Skocz do zawartości

Czy da się jakoś wygrywać, jak się nie umie grać?


XardasKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Wybralem sobie taktyke: Tinkerman's Fantastic i chcialem sobie zagrac "od poczatku" aka od bezrobotnego trenera. Ustawilem wszystkie ligi wlaczone + w Polsce cztery. No i gralem Norweskim Harstad IL w 2. lidze (III liga). Pierwszy sezon od polowy sezonu wiadomo nieznaja taktyki to troche w d troche wygrane. Drugi sezon prawie wszystko wygrane i awans. Potem w 1 lidze (II liga) od poczatku szmaceni po boisku ale jakos przypadkiem pare meczow wygrali nadszedl sierpien i nagle 5 meczow 4 wygrane jeden remis i ogolnie utrzymanie. Potem do konca niezle grali wiec juz myslalem ze sobie klub buduje ze bedzie cos z tego. Wiecej kasy w klubie lepszy sklad i..... Drugi sezon w 1. lidze. Wygrywaja pierwszy mecz 3-0 a potem 11 meczow z rzedu sa doslownie dymani z paroma remisami jednym przedziwnym 3-3 z Vålerenga a porazka 2-1 z dziadami walczacymi o spadek z ktorymi powinni wygrac. Tyle ze z ta taktyka walcza tluka i mecza sie pod bramka przeciwnika i czasem cos wcisna a przeciwnik jedna kontra gol, strzal zza pola karnego odrazu gol etc. itd. Fakt z kornerow przeciwnik niestrzela ale tylko tyle. Dalej juz myslalem ze cud zrobia jak w poprzednim sezonie wygrali cale 2 mecze i zresmisowali z lepszymi od siebie rywalami w letniej przerwie sparinigi zeby przypomnieli sobie jak sie wygrywa. Potem remis i wygrana....

 

A potem zastosowalem porade z tego o kryciu przeciwnika zeby jak sie niezna to wylaczyc wiec nie ustawilem poza najlepszym zawodnikiem przeciwnika krycia indywidualnego rywala..... i Start 4-0 ich wydy.... potem mecz u siebie z Lyn i 3-1 juz przegrywali gdy komputer spuscil na to kurtyne i sie zacial. I teraz nie wiem jak zrobic "uczciwie" zeby dalej doprzegyrwac i spasc z ligi..... W kazdym badz razie dla slabych zespolow te taktyki tragiczne albo FM brutalny. Bo w FM 2012 gdy ostatnio gralem to dalo sie na dobrej taktyce budowac klub powolutku pial sie w gore jak awansowal to niespadal mogl 5 sezonow byc w wyszej lidze i awansowac jeszcze wyzej. FM 2015 jest brutalny i wszystko zalezy od przypadku jak ich ktos skopie to potem 11 meczow nie moga wygrac. A jak wygraja w lidze dwa pod rzad to potem prawie wszystko wygrywaja do konca sezonu..... I zadna motywacja rozmowa z zawodnikami czy blaganie, ochrzanianie czy inne cuda w szatni nie dzialaja. Wszyscy na zielono zmotywowani a schodza z 4-0 w zad skopani. Albo prowadza 2-0 zeby 2-2 zrobic w ostatnie 5 minut.

 

Jest jakas metoda zeby sobie tak pykac jak w innych managerach wczesniejszych? FM 2016 ktos gral latwiej jest? Bo slyszalem zeby dopiero grac jak lata jakas wychodzi bo wczesniej gra ma same bugi wiec wyniki beda surrealistyczne?

 

A wlasnie jak 24tej minucie przegrywacie 3-1 i zatnie sie komputer to co robice zeby czuc sie uczciwie w grze? Jak "powtorzyc" mecz?

Odnośnik do komentarza

Tak pokrótce jednym zdaniem - zmień taktykę ;) Źle dobraną masz pod takich zawodników i już. Później postaram się coś podpowiedzieć więcej.

Ale na jaka zmienic skoro podobno ta jest najlepsza ze wszystkich jakie na internecie oglosili? Probowalem tez ta niby odzwierciedlajaca Simeone Atletico niby defensywna to tylko ciagle pisalo ze kornery zle bo nikt przy slupku nie stoi podczas meczu. Grali gorzej jedynie niz ta pierwsza a obie maja na maxa wytrenowane. Poprostu mi sie wydaje ze cos zaskakuje nagle jak przypadkiem wygraja i maja potem drugiego slabego przeciwnika to leci potem ze i dobrych potrafia ograc. Wkleilbym sava o ile sie da bo ma 170 MB. Aha i to wygrywanie to tylko w lidze sie liczy bo jak im sparnigow narobilem to nawygrywali morale wysokie w lidze 1-1 z lepsza druzyna potem 3-0 z najgorsza a potem 4-0 dostali i 3-1 dostawali i sie zacial komputer chyba od wstrzasow biurka.... No i nawet nie wiem jak do tego wrocic zeby czuc sie uczciwie bo pewnie bym przegral 24 minuta i 3-1 przegrywalem. Ale specjalnie ustawic zeby przegrac to sie im calkiem morale zalamie gorzej nizby normalnie przegrali. 13 kolejek do konca i 15 punktow na koncie jak przegraja ten mecz.

 

PS. Zawodnikow kupowalem do taktyki takich jakich sie dalo bo nawet z nizszej ligi niechca przychodzic bo klub dziadowski mimo ze forse ma to 160 000 z 330 000 PLN na miesiac budzetu pensji wydaje bo lepsi niechca przyjsc. Wszystko idzie w baze treningowa i mlodziezowe obiekty. W 1 lidze sie klub rozwija bo duza forsa od sponsorow jak spadnie to chyba zbankrutuje albo cofnie sie pare lat w rozwoju. Napastnika mam ktory krolem stzelcow byl i znowu najwiecej ze wszystkich strzela ale zeby i 30 bramek wbil to obroncy wpuszcza wiecej.

 

Najgorsze jest to ze niezapisalem przed meczem z Lyn i mam gre przed meczem ze Startem ktory byl 4-0 w zad. I az sie niechce juz mi tego odpalac bo jak zagrac zeby byl taki sam wynik porazka. Musze od nowa zaczac gre jako bezrobotny trener i wszystko od nowa.... i tego napastnika nie pozyskam chyba ze znowu Harstad zaczne bo on przeszedl tylko dlatego bo Tromsdalen to pobliski klub.

Odnośnik do komentarza

Podczas meczu zmieniasz coś w taktyce? Ze słabszym i mocnym rywalem grasz tak samo?

Taktyka może być i najlepsza w całym internecie, ale ona została zbudowana pod konkretny zespół, a nie Twój.

Caly czas tak samo ofensywna i tylko zawodnikow tych co graja gorzej na innych na pozycjach gdzie mam najlepszych zmiennikow. Jak zmienialem taktyke etc. to bylo tylko gorzej jak inne polecenia czy cudowanie. Jak nic nie ruszalem to lepiej. Uploaduje plik z savem na serwer na necie i dodam link. Wrazie czego by sie wyzalic moge napisac kariere "Dziady" :D

 

PS. Czasem nierozumiem bo jak maja dobry humor zawodnicy to graja jak bogowie jakis mecz, a jak wpadaja w depresje to wydaje mi sie ze zalatwili spadek i moja glowe. Bo nie wiem jak odtworzyc porazke 4-0 i mecz w ktorym komputer sie zacial na 3-1 dla Lyn w 24tej minucie. Jakbym niezrobil tego to sie bede czul jakbym oszukiwal.

Odnośnik do komentarza

I to niezmienianie jest błędem. Zespół słaby jak przyjeżdża do Ciebie i wy jesteście faworytami, to nie można grać od początku do końca ofensywnie. Oni się zamurują i tyle. Kolejna kwestia- gracze muszą się nauczyć taktyki, dalej- jak masz gotową taktykę, to się szuka zawodników odpowiednich.

Czasy kiedy można było jechać cały czas na jednej taxie już dawno minęły.

Odnośnik do komentarza

I to niezmienianie jest błędem. Zespół słaby jak przyjeżdża do Ciebie i wy jesteście faworytami, to nie można grać od początku do końca ofensywnie. Oni się zamurują i tyle. Kolejna kwestia- gracze muszą się nauczyć taktyki, dalej- jak masz gotową taktykę, to się szuka zawodników odpowiednich.

Czasy kiedy można było jechać cały czas na jednej taxie już dawno minęły.

Tyle ze oni w zeszlym sezonie w tej samej lidze 39 punktow zebrali. I jak zaczeli wygrywac to juz ciagneli do konca dobrze i z lepszymi rywalami wygrywali. Do tego maja max znajomosc taktyki ze bardziej sie nieda jej znac. I nierozumiem czemu nagle graja jak dziady, a nagle dobrze. Do tego jak atakuja to jakby walili lbem w mur atakuja i atakuja i wpadaja gole nawet najwiecej w lidze strzelaja ale rywale jak atakuja to odrazu GOL. A moi to i sam na sam niestrzelaja nawet czasem, sytuacji maja wiecej niz top druzyny w lidze niby.... Wbije sava. Ale nie wiem co zrobic z tym przegraniem 4-0 i 3-1 zeby nie bylo "oszukane" chyba od nowa zaczne ale pojdzie mi gorzej bo ten napastnik nie przejdzie do innej druzyny niz jakas pobliska Tromsdalen. A jako bezrobotny trener same ofery z norweskiej 3 ligi albo 4tej szwedzkiej, inne kluby jakos niechca chyba ze Polskie z 4tej ligi. Ale tam mi odrazu nie idzie i nawet lige wyzej nie awansuje :P

 

 

http://www.filedropper.com/harstad1div oto link do sava tylko nie ma porazki 4-0 i przegrywanego 3-1 meczu. Moze jakas zlota rade dostane xD

Odnośnik do komentarza

Bo AI "nauczyło" się tej taktyki i już ona tak nie działa, proste. Trzeba zmieniać czasem coś. Coś jest trenowane przed meczem? Atak, zgranie czy coś?

Najczesciej taktyka czasem slucham rady trenera podpowiadacza ale to gorzej tylko wtedy wychodzi wiec caly czas taktyka, 2gi menadzer sie zajmuje treningiem. Ja tylko ustawilem tylu trenerow ile mozna bylo zatrudnic i kazdy cos innego trenuje to co potrafi najlepiej bo tak napisali ze dobrze jest. I nawet mi sie zawodnicy rozwijali.... tyle ze lepsi sa niz byli a wyniki gorsze poza strzelanymi bramkami bo coraz wiecej strzelaja i coraz wiecej traca. Obejrzyj sava jakby Ci sie chcialo. Zobacz czy jakas kuracja cud istnieje :P

Odnośnik do komentarza

Nie ma złotej rady. Oglądaj mecze, patrz gdzie jest źle i staraj się poprzez instrukcje poprawić to.

Przykładowo: jak dużo strzelają na bramkę, to sprawdź czy mają takie polecenie. Zawodnicy z III ligi raczej są słabi w tym aspekcie, więc nie ma sensu im dawać tego polecenia.

 

Pokaż polecenia drużynowe.

Odnośnik do komentarza

Nie ma złotej rady. Oglądaj mecze, patrz gdzie jest źle i staraj się poprzez instrukcje poprawić to.

Przykładowo: jak dużo strzelają na bramkę, to sprawdź czy mają takie polecenie. Zawodnicy z III ligi raczej są słabi w tym aspekcie, więc nie ma sensu im dawać tego polecenia.

 

Pokaż polecenia drużynowe.

A mozesz sava obejrzec? http://www.centrumfm.org/taktyki-19,1421,Tinkermans_Fantastic.htmltakie polecenia. Nie wiem co jest zle, jak na moj gust ze nie potrafia trafic w bramke a przeciwnik jak ma sytuacje trafia odrazu.

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj ostatnie zdanie z opisu taktyki :)

Ale dlaczego w nizszej lidze dzialalo perfect jak sie nauczyli juz grac wygrali prawie wszystko a jak po polowie sezonu w wyzszej lidze zaskoczylo to zaczeli wygrywac i bylo super az doszlo do kolejnego sezonu. A w srodku sezonu jak wybiore inna taktyke to spadna? Bo nim sie naucza grac to sezon sie skonczy? Czyli jak zaczac od nowa jako bezrobotny i najpierw ta taktyka awansowac a potem te ktore proponujecie zastosowac? Moglby ktos sava obejrzec? Bo nie rozumiem czemu dziala w nizszej lidze a wyzej juz nie jak powinno odwrotnie niby. Aha i jak kupowac zalecanych zawodnikow jak mi niechca z zagranicy przychodzic bo nie mam profesjonalnego klubu tylko pol profesjonalny i zaden niechce przejsc najwyzej gracze z pobliskich klubow norweskich.

 

Wlasnie te instrukcje co do indywidualnego krycia skasowalem bo pisalo ze lepiej nie ustawiac jak slaby drugi manager doradca a zawodnikow nie ma sie lepszych od przeciwnika. I tylko gorzej sie zrobilo zamiast lepiej. Wydaje mi sie ze problem to ze biora w zad wiecej niz sa w stanie strzelic. I bardzo latwo rywal wbija jak ma sytuacje.

 

PS. Jak sciagnac ta taktyke z fm-base bo nigdzie download nie ma. Ten co ja robil ma gre po norwesku tylko druzyny nie norweskie a Barcelona xD

Odnośnik do komentarza

Ciężko się czyta, bo słabo coś piszesz po Polsku :/

Działało, nie działa, to trzeba coś zmienić. Grasz przeciwko już innym zawodnikom, taktyce itd. Jak napisałem- AI się "nauczyło" Twojej taxy. Teraz ją neutralizuje.

 

taktyka z Warsztatu Steam-> http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=489883377

Odnośnik do komentarza

Ciężko się czyta, bo słabo coś piszesz po Polsku :/

Działało, nie działa, to trzeba coś zmienić. Grasz przeciwko już innym zawodnikom, taktyce itd. Jak napisałem- AI się "nauczyło" Twojej taxy. Teraz ją neutralizuje.

 

taktyka z Warsztatu Steam-> http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=489883377

Od 8mego roku zycia mieszkam w Norwegii do Polskiej szkoly nie chodzilem. I skill mi spada w pisaniu jak wnerwiony jestem a nic mnie tak dobrze jak FM nie wyprowadza z rownowagi. No chyba tylko to jak jeszcze Polonia grala w Ekstraklasie i byla ze ekstra kase ekstra klapa :D A no to tak to tam konto trzeba zalozyc zeby to sciagnac. Taktyke przetestuje ta nowa ale czy to ma sens w srodku sezonu jak sa niezgrani ? Aha i save jest bez porazki 0-4 ze Startem i 3-1 w 24 minucie przegrywania z Lyn Oslo bo komputer sie zacial. Aha i czy ma sens w jednej taktyce zmieniac ustawienie z ofensywne na kontra etc. czy trzeba inna taktyke do innej mentalnosci ?

 

Czy to ta sama taktyka i 3 wersje zalezne od przeciwnika: http://community.sigames.com/showthread.php/418377-Kallemannens-Deep-4-2-3-1-%28CHeriksen-Bplay-tweak%29? Czyli ze jedna taktyke mozna na pare mentalnosci ?

Odnośnik do komentarza

Od 8mego roku zycia mieszkam w Norwegii do Polskiej szkoly nie chodzilem. I skill mi spada w pisaniu jak wnerwiony jestem

 

A to sorry :D

 

A no to tak to tam konto trzeba zalozyc zeby to sciagnac

 

A nie jesteś do steama podłączony?

 

Aha i czy ma sens w jednej taktyce zmieniac ustawienie z ofensywne na kontra etc. czy trzeba inna taktyke do innej mentalnosci

 

Może być ta sama taktyka, zmiana tylko mentalności.

 

Czy to ta sama taktyka i 3 wersje zalezne od przeciwnika: http://community.sig...en-Bplay-tweak)? Czyli ze jedna taktyke mozna na pare mentalnosci ?

 

Pierwsza taktyka press, druga- drop, trzecia- counter. Czym się różnią to nie wiem, bo nie czytałem i nie grałem nią.

Odnośnik do komentarza

 

Od 8mego roku zycia mieszkam w Norwegii do Polskiej szkoly nie chodzilem. I skill mi spada w pisaniu jak wnerwiony jestem

 

A to sorry :D

 

A no to tak to tam konto trzeba zalozyc zeby to sciagnac

 

A nie jesteś do steama podłączony?

 

Aha i czy ma sens w jednej taktyce zmieniac ustawienie z ofensywne na kontra etc. czy trzeba inna taktyke do innej mentalnosci

 

Może być ta sama taktyka, zmiana tylko mentalności.

 

Czy to ta sama taktyka i 3 wersje zalezne od przeciwnika: http://community.sig...en-Bplay-tweak)? Czyli ze jedna taktyke mozna na pare mentalnosci ?

 

Pierwsza taktyka press, druga- drop, trzecia- counter. Czym się różnią to nie wiem, bo nie czytałem i nie grałem nią.

 

Nie jestem do steama podlaczony bo wszystkie inne gry popadaja podobno. Czytalem ze steam moze zepsuc inne gry jak np. Football Manager jest oryginalny ale steam se na dysku jakas inna znajdzie nie oryginalna gre i ze cos sie popsuje etc. itd. A ta taktyka myslalem ze to jest to samo bo ten sam koles ja wstawil "kallemannen" norweg. I sa 3 wersje w zaleznosci od menedzera rywali. Ale te 3 taktyki to musza sie nauczyc oddzielnie czy w ramach jednej jak sie naucza to mozna zmieniac polecenia i beda zgrani? Myslalem ze w FM 2015 zlota taktyka to 4 - 2 - 3 -1 aka 3 ofensywnych i 1 napastnik i 2ch pomocnikow za nimi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...