Skocz do zawartości

Wiwat przegranym.


el_eldorador

Rekomendowane odpowiedzi

@mały błąd w poprzedniej kolejce - powinien być 23 marzec 2013

 

Mecze Reprezentacji Polski:

 

Polska - Anglia [eliminacje MŚ] 2:2 [Lewandowski, Sobiech]

 

---

 

[19/30 30 marzec 2013, IV Liga Świętokrzyska [11] KSZO Ostrowiec Św. - [1] Spartakus Daleszyce 3:0 ]

 

Kazimierski 14' Majewski 58' 80'

 

Sklad: Stachowiak - Szczesny, Cichos, Jania - Ziecik, Kazimierski, Zbikowski, Leszczynski, Małkowski (Górniak 30.) - Przybylski, Majewski

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara)

 

Czas na kolejny mecz - miejmy nadzieję że chociaż będzie remis. Kazimierski chyba na zawsze będzie moim zbawicielem, już w 14 minucie strzela bramkę! Lubię jego grę, miał być rezerwowym a teraz cała gra jest ustawiana pod niego! Ależ podanie Ziecika! Postanowił on włączyć drugi bieg na skrzydle i dośrodkować wprost do nogi Majewskiego! 2:0! Ależ mecz! Majewski 3:0! Piękny strzał, aż z tego wszystkiego zacząłem tańczyć kankana, uśmiech pojawił się na mojej twarzy - wracamy do gry! Nawet gra obrony mi się podobała, ten mecz to był wielki mecz!

 

---

 

Postanowiłem że Maslon i Wacławczyk do końca sezonu nie zagrają i po sezonie trafiają na listę transferową, byliśmy w trudnej sytuacji a zawodnicy woleli się kłócić a nie motywować zespół także nie są mi potrzebni.

 

---

 

[20/30 6 kwietnia 2013, IV liga Świętokrzyska [14] Naprzód Jędrzejów - [13] KSZO Ostrowiec Św. 1:2]

 

M.Majewski 45' - Górniak 57' Majewski 82'

 

Sklad: Stachowiak - Szczesny, Cichos, Jania (Tomasik 46.) - Ziecik (Malinowski 82'), Kazimierski, Zbikowski, Leszczynski, Górniak- Przybylski (Mikołajczyk 72'), Majewski

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara)

 

Żeby było śmiesznie - mimo słabej serii naszego zespołu po zwycięstwie z liderem mamy 4 punkty do znajdującego się na drugim miejscu UKS Sokół Rykoszyn. Mieliśmy dzisiaj pecha kompletnie straciliśmy skuteczność, aż 3 setek nie zostało przekutych na bramki, po pierwszej połowie będą jakieś zmiany na pewno. Rywale mieli jedną i ją wykorzystali.. 1:0 Majewski.. Kazimierski to mój taki mały Messi - znowu jego szybkość i spryt dały nam bramkę, przejął piłkę i podał ją obok dwóch obrońców oni nie zareagowali - Górniak tak 1:1. Górniak w 82 minucie pokazał swoją szybkość! Piękne podanie do Majewskiego a ten strzela z ostrego kąta! 2:1. Mój klub zaczął w końcu grać w piłkę!

Odnośnik do komentarza

*co do 21 kolejki to miałem już przygotowany tekst ale niestety zapomniałem go zapisać :DTakże będzie tylko skład + zawodnicy jacy grali

[21/30 13 kwietnia 2013, IV Liga Świętokrzyska KSZO Ostrowiec Św. - MKS Orlicz Suchedniów 3:4]

Starzynski 71' Majewski 73' 83' - Sledz 17' Strzebski 20' Krzak 35' Brozek 70'

Sklad: Stachowiak - Szczesny, Cichos, Tomasik (Jania.) - Malinowski (Ziecik.), Kazimierski, Zbikowski, Leszczynski, Górniak- Przybylski (Starzynski), Majewski

Jako ciekawostkę mogę dodać że wraz z prezesem doszliśmy do wniosku że warto mi przedstawić nowy kontrakt, miło byłoby żebym teraz niczego złe nie zrobił. Następnego dnia już udało się dojść do porozumienia. Umowa będzie obowiązywać do 30.6.2015. Będę zarabiać rocznie 48,5 tysiąca polskich złotych na sezon.

---

[22/30 20 kwietnia 2013, IV liga Świętokrzyska [9] KSZO Ostrowiec Św - [5] ŁKS Łagów 3:0]

 

Majewski 44' 48' Mikołajczak 90+2

Sklad: Stachowiak - Szczesny, Cichos, Jania - Ziecik, Kazimierski (Mikołajczak 65.), Zbikowski, Leszczynski, Górniak- Przybylski (Mech 49.), Majewski

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Malinowski (kartki), Małkowski (kontuzja)

 

Musimy ten mecz wygrać. Już od pierwszych minut staraliśmy się narzucić swój styl gry. Robiliśmy wszystko żeby strzelić bramkę i na jak mniej pozwolić rywalom. Pierwszego gola zdobyliśmy przed przerwą w 44 minucie, Majewski który pracuje na tytuł króla strzelców minął rywala i mierzonym strzałem w prawy róg bramki pokonał bramkarza. Bliźniaczą akcję stworzył w 48 minucie i tam również padł gol - tym razem Majewski postanowił okiwać piłkarza w sposób niekonwencjonalny i udało mu się 2:0! W 49 minucie postanowiłem postawić na wychowanka Ostrowskiego klubu Michala Mecha, jest to wybitny talent i miejmy nadzieję że się rozwinie na tyle że kiedyś będzie biegał na boiskach w Anglii czy we Włoszech. Ależ okno Mikołajczaka! Otrzymał on podanie od Majewskiego po tym huknął w sam środek bramki!

Odnośnik do komentarza

[23/30 27 kwietnia 2013, IV liga Świętokrzyska [5] KSZO Ostrowiec Św. - [2] UKS Sokół Rykoszyn 2:2]

 

Mikołajczyk 22' Górniak 51' - Bala 41' Dziedzic 90+2

 

Sklad: Stachowiak - Szczesny, Cichos, Jania - Ziecik (Malinowski 55.), Mikołajczyk (Starzynski 55.), Zbikowski, Leszczynski (Brzyski 72.), Górniak- Przybylski, Majewski

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Kazimierski (kartki), Małkowski (kontuzja)

 

Moi piłkarze grają jak znut zobaczymy co pokażą w dzisiejszym meczu! W początkowej fazie rywale chcieli pokazać swoją wyższość jednak szybko ukróciliśmy ich ambicje. Już w 22 minucie bo klepce kolejno Mikołajczyk - Przybylski - Majewski - Mikołajczyk, udało się trafić, tego ich uczyłem na treningach! Przez wiele minut górowaliśmy na boisku, lecz po prawie 35 minutach oddaliśmy rywalowi trochę miejsca i w 41 minucie padł gol - akcję na bramkę wymienił Bala. Ależ gol Górniaka! Cichos podał daleką piłkę do Majewskiego, jednak bramkarz wyszedł i wybił piłkę wprost pod nogi Górniaka a ten trafił z 25 metrów na pustą bramkę! 2:1. Na boisko w 72 minucie wszedł kolejny talent Ostrowskiej szkółki - Jacek Brzyski. Ależ okno Dziedzica.. 2:2..

 

---

 

[24/30 4 Maja 2013, IV liga Świętokrzyska [11] LZS Lubrzanka Kajetanów - [7] KSZO Ostrowiec Św. 4:1]

 

Czpak 21' (k) Ratajczak 43' Makowski 55' 84' (k) - Majewski 29'

 

Sklad: Stachowiak - Szczesny* (Tomasik 63.), Cichos, Jania - Malinowski, Kazimierski, Zbikowski, Leszczynski, Górniak- Mech (Piwowarczyk 57.) , Majewski* (Przybylski 30.)

 

Zaczynamy, miejmy nadzieję że uda się wygrać! Ależ faul Szczęsnego, takich rzeczy się nie wybacza.. rzut karny.. 1:0. Ależ podanie Kazimierskiego! 1:1 Majewski który będzie musiał zejść z powodu kontuzji.. pechowo. Piękny gol dla rywali prostopadła piłka i Ratajczak musiał tylko dołożyć nogę 2:1.. Błąd obrony 3:1. Jak to mówią 'wracamy do punktu wyjścia i jest znowu złe, ale myślę że uda się to naprawić, nic wielkiego w tym sezonie nie oczekiwałem - zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza

Rozkład tabeli 6 kolejek przed końcem: zespół / bilans meczów / zdobyte; stracone bramki / punkty

1. Spartakus Daleszyce / 9 - 13 - 2 / 33-20 / 40p.

2. UKS Sokół Radoszyce / 10 - 7 - 7 / 31 - 24 / 37p.

---

9. KSZO Ostrowiec Św. / 9 - 5 - 10 / 44 - 48 / 32p.

 

[25/30 11 Maja 2013, IV liga Świętokrzyska [14] Pogoń Staszów - [9] KSZO Ostrowiec Św. 0:2]

 

Górniak 20' 53'

 

Sklad: Stachowiak - Kozubek, Cichos, Jania - Malinowski, Kazimierski, Zbikowski, Leszczynski, Małkowski (Piwowarczyk 46.) - Przybylski (Mech 79.), Górniak

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Szczesny (kontuzja), Majewski (kontuzja)

 

Po analizie naszej gry z zeszłego meczu postanowiłem że ustawię najlepszych skrzydłowych nawet jeżeli nie są w formie i zacznę grę skrzydłami, miejmy nadzieję że przyniesie to jakiś skutek. Już od pierwszych minut dominowaliśmy - a swoją dominację przekuliśmy na bramkę. W 20 minucie rozpędzony Przybylski dośrodkował do wpadającego do pola karnego Górniak który długo się nie zastanawiał poprostu wpakował piłkę do bramki. Jak na meczu IV ligi wiele w tym meczu się działo, piłkarze Pogoni mieli dwie sytuację i w tych dwóch ratowała nas poprzeczka. Górniak dobrze czuje się w tej taktyce! Kolejne dośrodkowanie tym razem Piwowarczyka i Górniak zamienia je na bramkę! Jedyny celny strzał w tym meczu Pogoni obronił Stachowiak i można powiedzieć że był to w końcu dobry mecz tego zawodnika, na plus również można zapisać grę Kozubka który zagrał pierwszy profesjonalny mecz w KSZO, jest to jeden z juniorów jaki został wyłapany ze szkółki.

 

---

 

Do rozgrywki dodałem Belgijska - 'Liga Pro' - zapomniałem o niej przed rozgrywką.

 

---

 

[26/30 18 Maja 2013, IV liga Świętokrzyska [8] Nida Pińczów - [7] KSZO Ostrowiec Św 3:1]

 

Morawski 4' 23' Falkowski 76' - Górniak 71'

 

Sklad: Stachowiak - Kozubek, Cichos, Jania - Malinowski, Kazimierski (Starzynski 50.), Zbikowski, Leszczynski, Małkowski (Piwowarczyk 50.) - Przybylski, Górniak

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Szczesny (kontuzja), Majewski (kontuzja)

 

Ten mecz to totalna porażka, moi gracze nie potrafili dojść w tym meczu do dogodnych sytuacji. A w tym czasie rywale strzelili nam dwie bramki, jak już się obudziliśmy po wejściu zmienników i strzeliliśmy bramkę, nasz bramkarz popełnił błąd i cały misterny plan niestety się nie powiódł, tak to jest jak ma się drużynę która raz może wygrać 3-0 a pożniej przegrać mecz bez stylu..

Odnośnik do komentarza

Bartosz Mierzejewski / środkowy obrońca / 15 lat ---> U-18

 

Poszukując ciekawych zawodników natrafiłem na niego i postanowiłem złożyć mu ofertę, będzie narazie grał w U-18, zobaczymy co dalej.

 

---

 

[27/30 25 Maja 2013, IV liga Świętokrzyska [9] KSZO Ostrowiec Św - [16] ŁKS Orlęta Kielce 5:0]

Górniak 16' 63' Majewski 33' 45+1' 80'

 

Sklad: Wojcik - Jania, Kozubek, Cichos, Cichy - Małkowski, Mikołajczak, Zbikowski, Malinowski - Górniak, Majewski

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Kazimierski (kontuzja), Stachowiak (kontuzja)

 

Testujemy nową taktykę, nowe zalecenia.- zobaczymy co z tego będzie. Fantastyczna gra, uwielbiam jak moi gracze się tak starają. Swój kunszt pokazali na pewno napastnicy i Górniak i Majewski grali świetnie i należą im się pochwały. Kolejną rzeczą którą warto pochwalić w grze naszego zespołu jest obrona. Cichos i wychowanek Kozubek spełnili swoje zadania na 5+. Kolejną rzeczą którą warto wspomnieć jest to że rywale nie byli z najwyższej póki i nie pokazali w ogóle nic, nie posiadają w swojej kadrze żadnego zawodnika który by pociągnąłby ich grę. Ja natomiast ciesze się z tego wyniku, myślę już o nowym sezonie, gdyż nie mamy już szans na awans, do końca zostały 3 kolejki a my mamy sześć punktów straty do drugiego miejsca.

 

---

 

[28/30 1 czerwca 2013 (przełożony na 4 czerwca 2013), IV liga Świętokrzyska [1] KS Hetman Włoszczowa - [8] KSZO Ostrowiec Św. 1:1 ]

 

Baran 74' - Górniak 25'

 

Sklad: Wojcik - Jania, Kozubek, Cichos, Cichy - Małkowski, Mikołajczak (Starzynski 68.), Zbikowski, Malinowski - Górniak, Majewski (Piwowarczyk 50.)

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Kazimierski (kontuzja), Stachowiak (kontuzja)

 

Gdy graliśmy pierwszy mecz u siebie z Hetmanem nic nie przepowiadało że będą walczyć o awans - wtedy wygrali z nami 1:0 - miejmy nadzieję że teraz będzie inaczej. Niestety nie udało się rozegrać tego meczu w terminie - człowiek przegrał z pogodą i musieliśmy rozegrać ten men 4 czerwca. Odrazu było widać że mamy szanse to wygrać, bramkarz stał na wysokości zadania, a napastnicy grali jak znut. Jednak kondycyjnie nie wytrzymaliśmy tego spotkania. Widać że Hetmanowi bardzo zależy na awansie, a nam - na przyzwoitym wyniku, do końca sezon powinniśmy pokazać się z dobrej strony i zając dobre miejsce. Formę odzyskał w końcu Górniak który strzelił dla nas jedyną bramkę w tym spotkaniu.

 

Odnośnik do komentarza

Po remisie z Hetmanem postanowiłem trochę odreagować sprawy związane z futbolem, przez parę miesięcy byłem praktycznie odcięty od świata i nie myślałem o rodzinie i bliskich. Do głowy przyszedł mi pomysł aby zadzwonić do Mariana - przyjaciela mojej rodziny aby po tylu latach niewiedzy, dowiedzieć się co u nich - jak również tak samo jak Dominik gdy osiągnąłem poziom pełnoletności postanowiłem opuścić swoje domostwo i zając się swoimi sprawami, nie lubiłem zbytnio rodziny - wsadzali nosa w nie swoje sprawy, a jak wolałem iść swoim torem. Dzwoniąc do Mariana, ktoś próbował się dobić do moich drzwi, ale postanowiłem to olać.

 

- Cześć Marian, co tam u Ciebie słychać...

- Kopę lat Jakub! Ja raczej chciałbym się spytać co ty tyle lat robiłeś, nie odzywając się do rodziny..

- Można powiedzieć że wiele rzeczy, jednak nie jest to rozmowa na telefon, chciałbym do was przyjechać...

- Po tylu latach? Może lepiej sobie odpuścić.. Rodzice chyba nie chcieliby Cię zobaczyć..

- O tym czy rodzice chcą mnie zobaczyć powinny decydować oni sami a nie Ty..

- Chyba jesteś śmieszny.. Nie dam Ci spotkać się z rodzicami po tym co zrobiłeś..

 

Usłyszałem już tylko dźwięk odkładanej słuchawki i huk ciszy.. ciszy która zamieniła się w płacz, pierwszy raz poczułem że jestem złym człowiekiem, że popełniłem jakiś błąd w życiu.. Jednak co miałem zrobić? Zalać się litrami wódki? Powiesić się? Nie - to nie mój styl, zawsze miałem twardy charakter, za młodu nawet myślałem żeby być psychologiem i pomagać ludziom w ich problemach.. Rzuciłem wszystko.. Wsiadłem do mojego Mercedesa w123 Coupe i ruszyłem przed siebie.. Ależ piękna noc była tego dnia, miliony gwiazd świecące pomagały mi myśleć że nie jestem sam.. Przecież mam prace marzeń - jestem trenerem w Ostrowcu. Mam przyjaciół.. Jednak czegoś mi brakuje..

 

Gdy tak myślałem o moim życiu, długo jeszcze jechałem przed siebie - aż zadzwonił mi telefon..

 

-Gdzie jesteś, prze..

-Słuchaj, nie wiem kim jesteś, ale chyba to nieodpowiedni moment aby rozmawiać.

-Jak możesz nie wiedzieć kim jestem.. Tutaj Michał Górniak, wraz z Bartoszem Masloniem mieliśmy przecież do Ciebie przyjechać rano, rozmawiać o nowym kontrakcie..

-Kompletnie o tym zapomniałem, już jadę

 

Przed domem zauważyłem również znacznie podenerwowanego prezesa, jednak gdy zobaczył w jakim jestem stanie postanowił sam porozmawiać z zawodnikami:

 

-Widzicie trener nie jest w stanie teraz z wami porozmawiać - wstępnie ja mogę to zrobić i przekazać trenerowi moje uwagi, jednak nie myślcie że trener zostawi was w klubie.

-A ty Jakub się prześpij, Dominik dzwonił do mnie bo ty nie odbierałeś telefonu i nie było Cię w domu, podobno znalazł dwie perełki dla Ciebie, jedna może nawet zagrać kiedyś w reprezentacji Polski, jutro pogadamy do zobaczenia.

 

Odnośnik do komentarza

Następny dzień zaczął się jeszcze gorzej, jakby tego było mało to przy stadionie przywitali mnie 'kibice' KSZO, może była to mała grupka jednak mieli dużo do powiedzenia - o mojej pozycji w klubie że oni tu rządzą a nie ja, że chcą awansu, powiedziałem im że mam to w głębokim poważaniu, że nie będę ulegał kibicom, że ja tu ustalam skład a nie oni. To wyraźnie ich rozwścieczyło, powiedzieli że się doigram, cokolwiek to miało znaczyć.

 

Zaraz po tym wydarzeniu postanowiłem pogadać w klubie z Górniakiem i Masloniem, obydwaj czekali na moją decyzję. W tym celu poszedłem na trening:

- Górniak i Maslon do mnie

- Tak, trenerze? - powiedział bardzo pokornym głosem Maslon.

- Chciałbym z wami porozmawiać na temat waszych kontraktów - Wygasają one za miesiąc i postanowiłem ich nie przedłużać. Dziękuje wam za cały wkład który włożyliście w grę w tym sezonie, jednak niestety musimy zrezygnować z waszych usług.

 

Piłkarze już odchodzili że smutnymi minami gdy:

 

- Górniak chodź jeszcze na chwilę.

- Słucham trenerze..

- Wydaje mi się że się jeszcze spotkamy, nie dziś - może jutro - prezes załatwił Ci podobno grę w pierwszej lidze, miejmy nadzieję że kiedyś się spotkamy.

- Dziękuje!

 

Widać było że Górniak był bardzo ucieszony - w końcu kto nie cieszyłby się gdyby mógł 'awansować' o tyle klas rozgrywkowych. Po tych rozmowach do klubu wezwał mnie Dominik który szuka mnie od całego tygodnia aby pokazać mi zawodników którzy podpiszą z nami kontrakty.

 

- Dominik wiem że masz wiele pytań, ale do rzeczy, muszę przeprowadzić trening z chłopakami bo nie długo 29 kolejka.

 

Pierwszym zawodnikiem którego mi Dominik zaprezentował to Marek Osuch obecny reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski U-19, spytałem się dokładnie Dominika co taki piłkarz miałby robić w moim klubie, powiedział że piłkarz jest wychowankiem Stadionu Chorzów który gra w poza ligowej lidze. Jak widać posiada wielkie umiejętności, zobaczymy jakim będzie talentem.

 

Kolejnym zawodnikiem jest środkowy obrońca - Rafał Zieliński - jest również piłkarzem Stadionu Chorzów, ma on jakby zniwelować nasze błędy w obronie. Mimo młodego wieku wydaje mi się że może zostać nowym kapitanem zespołu.

 

Kiedy zobaczyłem video z akcji kolejnego zawodnika przecierałem oczy ze zdumienia - przecież ten zawodnik nie długo może grać w kadrze! Tym szczęśliwcem może być Janusz Kubisz - jest to zawodnik środka pola, posiada znakomite umiejętności a do tego jest takim wysuniętym rozgrywającym, zobaczymy co z niego wyrośnie - wielki talent.

 

- Później porozmawiamy o twoich problemach - nie możesz z tym zostać sam - dodał.

Odnośnik do komentarza

Mecze Reprezentacji Polski:

San Marino - Polska [eliminacje MŚ] 0:3 [sobiech x2, Rybus]

Polska - Katar [towarzyski] 2:0 [Jankowski, Sobiech]

 

 

[29/30 9 czerwca 2013, IV liga Świętokrzyska. [11] MKS Unia Sędziszów - [9] KSZO Ostrowiec Św. 1:4 ]

 

Michałek 90+1 - Górniak 55' 61' 74' Zbikowski 83'

 

Sklad: Stachowiak - Jania, Kozubek, Cichos, Cichy - Małkowski (Starzynski 11.), Mikołajczak, Zbikowski, Malinowski (cz.) - Górniak, Majewski

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Kazimierski (kontuzja)

 

Mecz 'O nic' można uznać za rozpoczęty! Już w 10 minucie czerwoną kartkę otrzymał Malinowski, postanowiłem więc zmienić Małkowskiego na środkowego pomocnika żeby ataki szły tylko i wyłącznie z środka pola. Gra nie toczyła się po naszej myśli, jednak rywale nie grali niczego ciekawego, zepchnęli nas do defensywny jednak dzięki naszym płynnym kontrą udało nam się wygrać. Grający pod 'presją' scoutów z pierwszej ligi (Kolejorz Stróże, GKS Tychy) grał przepięknie, myślę że spokojnie poradzi sobie w lepszym klubie i życzę mu powodzenia.

 

---

 

[30/30 9 czerwca 2013, IV liga Świętokrzyska. [5] KSZO Ostrowiec Św. - [9] MKS Zdrój Busko Zdrój 4:0]

 

Majewski 10' 20' Górniak 24' 58'

 

Sklad: Stachowiak - Jania, Kozubek, Cichos, Cichy - Małkowski, Mikołajczak, Zbikowski, Piwowarczyk - Górniak, Majewski

 

Pauzują: Wacławczyk (kara), Maslon (kara), Kazimierski (kontuzja), Malinowski (kartki)

 

Ostatni mecz, a moi piłkarze w formie - szkoda pierwszej części sezonu.. Nie zagraliśmy jednego z najlepszych meczy za mojej kadencji, jednak rywale grali jeszcze gorzej, dzięki czemu wygraliśmy. Ja o swoją posadę mogę spać spokojnie, można powiedzieć że chyba wszyscy są zadowoleni - ja - kibice i piłkarze jak i również prezes. Teraz trzeba sobie odpowiedzieć za bardzo ważne pytanie - co robić dalej..

Odnośnik do komentarza

Bramkarze:

Adam Stachowiak (25/42/8/6.83) - pierwsza część sezonu w jego wykonaniu nie była zbyt dobra, jednak później grał coraz lepiej i myślę że na kolejny sezon zostanie.

 

Łukasz Wójcik (3/6/1/6.83) - w końcu Stachowiak dostał porządnego konkurenta w bramce, gdy grał to nie zawodził, nie wiadomo co stanie się z nim w kolejnym sezonie.

 

Obrońcy:

Dominik Wacławczyk (6/1/0/0/6.42) - po pamiętnej kłótni z Masloniem wyleciał z kadry. Następny sezon spędzi w IV ligowym klubie - Sokół Sokółka

 

Janusz Cichy (19/0/3/0/6.96) - bardzo dobry sezon, w przyszłym sezonie będzie musiał konkurować ze starszym zawodnikiem, zobaczymy jak to wytrzyma.

 

Patryk Klimek (0/0/0/0/0) - nie rozumiem za bardzo czemu sprowadziłem tego zawodnika do zespołu - nic nie zagrał i od następnego sezonu będzie grał w innym klubie.

 

Mirosław Tomasik (17/1/0/1/6.75) - ma talent i wszystko co potrzeba aby być dobrym zawodnikiem, jednak rzadko jest w formie i trzeba będzie sobie zadać pytanie czy warto go trzymać jeszcze w tym klubie.

 

Jakub Szczęsny (23/0/1/1/6.93) - początek miał słaby, chciałem go sprzedać, jednak dałem mu drugą szansę i ją wykorzystał.

 

Michał Jania (24/0/1/0/6.90) - musiał wejść odrazu w drużynę, często nie grywał na swojej optymalnej pozycji. Wydaje mi się że będzie mi go ciężko zatrzymać w klubie.

 

Tomasz Cichos (16/0/0/0/7.19) - na początku nie chciałem na niego stawiać, jednak później wraz z Kozubkiem stworzyli niezły duet obrońców, zostanie i będzie walczył w pierwszą jedenastkę.

 

Sylwester Kozubek (6/0/0/0/7.40) - wskoczył do składu z znikąd i tak naprawdę myślę że trudno będzie go z tego składu wyrzucić.

 

Pomocnicy:

Dawid Zbikowski (30/2/1/0/6.86) - był pewnym zawodnikiem, grał przez cały sezon jednak widać że nie lubi rywalizacji, nie wiem czy to przezwycięży.

 

Rafał Leszczynski (10/0/0/0/6.81) - grał dobrze, solidnie - ale ja chciałbym widzieć coś więcej - nie wiem co z tym zawodnikiem zrobię.

 

Bartosz Maslon (18/4/5/0/6.99) - szkoda mi go dobry piłkarz, jednak ja nie lubię gdy ktoś psuje atmosferę w drużynie. Kolejny sezon zagra w IV ligowej Unii Ząbkowice.

 

Mateusz Starzynski (12/1/0/0/6.71) - przez jego częste kontuzje i głupie kartki mało grał w tym zespole, powinien zostać jeszcze sezon - zobaczymy co dalej.

 

Michał Kazimierski (19/5/5/2/6.97) - jak przyszedł do zespołu miał być tylko zmiennikiem. Później wyrósł na gwiazdę i rozgrywającego, jednak po kontuzji nie może znaleźć swojej dawnej formy, teraz musi mieć dobry okres przygotowawczy to może wróci.

 

Kamil Mikołajczak (10/2/7/0/7.08) - wykorzystał brak formy Kazimierskiego i wszedł do kadry z impetem. Później już tego miejsca nie oddał.

 

Damian Malkowski (24/3/1/1/6.67) - nie grał zbyt dobrze, brak zmiennika na jego pozycji przysporzyło mi wiele problemów, będziemy szukać kogoś w jego miejsce.

 

Zbigniew Ziecik (17/0/3/0/6.58) - nie wytrzymał walki o miejsce w składzie, poprostu nie miał szans z Malinowskim. Odchodzi do 4 ligowego LZSu Turbia.

 

Patryk Malinowski (25/2/6/1/6.83) - nie mam do niego żadnych uwag ale też i pochwał, wydaje się że będzie teraz tylko zmiennikiem.

 

Napastnicy:

Jarosław Piwowarczyk (5/0/1/0/6.50) - potrzebuje jeszcze czasu, ma umiejętności jednak brakuje zimnej głowy.

 

Edward Majewski (25/22/6/4/7.55) - jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to brak progresu. Jednak trzeba mu oddać że bez niego nie było by tej lokaty, zostaje i miejmy nadzieje że jego talent odpali.

 

Michał Górniak (26/16/10/5/7.31) - szukał formy, kiedy ją znalazł to do naszych drzwi pukały wielkie kluby o transfer. W końcu trafił do Unii Tarnów (2 liga wschodnia) gdyż nie udało mi się z nim porozumieć co do kontraktu.

 

Michał Przybylski (18/2/5/1/6.81) - nie widzę dla niego miejsca w kolejnym sezonie w naszym klubie. Jeżeli nie zgodzi się na U-18 to odejdzie bez żalu.

 

 

 

Anglia:

Mistrz: Manchester City [2] [82 punkty]

Bramki: Sergio Aguero [20] [Manchester City]

Spadek: Everton, Norwich, Reading

Awans: Wolves, Burnley, Nottm Forest

 

Hiszpania:

Mistrz: Real Madryt [2] [90 punktów]

Bramki: Fernando Llorente [27] [Atlethic Bilbao]

Spadek: Levante, Celta, Espanyol

Awans: Villareal, Herculeś, [trwa finał]

 

Niemcy:

Mistrz: Gladbach (!) [1] [72 punkty]

Bramki: Klass-Jan Huntelaar [22] [schalke] ; Robert Lewandowski [22] [borussia Dortmund]

Spadek: Hoffenheim, Augsburg

Awans: Hertha BSC, Kaiserslautern

 

Włochy:

Mistrz: Juventus [2] [72 punkty]

Bramki: Alessandro Matri [17] [Juventus]

Spadek: Torino, Cagliari, Siena

Awans: Spezia (!), Crotone, Novara

 

Polska:

Mistrz: Ruch Chorzów [1] [54 punkty]

Bramki: Johan Voskamp [14] [Śląsk Wrocław]

Spadek: Górnik Zabrze [!], Bełchatów

Awans: Cracovia, Warta Poznań

 

Polska 4 Liga Swiętokrzyska:

Mistrz: UKS Sokół Rykoszyn [1] [53 punkty]

Awans: KS Hetman Włoszczowa [2] [49 punktów]

Bramki: Edward Majewski [22] [Kszo Ostrowiec Św]

 

TABELA

Odnośnik do komentarza

Piątek, siedziba klubu - godz.20

 

- Widzę że masz jakiś problem i tego nie odpuszczę - powiedział wyraźnie zdenerwowany Dominik.

- Chcesz zobaczyć jaki mam problem? To spójrz za okno..

 

Dominik spojrzał za okno a tam 200 osobowa grupka kibiców krzyczała coś na temat zwolnienia mnie i prezesa. Dalej nie mogą pojąc tego jak mogli oddać zespól w ręce prezesa Wysockiego, dawnego zawodnika KSZO.

 

- Chodź wyjdziemy im na przeciw, zobaczysz co mają do powiedzenia - dodałem..

 

Wyszliśmy i zobaczyłem jaki Dominik jest zestresowany, postanowiłem sam porozmawiać z grupką kibiców. Gdyż oni nie za bardzo tego chcieli, jednak jakiś kibic postanowił coś powiedzieć:

 

- Kim jesteś - rzekł.

- Trenerem KSZO - powiedziałem wyraźnie zdziwiony..

- Ty jesteś zdrajcą nie trenerem, miał być awans a jest co - widać że był bardzo zestresowany, jednak dalej celebrował kozaka przed kumplami.

- Jakim awansem, przecież ledwo co udało się ułożyć drużynę, a wy już chcieliście awans..

- Miras jasno powiedział że był dogadany z wami że albo awans albo wp...

- Jaki Miras, nie znam żadnego Mirasa.

- Nie musisz znać Mirasa, ważne że Miras zna Ciebie. Dajemy wam wszystkim w tym marnym klubie czas abyście awansowali, gdy tak się nie stanie - to wiesz co może się stać - lecimy chłopaki.

 

Widzisz Dominik co za ludzie z nich, ale co zrobisz - dopóki gramy w 4 lidze trzeba będzie na nich uważać..

 

 

Transfery +:

Do klubu tak jak już mówiłem w zapowiedziach dołączyli: Rafał Zieliński, Janusz Kubisz, Marek Osuch (Stadion Chorzów U-18). Zawodnikami których już dawno chciałem zakontraktować to: Dawid Bułka (Start Otwock), Mateusz Cholewiak (SMS Lódź), Tomasz Drag (Odra Opole), Maciej Machi (Avia Swidnik). Są też dwaj gracze o których nie mówiłem: Franciszek Śliwa (Stadion Chorzów U-18), utalentowany junior grający na pozycji środkowego pomocnika, a także Damian Kowalczyk (wolny transfer), który ma konkurować z Małkowskim o pierwszy skład.

 

Transfery -:

Z klubu odszedł Michał Górniak do Unii Tarnów, Zbigniew Ziecik - LZS Turbia, Dominik Wacławczyk - Sokół Sokółka, Mirosław Tomasik (szuka klubu), Paweł Klimek (szuka klubu), Bartosz Maslon - KS Unia Ząbkowice

 

Odnośnik do komentarza

Mecze Reprezentacji Polski:

Polska - Finlandia [towarzyski] 1:0 [sobiech]

 

KSZO w reprezentacjach:

Marek Osuch [Polska U-19 vs Chorwacja U-19 3:0] ---> 9 minut

 

Matiasz Grobelny: Witam, jestem Matiasz Grobelny, z tygodnika Dzień Ostrowskiego Kibica, chciałbym zadać panu parę pytań.

Jakub Szterling: Chętnie odpowiem na parę pytań.

MG: Czy satysfakcjonuje pana i pańskich piłkarzy piąte miejsce w poprzednim sezonie?

JS: Nie koniecznie, mieliśmy szansę na to aby awansować, jednak pierwszą część sezonu przekreśliła nasze szanse.

MG: A w tym sezonie? Jak Pan myśli uda się awansować?

JS: Patrząc na nasze sparingi wydaje mi się że mamy taką szansę, jednak zawsze może pójść coś nie tak - także wole dmuchać na zimno.

MG: Już wasz stadion ma aż osiem tysięcy miejsc, nie długo macie się przenieść na stadion który będzie w stanie pomieścić aż 12.5 tyś widzów - czy nie wydaje się panu to śmieszne że tak wielki klub pod względem infrastruktury i historii może nadal znajdować się w 4 lidze?

JS: Zrobimy wszystko aby to zmienić.

MG: Dzięki za rozmowę!

JS: Ja również!

 

 

[1/30 18 sierpnia 2013, IV Liga Świętokrzyska KSZO Ostrowiec Św. - MLKS Sparta Kazimierza Wielka 4:2]

 

Małkowski 19' Cholewiak 45+1' Osuch 52' Kubisz 59' - Czarnecki 69' 71'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Zieliński (Machi 63.), Drag - Osuch, Kubisz, Zbikowski (Sliwa 61.), Małkowski - Majewski (Kazimierski 69.), Cholewiak

 

Pauzują: Cichy (kontuzja), Kozubek (kontuzja)

 

Co ja mogę powiedzieć o tym meczu, przez pierwszą połową graliśmy jak znut, później się wszystko sypnęło, piłkarze muszą poćwiczyć nad skutecznością wtedy o wynik nie będę się musiał martwić. Dobry mecz Kubisza który dzielił i rządził w ofensywie, widać że brakuje mu kogoś takiego z kim mógłby pograć na swoim poziomie.

 

---

 

[2/30 21 sierpnia 2013, IV Liga Świętokrzyska ŁKS Orlęta Kielce - KSZO Ostrowiec Św. 0:2]

 

Cholewiak 48' Osuch 63'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos* (Szczesny 39.), Zieliński, Drag - Osuch, Kubisz (Sliwa 58.), Zbikowski, Małkowski - Majewski, Cholewiak

 

Pauzują: Cichy (kontuzja), Kozubek (kontuzja)

 

Ten mecz nie przejdzie pewnie do historii, jednak są trzy punkty to nie ma co się martwić - przecież nie liczy są gra tylko wynik. Jednym zawodnikiem który pokazał że ma umiejętności i talent był Osuch, który długo tutaj raczej nie pogra.

Odnośnik do komentarza

@trzy razy podchodziłem do pisania tego więc dlatego tak mało.

 

 

Kluby Polskie w LE:

Grupa I: Śląsk, West Brom, Zenit, Besiktas

Grupa K: Ruch, Red Bull Salzburg, Ajax, Partizan

 

[3/30 24 sierpnia 2013, IV Liga Świętokrzyska KSZO Ostrowiec Św. - Juventa Starachowice 4:4]

 

Cholewiak 4x

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Zieliński, Drag - Osuch (Malinowski 46.*) (Sliwa 54.), Kubisz (Kazimierski 63.), Zbikowski, Małkowski - Majewski , Cholewiak

 

Pauzują: Cichy (kontuzja), Kozubek (kontuzja)

 

Rywal na początku sezonu był odrazu nazywany faworytem do zwycięstwa, moim zdaniem to bujda, grają słabo i wygrali tylko i wyłącznie dzięki braku kondycji u moich zawodników. Jeden był Cholewiaka dał nam remis.

 

---

 

 

[4/30 31 sierpnia 2013, IV Liga Świętokrzyska KSZO Ostrowiec Św. - MKS Unia Sędziszów 3:1]

 

Majewski 24' 65' Cichos 75' - Zych 77'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek (Zielinski 54.), Drag - Osuch, Kubisz (Sliwa 71.), Zbikowski, Małkowski - Majewski , Cholewiak

 

Pauzują: Cichy (kontuzja)

 

No cóż jesteśmy najlepiej strzelająca drużyną w lidze, szkoda że też nie najlepszą defensywą. Kogo bym tam nie ustawił i tak trafimy gole, coś mi się wydaje że będzie w tym sezonie olbrzymia rotacja na obronie w zespole.

Odnośnik do komentarza

[4 września 2013, Puchar Okręgowy małopolski-swiętokrzyski KSZO Ostrowiec Św. - ŁKS Przeciszovia Przeciszów ]

 

Jop 77' (k) - Lewicki 34' 86 (k) Mrozek 72'

 

Skład: Stachowiak - Szczesny, Zieliński, Machi, Mierzejewski - Malinowski, Mikołajczak (Sliwa 46. cz.), Kazimierski, Kowalczyk - Mech (Stawinski 46.), Piwowarczyk (Jop 67.)

 

Pauzują: Cichy (kontuzja)

 

Widać że po składzie że traktujemy ten puchar zupełnie poważnie i mamy szanse na awans. Zagraliśmy w drugim składzie, połowa graczy debiutowała w zespole, jednak żadnego zawodnika z tych co dzisiaj wystawiłem nie widzę w pierwszym składzie, zagrali fatalnie i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego wyniku. Cieszę się jednak że odpadliśmy, nie chce grać 2 meczów w tygodniu.

 

---

 

[5/30 7 września 2013, IV Liga Świętokrzyska KSZO Ostrowiec Św. - Pogoń Staszów 2:0 ]

 

Piwowarczyk 57' Małkowski 71'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek, Drag - Malinowski, Kubisz, Zbikowski, Małkowski - Majewski (Piwowarczyk 46.) , Cholewiak

 

Po tym meczu mogę z czystym sercem powiedzieć że mamy szanse na awans, wydaje mi się że nie będzie z tym żadnego problemu. Kiedy gra cały trzon zespołu także zmiennicy dostosowują się do taktyki i do tego jak mają grać. Świetny mecz Piwowarczyka (jego gol na 1:0 cudo!) i Malinowskiego, który został graczem meczu, w końcu spełnimy nasz sen o 3 lidze!

Odnośnik do komentarza

Mecze Reprezentacji Polski:

Polska - Ukraina [eliminacje MŚ] 1:2 [sobiech]

Polska - Mołdawia [eliminacja MŚ] 1:0 [Lewandowski]

KSZO w reprezentacjach:

Marek Osuch [Polska U-19] - nie zagrał ani minuty.


---

 

Jakby to powiedział ktoś kto walczy o tytuł - mecz na szczycie tabeli, mieliśmy nadzieję że nie będzie większych problemów z wygraniem tego meczu, nie chce później kalkulować ile punktów muszę zdobyć tylko uciekać rywalom na jak największą ilość, zima przecież może być zdradziecka, przecież przez całe 130 dni (około) bo aż tyle dni jest przeznaczonych na przerwę zimową może się wszystko stać - wysyp kontuzji, nieudane sparingi, strata formy - musimy ten mecz wygrać. Komentatorzy twierdzą że nie mamy większych szans jednak damy z siebie wszystko.

Mecz nie szedł po naszej myśli, grali tak jakby od tego meczu miało wszystko zależeć, ale co zrobić - lepszy rydz niż nic.

 

[6/30 11 września 2013, IV Liga Świętokrzyska [2] Naprzód Jędrzejów - [1] KSZO Ostrowiec Św. 0:0]

Jędrzejów, Stadion Przy ul.Sportowej, 365 kibiców.

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek, Drag - Osuch, Kubisz (Mikołajczak 50.), Zbikowski (Kazimierski 71.), Małkowski - Majewski, Cholewiak (Piwowarczyk 71.)

 

Pauzują: Cichy (kontuzja), Kowalczyk (kontuzja, Sliwa (kontuzja)

 

 

Kolejny mecz, zobaczymy co tym razem da nam los, wydaje mi się że mamy szanse, ale zobaczymy. ALEŻ TRAFIENIE Małkowskiego! Ten gol przejdzie do historii jako jeden z najszybszych goli w tej lidze! Trafił bramkę w 18 sekund!

Nie graliśmy złe jednak nie zagraliśmy też dobrze - to był średni mecz, nie mieliśmy w nim żadnego motoru napędowego przez co trudno było konstruować akcję, a do tego jeden z moich rozgrywających ma znaczne problemy (mówię tu o Kubiszu), zobaczymy - narazie wygrywamy, czyli jest się z czego cieszyć.

 

[7/30 14 września 2013, IV Liga Świętokrzyska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [6] GKS Partyzant Radoszyce 3:2]

Ostrowiec, Miejski Stadion Sportowy 'KSZO', 7865 kibiców.

 

Małkowski 1' 68' Majewski 37' - Koczarski 51' 71'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek, Drag - Osuch, Kubisz (Mikołajczak 52*.) (Kazimierski 84.), Zbikowski, Małkowski - Majewski, Cholewiak (Piwowarczyk 71.)

 

Pauzują: Kowalczyk (kontuzja, Sliwa (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz, miejmy nadzieję że zwycięski. Trzeba na pewno wspomnieć o pięknym golu Osucha! Dostał podanie od Zbikowskiego z drugiej części boiska i z 20 metrów wpakował piłkę do bramki z pierwszej piłki - piękny gol! Dobry mecz, wszyscy zagrali dobrze. W 61 minucie zamieniłem parę obrońców aby nie mieli problemów kondycyjnych, myślę że wyjdzie mi to na dobre, niestety kontuzje złapał Janusz Kubisz który nie zagra przez 5-6 tygodni.

 

 

[8/30 21 września 2013, IV Liga Świętokrzyska [6] ŁKS Łagów - [1] KSZO Ostrowiec Św. 0:4]

Łagów, Stadion w Łagowie, 2000 kibiców.

 

Osuch 27' Kubisz 35' Cholewiak 45+1 76' (k)

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos (Szczesny 61.), Kozubek (Machi 61.), Drag - Osuch, Kubisz, Zbikowski, Małkowski - Majewski (Piwowarczyk 51.) , Cholewiak

 

Pauzują: Sliwa (kontuzja)

 

Kolejny mecz zagramy w Połańcu. No cóż mecz jak co dzień, gramy ciągle to samo - ten kto wytrzyma do 45 minuty z bezbramkowym remisem raczej z nami wygra, jednak narazie takiej drużyny nie ma i dobrze by było gdyby takiej nie było. Po tej kolejce mamy 4 punkty przewagi nad drugim Naprzodem Jędrzejów i świętujemy 13 mecz bez porażki w lidze. Co do meczu trzeba pochwalić Osucha i Majewskiego za dzisiejszą grę, wzięli oni grę naszego zespołu na bramki i starali się jak najmocniej aby jeszcze coś ustrzelić.

 

 

[9/30 29 września 2013, IV Liga Świętokrzyska [12] Czarni Połaniec - [1] KSZO Ostrowiec Św. 2:4 ]

Połaniec, Stadion Miejski, 526 kibiców.

 

Sasal 64' T.Piwowarczyk 85' - Osuch 1' 25' Majewski 32' Cichos 45+1

 

Skład: Bułka - Cichy, Cichos, Kozubek, Drag (Machi 66.)- Osuch, Kazimierski, Zbikowski, Małkowski - Majewski, Cholewiak* (Piwowarczyk 41.)

 

Pauzują: Sliwa (kontuzja), Kubisz (kontuzja), Jania (problemy kondycyjne)

 

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj gramy u siebie z drużyną która wygrała w tym sezonie tylko jeden mecz myślę że to będzie łatwe spotkanie. Nie żebym się dziwił ale Osuch strzelił taką samą bramkę jak w 8 kolejce, również z pierwszej piłki i w to samo okno. Zdziwiłem się troszeczkę jak Nida strzeliła nam bramkę - po jakże nie zapowiedzianej główce Czerwinskiego, jednak później gdy Piwowarczyk strzelił bramkę odetchnąłem z ulgą! Rywale krzyczeli coś o spalonym, jednak -Trzy punkty to trzy punkty!

[10/30 2 października 2013, IV Liga Świętokrzyska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [16] Nida Pińczów 2:1 ]

Ostrowiec, Miejski Stadion Sportowy 'KSZO', 7578 kibiców.

 

Osuch 48' Piwowarczyk 90+1 - Czerwinski 82'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek, Drag- Osuch, Kazimierski (Mikołajczak 59.), Zbikowski (Leszczynski 59.), Małkowski - Majewski (Piwowarczyk 59.) , Cholewiak

 

Pauzują: Sliwa (kontuzja), Kubisz (kontuzja)

 

Kolejny mecz który jest bardzo ważny, musimy powiększać naszą przewagę. Wydaje mi się że w każdym spotkaniu dzieje się zupełnie to samo, pierwszą połowę prowadzimy rywal jest praktycznie miażdżony aby w drugiej połowie wszystko się zmieniło i rywale ciągle atakowali i kontrolowali naszą grę, jednak mimo wszystko wygrywamy a mi zaczynają wychodzić siwe włosy..

 

[11/30 5 października 2013, IV Liga Świętokrzyska [12] MKS Orlicz Suchedniów - [1] KSZO Ostrowiec Św. 2:3]

Suchedniów, Stadion Miejski w Suchedniowie, 947 kibiców.

 

Kmiec 52' 64' - Cichos 20' Majewski 36' 37'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek, Drag- Osuch (Malinowski 64.), Kazimierski (Mikołajczak 64.), Zbikowski, Małkowski - Majewski, Cholewiak* (Piwowarczyk 37.)

 

Pauzują: Sliwa (kontuzja), Kubisz (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

Mecze Reprezentacji Polski:

Czarnogóra - Polska [eliminacje MŚ] 0:2 [Przybyłko, Lewandowski]

Polska - Anglia [eliminacje MŚ] 0:3

 

Polska zakończyła eliminacje na 3 miejscu, co nie daje awansu/barażu do MŚ. Widać po powołaniach (Dudka, Zieńczuk, Dorda) że Fornalik nie wie zabardzo co robić z reprezentacją i moim zdaniem powinien zostać zwolniony. Podobny los spotkał Reprezentację Holandii która nie potrafiła pokonać Rumunii czy Turcji.

KSZO w reprezentacjach:

Marek Osuch [Polska U-19] - nie zagrał ani minuty.

 

 

Do zakończenia pierwszej części sezonu zostało 5 meczy i wydaje mi się że te pięć meczy może o wszystkim decydować, gdybyśmy mieli przewagę 10-15 punktów myślę że nie było by już szans aby nas dogonić. Dzisiaj gramy z Lubrzanką jednak ważniejszym meczem wydaje się kolejka 13 w której podejmiemy Spartakusa Daleszyce. Pierwszy raz od dłuższego czasu mieliśmy dobrą drugą połowę.

 

[12/30 12 października 2013, IV Liga Świętokrzyska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [2] LZS Lubrzanka Kajetanów 3:0]

Ostrowiec, Miejski Stadion Sportowy 'KSZO', 8000 kibiców.

 

Cholewiak 49' Piwowarczyk 55' Mikołajczak 61'

 

Skład: Bułka - Jania, Cichos, Kozubek, Drag- Malinowski, Kazimierski (Mikołajczak 46.), Zbikowski (Sliwa 64.), Małkowski - Majewski (Piwowarczyk 46.), Cholewiak

 

Pauzują: Kubisz (kontuzja), Osuch (reprezentacja)

 

Kolejny mecz rozgrywamy w Daleszycach, bardzo się obawiam wyniku gdyż Spartakus to dobry zespół i mimo pozycji trzeba na niego uważać. Jak widzicie ja potrafię przepowiedzieć przyszłość, moi zawodnicy zawiedli, ale co mam zrobić, przecież to pierwsza porażka w tym sezonie, raczej niegroźna. Nasi piłkarze walczyli aby wyrównać wynik, jednak było już za późno..

 

 

[13/30 19 października 2013, IV Liga Świętokrzyska [3] Spartakus Daleszyce [1] KSZO Ostrowiec Św. 4:3 ]

Daleszyce, Stadion Miejski w Daleszycach, 600 kibiców

 

Cichos 4' (sam) Galicki 6' Dybiec 45' Sobieraj 49' - Cholewiak 19' 52' Sliwa 69'

 

Skład: Bułka (Stachowiak 49.) - Jania, Cichos (Szczęsny 6.), Kozubek, Drag - Osuch, Sliwa, Zbikowski, Małkowski - Majewski (Piwowarczyk 49.), Cholewiak

 

Pauzują: Kubisz (kontuzja)

Odnośnik do komentarza

Kolejnym wyzwaniem miało być pokonanie MKS Zdrój. Postanowiłem że zmienimy lekko formacje i zagramy jednym DPŚ i ŚPO, zobaczymy co to da. Dało dużo, zaczęliśmy mecz z wielkim animuszem, strzeliliśmy trzy bramki w odstępie 5 minut minut i dzięki temu znów mamy 9 punktów przewagi. Co ciekawe kibice po meczu wyróżnili Zielińskiego którego uważają za sporego fajtłapę.

 

[14/30 26 października 2013, IV Liga Świętokrzyska [1] KSZO Ostrowiec Św. - [4] MKS Zdrój Busko Zdrój 3:0 ]
Ostrowiec, Miejski Stadion Sportowy 'KSZO', 7846 kibiców.

Cholewiak 5' Piwowarczyk 7' Osuch 10'

Skład: Stachowiak - Jania, Cichos, Zieliński, Cichy- Osuch, Kubisz (Sliwa 60.), Zbikowski, Małkowski - Piwowarczyk, Cholewiak

Pauzują: Kozubek (problemy kondycyjne), Drag (problemy kondycyjne)

 


MKS Alit Ożarów to nasz kolejny rywal. Coś się sypnęło i niestety musimy coś zmienić, moi piłkarze czują się zbyt pewnie, wydawało mi się że to może pomoc, jednak jest odwrotnie. Piwowarczyk nie kreuje gry, trzeba go tego nauczyć, albo będzie siedział na ławce do końca sezonu.

[15/30 2 listopada 2013, IV Liga Świętokrzyska [9] MKS Alit Ożarów - [1] KSZO Ostrowiec Św. 3:3]
Ożarów, Stadion Miejski w Ożarowie, 5000 kibiców.
Bala 24' Giel 35' Lukomski 46' - Piwowarczyk 25' Kubisz 56' Majewski 83'

Skład: Stachowiak - Jania, Cichos, Zieliński, Cichy (Machi 46.) - Osuch, Kubisz, Zbikowski (Sliwa 46.), Małkowski* (Majewski 24.)- Piwowarczyk, Cholewiak

Pauzują: Kozubek (problemy kondycyjne), Drag (problemy kondycyjne)

 

 

15 kolejka była dla nas pechowa, jednak teraz miejmy nadzieję że wygramy. Jest to ostatni mecz rundy jesiennej, dokupiłem oczywiście karnet szczęścia, zobaczymy czy zadziała. Nasi rywale mają w tym meczu odcinać bilety stadionowe, bo według prognostyk ma przyjść na ten mecz więcej kibiców naszej drużyny niż gospodarzy co zdarza się w prawie większości meczów. Nasi kibice przez cały mecz nas dopingowali, 'przejęliśmy' nawet stadion, jednak to nie pomogło, nasi piłkarze nie grali zbyt dobrze (no może oprócz Osucha) i wydaje mi się że należy wrócić do starej taktyki, jednak jeszcze zobaczymy po okresie przygotowawczym bo nigdy nie wiadomo.

 

[16/30 9 listopada 2013, IV Liga Świętokrzyska [10] MLKS Sparta Kazimierza Wielka - [1] KSZO Ostrowiec Św 2:3 ]

Kazimierz Wielki, Stadion Miejski Kazimierza Wielka, 800 kibiców.


Pieta 75' Kikut 86' - Cholewiak 44' Osuch 63' Małkowski 82'

Skład: Stachowiak - Jania, Szczęsny (Machi 81.), Zieliński, Drag - Osuch, Kubisz (Sliwa 63.), Zbikowski, Małkowski - Majewski (Piwowarczyk 71.), Cholewiak

 

Tabela Rundy Jesiennej

Odnośnik do komentarza

REPREZENTACJA POLSKI:

Czarnogóra - Polska [towarzyski] 0:0

Polska - Bułgaria [towarzyski] 2:0 [Lewandowski, Perquis]

Polska - Argentyna [towarzyski] 0:2

 

Te sparingi nie miały żadnego znaczenia w świetle losowania grup Eliminacyjnych do Mistrzostw Europy, mając wolne postanowiłem wybrać się do pobliskiego baru i zobaczyć z kim będą rywalizować 'złoci chłopcy Fornalika' i tak doznałem szoku..

 

Grupa J:

- Hiszpania

- Bośnia

- Polska (trzeci koszyk)

- Austria

- Białoruś

 

Reakcja kibiców mogła być tylko jedna.. o k***a, takiej grupy jeszcze nam Łysy z UEFA nie dał - powiedział jeden z uczestników tej 'popijawy'. Hiszpania której gwiazdy można by wymieniać bez końca. Bośnia ze swoim Edinem Dzeko i Miralem Pjaniciem. Austria może w kryzysie (brak awansu na MŚ), jednak zawsze trzeba na nich uważać. I Białorus z Verkhovtsovem czy Dmitrijem Rekisem. No niestety widzę rychły koniec ery Fornalika.

 

Marek Osuch (Polska U-19 1 vs 1 Francja U-19) [45 minut / 6.50]

 

OKNO TRANSFEROWE:

 

Nasze okienko zimowe nie było aż tak aktywne jak w zeszłym sezonie jednak nie było takiego parcia na zmiany a nasz zarząd mimo dobrych wyników finansowych (ponad milion zł na plusie) prosi nas abyśmy sprzedali jakiegoś zawodnika, jedyną pozycją którą warto było wzmocnić to prawa obrona - długo szukaliśmy odpowiedniej osoby na to stanowisko i jedynym kandydatem który jakoś w miarę się do tego nadaje to Adam Majka jednak będzie trzeba go do tej pozycji przyuczyć. Drugim i ostatnim transferem było przybycie Dawida Sobika, również prawego obrońcy który ma grać w zespole U-19 i w miarę możliwości być zmiennikiem Majki. Jedynym zawodnikiem który odszedł był Tomasz Drag, który był bardzo niestabilny i jego umiejętności szły bardzo mocno w dól, jednak gaża którą musieliśmy mu wypłacić (30 tysięcy zł) na pewno zrekompensowała mu odejście.

 

W skrócie:

Przychodzą: Adam Majka (Stadion Chorzów U-18], Dawid Sobik [wolny transfer]

Odchodzą: Tomasz Drąg (wolny transfer; 30.000 zł)

 

TOP 5 TRANSFERÓW W POLSCE:

Ilian Kapitanov (Czerno More --> Legia Warszawa) - 3,1 mln zł

Wojciech Luczak (Górnik Zabrze --> Jagiellonia) - 2,1 mln zł

Viktor Genev (Pogoń --> Valerenga) - 2,1 mln zł

Barry Douglas (Lech --> Rangers) --> 1.3 mln zł

Tero Mäntylä (Ludogorec Razgrad --> Jagiellonia) - 1,2 mln zł

 

Patrząc na transfery polskich klubów warto wspomnieć o transferze Marcina Wasilewskiego do Piasta Gliwice który odbył się na zasadzie wolnego transferu, co można uznać za najlepszy transfer jakiegokolwiek polskiego klubu w tym okienku.

 

TOP 5 TRANSFERÓW W EUROPIE:

Neymar (Santos --> Barcelona) - 62 mln $

Dedê (Vasco --> Man.City) - 40,5 mln $

Dusan Tadic (FC Twente --> Porto) - 29 mln $

Kevin Strootman (PSV --> PSG) - 28.5 mln $

Ruben (Panathinaikos --> Benfika) - 16,5 mln $

 

POLSKA NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ:

Nad tym nie ma co się zbytnio rozwodzić, Śląsk i Ruch razem zgromadzili 8 punktów i byli tylko i wyłącznie statystami w swoich grupach.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...