Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sobie przypomnę te jego genialne wrzutki ze stałych fragmentów,co to ledwo na bliższy słupek dolatywały to serio niech on wypierdala już i siedzi w tej Arabii. Chociaż i tak Mierzej>Mączyński

 

Generalnie co do składu to widzę dwa scenariusze na ten mecz. Jeden wychodzimy normalnie 4-4-2. Drugi trochę inny,który wpadł mi do głowy (raczej mało realistyczny) to wychodzimy obsrani mocno defensywnie. Przykładowo gramy normalną obroną Piszczek-Szukała-Glik-Wawrzyniak. Na DP grają Krychowiak i Jodłowiec,a na bokach pomocy(bo ciężko tu nazwać to skrzydłami) grają Olkowski i Benisz. W ataku normalnie dwójką Robert-Milik. Tak jak mówię jest to mało prawdopodobna opcja. Raczej tylko taka moja luźna rozkmina. Benisz grając w pomocy będzie miał gdzieś w głowie,że z tyłu za nim jest jeszcze LO i będzie mógł bardziej hasać do przodu,ale przede wszystkim ogarniał by defensywnie. Tak w sumie można by w dużej mierze wyeliminować jego nieudacznictwo,a przy okazji dobrze zabezpieczyć lewą stronę. Na prawej podobnie. Nominalni PO mogący grać bardzo ofensywnie. Nie wystawiając żadnego pomocnika 50-50 czy 70-30 tracimy trochę kreatywności w środku czyli ogólnie nie tracimy nic. Dodatkowo w obronie Niemiec gra ten czopek Boateng,co w 3/4 sytuacji daje się kiwnąć na przysłowiowego Kowalczyka,więc nawet grając wyjazd do przodu napastnicy mieli by szanse stworzyć indywidualnie jakieś okazje. Normalnie grając i tak nie mamy szans wygrać,więc taki mój pomysł byle nie przegrać. :)

Odnośnik do komentarza

Milik przed Teodorczykiem? Nie wiem, czy teraz liga ukraińska jest cokolwiek warta, ale jednak Łukasz regularnie gra w swojej drużynie, strzela bramki, więc widać, że nieźle u niego z formą. Milik za to grzeje ławę i z poważnym przeciwnikiem to kiedy ostatnio zagrał jakąś przyzwoitą ilość minut? Wystąpił już wspólnie z Lewym w kadrze, ale w meczu z Gibraltarem był jednym z najmniej aktywnych zawodników. IMO Teo przed Milikiem.

Odnośnik do komentarza

smigler - opcja z Olkowskim jest dość realna IMO, ale nie sądzę, żeby z obu stron na skrzydłach grali obrońcy. Od razu przypomina mi się Wójcik na Wembley :D

Żyro imo nie nadaje się do gry na Niemcy, facet w kontrataku jest przeciętny. Z piłką gra fajnie, bez piłki ma spore braki (i imo dlatego na razie nie ma po co pchać się do mocnej ligi).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Postęp jest ale zostaje kilka rzeczy do usprawnienia w tej układance, ale po kolei:
Bramkarze - tu nie ma co kombinować, Sczęsny + Fabiański zabezpieczają pozycję na lata, a potem zwolnią miejsce Drągowskiemu i Wrąblowi ;)

Obrona - skład formacji się w miarę wykrystalizował, natomiast koniecznym jest wyszukać stopera numer 3 do tej układanki. Szukała jest trochę niepewny mimo wszystko, poza tym może być jakaś kontuzja czy kartki. Jako rezerwową parę widziałbym Jędrzejczyka z Rzeźniczakiem i warto by to kiedyś wypróbować. Celeban w obecnej formie nie ma czego w kadrze szukać. Prawa obrona to Piszczek i Olkowski. Co do lewej trzeba pomyśleć czy dalej ciągnąć z Wawrzyniakiem, dać szanse Boenischowi czy testować Jędrzejczyka. Jędza zagrał wczoraj fajnie, ale do czasu wejścia Mili nie mieliśmy na boisku lewonożnego gracza!

Środek pomocy - Krychowiak to pewniak, ale potrzebuje kogoś do pomocy. Przy całym szacunku dla Mączyńskiego czy Jodłowca, to raczej nie ten poziom. Trzeba kogoś wykreować i na niego postawić. Przychodzą mi 2 nazwiska do głowy - Chrapek i Linetty. Ewentualnie Klich jako "8" ale on musi grać w klubie. Jako ofensywny pomocnik w roli jokera Mila spisuje się fenomenalnie i tego bym nie zmieniał.

Skrzydła - ja bym chyba powoli odpuścił Rybusa i Sobotę, nic nie wnoszą do gry. Czekam na powrót Kuby, drugie skrzydło to Grosik. Jako backup duet z Legii i powinno być fajnie

Atak - Lewy, Milik, Teo i dalej długo nic i potem jako wariant bardzo awaryjny Zachara z Robakiem.

Odnośnik do komentarza

Matuszczyk świetnie się zapowiadał, a potem gdzieś zaginął. Ja widziałbym jego albo Klicha, pod warunkiem, że byliby w swojej optymalnej formie.

 

IMHO. Dlaczego nie spróbować Żyro na prawej stronie? Przynajmniej by akcję zamknął, mógłby coś z głowy strzelić. A parę piłek ze Szkotami fruwało po tamtej stronie.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...