Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Granie w piłkę w wielu miejscach i życie w wielu miejscach, to nie jest cecha Żydów. Jak już w ten sposób utożsamiasz jakąś duszę, to spójrz też w polską. Jak Polacy są z wielu stron świata. To zalatuje antysemityzmem, ale serdecznie stawiam bardziej na niedouczenie. 1 000 000 Polaków we Francji, 2 000 000 Polaków w Niemczech, prawie 2 000 000 w Brazylii, być może nawet 10 000 000 w USA, ogólnie i razem poza terytorium naszego kraju około 21 000 000 Polaków i osób pochodzenia polskiego.

 

Nie rozumiem, jak to może być antysemityzmem. Przecież to nawet nie jest nic obraźliwego, może nawet wręcz przeciwnie. Żydzi wielokrotnie w historii z własnej lub cudzej woli musieli sobie szukać nowego miejsca na świecie i tyle. Obecni obywatele Izraela, w większości przecież albo sami urodzili się za granicą albo przynajmniej ich rodzice lub dziadkowie. Sam Melikson jest Żydem pochodzenia polsko-rumuńskiego, więc doskonale do tego opisu pasuje.

Polaków też nosiło po świecie (choć może nie aż w takim stopniu), więc można o nich napisać podobnie, co nie obala w żadnym stopniu tego, co pisał SZU. W ogóle nie rozumiem sensu Twojego posta, co chciałeś wykazać?

 

Wracając do tematu, warto zauważyć, że Melikson ma jakby co jeszcze prawie rok na rozmyślanie o tym, czy jego serce jest bardziej polskie czy izraelskie. Kto wie, czy to aby na pewno już koniec tej historii :>

Odnośnik do komentarza

No i Piszczkowi zawiesili karę.

 

Mnie już osobiście zaczyna obrzydzać chwytanie się każdej możliwej metody by nie skompromitować się na EURO. Idę o zakład, że jeśli nie chodziłoby o Piszczka, a jakiegoś ogórka to wyrok nie zostałby zawieszony. IMO to jest skandal, że wysokość kary i fakt jej zawieszenia bądź nie zależy od umiejętności piłkarskich...

Odnośnik do komentarza

No i Piszczkowi zawiesili karę.

 

Mnie już osobiście zaczyna obrzydzać chwytanie się każdej możliwej metody by nie skompromitować się na EURO. Idę o zakład, że jeśli nie chodziłoby o Piszczka, a jakiegoś ogórka to wyrok nie zostałby zawieszony. IMO to jest skandal, że wysokość kary i fakt jej zawieszenia bądź nie zależy od umiejętności piłkarskich...

Związkowy Trybunał Piłkarski zajął się także odwołaniem Łukasza Mierzejewskiego od decyzji Wydziału Dyscypliny. Zawodnik został ukarany karą roku dyskwalifikacji w zawieszeniu na trzy lata oraz dodatkową karą uiszczenia wpłaty 50 tysięcy złotych na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej.

 

Jakos nie widze, zeby Mierzejewski miał wplacic 150 tyś zł. Piszczek był pionkiem w tej grze, a uwaza sie go za najwiekszego łąpówkarza w polskiej piłce nożnej.

Odnośnik do komentarza

Jakos nie widze, zeby Mierzejewski miał wplacic 150 tyś zł. Piszczek był pionkiem w tej grze, a uwaza sie go za najwiekszego łąpówkarza w polskiej piłce nożnej.

Dostał najkrótszą karę wśród wszystkich zamieszanych w ten mecz.

Sprzedawał? sprzedawał. I kara mu się należy. No chyba, że biedak nie wiedział na co ta kasa jest zbierana...

Odnośnik do komentarza

I zeby nie było za miło -

PZPN ustalił, że mecz towarzyski Polska - Białoruś odbędzie się 11 października w Niemczech

 

Stadionów nam brakuje? :-k

 

Podobno jest jakiś zapis w kontrakcie (ze Sportfive chyba?), że część spotkań trzeba rozegrać za granicą? Albo pieprzę bezsensu, albo gdzieś coś takiego czytałem :-k

 

Cytat: Agencja Sport Five gwarantuje TVP określoną liczbę meczów drużyny narodowej na wyjeździe, aby Telewizja Polska nie musiała ponosić kosztów transmisji (około 200 tysięcy złotych za spotkanie.

 

Lepsze uzasadnienie ma Smuda:

 

"Uważam, że to bardzo dobry pomysł. Kierowaliśmy się interesem zawodników. Nie chcemy, by marnowali czas na dalekie podróże. Niemal połowa naszego wyjściowego składu rekrutuje się spośród zawodników Bundesligi, a Wojtek Szczęsny z Anglii, Obraniak, Dudka, czy Jeleń z Francji do Niemiec też będą mieli znacznie bliżej, niż do Polski. Chłopaki nie będą musieli jeździć i łatwiej im się będzie zregenerować".

 

Nie wiedziałem, ze nasi zawodnicy na zgrupowania na wrotkach przyjeżdżają.

Odnośnik do komentarza

Jakos nie widze, zeby Mierzejewski miał wplacic 150 tyś zł. Piszczek był pionkiem w tej grze, a uwaza sie go za najwiekszego łąpówkarza w polskiej piłce nożnej.

Dostał najkrótszą karę wśród wszystkich zamieszanych w ten mecz.

Sprzedawał? sprzedawał. I kara mu się należy. No chyba, że biedak nie wiedział na co ta kasa jest zbierana...

Piszczka ukarał już sąd.

Odnośnik do komentarza
Dzisiejsza decyzja trybunału jest krokiem w kierunku indywidualizacji kar, co zapewnić ma zawodnikowi i społeczeństwu poczucie sprawiedliwości. Czyn, którego dopuścił się Łukasz Piszczek, miał tło finansowe, dlatego wydaje się, że nałożona dzisiaj dodatkowa kara jest najbardziej adekwatna do popełnionego przez niego czynu

 

Najbardziej zabawny fragment. Krok w kierunku indywidualizacji kar :roll: sprowadzający się de facto do tego, że jak się jest bardzo dobrym piłkarzem, użytecznym reprezentacji w newralgicznym momencie to można sobie spokojnie kupować/sprzedawać spotkania. Skoro Piszczek w ogóle nie wiedział na co dawał kasę (sławne bankiety Smudy...), albo był za młody i musiał dać to czemu pierwotny wyrok nie był w zawieszeniu? Dlaczego później Smuda, członkowie PZPN prosili go, żeby złożył odwołanie? Skąd ich pewność, że zostanie przyjęte? Dla mnie coś takiego jest obrzydliwe.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że niektórzy tutaj powinni szczególnie rozumieć, że w karaniu za tzw. błędy młodości musi być jakiś zdrowy rozsądek.

 

Powtarzam, że Piszczek został już skazany przez sąd. Powszechny, nie jakiś piłkarski.

Łukasz Piszczek w 2011 roku został skazany przez Sąd Rejonowy Wrocław-Śródmieście za udział w korupcji w polskiej piłce nożnej, której dopuścił się jako zawodnik Zagłębia Lubin. Zawodnik dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Piłkarz został zobowiązany przez Sąd do zapłaty 100 tysięcy złotych grzywny oraz do zwrotu 48,1 tys. złotych otrzymanej premii za awans do Pucharu UEFA.
Odnośnik do komentarza

No ok, mi chodzi jedynie o to, że związek się ośmieszył. Pewnie, sam uważam, że skoro rzeczywiście jest tak jak opowiada Piszczek, czy Smuda i on się po prostu dorzucił za młodu to wiadomo, że nie powinien dostać nie wiadomo jak wysokiej kary, chodzi o to, że skoro trybunał (czy kto tam wydawał ten pierwszy wyrok poza sądem) uznał, że zasługuje na bezwzględną dyskwalifikację to obrzydliwe staje się błaganie Smudy, czy działaczy PZPN-u żeby złożył odwołanie, z tą obrzydliwą pewnością, że "jakoś się to załatwi". No i gdyby za błędy młodości skazano Józefa K. to by z tą dyskwalifikacją skończył, a że chodziło o naszego najlepszego prawego obrońcę to mu odwiesili. Ja naprawdę nie wnikam w to na jaką karę Piszczek zasłużył, a na to jak jest traktowany tylko ze względu na to, iż jest dobrym piłkarzem (robi się z niego wielką ofiarę, gdzie takiego Łobodzińskiego, czy innych zmieszano z błotem i najchętniej wywieziono by z polskiego futbolu na taczce). Jego umiejętności nie powinny mieć żadnego wpływu, a jest inaczej.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogole nie pojmuje po co w takim przypadku silic sie na jakies dlugie dyskwalifikacje - co to ma dac? Satysfkacje, ze sie komus rozwalilo kariere? Piszczek nie byl jakims recydywista, a traktuej sie go jakby co najmniej sprzedal corke do burdelu, a nie mecz w pilke nozna. Poza tym tak jak wyzej napisal Pucek - poniosl kare.

Odnośnik do komentarza

Heniu, nie popadajmy w skrajności w skrajność. Sprzedanie meczu to największe przestępstwo sportowe. Cały ten interes polega na tym, że kibic musi mieć pewność, ze na boisku toczy się uczciwa walka, a nie panowie sobie ustalają wyniki przy piwku dzień wcześniej. Dlatego ja rozumiem, ze za korupcje są wyroki jak za sprzedaż córki do burdelu. Bo przekładając na "język sportowy" to w takich kategoriach należy rozpatrywać przewiny skorumpowanych sportowców.

Odnośnik do komentarza

Henkel kto niby go tak traktuje? Smuda, który ostentacyjnie namawiał go do odwołania? Lato robiący to samo? Dziennikarze, którzy w większości krytykowali trybunał za tak wysoką karę? Klopp, Zorc ciągle podkreślający, że stoją za nim murem? Czy może kibice? Porównaj sobie jak wygląda traktowanie Piszczka w porównaniu z innym skazanymi. Po za tym przyznałem przecież racje Puckowi i generalnie zgadzam się z jego argumentami odnośnie tego jak powinien być ukarany. Mnie brzydzi głównie coś innego - błagania by złożył odwołanie z pewnością, że zostanie przyjęte ludzi, którzy teoretycznie nie powinni mieć na to wpływu! No i również to, że ogromny wpływ na rozwiązanie sprawy miały umiejętności piłkarskie, co nie powinno mieć żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Śmieszą mnie ludzie którzy w temacie o kibicach wypisują że prawo trzeba egzekwować ale jak kara spotyka ich ulubieńca to od razu krzyczą że za duża, że nie sprawiedliwa i że trzeba ją odwołać. Ustawił mecz będąc tego świadomym i należy się zawieszenie jak każdemu kto mecze ustawia i prawo ma to do siebie że każdego traktuje równo. Czy to gwiazda światowej piłki czy kopacz w okręgówce.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Regulamin dyscyplinarny PZPN-u. Jak reszta piłkarzy dostała zawieszenia to czym Piszczek jest mniej winny? Bo jest lepszym piłkarzem czy był wtedy młody ale nie mniej świadomy tego co robi?

Odnośnik do komentarza

Zacytuj przepis PZPN, który mówi, że za przekupstwo sportowe należy się bezwzględna dyskwalifikacja, bo te przepisy, do których dotarłem mówią o tym, że to jedna z możliwych kar, niekonieczna, można stosować inne. Tutaj właśnie zastosowano inną karę. Podkreślam po raz kolejny - Łukasz Piszczek został skazany przez sąd oraz został ukarany przez Związkowy Trybunał Piłkarski. Można spierać się co do wielkości kary, ale prawo jest egzekwowane.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Skoro Piszczek został odwieszony to reszta która brała w tym procederze powinna zostać odwieszona. Nie widzę mniejszej ani większej winny u niego. Nie oszukujmy się został odwieszony tylko dlatego bo jest dobrym piłkarzem to wszystko. I w tej chwili jest to publiczne przyzwolenie na korupcje wystarczy że będziesz coś tam znaczył w reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...