzelili co mnie zdziwiło trochę bo Nikolic w lidze czy rozgrywkach europejskich wszystkie strzelał.

Zdobyliśmy mistrzostwo Polski z przewagą 9 punktów nad drugim Piastem i trzecią Cracovią. Lech zajął 7 miejsce dopiero także ten Puchar Polski to dla nich dosyć spory ratunek chociaż pewnie i tak nie awansują dalej. O dziwo w ostatnim meczu Piast wygrał z nami bez ani celnego strzału, Kapustka strzelił samobója zapewniając w ten sposób Piastowi puchary.

Pora na przygotowania do kolejnego sezonu, transfery itd, to co napisałem wcześniej dalej tego się będę trzymał, tj kilku zawodników odejdzie, na razie jeden w planach aby przyjść, może więcej jak będzie jakiś ciekawy zawodnik do kupienia.

O przy okazji probierza, mimo że wygrał Puchar Polski z Lechem to i tak go zwolnili.

Odnośnik do komentarza

Koniec okienka także przydałoby się opisać przeprowadzone transfery, pierwsze mecze i przygotowania do sezonu:

Transfery z klubu:

- Ondrej Duda do Watford za 10.5 mln €(+ 1.5mln € w ciągu 12 msc i 1.5mln € po 10 meczach w reprezentacji), dodatkowo klauzula 30% z następnego transferu - cóż było do przewidzenia wcześniej czy później że Duda odejdzie z zespołu, Watford złożył chyba najlepszą ofertę, w dodatku spory % z następnego transferu - a już z tego co zauważyłem gra tam po prostu świetnie i zostanie pewnie gwiazdą klubu

- Mande Sayouba do Crystal Palace za 3 mln € (+ 300 tys. € w ciągu 24 msc i 300 tys. € po rozegraniu 30 meczu), dodatkowo klauzula 15% - chciałem się go pozbyć, bo był cudzoziemcem i ograniczał zawodników w polu czy transfery do klubu, spodziewałem się że uda się ugrać więcej ale muszę być zadowolony z tego co dostałem

- Nemanja Nikolic do Vit Guimaraes za 2.1 mln € (+ 250 tys. € w ciągu 12 msc) - coraz starszy był, ostatnia chwila aby zarobić jakieś pieniądze

- Jakub Arak do GFC Ajaccio za 1.7 mln €(+ 500 tys. € po 50 meczach i 400 tys. € w ciągu 12 msc), dodatkowo klauzula 20% zysku - w sumie transfer nie planowany ale otrzymałem ciekawą ofertę także uznałem że go sprzedam bo jakiś perspektyw nie widziałem z nim związanych

- Michał Pazdan do Ostendy za 1.1 mln € - ta sama sytuacja w przypadku Nikolicia

Transfery do klubu

- Bingourou Kamara z Lille za 6.75 mln € (- 1.9 mln € po 50 meczach, - 1.9 mln € w ciągu 24 msc, - 240 tys € przez 10 meczy), 15% kwoty następnego transferu do Lille - cóż potrzebowaliśmy młodego nowego i dobrego bramkarza, akurat udało nam się sprowadzić z Lille, budżet transferowy mieliśmy spory z ligi mistrzów i ze sprzedaży zawodników także pozwoliłem sobie na dosyć drogi zakup
- Enes Rahimic z Red Bull Salzburg za 2.8 mln €, 15% kwoty następnego transferu Red Bull Salzburg - uznałem też że rezerwowy bramkarz nie może być z przypadku, 19 latek z dobrym potencjałem i całkiem okej umiejętnościami jak na jego wiek, zapewne dam mu pograć w PP i będzie się ogrywał w rezerwach
- Kastrijot Ndau z Zurycha za 3.6 mln €( - 375 tys. po 10 meczach, -375 tys. € przez 12 msc) - stępiński do tej pory grał na skrzydle, potrzebowałem kogoś nowego z racji że przesunę go napastnika teraz, 19 latek, niezłe umiejętności i potencjał
- Joris Klein-Holte z Vitesse za 4.4 mln € - potrzebowałem jakiegoś nowego środkowego obrońcę dobrego bo brakowało takiego, zapłaciłem kwotę odstępnego i w zasadzie tyle, wydaje się być w porządku i spełnia moje wymagania
- Ousmane Dembele za 350 tys. € - w sumie transfer w ciemno bo nie był w ogóle przeze mnie obserwowany, kupiony za grosze, wiadomo jak radzi sobie w realnym świecie także uznałem że warto go kupić

W sumie sporo pieniędzy zostało - zastanwiałem się nad kupnem napastnika, ale zobaczymy jak poradzi sobie Stępiński, jeśli będzie trzeba to zapewne w zimę takowego zakupimy

Do tego z racji że zostało naprawdę sporo pieniędzy - skupiłem się na przedłużeniu kontraktów z kluczowymi zawodnikami, tj Dekker, Marin, Dorsch, Nudecker i Lange. Wszystkim oprócz Marina udało się zapisać dosyć wysokie kwoty odstępnego co cieszy. Dekkera nawet chciało już Bordeux zakupić za 16.5 mln € ale udało się przemówić do rozsądku zarządowi.

Co do rozgrywek:

Ekstraklasa

Cóż, na początek tak jak zwykle odpuszczam sobie nieco te rozgrywki aby za wszelką cenę awansować do Pucharu Mistrzów, w zasadzie mocno rezerwowy skład był wystawiany i do tego doszło paru nowych zawodników(czy to z rezerw czy to nowe transfery) i widać to po miejscu w tabeli obecnym - 11 miejsce i ledwo 6 punktów po 5 meczach(1 zwycięstwo, 3 remisy, 1 porażka), ale mam nadzieję że szybko uda nam się podnieść i ogarnąć.

Puchar Mistrzów

Udało nam się względnie łatwo awansować, w II rundzie 5:3 z islandzkim KR, w III rundzie 3:1 z Molde w ostatniej 4:2 z Maccabi Tel Awiw. Przeciwnicy w grupie to Tottenham, FCP, Glatasaray. Liczę na to że znowu uda nam się wywalczyć co najmniej 3 miejsce aby pograć potem dalej na wiosnę.

Na pewno musimy zacząć grać lepiej w ekstraklasie bo akurat kiepsko zaczęliśmy te rozgrywki.

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...