Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Mączyński to przeciętny piłkarz. [...] przypisywanie mu roli kreatora gry i najważniejszego zawodnika drugiej linii reprezentacji to olbrzymie nieporozumienie.

Zieliński i Linetty nie byli od niego lepsi, ale na pewno mają większy potencjał. Chwała Nawałce, że z takim materiałem awansował na ME,

ale nic więcej - zapomnieliście już, jak psioczyliśmy, że Lewego nie ma w reprezentacji, bo nie dostaje dobrych podań? Że musi się cofać po piłkę pod linię środkową?

To jest również i pochodna tego, że za plecami miał Mączyńskiego, a nie dobrzego ofensywnie usposobionego MCa.

Wszystko prawda, ale ja Twój pierwszy post odebrałem jako "Nawałce Mączyński robi dobrze i tylko dlatego jest powoływany" i z tym się nie mogłem zgodzić. Mączyński nie jest i nie będzie geniuszem, ale był naszą najlepszą opcją w porównaniu z alternatywami.

W samych spotkaniach często znikał, ale zdarzało mu się zagrać ładnie do przodu i nawet jak asysty nie zrobił, to ciekawe byłyby asysty drugiego stopnia.

 

Że nie jest świetny to oczywiste - w końcu gra w Ekstraklasie. Fajnie by go zastąpić, ale Linetty i Zieliński w kadrze jeszcze się zupełnie nie ogarnęli. Miałem nadzieję na Majewskiego, ale chyba się nie udało.

 

Aha, dla mnie Mączyński zawsze grał MC, kilka metrów przed DMC Krychowiakiem.

Odnośnik do komentarza

ŁączyNasPiłka opublikowało "Chcę więcej" - dokument o występie Polaków na Euro. Ogląda się bardzo fajnie, są emocje, jest kilka zabawnych scen, trochę wzruszeń, niezła muzyka. Bohaterami została trójka: Fabiański, Błaszczykowski, Piszczek - ich rozmowa nadaje ramy filmowi. Podobał mi się.

Odnośnik do komentarza

https://streamable.com/tgjeLewy ma mnóstwo szczęścia, że dostał w tej sytuacji żółtą kartkę. W przeciwnym wypadku Diego Costa Lewandowski powinien być zawieszony na przynajmniej parę spotkań.

Niestety, to był jeden z naszych błędów w tym meczu. Na agresję Kazachów odpowiedzieliśmy tym samym. Ale jest też w tym wina sędziego, bo gdyby wcześniej paroma kartkami utemperował Kazachstan to może nie byłoby tej eskalacji fauli.

Odnośnik do komentarza

rybus zamiast jędzy... lipa, zielu to powinien za milika grać jako ofensywny pomocnik, a w srodku pola, no tu jest ból, milik niech wreszcie przemysli a nie strzela na wiwat, ileż można, wiadomo na wysokim poziomie trzeba umiec sie znajdowac w sytuacjach i arek robi to lepiej od lewego, ale ta skuteczność... mimo to nie robmy tragedii, grupa nie jest wymagajaca, a to byl wyjazd, milik to przy takiej grze musi dziekowac nawalce za cierpliwosc, oby tylko nie zmarnował tego talentu, bo chyba sodowka mu odbila

Odnośnik do komentarza

 

 

Na agresję Kazachów odpowiedzieliśmy tym samym.

Jest różnica między agresją - Kazachstan - a chamstwem i buractwem - zachowania Glika i Lewandowskiego. Nie znajdziesz ich odpowiedników po stronie kazachskiej. Polacy dali się zupełnie niepotrzebnie sprowokować, co na pewno nie bez znaczenia było w drugiej połowie meczu.

 

 

zielu to powinien za milika grać jako ofensywny pomocnik

Jeśli Zieliński nie zagrał na miarę możliwości na środku pola (zresztą tak jak i Krychowiak), to na ofensywnym pomocniku byłby już zupełnie żenujący. On tam nie gra od prawie trzech lat, bo najpierw w Udinese, później w Empoli i wreszcie w Napoli doszli do wniosku, że na "10" to gość wart ze dwa miliony euro, a na "8" to pomocnik wart 20 mln.

Odnośnik do komentarza

a moze to by uzdrowilo na dobre tę kadre? jak nie zielu to ktos inny, a rybusa na skrzydlo, nie podoba mi sie tez pomysl jodlowiec + krycha w srodku o czym mowia eksperci, bo to kompletny brak kreatoywnosci, a przeciez nam tez chodzi o styl, ktorego brak bylo juz na euro, wierzmy w zielinskiego ze rozwinie sie w napoli i ze milik nie zmarnuje potencjalu bo niedlugo beda sie z niego wysmiewac jak z rasiaka (a moze juz to robią)

Odnośnik do komentarza

 

 

a moze to by uzdrowilo na dobre tę kadre?

Masz na myśli przesunięcie gracza z pozycji, na której umie grać, na pozycję, na której nie umie?

 

 

 

jak nie zielu to ktos inny

Nazwiska.

 

 

 

przeciez nam tez chodzi o styl, ktorego brak bylo juz na euro

Moim zdaniem mamy graczy jakich mamy i powinniśmy grać na wynik, o stylu mogą myśleć ekipy o potencjale Francji czy Niemiec. Nawałka zresztą nie od wczoraj sympatyzuje z 4-4-2 i nagłe wciskanie mu innego systemu w toku eliminacji, które zaczęliśmy źle (tj. grając tak, jak na euro, ale bez tego szczęścia) nie wydaje mi się najlepszym konceptem.

 

 

 

wierzmy w zielinskiego ze rozwinie sie w napoli

Zieliński nie musi się rozwijać w Napoli, tylko zacząć w kadrze grać choć połowę tego, co grał w Empoli, wtedy będziemy mieć znakomity środek pola.

Odnośnik do komentarza

 

https://streamable.com/tgjeLewy ma mnóstwo szczęścia, że dostał w tej sytuacji żółtą kartkę. W przeciwnym wypadku Diego Costa Lewandowski powinien być zawieszony na przynajmniej parę spotkań.

Niestety, to był jeden z naszych błędów w tym meczu. Na agresję Kazachów odpowiedzieliśmy tym samym. Ale jest też w tym wina sędziego, bo gdyby wcześniej paroma kartkami utemperował Kazachstan to może nie byłoby tej eskalacji fauli.

 

Myślę, że wina jest sędziego. Sorry bardzo, mieli się dać stłamsić jak Milik, który po paru faulach na nim przestał wiedzieć co robi na boisku? Ktoś musiał pokazać, że nie pęka. Spójrzcie na wślizg na Kapustkę, który na szczęście uciekł z nogami.

 

Winny jest przede wszystkim sędzia, który dopuścił do takiej "gry".

Odnośnik do komentarza

Bardzo pasywna gra na EURO przy prowadzeniu ze Szwajcarią i Portugalią umknęła uwadze większości, bo przecież nakazano się cieszyć z ćwïercfinału. Teraz sytuacja się powtòrzyła, przy prowadzeniu, zero agresji, zero dojścia do przeciwnika, bierne cofnięcie się pod pole karne i czekanie...na co?...na koniec meczu w pierwszej polowie? Nawałka zero reakcji na wydarzenia boiskowe, trzymanie Milika na boisku przez 90 minut przez kilka kolejnych spotkan jest zrozumiałe tylko przez selekcjonera, bo nawet Przegląd Sportowy, ktory byl pod dyktando Bońka do tej pory, zaczyna nieśmiało krytykować Nawałke.

Odnośnik do komentarza

Nie wolno tak pisać, brzydko tak, w końcu awansowaliśmy do ćwierćfinału po pokonaniu Irlandii Północnej, Ukrainy czy po karnych (i szczęściu) z taką potęgą jak Szwajcaria...

Skoro już pokonaliśmy Irlandię Płn., to nie wolno pisać źle o tych herosach, którzy ją pokonali, nawet jeśli grają tak samo z Kazachstanem. Nieładnie tak ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...