Skocz do zawartości

Wasze osiągnięcia w FM 14


adrianABCH

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się chciałem pochwalić. Nie osiągnąłem jeszcze zbyt wiele, ale jest coraz to bardziej zadowolony ze swojej drużyny. Rozpocząłem grę szkockim Aberdeen zastając przyzwoity skład, ale praktycznie pustą kasę. Sprzedałem tych słabszych, udało się zakontraktować paru zawodników, którzy od razu wskoczyli do pierwszego składu i w moim debiutanckim sezonie zajęliśmy dobre drugie miejsce za Celticiem. Strata była spora, straciliśmy bardzo dużo bramek stąd też nieuniknione były wzmocnienia w kolejnym sezonie.

 

Największy problem miałem z obsadą bramki. Przez klub przewinęło się kilku bramkarzy, a między innymi Carlo Cudicini, który okazał się zdecydowanie za słaby na potrzeby mojego zespołu, Craig Gordon, z którego głównym pożytkiem był fakt, że został jednocześnie trenerem i Stefan Frei, który rozegrał w pierwszym zespole 13 meczów spisując się co najwyżej przeciętnie.

 

Najlepiej prezentującą się formacją była defensywa. Tutaj pozyskałem tylko Alexandra Grovena, który przyszedł do nas 1. stycznia 2014. Bardzo zadowolony byłem (i jestem) z Ryana Jacka, który mógł grać nie tylko po prawej stronie obrony, ale także w środku pola zdobywając przy okazji 11 bramek.

 

W pomocy postawiłem na transfer podstarzałego już Stephena Hunta, który zaliczył kilkanaście spotkań w reprezentacji Irlandii. Prezentował się przyzwoicie, ale po sezonie doszedłem do wniosku, że młodszy już nie będzie i pozwoliłem mu odejść do Doncaster.

 

Mimo nękających kontuzji, przestojów formy i wystawiania go na różnych pozycjach Niall McGinn, bo o nim mowa, zdobył aż 17 bramek i był to wynik, który dawał mu drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców.

 

Dobre drugie miejsce pozwoliło nam na start w eliminacjach Ligi Europejskiej, gdzie skazywani byliśmy na porażkę od samego początku. Przejście choćby jednej rundy miało być dla nas ogromnym sukcesem. W rezultacie nie zakwalifikowaliśmy się do fazy grupowej, ale i tak byłem dumny z zespołu. Po przejściu szwedzkiego Helsingborga trafiliśmy na moskiewski Spartak, który miał nam pokazać nasze miejsce w szeregu. Doskonała postawa mojej drużyny pozwoliła nam odprawić Rosjan aż 5:2. W kolejnej rundzie trafiliśmy na PSV i na tym chyba zakończymy ;).

 

Co jednak cieszy mnie najbardziej, to przeprowadzone przed sezonem transfery. Napięty do granic możliwości i przekroczony o blisko 70 tysięcy funtów budżet płacowy wyglądał okropnie, ale niektóre nazwiska warte były tych poświęceń. Bardzo budującym był fakt, że nie zapłaciliśmy za wszystkich piłkarzy ani pensa. Do Aberdeen dołączyli piłkarze o wyrobionej (lub rosnącej) marce w Europie, a ja odważnie zapatrywałem się na walkę o mistrzostwo Szkocji. Najbardziej zadowolony byłem z rozwiązania problemów z bramkarzem.

 

Aberdeen wzmocnili:

 

Przemysław Tytoń

Ivo Pekalski

Mark Connolly

Gary Caldwell

Don Cowie

David Bentley

Bebe

Marcus Pedersen

 

Ponadto, dzięki umowie partnerskiej z Chelsea do klubu na zasadzie wypożyczenia przeszedł Gael Kakuta, z którym wiązałem spore nadzieje na przyszły transfer.

 

Wszyscy oni z miejsca wzmocnili pierwszą jedenastkę i choć miało to spory wpływ na zgranie zespołu, to po modyfikacjach taktyki (dzięki serdeczne za pomoc w taktykach!) sezon rozpoczęliśmy doskonale. W pierwszych pięciu spotkaniach zdobyliśmy 13 punktów i szybko zajęliśmy pierwsze miejsce w tabeli.

Odnośnik do komentarza

Mój drugi sezon Chrobrym przed chwilą skończyłem i pierwszy sezon w ekstraklasie był bardzo .. a to za chwilę :)
Zacznijmy od prognozy mediów i tam macie kilka nowinek jeszcze :

qgjt9u.png



Moje transfery, miałem około mln na transfery ale mało na płace, więc wszystko dałem na wynagrodzenie:

bj471x.png



Moja kadra:

v459tb.png



Tabela po 30 meczach:

9rqfbx.png



Jak zaczynami mistrzowską grupę:

x1pn0d.png



Tabela przed ostatnią kolejką, w której gramy z ... Legią W-wa

oj39rs.png



MECZ Z LEGIĄ:

r8im1d.png



Tabela końcowa:

gk9x1w.png



Gracze, którzy odgrywali kluczową rolę:
Ajah Foster
Dawid Plizga
Manuel Lazzari
Winston Wilson

NIEPRZYJEMNA NIESPODZIANKA

Terminarz cz.1

Terminarz cz.2


Odnośnik do komentarza

To i ja coś zarzucę :D

Shamrock Rovers moje. Objąłem ich w 2013 roku. Teraz mam 2018.

Z zespołu półzawodowego doszedłem już dawno do zawodowego. Po zdobyciu pierwszego mistrzostwa udało mi się dostać do fazy grupowej LM, bywam tam co roku. Na razie średnio idzie w dalszej walce w europejskich pucharach.

Na początku mój budżet był w okolicach 100 tys. €. W tej chwili stan konta to ponad 23 mln €.

 

Statystyki menago: Rozegrane mecze - 320, Wygrane - 262, Remisy - 37, Przegrane - 21.

5 razy z rzędu wygraliśmy irlandzką Premier League, FAI Ford Cup - 5 razy, Eircom League Cup - 5 razy.

 

W większości chcę opierać skład na rodzimych graczach. Dlatego już posiadam Świetną bazę treningową, Nowoczesne obiekty młodzieżowe, Ponadprzeciętną siatkę wyszukiwania juniorów. Chwilowo nie mogę jeszcze rozbudować szkolenia młodzieży - tu jest Zadowalający system szkolenia.

Powiększyłem stadion (na razie) o 1000 miejsc. Po sezonie dalsza rozbudowa.

 

Kadra jest dosyć szeroka. Największym moim sukcesem w transferach jest sprowadzenie z wolnego w 2015 roku Ricardo Quaresmy, który gra cały czas. Już w pierwszym sezonie ustrzelił 29 bramek i miał 18 asyst. W kolejnym było już 18 goli i 25 asyst.

Największym talentem, który wychowałem, jest Tommy O`Hehir. Do tej pory udało mu się ustrzelić w sumie 102 gole w 92 występach. Co roku jest obstawiany jako potencjalny Król Strzelców. Najlepszy jego sezon to był poprzedni - nastukał 61 bramek w 48 meczach.

 

Cały skład wygląda tak.

Kolejnym miłym młodym miśkiem jest środkowy były obrońca Club Brugge - Jasper Vandenberghe. Już teraz interesuje się nim pół Europy: Chelsea, Monaco, Bayern, Man City itd.

 

Teraz może troszkę o rekordach.

Najlepsi strzelcy Shamrock Rovers od 2013 do 2018 roku.

Najwyższe zwycięstwo odnieśliśmy w fazie kwalifikacyjnej do LM w 2015 roku. Graliśmy wtedy z luksemburskim Avenir Beggen - wygrana 10-0.

Tak ogólnie wyglądają Rekordy klubowe.

 

Kaska. Jestem oszczędnym menago ;) Wydałem w sumie na transfery do tej pory 1,125 mln €. Tylko. Najwięcej kasy z transferu dostałem za defensywnego pomocnika Giancarlo Romito. Poszedł do Cagliari za 2,5 mln €. Teraz przeszedł do Juve za ponad 11 mln.

 

Sztab szkoleniowy jest spory. Są w nim takie osoby jak Recber Rustu (kto pamięta, tan pamięta go), Martin Petrov.

 

W Lidze Mistrzów jako takie występy miewamy. Potrafiliśmy zremisować u siebie z Arsenalem 1-1, wygrać z Szachtarem 1-0, wygrana z Bayernem u siebie 2-1 czy też z Benficą 3-1.

Dzięki moim sukcesikom, w kolejnym sezonie Irlandia ma zapewnione bezpośrednie miejsce w grupowej LM. Irlandzkie rozgrywki są obecnie na 25. miejscu w Europie. Przegoniliśmy polską Ekstraklasę (27. miejsce).

Sam klub też nabił sobie punktów i mamy 3 gwiazdki. Jak zaczynałem swoją przygodę z The Hoops, to była jedna.

 

Podsumowując: na krajowym podwórku jest totalna dominacja. W pucharach europejskich na razie bieda. Ale to zostaje na najbliższą przyszłość.

Odnośnik do komentarza

Ten O'Hehir świetny, pozazdrościć takiego napastnika. Jak na samym początku wyglądała sytuacja finansowa?

Jeden taki fajny się wyhodował :p Reszta to średniaki. Na samym początku w kasie było 287 tys. €, 0 na transfery, całkowity budżet na wynagrodzenia to 58 tys. €.

Przez chwilę stan konta wskazywał ponad 30 baniek ełro, ale rozbudowa stadiony i obiektów była.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Dla tych, co nie śledzą mojego opka (Chaos przez pracowitość=zrobione) skrobnę co nieco ;)

 

Prowadzę Lurgan Celtic z Irlandii Północnej. Zaczynałem w IFA Interim League, czyli III poziom rozgrywek. Team półzawodowy, generalnie jak wszystkie grywalne zespoły w Irlandii Północnej. Nawet w Danske Bank Premiership są takie same. W tym kraju nie ma ani jednego zawodowego klubu!

Dotychczas pokonałem sporą drogę. Mam rok 2016. Zespół Celtów objąłem pod koniec 2014 roku, kiedy to zespół zajmował bodaj 9. pozycję (6 porażek z rzędu). Pod moją wodzą do końca sezonu zagraliśmy 12 spotkań, z czego wygraliśmy aż 10. To dało nam ostatecznie trzecią pozycję w lidze. Niestety, ale nie awansowaliśmy.

 

W kolejnym roku sztuka z awansem się udała bez większych problemów. Do tego wywalczyliśmy dwa puchary: Mid-Ulster Cup oraz WKD Intermediate Cup. Ten pierwszy był chyba najbardziej sensacyjny i mnie bardzo cieszył. Stoczyliśmy w finale derbowy pojedynek z ekstraklasowym Glenavon (wygrana 6-5 po dogrywce). WKD to już gładka wygrana 5-2 z Abbey Villa.

 

Tu muszę jednak wspomnieć o sporej ilości różnych pucharów w Irlandii Północnej, jest ich aż 6. I do tego dochodzi jeszcze jeden- Setanta Sports Cup. Taki puchar, gdzie występują drużyny z obu Irlandii.

 

W kolejnym sezonie (2015/2016) udało się awansować z Championship do Premiership. I do tego ze sporą przewagą nad rywalami. W pucharach krajowych szło jako tako: w WKD Cup odpadliśmy dopiero w półfinale; Mid-Ulster Cup zdobyliśmy drugi raz z rzędu (wygrana ponownie z Glenavon 1-0); Irish Cup- przegrany finał 0-2 z mistrzem kraju Portadown.

 

Dzięki byciu w finale Irish Cup dostaliśmy się Ligi Europy. Zaczynaliśmy od Pierwszej Rundy Kwalifikacyjnej. Tam dostałem Rabotniczki (w domu 1-1, na wyjeździe 3-0), kolejna runda to już Lewski Sofia (3-1 i 2-3). Po tej ekipie sensacyjnie przeszliśmy do III rundy, gdzie dostaliśmy FC Luzern, remis 1-1 na wyjeździe i wygrana 3-1 pozwoliła mi przejść do baraży. Do fazy grupowej LE się nie dostaliśmy. Na drodze stanął nam Liverpool- w domu dostaliśmy 1-5, w rewanżu 3-1. Odpadłem.

Obecnie mam grudzień 2016 i zajmujemy sensacyjne 1. miejsce w tabeli Premiership po 18 kolejkach. Mam 14 wygranych, 1 remis, 3 przegrane. 67 gole strzelone i 36 straconych. Nad drugim Linfield mam 4 punkty przewagi.

 

Skład- hmmm, tu się nie będę za bardzo rozwodził, bo nie mam nad czym. Cały zespół to gracze z Irlandii Północnej. Najfajniejszym miśkiem w ekipie jest wychowanek mój- Corey Owens. Napadzior ma dopiero 18 lat, a bramki wali na zawołanie. Z braku laku już w pierwszym roku wrzuciłem go do pierwszego składu. Tu strzelił aż 36 goli w 24 meczach!

W kolejnym roku zaliczył 20 występów i 15 goli, teraz ma 23 rozegrane mecze i 31 trafień.

Finanse.

Na początku rozgrywki nie wiem ile było na koncie. Zapewne okrągłe 0 na wszystko ;) Nie więcej.

Dzięki występom w LE jestem obecnie na plusie 690 tys. €. Dochód z europejskich występów miałem na poziomie 971 tysięcy €.

 

Najwyższa liga krajowa (Premiership) jest teraz na 94. pozycji w Europie. Przed nami takie fantastyczne ligi jak: Scottish Second Division (93.), Serie C2 (89.), Polska II liga (86.), Kazakhstan Premier League (74.). Nawet liga irlandzka jest wyżej w rankingu (62.),

Dużo mi jeszcze zostało do zrobienia. Po pierwsze chcę dostać się do grupowej LM- jako pierwszy zespół z Irlandii Północnej :p

Całość kasy będę pakował w rozwój juniorów.

I chyba tyle.

Odnośnik do komentarza

Mój drugi sezon Chrobrym przed chwilą skończyłem i pierwszy sezon w ekstraklasie był bardzo .. a to za chwilę :)

Zacznijmy od prognozy mediów i tam macie kilka nowinek jeszcze :

 

qgjt9u.png

 

 

Moje transfery, miałem około mln na transfery ale mało na płace, więc wszystko dałem na wynagrodzenie:

 

bj471x.png

 

 

Moja kadra:

 

v459tb.png

 

 

Tabela po 30 meczach:

 

9rqfbx.png

 

 

Jak zaczynami mistrzowską grupę:

 

x1pn0d.png

 

 

Tabela przed ostatnią kolejką, w której gramy z ... Legią W-wa

 

oj39rs.png

 

 

MECZ Z LEGIĄ:

 

r8im1d.png

 

 

Tabela końcowa:

 

gk9x1w.png

 

 

Gracze, którzy odgrywali kluczową rolę:

Ajah Foster

Dawid Plizga

Manuel Lazzari

Winston Wilson

 

NIEPRZYJEMNA NIESPODZIANKA

 

Terminarz cz.1

 

Terminarz cz.2

 

 

 

Świetny wynik Chrobrym!

Mam pytanko: skąd ściągnąłeś Fostera i Wilsona? Z jakich klubów? I czy grali gdzieś wcześniej (tzn czy wyrwałeś ich z rodzimego klubu czy jeszcze wcześniej grali gdzieś indziej)? Czy mają 2 narodowość? Pytam bo mam problem ze ściąganiem graczy spoza Europy do Lecha który od 4-5 sez rok w rok wychodzi z gr LM...

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Gram sobie Bayernem Monachium i na początku marca mam już sporą przewagę nad Borrusią, gram w LE bo wpadłem do grupy śmierci. W LE aktualnie czekają mnie mecze z Lazio, w dwumeczu z CSKA Rosjanie zalatwili mi dwóch bocznych obrońców, ale w zamian skończyli w 9.

Mandzukić strzela jak wariat albo wbija kilka goli albo nic, pomocnicy i Goetze mają lepszą skuteczność.

W jednym meczu jeden z pomocników zebrał hat-tricka z... karnych. Teraz czeka mnie LE i raczej powinienem wygrać bo jedynie Szachtar może mi zagrozić.

 

Wysłane z mojego Nexus 5

Odnośnik do komentarza

Walka Lurgan Celtic trwa dalej ;)

 

Sezon 2016/17 zakończyliśmy sympatycznie:

- wygrana w Mid-Ulster Cup,

- mistrzostwo Irlandii Północnej.

 

Pierwszy raz w historii klubu zdobyłem mistrza kraju. Nad drugim zespołem (Linfield) mieliśmy sporą przewagę. Mistrz z ostatniego sezonu, Portadown daleko i słabo- dopiero 4. pozycja. Za wygraną dostałem magiczną kwotę coś koło 40 tys.€. Całe szczęście, że dostaliśmy sporo z LE, na chwilę obecną stan konta to aż 753 tys.€.

Oczywiście stan konta się ładnie powiększy, bo będziemy starować w eliminacji LM. Pierwszy zespół na drodze to chorwackie GNK Dinamo.

 

Osiągnięcia moich grajków w ostatnim roku nie są złe, np. młody snajper Corey Owens (19 lat) nastrzelał aż 52 bramki w 43 spotkaniach, 14 asyst; kolejny to Raymond Fitzpatrick (33 lata)- 25 goli w 42 meczach, 23 asysty; lewoskrzydłowy Chris McGibbon- 51 spotkań, 26 bramek, 24 asysty; prawe skrzydło Michael Downey (32)- 43 występy, 9 bramek, 26 asyst.

 

Rozgrywki Danske Bank Premiership awansowało o 8 pozycji na 86. pozycję. Klub natomiast ma skok o 373 pozycje, teraz jesteśmy na 399. miejscu.

 

Obronić tytuł z jednej strony będzie ciężko, ale z drugiej nie do końca ;) U mnie kuleje najbardziej obrona, ale wyłuskałem trzech nowych obrońców z mocnych ekip- Linfield i Portadown.

W LM chcę zajść min. do czwartej rundy :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...