Skocz do zawartości

Motor!


pwpawel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ostatnie moje kariery nie potoczyły się dokładnie tak jakbym tego chciał. Coś tam sobie grałem ostatnimi czasy, ale nigdzie nie mogłem znaleźć miejsca na dłużej. Postanowiłem więc zagrać klubem z mojego miasta (zawsze uwielbiałem grać nimi w FM'ie :D)...

 

Wersja: Football Manager 2016 (16.3.2)

Klub: Motor Lublin

Baza Danych: Średnia

Ligi: Angielska, Francuska, Holenderska, Hiszpańska, Niemiecka, Polska [3], Portugalska, Ukraińska, Włoska

 

-------

 

Na początku zapoznałem się z kadrą. Uznałem, że nie robię żadnych transferów bo po prostu ta drużyna jest w stanie bez problemu powalczyć o awans w niezmiennym składzie. Jeżeli coś będzie szło nie tak, mamy zimowe okienko i właśnie wtedy planuję pierwsze wzmocnienia. Czy będą potrzebne? Mam nadzieję, że nie. Zamiast kupować, postanowiłem przedłużyć kontrakty z graczami którym kończyły się kontrakty. Kadra prezentuje się następująco: Kadra 1, Kadra 2

 

------

 

 

VfLBqJ6.png

Jak widać na wyżej załączonym obrazku, łącznie rozegraliśmy 4 mecze kontrolne. Zespół objąłem z dniem 1 lipca, więc spotkanie z Sokołem, prowadził poprzedni szkoleniowiec. Sparingi rozgrywaliśmy z drużynami z niższych lig więc nie ma co popadać w hurraoptymizm. Jednak na pewno cieszy fakt, że nie straciliśmy żadnej bramki. Zdobyliśmy przy tym aż 10. Nie jest to żaden wyznacznik jak już wcześniej wspomniałem, ale nie zmienia to faktu, że bądź co bądź, jesteśmy chyba przygotowani do sezonu.

Edytowane przez MaKK
Wyrównanie do lewej
Odnośnik do komentarza

Sierpień 2015:

 

3 Liga:

[1/34] 09.08.2015r. [-] Stal Rzeszów 2:3 Motor Lublin [-] [Drelich k.32', Suswam 86' - Michota 3', 16', 53']

[2/34] 12.08.2015r. [-] Motor Lublin 2:0 Avia Świdnik [-] [brudz 15', Paluch 81']

[3/34] 19.08.2015r. [14] Chełmianka Chełm 0:1 Motor Lublin [4] [Mazurek 17' (sam)]

[4/34] 22.08.2015r. [1] Sokół Sieniawa 3:2 Motor Lublin [2] [Tetlak 12', Wilusz 28', 39' - Drozd 59', Paluch 81']

[5/34] 26.08.2015r. [4] Motor Lublin 3:1 Tomasovia Tomaszów Lubelski [5] [Wolski 44', 46', Drozd 55' - Mazurkiewicz 83']

[6/34] 29.08.2015r. [2] Motor Lublin 1:1 Lewart Lubartów [4] [brudz 79' - Paczkowski 39']

 

Puchar Polski:

1 Runda Kwalifikacyjna, 01.08.2015r. [3L] Motor Lublin 2:1 Górnik Wałbrzych [3L] [Drozd 55', Paluch 107' - Orłowski 85']

2 Runda Kwalifikacyjna, 15.08.2015r. [3L] Motor Lublin 0:1 Nadwiślan Góra [2L] [Wasiluk 13']

 

Puchar Okręgowy Lubelsko-Podkarpacki:

2 Runda, 04.08.2015r. [4L] Hetman Żółkiewka 0:1 Motor Lublin [3L] [Paluch 85']

 

 

Terminarz na początku sezonu w lidze nie był dla nas łaskawy. Najpierw arcyważny oraz niesamowicie ciężki mecz ze Stalą Rzeszów, która podobnie jak my, ostrzy sobie apetyt na awans. Udało się wygrać po hat-tricku naszego młodzieżowca.

Ledwie 3 dni później, jeden z najważniejszych o ile nie najważniejszy mecz dla kibiców z Lublina. Na Arenę Lublin przyjechała niezbyt lubiana Avia, tutaj też się udaje wygrać.

Od 3 kolejki prawdziwy maraton, mecze co trzy dni. Graliśmy je ze zmiennym szczęściem, pokonując zaprzyjaźnioną Chełmiankę by potem przegrać z prawdziwą rewelacją początku sezonu. Nie dużo zbrakło byśmy wydarli remis, zbrakło czasu. Ostatnie dwa mecze z drużynami z regionu, które podobnie jak my dobrze weszły w sezon. 7 na 12 punktów w takim maratonie z całkiem dobrymi drużynami uważam za wynik jak najbardziej dopuszczalny.

Tabela!

 

W Pucharze Polski nie poszło nam tak dobrze jak to sobie wyobraziłem. Pierwszą rundę z Górnikiem udało się wygrać, co prawda dopiero po dogrywce, ale uważam, że zwycięstwo jak najbardziej zasłużone. W drugiej rundzie, zabrakło po prostu szczęścia. Gościom udała się jedna kontra, nam brakowało skuteczności. Szkoda, bo jak najbardziej byli w naszym zasięgu.

 

W Okręgowym Pucharze Polski bez jakiejkolwiek historii. Pojechaliśmy jako faworyci, brakowało skuteczności. Jakby to nie brzmiało, ale wygraliśmy bardzo pewnie, mimo, że tylko 1:0.

 

Na koniec, mecze jakie czekają nas we wrześniu. Wartym podkreślenia jest, że w tym miesiącu rozegraliśmy już 9 spotkań! Wrzesień okazuje się mniej wymagający bowiem zagramy tylko 7 spotkań. Zdecydowanie najciekawsze będą derby z Lublinianką oraz spotkania z Karpatami oraz Resovią.

 

iekRykj.png

Edytowane przez MaKK
Wyrównanie do lewej
Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2015

 

3 Liga:

[7/34] 05.09.2015r. [13] Polonia Przemyśl 0:1 Motor Lublin [2] [Myśliwiecki 88']

[8/34] 09.09.2015r. [2] Motor Lublin 1:0 Karpaty Krosno [7] [Prusinowski 90+3']

[9/34] 13.09.2015r. [15] Lublinianka 2:2 Motor Lublin [2] [Kursa 63', Sobiech 78' - Michota 27', Prusinowski 30']

[10/34] 19.09.2015r. [2] Motor Lublin 0:0 Resovia [6] [-]

[11/34] 23.09.2015r. [3] Wólczanka Wólka Pełkińska 0:2 Motor Lublin [2] [Prusinowski 43', Khorolsyki 53'(sam.)]

[12/34] 27.09.2015r. [10] Hetman Zamość 0:3 Motor Lublin [1] [Król 10', 37', Brudz 86']

 

Puchar Okręgowy Lubelsko-Podkarpacki:

3 Runda, 16.09.2015r. [OKR] Wisan Skopanie 0:3 Motor Lublin [3L] [Paluch 27', 62', Falisiewicz 53']

 

Zanotowaliśmy prawie perfekcyjny miesiąc w lidze. W pierwszych dwóch spotkaniach, dużo szczęścia czy może gra do końca? Zapewne trochę tego i tego. Podczas derbowego meczu wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą. Potwierdziło się, że 2:0 to najgorsze prowadzenie, strata punktów na własne życzenie. Mecz z Resovią strasznie nudny, sprawiedliwy remis. Mecz z zaskakująco dobrze grającą Wólczanką, to znów bramka w końcówce, tym razem pierwszej połowy. Na koniec miesiąca udajemy się do Zamościa, robimy naszą robotę i zasiadamy na fotelu lidera. Oby wygodnie i oby jak najdłużej.

Tabela!

 

W Okręgowym Pucharze, kolejny mecz bez historii. Tym razem z drużyną z ligi okręgowej. Tutaj to nawet nie wypadało przegrać. Pewne zwycięstwo i w następnej rundzie czeka na nas Tomasovia Tomaszów Lubelski - nasz ligowy rywal.

 

Na koniec terminarz na październik. Miesiąc w którym zagramy już pierwszy mecz rewanżowy.

Kk16yJB.png

Edytowane przez MaKK
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Październik 2015:

 

3 Liga:

[13/34] 03.10.2015r. [1] Motor Lublin 2:3 JKS Jarosław [8] [Karwan 40', Gąsiorowski 56' - Jamrozik 3', 86', Dziedzic 51']

[14/34] 07.10.2015r. [1] Motor Lublin 1:1 Orlęta Radzyń Podlaski [11] [brudz 41' - Melnychuk 34']

[15/34] 10.10.2015r. [18] Izolator Boguchwała 0:2 Motor Lublin [1] [Gąsiorowski 32', Brudz 64']

[16/34] 17.10.2015r. [17] Piast Tuczempy 1:3 Motor Lublin [1] [Aab 78' - Gąsiorowski 1', Stachyra 25', Wolski 27']

[17/34] 21.10.2015r. [1] Motor Lublin 1:0 Orzeł Przeworsk [11] [Gieraga 62']

[18/34] 24.10.2015r. [1] Motor Lublin 0:0 Stal Rzeszów [4] [-]

 

Puchar Okręgowy Lubelsko-Podkarpacki:

4 Runda, 27.10.2015r. [3L] Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:2 Motor Lublin [3L] [Myśliwiecki 18', 52']

 

Październik rozpoczął się od zimnego prysznica. Gdy wydawało się, że łapiemy wiatr w żagle, przyjechała do nas drużyna z Jarosławia i ustawiła do pionu. Niewiele by zbrakło a Orlęta również wyjechałyby z Lublina z całą pulą. Całe szczęście dla nas, kolejne dwa spotkania graliśmy z drużynami z końca stawki. Zrobiliśmy z nimi to co było naszym obowiązkiem. Na koniec rundy jesiennej zawitał do nas Orzeł, który jako jedyny przegrał w październiku w Lublinie.

Przed meczem ze Stalą, przyszedł do mnie Paluch i poprosił o zakończenie wypożyczenia. Powód? Zbyt rzadka gra, nie do końca bym się z tym zgodził, ale skoro tak uważa to droga wolna. Płakać nikt nie będzie.

Mecz ze Stalą nie zagości na długo w pamięci. Strasznie nudny mecz jedyne co można o nim powiedzieć, że się odbył.

Tabela

 

W Okręgowym Pucharze, czekał na nas póki co najcięższy rywal z dotychczasowych. Koniec końców udało się wygrać i meldujemy się w 5 Rundzie. Kolejny rywal? Zespół z okręgówki. Jakby tego było mało gramy u siebie. Innego wyjścia niż awans do ćwierćfinału nie przewiduję.

 

Na koniec oczywiście mecze jakie czekają nas w listopadzie. Pierwszy dzień listopada i wyjazd do Świdnika? Będzie się działo! Reszta spotkań są z gatunku tych w których trzeba zdobyć komplet punktów.

TYmZFvT.png

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015:

 

3 Liga:

[19/34] 01.11.2015r. [2] Avia Świdnik 0:0 Motor Lublin [1]

[20/34] 04.11.2015r. [4] Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:1 Motor Lublin [Gąsiorowski 20']

[21/34] 11.11.2015r. [1] Motor Lublin 2:0 Chełmianka Chełm [7] [Wolski 73', Michota 79']

[22/34] 14.11.2015r. [1] Motor Lublin 1:0 Sokół Sieniawa [13] [brudz 90+1']

[23/34] 18.11.2015r. [3] Lewart Lubartów 0:1 Motor Lublin [1] [stachyra 38']

 

Puchar Okręgowy Lubelsko-Podkarpacki:

5 Runda, 07.11.2015r. [3L] Motor Lublin 2:0 Gaudium Lężyny [OKR] [Wolski 40', Michota 73']

 

Listopad w naszym wykonaniu był prawie idealny. Zabrakło jedynie zwycięstwa w pierwszym meczu z Avią. W całym miesiącu nie tracimy bramki co uważam, za znakomity wynik. Biorąc pod uwagę, poprzedni miesiąc nie straciliśmy już bramki od 9 meczów! Rok ten kończymy z bardzo wyraźną przewagą bo aż 12 punktów nad drugą Avią.

Tabela!

 

W pucharze wykonaliśmy swoje zadanie. Meldujemy się w ćwierćfinale w którym czeka nasz ligowy rywal - Piast Tuczempy.

Odnośnik do komentarza

Grudzień - Marzec:

 

Po rozegraniu ostatniego spotkania w listopadzie czekała nas długa przerwa. Gdy rozpoczynaliśmy przygotowania do rundy rewanżowej, na świecie ogłaszano najlepszego piłkarza, drużynę roku. Tak o to się to prezentowało:

 

Złota Piłka: 1. Lionel Messi (Barcelona), 2. Luis Suarez (Barcelona), 3. Neymar (Barcelona)

Piłkarz Roku: 1. Luis Suarez (Barcelona), 2. Neymar (Barcelona), 3. Lionel Messi (Barcelona)

Drużyna Roku: Neuer - Alves, Hummels, Ramos, Alaba - James Rodriguez, De Bruyne - Messi, Ozil, Neymar - Suarez

Polski Piłkarz Roku: Robert Lewandowski (Bayern)

 

Wracając do Lublina. Nie próżnując rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej.

pr2V3wL.png

 

Łącznie rozegraliśmy 11 sparingów. Pięć sparingów zakończyło się naszymi zwycięstwami, trzy remisami i tyle samo porażkami. Ogólnie to jestem raczej zadowolony. Wyniki mogły by być lepsze, ale to nie o to tutaj chodzi. Najważniejsze, że przebrnęliśmy przez ten okres i jesteśmy gotowi (tak myślę) do rozpoczęcia rozgrywek ligowych.

 

Okres ten nie tylko charakteryzuje się dużą ilością sparingów. To również czas wzmożonej aktywności na rynku transferowym. Do klubu nie dołączył nikt. Dopiero po zakończeniu sezonu do klubu dojdzie kilku graczy. Jakich? Tego dowiecie się po sezonie. Mogę powiedzieć, że z wypożyczenia do Ruchu nie wróci Aleksander Komor - zostaje z nami. Chciałem też przedłużyć kontrakt z drugim z wypożyczonych graczy - Tomaszem Tymosiakiem, jednak zażyczył sobie takiej tygodniówki, że nas po prostu nie stać. Jeśli obniży wymagania z największą przyjemnością go przyjmiemy.

Z klubu chciałem pozbyć się trzech graczy. Ivana Dykyi'a, Krystiana Mroczka ich na stałe oraz Jakuba Bednarę na wypożyczenie. Odszedł tylko Dykyi który przeniósł się do pierwszoligowego Stomila Olsztyn. Mroczek i Bednara zostają w klubie. Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2016:

 

3 Liga:

[24/34] 16.03.2016r. [10] Karpaty Krosno 1:1 Motor Lublin [1] [Piątkowski 46' - Drozd 89']

[25/34] 26.03.2016r. [1] Motor Lublin 1:0 Polonia Przemyśl [5] [Gąsiorowski 85']

 

Okręgowy Puchar Lubelsko-Podkarpacki:

Ćwierćfinał, 19.03.2016r. [3L] Piast Tuczempy 0:4 Motor Lublin [3L] [stachyra 10', Myśliwiecki 22', 70', Falisiewicz 30']

 

Pierwszy miesiąc po przerwie nie zapowiadał się zbyt intensywnie. Znów strzelamy bramki w końcówce, dzięki temu nie przegrywamy w Krośnie oraz wygrywamy z Polonią.

Tabela!

 

W Okręgowym Pucharze można powiedzieć, że w półgodziny załatwiliśmy sprawę. Meldujemy się w półfinale. Czeka tam na nas Lublinianka. Derby w drodze do finału? Czemu nie!

 

W kwietniu na początek trzy bardzo ciężkie mecze, potem lżejsze. Tak powinno być w teorii. Czy tak będzie? Okaże się już niebawem!

SuaNwkr.png

Odnośnik do komentarza

Kwiecień 2016:

 

3 Liga:

[26/34] 06.04.2016r. [1] Motor Lublin 1:0 Lublinianka Lublin [12] [Drozd 25']

[27/34] 09.04.2016r. [3] Resovia 0:0 Motor Lublin [1] [-]

[28/34] 13.04.2016r. [6] JKS Jarosław 1:0 Motor Lublin [1] [Kuliga 12']

[29/34] 23.04.2016r. [1] Motor Lublin 1:1 Wólczanka Wólka Pełkińska [7] [Myśliwiecki 8' - Pydych 36']

 

Okręgowy Puchar Lubelsko-Podkarpacki:

Półfinał, 02.04.2016r. [3L] Motor Lublin 3:0 Lublinianka Lublin [3L] [Prusinowski 4', Król 14', Gąsiorowski 51']

 

W kwietniu jedynie potwierdziliśmy, że rządzimy w Lublinie. Dwa mecze z Lublinianką i dwa zwycięstwa. Na tym pozytywy z tego miesiąca się kończą. O ile remis w Rzeszowie jestem w stanie zaakceptować, to remis u siebie z Wólczanką jest niedopuszczalny. JKS Jarosław jest jedynym zespołem który pokonał nas dwukrotnie. Tabela!

Wracając do Pucharu w finale zmierzymy się z Izolatorem Boguchwała.

 

W maju zdecydowanie najważniejszym meczem jest wyżej wspomniany finał z Izolatorem. Inną sprawą, że trzeba jak najszybciej zapewnić sobie mistrzostwo III Ligi a co za tym idzie możliwość gry w barażach o II Ligę.

YFLB6X8.png

Odnośnik do komentarza

Maj 2016:

 

3 Liga:

[30/34] 01.05.2016r. [1] Motor Lublin 1:1 Hetman Zamość [16] [Wolski 74' - Karaszewski 69']

[31/34] 07.05.2016r. [15] Orlęta Radzyń Podlaski 0:2 Motor Lublin [1] [Falisiewicz k.60', Myśliwiecki 66']

[32/34] 14.05.2016r. [1] Motor Lublin 0:0 Izolator Boguchwała [18] [-]

[33/34] 25.05.2016r. [1] Motor Lublin 4:4 Piast Tuczempy [16] [Michota 9', 44', Brudz 18', Wolski 67' - Sobczak 14', 26', Topoła 52', Pasaj 59']

[34/34] 28.05.2016r. [14] Orzeł Przeworsk 2:2 Motor Lublin [1] [skała 4', 85' - Wolski 52', Brudz 65']

 

Puchar Okręgowy Lubelsko-Podkarpacki

Finał, 20.05.2016r. [3L] Motor Lublin 2:0 Izolator Boguchwała [3L] [Tymosiak 14', Prusinowski 25']

 

Mistrzostwo zapewniliśmy sobie w Radzyniu Podlaskim. Przez trzy ostatnie kolejki w składzie grali głównie młodzieżowcy. Było więc sporo debiutów. Szkoda, że żaden z nich nie zdobył bramki. Ligę wygrywamy z dość wyraźną przewagą.

W barażach czeka na nas Legia II Warszawa.

Tabela

 

W Pucharze zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy faworytami. Graliśmy przecież z drużyną która spadła z ligi. Mecz ułożył się dokładnie tak jakbyśmy tego chcieli. Wynik spotkania otworzyliśmy po kwadransie. Chwilę później podwyższyliśmy prowadzenie. Potem już kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Mogło być więcej bramek ale brakło skuteczności.

Wygrywamy puchar nie tracąc żadnej bramki a strzelając aż 17!

Odnośnik do komentarza

Ósmego czerwca miał rozegrać się ten mecz. Mieliśmy równe 10 dni od ostatniego spotkania aby się przygotować. Czas się dłużył niemiłosiernie. Siódmego czerwca zebranie zespołu. Powiedziałem chłopakom, że muszą po prostu zapomnieć, że to baraż. Niech zagrają tak jakby to był zwykły kolejny mecz ligowy. Praktycznie cały zespół się ze mną zgodził. Chwilę później konferencja. Jak to na konferencji, parę pytań o nas, parę o Legię i kilka o inne mniej znaczące tematy.

 

Legia w swojej grupie wygrała zdobywając 67 punktów (tyle samo co my). Wyprzedziła o 5 punktów drugi Start Otwock i o 6 punktów lokalnego rywala - Polonię Warszawa.

 

Wychodzimy na mecz w składzie Legii między innymi Malarz, Trickovski czy Masłowski oraz kilku innych zawodników co powąchali już Ekstraklasowe boiska.

 

My mamy swoje problemy kadrowe. W dniu dzisiejszym nie zagrają: Stachyra, Gieraga, Myśliwiecki oraz Kowalczyk. Cała ławka rezerwowych to gracze młodzieżowi. Do tego w pierwszym składzie musi znaleźć się Michał Maliszewski dla którego to będzie pierwszy poważny mecz w barwach Motoru. Grał już w tym sezonie, ale to w końcówce. Mam nadzieję, że nie zawiedzie.

 

Rozpoczęło się dla nas bardzo dobrze. Skrzydłem pomknął Drozd wycofał piłkę do Rafała Króla a ten bez problemu pokonuje Malarza! Jest dobrze! Mamy przewagę z taką grą kolejne okazje to kwestia czasu. Tak też się dzieje. Ładna akcja na 15 metrze, dobrze znajduje się Piotr Piekarski który strzela i..broni Malarz. Nadciąga dobitka którą również broni bramkarz Legii. Do przerwy kontrolujemy mecz.

Po przerwie, pierwsza akcja Legii i gol! 1:1. Na odpowiedź czekaliśmy 3 minuty! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, do piłki dopada Karwan i ponownie wyprowadza nas na prowadzenie. Kwadrans później na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził nas Piotr Piekarski, dla którego była to pierwsza bramka w sezonie! Ale za to jaka ważna! Nic już nam nie odbierze awansu. Doliczony czas gry i...koniec! 3:1! Jesteśmy w drugiej lidze!

 

Baraż o II Ligę, 08.06.2016r.

Stadion Narodowy, Warszawa, Frekwencja: 4639

 

Żukowski - Tadrowski, Karwan, Maliszewski, Falisiewicz (Handzlik 75') - Michota, Piekarski, Tymosiak (Kamiński 65'), Prusinowski (Gąsiorowski 58') - Król - Drozd (Brudz 80')

 

Motor Lublin 3:1 Legia II Warszawa

 

1:0 Rafał Król 14'

1:1 Adrian Małachowski 48'

2:1 Piotr Karwan 51'

3:1 Piotr Piekarski 68'

 

Zawodnik Meczu: Filip Drozd

 

Reszta wyników w meczach barażowych:

KS Polkowice 1:1k Wisła II Kraków

Lech II Poznań 0:1 Lechia II Gdańsk

ŁKS 1926 Łomża 1:1k Górnik II Zabrze

Motor Lublin 3:1 Legia II Warszawa

 

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie statystyczne zawodników:

 

Bramkarze:

Krzysztof Żukowski - 30 lat, 35 występów, 24 czyste konta, 0 asyst, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,85, wartość: €7,5 tyś

Maciej Zagórski - 20 lat, 9 występów, 7 czystych kont, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,83, wartość: €1,5tyś

 

W bramce zdecydowanym numerem jeden jest Krzysztof Żukowski. Zagórski ogrywał się w pucharze oraz dostał szansę w kilku meczach ligowych. Tutaj wzmocnień nie przewiduję. Chyba, że któryś z bramkarzy postanowi odejść.

 

Obrońcy:

Damian Falisiewicz - 28 lat, 31 występów, 3 bramki, 4 asysty, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,88, wartość: €6,5tyś

Artur Gieraga - 28 lat, 35 występów, 1 bramka, 6 asyst, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,05, wartość: €10,5tyś

Julien Tadrowski - 23 lata, 33 występów, 0 bramek, 3 asysty, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,11, wartość: €10,5tyś

Mateusz Handzlik* - 16 lat, 4 występy, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,50, wartość: €525

Piotr Karwan - 35 lat, 32 występów, 2 bramki, 1 asysta, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,98, wartość: €875

Michał Kowalczyk - 19 lat, 20 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,66, wartość: €1,7tyś

Michał Maliszewski* - 19 lat, 6 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,70, wartość: €525

 

W obronie nie ukrywam, przydałoby się kilka wzmocnień. Szczególnie na boki. Głównie na bokach grał duet Falisiewicz - Gieraga. Gdy któryś z nich łapał kontuzję/pauzował za kartki, był problem. Handzlik nie jest zbyt długo u nas ale postanowiłem go włączyć do pierwszego składu. Czy w razie kontuzji da radę zastąpić któregoś z w/w obrońców? Póki co wątpię. Do środka też przydałby się jeszcze jeden obrońca. Tak więc tutaj będę starał się znaleźć na obronę 2 albo nawet 3 zawodników.

 

Pomocnicy:

Jakub Bednara - 18 lat, 17 występów, 0 bramek, 1 asysta, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,68, wartość: €2,5tyś

 

Piotr Piekarski - 22 lata, 31 występów, 1 bramka, 2 asysty, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,97, wartość: €8,25tyś

Tomasz Tymosiak - 23 lata, 36 występów, 1 bramka, 3 asysty, 4 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,01, wartość: €725

Szymon Kamiński - 18 lat, 24 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,78, wartość: €2,1tyś

Rafał Król - 27 lat, 35 występów, 4 bramki, 5 asyst, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,06, wartość: €11,5tyś

Krystian Mroczek - 22 lata, 10 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,57, wartość: €5,75tyś

 

Środek pola wygląda jako tako. Tymosiak wraca po sezonie z wypożyczenia ale...kończy mu się kontrakt, więc zostanie bez klubu. Jeśli obniży jeszcze trochę wymagania finansowe, będę chciał przedłużyć z nim kontrakt. Początkowo chciał 6 tysięcy euro, teraz już "tylko" 2 tysiące. Mroczek do odstrzału, Bednara do wypożyczenia. Tak więc myślę, że i tutaj jakieś wzmocnienie by się przydało.

 

Skrzydłowi:

Marcin Michota - 18 lat, 30 występów, 8 bramek, 3 asysty, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,96, wartość: €2,1tyś

Kamil Stachyra - 29 lat, 36 występów, 3 bramki, 8 asyst, 3 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,02, wartość: €9,5tyś

Konrad Gąsiorowski - 19 lat, 32 występy, 6 bramek, 8 asyst, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,94, wartość; €3,1tyś

Maciej Prusinowski - 23 lat, 32 występy, 5 bramek, 1 asysta, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,82, wartość: €8tyś

 

Z poziomu moich skrzydłowych jestem zadowolony. Nie było duetu podstawowych zawodników na tych pozycjach. Na te pozycje raczej nikt nowy się nie pojawi.

 

Napastnicy/Ofensywni Pomocnicy:

Kamil Wolski - 20 lat, 24 występy, 8 bramek, 2 asysty, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,93, wartość: €3,6tyś

Filip Drozd - 24 lata, 30 występów, 5 bramek, 4 asysty, 3 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,93, wartość: €16,5tyś

 

Tutaj można napisać to co wyżej, gdy była potrzeba jeden z nich grał na szpicy. Martwi jedynie mała ilość bramek ale mam nadzieję, że się to zmieni.

 

Napastnicy:

Paweł Myśliwiecki - 26 lat, 26 występów, 7 bramek, 0 asyst, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,89, wartość: €12tyś

Krystian Brudz - 18 lat, 25 występów, 8 bramek, 2 asysty, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,77, wartość: €2,6tyś

 

Napastnicy swoje robili, martwi brak jednego killera, ale może to i lepiej? Tutaj raczej też nie pojawią się nowi zawodnicy.

 

 

*włączeni do składu pod koniec sezonu, którzy prawdopodobnie zagoszczą na dłużej w pierwszym zespole

 

Czas rozpocząć przygotowania do nowego sezonu....

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie statystyczne zawodników:

 

Bramkarze:

Krzysztof Żukowski - 30 lat, 35 występów, 24 czyste konta, 0 asyst, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,85, wartość: €7,5 tyś

Maciej Zagórski - 20 lat, 9 występów, 7 czystych kont, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,83, wartość: €1,5tyś

 

W bramce zdecydowanym numerem jeden jest Krzysztof Żukowski. Zagórski ogrywał się w pucharze oraz dostał szansę w kilku meczach ligowych. Tutaj wzmocnień nie przewiduję. Chyba, że któryś z bramkarzy postanowi odejść.

 

Obrońcy:

Damian Falisiewicz - 28 lat, 31 występów, 3 bramki, 4 asysty, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,88, wartość: €6,5tyś

Artur Gieraga - 28 lat, 35 występów, 1 bramka, 6 asyst, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,05, wartość: €10,5tyś

Julien Tadrowski - 23 lata, 33 występów, 0 bramek, 3 asysty, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,11, wartość: €10,5tyś

Mateusz Handzlik* - 16 lat, 4 występy, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr.ocena: 6,50, wartość: €525

Piotr Karwan - 35 lat, 32 występów, 2 bramki, 1 asysta, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,98, wartość: €875

Michał Kowalczyk - 19 lat, 20 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,66, wartość: €1,7tyś

Michał Maliszewski* - 19 lat, 6 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,70, wartość: €525

 

W obronie nie ukrywam, przydałoby się kilka wzmocnień. Szczególnie na boki. Głównie na bokach grał duet Falisiewicz - Gieraga. Gdy któryś z nich łapał kontuzję/pauzował za kartki, był problem. Handzlik nie jest zbyt długo u nas ale postanowiłem go włączyć do pierwszego składu. Czy w razie kontuzji da radę zastąpić któregoś z w/w obrońców? Póki co wątpię. Do środka też przydałby się jeszcze jeden obrońca. Tak więc tutaj będę starał się znaleźć na obronę 2 albo nawet 3 zawodników.

 

Pomocnicy:

Jakub Bednara - 18 lat, 17 występów, 0 bramek, 1 asysta, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,68, wartość: €2,5tyś

Piotr Piekarski - 22 lata, 31 występów, 1 bramka, 2 asysty, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,97, wartość: €8,25tyś

Tomasz Tymosiak - 23 lata, 36 występów, 1 bramka, 3 asysty, 4 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,01, wartość: €725

Szymon Kamiński - 18 lat, 24 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,78, wartość: €2,1tyś

Rafał Król - 27 lat, 35 występów, 4 bramki, 5 asyst, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,06, wartość: €11,5tyś

Krystian Mroczek - 22 lata, 10 występów, 0 bramek, 0 asyst, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,57, wartość: €5,75tyś

 

Środek pola wygląda jako tako. Tymosiak wraca po sezonie z wypożyczenia ale...kończy mu się kontrakt, więc zostanie bez klubu. Jeśli obniży jeszcze trochę wymagania finansowe, będę chciał przedłużyć z nim kontrakt. Początkowo chciał 6 tysięcy euro, teraz już "tylko" 2 tysiące. Mroczek do odstrzału, Bednara do wypożyczenia. Tak więc myślę, że i tutaj jakieś wzmocnienie by się przydało.

 

Skrzydłowi:

Marcin Michota - 18 lat, 30 występów, 8 bramek, 3 asysty, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,96, wartość: €2,1tyś

Kamil Stachyra - 29 lat, 36 występów, 3 bramki, 8 asyst, 3 zawodnik meczu, śr. ocena: 7,02, wartość: €9,5tyś

Konrad Gąsiorowski - 19 lat, 32 występy, 6 bramek, 8 asyst, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,94, wartość; €3,1tyś

Maciej Prusinowski - 23 lat, 32 występy, 5 bramek, 1 asysta, 0 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,82, wartość: €8tyś

 

Z poziomu moich skrzydłowych jestem zadowolony. Nie było duetu podstawowych zawodników na tych pozycjach. Na te pozycje raczej nikt nowy się nie pojawi.

 

Napastnicy/Ofensywni Pomocnicy:

Kamil Wolski - 20 lat, 24 występy, 8 bramek, 2 asysty, 2 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,93, wartość: €3,6tyś

Filip Drozd - 24 lata, 30 występów, 5 bramek, 4 asysty, 3 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,93, wartość: €16,5tyś

 

Tutaj można napisać to co wyżej, gdy była potrzeba jeden z nich grał na szpicy. Martwi jedynie mała ilość bramek ale mam nadzieję, że się to zmieni.

 

Napastnicy:

Paweł Myśliwiecki - 26 lat, 26 występów, 7 bramek, 0 asyst, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,89, wartość: €12tyś

Krystian Brudz - 18 lat, 25 występów, 8 bramek, 2 asysty, 1 zawodnik meczu, śr. ocena: 6,77, wartość: €2,6tyś

 

Napastnicy swoje robili, martwi brak jednego killera, ale może to i lepiej? Tutaj raczej też nie pojawią się nowi zawodnicy. Podstawowym zawodnikiem był Myśliwiecki, ale często dotykają go kontuzje.

 

 

*włączeni do składu pod koniec sezonu, którzy prawdopodobnie zagoszczą na dłużej w pierwszym zespole

 

Czas rozpocząć przygotowania do nowego sezonu....

Odnośnik do komentarza

Wracając jeszcze na chwilę do poprzedniego sezonu:

 

Piłkarz Sezonu: 1. Julien Tadrowski (36%) 2. Rafał Król (27%) 3. Artur Gieraga (23%)

Młody Piłkarz Sezonu: Julien Tadrowski 23 lata

 

-------

 

Lipiec 2016

 

Z dniem pierwszym lipca do klubu przybyło kilku zawodników: Dawid Abramowicz, Aleksander Komor, Jakub Olewnik, Tomasz Tymosiak, Tomasz Węcławek.

 

Z klubem pożegnał się Maciej Wojczuk który wrócił z sezonowego wypożyczenia oraz Krystian Mroczek.

 

***

 

fUhsqLy.png

 

Sparingi wypadły jako tako. 4 zwycięstwa i 4 porażki. Warte odnotowania zwycięstwo z pierwszoligową Sandecją czy rywalem ligowym - Okocimskim.

 

Czy jesteśmy gotowi do ligi? Jak najbardziej. Celem zarządu jest utrzymanie. Mało ambitne. Ja uważam, że stać nas na włączenie się do walki o awans. Może trochę optymistycznie, ale początek sezonu jest teoretycznie łatwiejszy. Mam nadzieję uzbierać tam jak najwięcej punktów. Uda się? Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Sierpień 2016:

 

2 Liga:

[1/34] 03.08.2016r. [-] Motor Lublin 1:0 MKS Kluczbork [-] [Tymosiak 50']

[2/34] 06.08.2016r. [-] Okocimski Brzesko 0:2 Motor Lublin [-] [Drozd 37', 44']

[3/34] 17.08.2016r. [16] Polonia Bytom 0:1 Motor Lublin [5] [Drozd 42']

[4/34] 24.08.2016r. [5] Siarka Tarnobrzeg 2:0 Motor Lublin [1] [Więcek 27', Martus 72']

[5/34] 27.08.2016r. [4] Motor Lublin 3:0 Rozwój Katowice [9] [Myśliwiecki 18', 90', Tadrowski 78']

[6/34] 31.08.2016r. [2] Motor Lublin 1:1 Kotwica Kołobrzeg [13] [Gąsiorowski 31' - Idzik 63']

 

Puchar Polski

2 Runda Kwalifikacyjna, 13.08.2016r. [3L] Pogoń II Szczecin 0:4 Motor Lublin [2L] [Drozd 16', Prusinowski 38', Król 41', Piekarski 49']

1 Runda, 20.08.2016r. [2L] Motor Lublin 2:0 Zawisza Bydgoszcz [1] [Drozd 44', Tadrowski 59']

 

Nie taka ta druga liga straszna jak ją malują. Pierwsze trzy mecze bardzo dobre w naszym wykonaniu i komplet punktów. W Tarnobrzegu zagraliśmy słabo i Siarka pokazała nam, że wcale tak łatwo nie będzie. Udało się jednak zrehabilitować w pięknym stylu z Rozwojem, żeby później stracić punkty z Kotwicą. Pierwsze koty za płoty. Tabela!

W trakcie tego miesiąca dołączyło do nas jeszcze dwóch zawodników: Dominik Kąkolewski - bramkarz. Miałem nie sprowadzać bramkarza, ale Żukowski doznał urazu który wykluczy go z gry na mniej więcej 2 miesiące. Drugim nabytkiem jest Arkadiusz Jasitczak występujący na środku obrony.

 

Pierwszy mecz w Pucharze Polski i od razu wyjazd na drugi koniec Polski. Całe szczęście udaje się pokonać rezerwy Pogoni i meldujemy się w pierwszej rundzie. Czeka tam na nas pierwszoligowa Zawisza. Masa szczęścia w tym spotkaniu. Największe brawa należą się Maciejowi Zagórskiemu który raz po raz ratował nam skórę. Być może zagości na dłużej w pierwszym zespole. Wracając do meczu. Gdyby Bydgoszczanie byli skuteczniejsi to oni graliby dalej. Wykorzystaliśmy to co mieliśmy i w 2 rundzie czeka na nas pierwszoligowy Górnik Łęczna.

Odnośnik do komentarza

Wrzesień 2016:

 

2 Liga:

[7/34] 03.09.2016r. [1] Puszcza Niepołomnice 0:3 Motor Lublin [4] [Myśliwiecki 50', Wolski 70', Piekarski 81']

[8/34] 07.09.2016r. [2] Motor Lublin 1:2 GKS Tychy [8] [Myśliwiecki 30' - Rajter k.27', Boczek 62']

[9/34] 10.09.2016r. [7] Lechia II Gdańsk 0:3 Motor Lublin [2] [stachyra k.8', 30', Wolski 12']

[10/34] 13.09.2016r. [1] Motor Lublin 1:1 Legionovia [7] [Komor 27' - Wierzbowski 61']

[11/34] 18.09.2016r. [3] Wisła Puławy 1:2 Motor Lublin [1] [Olszak 17' - Drozd 15', Stachyra 43']

[12/34] 24.09.2016r. [1] Motor Lublin 3:0 Nadwiślan Góra [3] [Myśliwiecki 32', Wolski 80', Król k.83']

[13/34] 28.09.2016r. [8] Stomil Olsztyn 4:1 Motor Lublin [1] [Jankowski 13', Żwir 21', 46', 69' - Michota 82']

 

Puchar Polski:

2 Runda, 21.09.2016r. [2L] Motor Lublin 3:2 Górnik Łęczna [1L] [Tadrowski 25', Olewnik 53', Myśliwiecki 73' - Gierszewski 17', Szmatiuk k.51']

 

Wrzesień był bardzo intensywnym miesiącem. Rozpoczęliśmy wzorowo pokonując lidera na jego boisku. Później prawie po roku czasu przegrywamy u siebie (poprzednio przegraliśmy 03.10.2015r(!)). Później udało się powrócić na właściwe tory. Nie licząc wpadki z Legionovią. Szczególnie cieszy wygrana w Puławach z tamtejszą Wisłą czy pokonanie u siebie dobrze spisującego się Nadwiślana. Na koniec bolesna porażka w Olsztynie. Tabela!

 

Za to w Pucharze idzie nam wprost wspaniale. Mecz z Górnikiem był to prawdziwy mecz walki. Było wszystko, gole, parady, czerwone kartki. Jedna dla nas, jedna dla Górnika. Cieszy na pewno, że szybko odpowiadaliśmy na stracone bramki oraz, że zadaliśmy ostateczny cios. Kolejna runda? Bytovia Bytów. Gramy u siebie, także pojawia się wielka szansa na ćwierćfinał.

Odnośnik do komentarza

Październik 2016:

 

2 Liga:

[14/34] 02.10.2016r. [1] Motor Lublin 2:0 Wisła II Kraków [11] [Myśliwiecki 21', Stachyra 39']

[15/34] 08.10.2016r. [16] Górnik II Zabrze 0:0 Motor Lublin [1] [-]

[16/34] 15.10.2016r. [1] Motor Lublin 0:1 Olimpia Grudziądz [10] [Kurowski 70']

[17/34] 22.10.2016r. [11] ROW Rybnik 1:3 Motor Lublin [Drelich k.71' - Tadrowski 24', Tymosiak 57', Falisiewicz k.87']

[18/34] 29.10.2016r. [15] MKS Kluczbork 2:0 Motor Lublin [1] [brzęczek k.26', Kojder 90']

 

Puchar Polski

3 Runda, 05.10.2016r. [2L] Motor Lublin 2:0 Bytovia Bytów [1L] [stachyra 29', Tadrowski 54']

 

Bardzo dziwny miesiąc. Gramy dobry mecz z Wisłą który wygrywamy a za chwilę remisujemy z Górnikiem czy przegrywamy z Olimpią po słabej grze. Gdy wydaje się, że wracamy na dobre tory - można tak sądzić po meczu w Rybniku, to w następnej kolejce znów przegrywamy w niezbyt dobrym stylu.

Tabela!

 

Za to w Pucharze Polski idzie nam cudownie. Po wyeliminowaniu Łęcznej, Zawiszy, przyszła teraz kolej na Bytovię! Genialny mecz, goście nie mieli nic do powiedzenia i zostają odprawieni z kwitkiem. Warto podkreślić bramkę Tadrowskiego która jest już jego 3 bramką w tej edycji Pucharu Polski. Jak na obrońcę jest to wynik bardzo dobry. Kolejny rywal? Cracovia. Będzie ciężko. Bardzo ciężko. Ale kto wie, kto wie...

Odnośnik do komentarza

Listopad 2016:

 

2 Liga:

[19/34] 5.11.2016r. [3] Motor Lublin 2:1 Okocimski Brzesko [17] [Tadrowski 24', Stachyra 56' - Fornal 84']

[20/34] 12.11.2016r. [4] GKS Tychy 0:0 Motor Lublin [1] [-]

[21/34] 19.11.2016r. [14] Rozwój Katowice 1:1 Motor Lublin [1] [Żak 46' - Kapias sam. 13']

 

Puchar Polski:

Ćwierćfinał [1/2], 02.11.2016r. [2L] Motor Lublin 1:0 Cracovia [EKS] [brudz 81']

Ćwierćfinał [2/2], 23.11.2016r. [EKS] Cracovia 1:1 Motor Lublin [2L] [Arel 31' - Myśliwiecki 35']

 

Listopad był miesiącem w którym główną energię skupialiśmy na dwumeczu z Cracovią. Podchodziliśmy do tego meczu skazywani na pożarcie. Jednak walczyliśmy jak równy z równym. Gdy w końcówce gola strzelił Krystian Brudz, coś wspaniałego. Wtedy dopiero pomyślałem, że może się udać. Do tego była to pierwsza bramka w sezonie Brudza. Pierwsza, ale za to jaka! Na rewanż jechaliśmy z nadzieją, że się uda. Gospodarze zaczęli mocno, strzelili nam gola. Ale uratował nas Deleu. Tak, Deleu. Obrońca Cracovii podał zbyt lekko do bramkarza co wykorzystał Myśliwiecki. Później nie uznana bramka przedstawicieli ekstraklasy, zaciekła nasza defensywa. I to się dzieje. Na dowód wyraźnej przewagi Cracovii w rewanżu - statystyki. Dużo strzałów, mało celnych. I tak oto - Jesteśmy w półfinale Pucharu Polski! Pary. Gramy z Radomiakiem w Półfinale. Otwiera się szansa na finał. Teraz trzeba ją tylko wykorzystać. Czekamy do marca na pierwszy mecz.

 

W lidze co prawda odzyskaliśmy fotel lidera, ale w czołówce zaczął robić się niesamowity ścisk. Na pewno do końca będzie ciekawie. Tabela!

Odnośnik do komentarza

Grudzień - Marzec:

 

Złota Piłka: 1. Lionel Messi (Barcelona) 2. Luis Suarez (Barcelona) 3. Mesut Ozil (Arsenal)

Piłkarz Roku: 1. Lionel Messi (Barcelona) 2. Mesut Ozil (Arsenal) 3. Luis Suarez (Barcelona)

Drużyna Roku: Neuer - Alves, Hummels, Boateng, Shaw - James Rodriguez, Mata - Messi, Ozil, Neymar - Suarez

Polski Piłkarz Roku: Robert Lewandowski (Bayern)

 

----

 

A7UeOfD.png

 

Podczas przerwy nie próżnowaliśmy. Rozegraliśmy 11 sparingów z których przegraliśmy tylko 2. Na pewno wyniki napawają optymizmem, forma jest! Oby tylko w lidze było podobnie!

Ruchów transferowych do klubu i z klubu nie było.

Odnośnik do komentarza

Marzec 2017:

 

2 Liga:

[22/34] 11.03.2017r. [1] Motor Lublin 1:1 Polonia Bytom [6] [Drozd 78' - Ciechański 45+1']

[22/34] 18.03.2017r. [1] Motor Lublin 1:0 Siarka Tarnobrzeg [15] [Walencik sam.15']

[23/34] 26.03.2017r. [1] Motor Lublin 3:1 Lechia II Gdańsk [11] [Jasitczak 20', Brudz 31', Neumann sam.61' - Pawłowski 1']

 

Puchar Polski:

Półfinał [1/2], 29.03.2017r. [2L] Motor Lublin 0:0 Radomiak Radom [1L] [-]

 

Marzec był bardzo słabym miesiącem w naszym wykonaniu. Jak ktoś patrzy na wyniki, to nie są one najgorsze. Są nawet całkiem dobre. Ale prawda jest taka, że źle weszliśmy w tym roku w rundę wiosenną. Musimy poprawić grę, bo na pozycji lidera trzyma nas jeszcze to, że reszta zespołów zaczęła podobnie jak my, czyli szału nie ma. Może w kwietniu w końcu odpalimy? Oby. Tabela!

 

W Pucharze Polski podobnie jak w lidze. Teoretycznie wynik jest w miarę dobry. Fakt faktem, Radomiak też nie grał jakoś wybitnie. Najgroźniejszą sytuację w całym meczu mieliśmy my. Stachyra ładnie się odnalazł w polu karnym i trafił w słupek.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...