Skocz do zawartości

Reprezentacja Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Ale chyba nie maasz obowiązku utożsamiania się z reprezentacją. Nie podoba się , nie kibicuj, bojkotuj.

 

To, że gra coraz mniej piłkarzy urodzonych i wychowanych w Polsce to pokazuje tylko słabość polskiej myśli szkoleniowej. Choć faktycznie te proporcje zaczynają szokować. Wydaję mi się też, że za kadencji smudy nie naturalizowaliśmy żadnego obcokrajowaca. Wszyscy powooływani piłkarze mają mniej lub bardziej polskie korzenie. Jeśli tylko będą dawać z siebie 100 % to ja nie widzę problemu.

Odnośnik do komentarza

Tylko kiedyś granie dla reprezentacji to był honor, ogromne wyróżnienie i marzenie dzieciaków biegających po boisku. Dzisiaj jest to pchli targ tu mnie nie chcą to sobie zagram dla Polski. I z tym ktoś ma się utożsamiać?

Ja mam czasem wrazenie, ze to magiczne slowo kiedys jest naduzywane - zarowno kiedys, jak i teraz byli ludzie, ktorzy traktuja reprezentacje jako bardzo honorowa sprawe, sa tez tacy, ktorzy nie traktuja grania w niej, az tak smiertelnie powaznie.

 

Nieprawda jest, ze kiedys dla wszystkich gra w reprezentacji byla wielka sprawa, a teraz wszyscy ja traktuja jak klub promocyjny. Mowiac tak obrazasz pewnie wielu obecnych reprezentantow, ktorzy od dziecka marzyli do grania w niej.

Odnośnik do komentarza

Tylko kiedyś granie dla reprezentacji to był honor, ogromne wyróżnienie i marzenie dzieciaków biegających po boisku. Dzisiaj jest to pchli targ tu mnie nie chcą to sobie zagram dla Polski. I z tym ktoś ma się utożsamiać?

 

Dla dzieciaków? Może tak. Od lat 90 nawet dla większości rdzennych Polaków to sposób na wypromowanie się i lepszy kontrakt gdzieś za granicą. Ile razy było tak, że nasze tuzy wysyłały do PZPN info o kontuzji, żeby kilka dni później zagrać w ligowym meczu? Sporadycznie?

 

Hiperbolizujesz strasznie. Dla części jest to zaszczyt, dla części nie. Nie wiem jak ty, ale ja obserwowałem debiut Olisadebe w naszej kadrze, i śmiem twierdzić, że traktował to poważniej niż jego koledzy.

Odnośnik do komentarza

Henkel ma rację. Ja jeszcze pamietam schyłek komuny i początek lat 90-tych i zawodników dobrych europejskich klubów, którym delikatnie mówiąc niezbyt chciało się wypruwać flaki na meczach reprezentacji (najbardziej jaskrawy przykład: Andrzej Rudy).

 

Zresztą nie trzeba cofać się tak daleko w czasie tylko przypomniec sobie zgrupowanie kadry rdzennych Polaków w RPA, pod koniec kadencji Leo.

Odnośnik do komentarza

 

No ale powaznie - myslisz, ze naprawde taki Melikson po dwudziestu siedmiu latach zycia stwierdzil: kurde, przeciez ja czuje sie Polakiem! :> Gral juz w reprezentacji Izraela, wiec skoro zastanawia sie nad Polska, to raczej Euro go motywuje. Moim zdaniem naturalizacje takiego Rogera, Olisadebe, Perquisa i Meliksona maja jeden wspolny aspekt - nie zagram w swojej kadrze, a Polska mnie przyjmie - czemu nie. Jakiekolwiek wiezi rodzinne jedynie ulatwiaja sprawe. Nie mam nic przeciwko calemu procesowi, ale nie o tym chcialem napisac. Dziwi mnie po prostu to, ze niektorzy wierza w jakies poczucie polskosci, a to moim zdaniem zwykly myk transferowy na zasadzie "gdzie mi bedzie lepiej".

 

Nie mylmy może pojeć - Meliksona nikt nie naturalizował.

Odnośnik do komentarza

Melikson jest Polakiem. Jego nie trzeba naturalizować czy wyszukiwać mu polskich przodków. Czy powinien grać w reprezentacji? Hm, przeczytalem niedawno ten wywiad którego fragment zacytował Millo. Melikson był zdecydowany na grę w reprezentacji Izraela. Myślałem, że sprawa jest zamknięta. Teraz okazuje się, że gość chce grać dla Polski. Hm, czuję że Lato jednak coś znowu pokręcił. Chyba, że Melikson kalkuluje lub chce wywrzeć presję na selekcjonerze Izraela. Ja bym go wziął do repreprezentacji. To niezły piłkarz.

Odnośnik do komentarza

Granie w piłkę w wielu miejscach i życie w wielu miejscach, to nie jest cecha Żydów. Jak już w ten sposób utożsamiasz jakąś duszę, to spójrz też w polską. Jak Polacy są z wielu stron świata. To zalatuje antysemityzmem, ale serdecznie stawiam bardziej na niedouczenie. 1 000 000 Polaków we Francji, 2 000 000 Polaków w Niemczech, prawie 2 000 000 w Brazylii, być może nawet 10 000 000 w USA, ogólnie i razem poza terytorium naszego kraju około 21 000 000 Polaków i osób pochodzenia polskiego.

Odnośnik do komentarza
Gość Pan_przeciętniak

Jakby od początku deklarował: Tak jestem Polakiem chce grać dla Polski to nie miałbym nic przeciwko. Ale jak facet jest jak chorągiewka i deklaruje raz tak raz tak to mam ogromne wątpliwości czy ktoś taki powinien grać dla Polski.

Odnośnik do komentarza

Granie w piłkę w wielu miejscach i życie w wielu miejscach, to nie jest cecha Żydów. Jak już w ten sposób utożsamiasz jakąś duszę, to spójrz też w polską. Jak Polacy są z wielu stron świata. To zalatuje antysemityzmem, ale serdecznie stawiam bardziej na niedouczenie. 1 000 000 Polaków we Francji, 2 000 000 Polaków w Niemczech, prawie 2 000 000 w Brazylii, być może nawet 10 000 000 w USA, ogólnie i razem poza terytorium naszego kraju około 21 000 000 Polaków i osób pochodzenia polskiego.

Spośród tych 21 milionów, pewnie z 40% to Żydzi.

 

A Melikson niech sobie gra. I tak na EURO będę kibicował Anglii.

Odnośnik do komentarza

Granie w piłkę w wielu miejscach i życie w wielu miejscach, to nie jest cecha Żydów. Jak już w ten sposób utożsamiasz jakąś duszę, to spójrz też w polską. Jak Polacy są z wielu stron świata. To zalatuje antysemityzmem, ale serdecznie stawiam bardziej na niedouczenie. 1 000 000 Polaków we Francji, 2 000 000 Polaków w Niemczech, prawie 2 000 000 w Brazylii, być może nawet 10 000 000 w USA, ogólnie i razem poza terytorium naszego kraju około 21 000 000 Polaków i osób pochodzenia polskiego.

Spośród tych 21 milionów, pewnie z 40% to Żydzi.

 

A Melikson niech sobie gra. I tak na EURO będę kibicował Anglii.

A 5% to kosmici - jakies zrodla takich sensacji, czy tak sobie pierdolisz :>?

Odnośnik do komentarza
  • verlee poleca ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...