Skocz do zawartości

W 80 lat dookoła świata.


Czary

Rekomendowane odpowiedzi

@Fenomen - potwierdzam :) Ogólnie wtedy dużo zawodników z RPA było koksami (Vilakazi, Zuma)

 

Udało mi się dokonać pierwszego transferu. Zakontraktowałem z wolnego transferu zawodnika na lewą obronę, jednak w tym sezonie nie może zostać zarejestrowany.

 

Ayo Oluwafemi - 24 l. Nigeria.

 

Południowoafrykańska Ekstraklasa [23-25]

 

 

[4] Moroko Swallows 0-0 SuperSport Utd [8]

 

MotM: R. Pietersen [7.8] (SuperSport)

 

 

[5] Moroko Swallows 0-2 Orlando Pirates [1]

71' B. McCarthy 0:1

90+1' B. McCarthy 0:2

 

MotM: B. McCarthy [8.8] (Pirates)

 

 

[14] Maritzburg United 1-3 Moroko Swallows [8]

1' A. Hendricks (as. Chenene) 0:1

6' S. Lekgothoane (rz. k) 0:2

45+1 D. Buckley 1:2

48' B. Chenene (as. Mashego) 1:3

 

MotM: B.Chenene [8.4] (Swallows)

 

 

W marcu mieliśmy na rozkładzie trzy mecze. Zaczęliśmy od spotkania z SuperSport. Zakładałem, że w obecnej formie poradzimy sobie z nimi bez problemu, jednak mimo lekkiej przewagi nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Stworzyliśmy zbyt mało dobrych okazji. Kolejne było spotkanie derbowe z Orlando Pirates. Mecz był wyrównany, a o wyniku zadecydowała gwiazda, której my nie mamy w swoich szeregach. Benni McCarthy mimo zaawansowanego wieku rządził i dzielił i w pojedynkę wygrał ten mecz Piratom. Miesiąc kończyliśmy meczem za słabym Maritzburgiem i dość szybko pozbawiliśmy rywali nadziei na dobry wynik. Średni miesiąc. Liczyłem na co najmniej 6 punktów. Do końca sezonu zostało 5 kolejek, a my będziemy walczyć o podium.

 

Tabela:

 

 

uLj8uCn.png

 

 

 

Na samo zakończenie miesiąca zakontraktowaliśmy (oczywiście z wolnego transferu) po dwumiesięcznych walkach z pozwoleniem na pracę bramkarza.

 

Renny Vega - 33 l. Wenezuela

 

Dość egzotyczny jak na nasze warunki transfer, ale ten bramkarz bije obu aktualnych na głowę. Szkoda, że nie będę mógł z niego skorzystać w tym sezonie, bo bardzo by się przydał.

Odnośnik do komentarza

Puchar RPA 1 runda:

 

Moroko Swallows 0-2 Kaizer Chiefs

15' S. Mavuso 0:1

30' B. Parker 0:2

 

MotM: M. Gould [8.0] (Kaizer)

 

 

Południowoafrykańska Ekstraklasa [26-27]:

 

 

[12] Bidvest Wist 1-2 Moroko Swallows [6]

43' T. Nengomasha 1:0

51' K. Mashego (as. Chabangu) 1:1

73' B. Chenene (as. Mashego) 1:2

 

MotM: A. Hendricks [8.5] (Swallows)

 

 

[4] Moroko 3-0 Tuks [7]

25' L. Chabangu (as. Mashego) 1:0

64' L. Chabangu (as. Mjempu) 2:0

73' A. Hendricks 3:0

 

MotM: L. Chabangu [9.0] (Swallows)

 

 

Kolejny miesiąc rozpoczęliśmy meczem pucharowym z Kaizer Chiefs. Wystawiłem rezerwowy skład, bo 3 dni później odbywał się ważny mecz ligowy, którego nie mogłem przegrać, a to liga w tym roku jest priorytetem. Przeciwnicy zagrali najsilniejszym składem i wygrali. Nasze rezerwy nie zaprezentowały się jednak, źle bo byliśmy lepsi w każdych statystykach (poza bramkami rzecz jasna). Później dwa mecze z ligowymi średniakami. W pierwszym z nich Bidvest napędził nam trochę strachu, jednak udało nam się odwrócić przebieg meczu i zwyciężyć. Kolejny mecz to był popis naszej gry i całkowita dominacja. Nadal mamy szansę na trzecie miejsce na koniec, nie możemy tylko pozwolić sobie na porażkę w następnej kolejce z Ajaxem Kapsztad.

 

Tabela:

 

 

mWx5faV.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska Ekstraklasa [28-30]

 

 

[4] Moroka Swallows 1-1 Ajax Kapsztad [3]

29' D. Spencer (o.g) 1:0

44' T. Rusike 1:1

 

MotM: J. Shongwe [7.9] (Ajax)

 

 

[8] Golden Arrows 4-5 Moroka Swallows [4]

5' S. Nomvethe (as. Tsutsulupa) 0:1

20' A. Hendricks (as. Nergadze) 0:2

22' D. Mathebula (as. Mashego) 0:3

38' Tico Tico 1:3

47' L. Chabangu 1:4

48' P. Shange 2:4

65' Tico Tico 3:4

79' B. Chenene (as. Chabangu) 3:5

81' T. Gabuza 4:5

 

MotM: Tico Tico [8.8] (Arrows)

 

 

[4] Moroka Swallows 1-0 Black Leopards [11]

83' B. Chenene (as. Mashego) 1:0

 

MotM: A. Hendricks [8.0] (Swallows)

 

Końcówka sezonu to mecz z Ajaxem, który tak jak my, notował świetną serie na sam koniec. Obie drużyny zagrały zachowawczo, żeby nie przegrać. To my w końcówce postawiliśmy wszystko na jedną kartę, ale nie udało się, a szkoda, bo od tamtego czasu musieliśmy liczyć na inne drużyny. Później typowy rollercoaster z Golden Arrows. Graliśmy świetnie w ataku i...naprawdę dobrze w obronie. Ogólnie w cały meczu obie drużyny oddały 29 celnych strzałów! Ani razu nie oddaliśmy prowadzenia ale były momenty, że bałem się o wynik. Kończący sezon mecz to starcie z Black Leopards. Było naprawdę ciężko i zwyciężyliśmy z wielkim trudem, co pozwoliło nam utrzymać czwarte miejsce i zrównać się punktowo z Ajaxem.

 

Tabela:

 

 

FoGBjzx.png

 

 

 

Odkąd przejąłem zespół, przegraliśmy w lidze tylko z Orlando Pirates. W czternastu kolejkach ugraliśmy 28 punktów, więc myślę, że to jest całkiem dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że nie mogłem dokonać żadnego wzmocnienia. Mimo wszystko zarząd nie do końca był zadowolony, bo działacze liczyli, że z miejsca włączę się do wali o mistrzostwo. I tak poprawiłem pozycję ligową zespołu o aż 9 pozycji. Ja jestem zadowolony, a w następnym sezonie (o ile nie wylecę) będziemy walczyć o mistrzostwo.

 

Jutro jak będę mieć czas dodam podsumowanie piłkarzy.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu:

 

Na pewno nie będzie to w stuprocentowo idealne podsumowanie, bo objąłem zespół po 16 kolejce ligowej i kilku piłkarzy praktycznie wcale nie grało u poprzedniego menadżera (w tym Chabangu, który u mnie spisywał się doskonale). Ja podsumuje ich za całokształt, jednak moją indywidualną ocenę dodam tylko i wyłącznie za występy pod moją ręką.

 

Bramkarze:

 

1N7DBEu.png

 

Praktycznie grałem tylko Mathibe, który był solidny, ale zdarzały mu się babole. Vega wystąpił tylko w meczu pucharowym, a Lottering nie podnosił się z ławki.

 

Prawa obrona:

 

EqXvulv.png

 

Z powodu kontuzji Mapenby przetestowałem tam Mungomeniego i spisywał się przyzwoicie. Jak Mapemba wrócił, to grali na zmianę mniej więcej. Pozycja do wzmocnienia.

 

Lewa obrona:

 

QKMWnXm.png

 

Miał grać Mjempu, ale też wyleciał na początku sezonu i z konieczności wystawiałem doświadczonego Lekgothoane. Grał całkiem nieźle i nie oddał praktycznie miejsca w składzie do końca sezonu. Ayo wystąpił raz z mocnym Kaizer Chiefs i zaprezentował się dobrze. W kolejnym sezonie to on będzie podstawowym zawodnikiem, na lewej obronie.

 

Środek obrony:

 

zFv3Pfi.png

 

Cały czas grałem duetem Nergadze - Hendricks i byłem zadowolony z ich współpracy. Solidna dwójka.

 

Środek pomocy:

 

E89Mnrj.png

 

Środek pomocy, niby najsilniej obsadzona pozycja, ale sezon zweryfikował to dość dotkliwie. Khumalo nie grał u mnie na rozegraniu i praktycznie ławkował. Tsutsulepa i Mathebula to podstawowy duet rozgrywających, a za nimi grał Hlatshwayo na zmianę z Khumalo. Z Sibayi korzystałem tylko wtedy gdy musiałem. Potrzebuje solidniejszego DMa na przyszły sezon.

 

Skrzydłowi:

 

2A8XKlj.png

 

Podstawowy duet to Chabangu (który nie wiedzieć czemu nie grał w pierwszej części sezonu prawie wcale) i Chenene. Obydwoje grali świetnie, a Bennett został wybrany jako jedyny piłkarz z Moroko do jedenastki sezonu. Tymbardziej jego odejście traktuje jako frajerstwo roku. Siyabonga dobrze spisywał sie wchodząc z ławki, a z Obady i Manyande praktycznie nie korzystałem. Mam nadzieje, że wzmocnie prawe skrzydło.

 

Napad:

 

vjyzxr7.png

 

Mashego, gdy mógł to grał, ale swoją grą nie powalał na kolana. W miarę możliwości dokupiłbym mu jakiegoś konkurencyjnego snajpera, bo młodzicy są średni.

 

 

Kontraktów nie przedłużyłem z kilkoma leciwymi zawodnikami i słabymi ludźmi ze sztabu szkoleniowego. Skoro mam z tym klubem wygrać mistrza, nadszedł czas na gruntowny remont.

 

MacBeth Sibaya 35 l. => WT

Joseph Makhanya 31 l. => WT

Aubrey Mathibe 31 l. => WT

Shere Lekgothoane 33 l. => WT

Gilbert Mapenba 27 l. => WT

Mpho Maleka 34 l. => WT

 

Oprócz tych zwolnień z klubu odchodzą:

 

Siyabonga Nomvethe 35 l. => AE Kition (Cypr) - poprzedni menadżer nie zdecydował się przedłużyć z nim kontraktu i zawodnik podpisał już kontakt z klubem z Cypru. Wielka szkoda, bo jest to świetny jak na nasze warunki rezerwowy.

Bennett Chenene 29 l. =>SuperSport United (RPA) 120 tys. Euro - tutaj też nie popisał się poprzedni menadżer akceptując tą śmieszną ofertę. Bennett był jednym z najlepszych piłkarzy drugiej części sezonu i będzie ciężko znaleźć jakieś zastępstwo dla niego.

 

Przed nami intensywne okienko transferowe, bo wzmocnienia wymagają wiele pozycji.

(sorry, że tak długo od ostatniego posta, ale długi weekend się skończył i mam mniej wolnego czasu)
Odnośnik do komentarza

(dzięki, mam nadzieje, że uda mi się powalczyć z Orlando i Sundowns)

 

Okienko było od początku bardzo ciężkie. Scouting obejmuje tylko RPA, a jak chcemy zakontraktować kogoś z poza granic kraju, to trzeba czekać prawie miesiąc w związku z decyzją o pozwolenie na pracę. Stąd początkowo zatrudniłem piłkarzy krajowych, na pozycje które wymagały wzmocnienia, a także przesunąłem z rezerw jednego zawodnika, który w poprzednim sezonie był na wypożyczeniu.

 

Transfery przed startem sezonu:

 

James Madidilani - 26 l. RPA - Milano United (RPA) 70 tys. Euro => Moroka Swallows

Lwazi Skosana - 22 l. RPA - rezerwy => Moroka Swallows

 

Madidilani, to świetny prawy obrońca. Ktoś taki, kogo brakowało w poprzednim sezonie na boku defensywy, od samego początku spisywał się świetnie i mam nadzieje, że utrzyma dobrą dyspozycję. Co do Skosany, to aktualnie na prawe skrzydło mamy Obadiego, który w poprzednim sezonie spisywał się średnio, Manyande, który jest póki co bardzo młody i za słaby na trudy całego sezonu (bardzo często łapie różne urazy). Dlatego mam nadzieje, że Skosana zrobi ciekawą konkurencję na prawym skrzydle. To by było na tyle jeśli chodzi o transfery przed startem sezonu. Mam w składzie jeszcze jedno wolne miejsce dla obcokrajowca i póki co musiałem czekać ponad miesiąc na decyzję w sprawie pozwolenia o pracę. Jeśli się uda, to może być kluczowym transferem dla klubu.

 

Sparingi:

 

Milano United 0-2 Moroka Swallows

(Mashego, Tsustulupa)

 

African Warriors 2-2 Moroka Swallows

(Mongale, Erbin - Obada, Chabangu)

 

Słaby był nasz okres przygotowawczy. Tylko dwa mecze rozegrane, odwołali mi dwa sparingi i jakoś nie przygotowałem odpowiednich zastępstw.

 

Puchar Ośmiu Ćwierćfinał:

 

 

Kaizer Chiefs 2-0 Moroka Swallows

23' S. Hlongwa 1:0

56' D. Booysen 2:0

 

MotM: E. Mkhabela [8.2] (Chiefs)

 

Dziwny puchar, moim zdaniem zupełnie niepotrzebny, ale mecz jakby nie patrzeć prestiżowy, więc nie mogłem go zupełnie odpuścić. Z konieczności na bramce stał Lottering, do tego obrona dość eksperymentalna. No, ale oprócz tego podstawowy skład z Mashego, Chabangu i Tsutsulupa. Niestety mimo naszej dominacji przeciwnik ustrzelił dwa gole. Gdyby nie to, że po poprzednim sezonie moja posada wisi na włosku to bym się nie przejął tym wynikiem, a tak następny mecz miałem już z nożem na gardle. Niestety w tym meczu Kaizer wykluczyli moich podstawowych skrzydłowych Chabangu (na 8 dni) i Obadiego (na dwa tygodnie). Do tego Tsutsulupa, Hendricks i Mathebula byli przemęczeni, a mecz ligowy z Kaizer już za trzy dni.

 

Południowoafrykańska Ekstraklasa [1-3]:

 

 

[?] Kaizer Chiefs 0-1 Moroka Swallows [?]

84' K. Mashego (as. Manyande) 0:1

 

MotM: A. Hendricks [8.4] (Swallows)

 

 

Przed kolejnym spotkaniem udało nam się zakontraktować nowego piłkarza. Prawdziwą gwiazdę południowoafrykańskiej piłki!

 

Aaron Mokoena - 32 l. RPA

 

Co tu dużo mówić. Rekordzista pod względem występów w kadrze, który nadal będzie wielkim wzmocnieniem dla mojego klubu. Pierwsze dwa mecze wystawiałem go jako defensywnego pomocnika, ale nie wiem czy optymalnie nie będzie jak będzie tworzył parę z Hendricksem.

 

 

[?] Moroka Swallows 3-1 Jomo Cosmos [?]

11' M. Motha 0:1

29' K. Mashego (as. Tsutsulupa)1:1

66' K. Mashego (as. Negradze) 2:1

67' L. Tsutsulupa (as. Moahli) 3:1

 

MotM:K. Mashego [8.8] (Swallows)

 

 

[?] Platinum Stars 1-2 Moroko Swallows [?]

22' D. Mathebula (as. Tsutsulupa) 1:0

56' L. Chabangu (as. Madidilani) 2:0

90' C. Jonosky 2:1

 

MotM: L. Tsutsulupa [7.9] (Swallows)

 

Drugi mecz w przeciągu kilku dni z Kaizer Chiefs był zupełnym przeciwieństwem pierwszego. To my zostaliśmy zepchnięci do desperackiej defensywy i w całym meczu oddaliśmy tylko jeden celny strzał. Na skrzydłach grali - lewy obrońca i środkowy napastnik. Mashego zaczynał na ławce, a w kadrze nie było Chabangu. Mimo wszystko dzięki świetnej postawie obrońców i Renny'ego Vegi, udało nam się zagrać na zero i wrócić z trzema bardzo ważnymi punktami. Mecz z Jomo Cosmos, był świetny w naszym wykonaniu. Mashego zaliczył świetny start w sezonie i Tsutsulupa dość niespodziewanie świetnie sobie radzi jako rozgrywający. W kolejnym spotkaniu z Platinum Stars, eksperymentalnie wystawiłem Mathebule na prawym skrzydle i zagrał wyśmienicie. Chyba w tym sezonie to będzie jego pozycja, bo w pomocy nie potrafiłem wykorzystać w pełni jego potencjału. Ogólnie miesiąc bardzo udany. Wraz z ostatnim dniem, kontuzji na treningu nabawił się Mashego i będzie pauzować ponad dwa tygodnie.

 

Tabela:

 

 

exCUxsR.png

 

 

 

Wraz z końcem miesiąca, w przedostatni dzień okienka transferowego podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, o którego starałem się od praktycznie początku okienka. Udało się dopiąć wszelkie formalności i od następnego meczu będzie do naszej dyspozycji.

 

Elvin Mammadov - 25 l. Azerbejdżan, WT=> Moroka Swallows

 

Do tego postanowiłem przesunąć do pierwszego składu dwóch najlepiej rokujących juniorów z akademii. Jeden będzie zmiennikiem Chabangu (bo nie mogłem znaleźć odpowiedniego zawodnika. W sumie chciałem Delrona Buckleya, który mimo swojego wieku mógłby wiele dać drużynie, ale oczekiwał wynagrodzenia w wysokości 5 tys. Euro tygodniowo, a na to nie mogłem się zgodzić), a drugi wzmocni prawą pomoc. Jestem ciekawy jak będą się prezentować, a na pewno dostaną ode mnie szansę.

 

Thabiso Madubanya - 16 l. RPA

 

Lebo Mdluli - 16 l. RPA

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska Ekstraklasa [4-6]

 

 

[4] Moroka Swallows 3-1 Chippa United [6]

16' D. Mathebula (as. Negradze) 1:0

42' E. Mammadov (as. Madidilani) 2:0

75' S. Lewis 2:1

82' F. Obada (as. Mashego) 3:1

 

MotM: G. Nergadze [7.6] (Swallows)

 

 

[7] Ajax Kapsztad 2-1 Moroka Swallows [3]

17' K. Biliat 1:0

45+1' L. Chabangu (as. Madidilani) 1:1

90+4' A. Mubara 2:1

 

MotM: A. Mubara [8.4] (Ajax)

 

 

[4] Moroka Swallows 0-1 Bidvest Wits [11]

19' Z. Patel 0:1

 

 

MotM: T.Sweswe [8.3] (Bidvest)

 

 

Miesiąc - dramat. O ile mecz z Chippa Utd, zagraliśmy dobrze i z polotem, to później przyszedł mecz z Ajaxem, który jako jedyny zespół w lidze gra bez skrzydłowych i zupełnie nie potrafimy się im przeciwstawić. Znów nas zdominowali, ale remis był w zasięgu. Szkoda, że ostatnie 12 minut graliśmy w 10tkę, bo kontuzji doznał Mokoena (na 6 dni) i w końcu nam strzelili. Z Bidvest nie wiem co się stało. Chłopacy chyba się nie otrząsnęli po Ajaxie i nie potrafili zagrać swojej piłki. Była szansa na lidera, a jest czwarte miejsce. Szkoda.

 

Tabela:

 

 

gscukX8.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska ekstraklasa [7]

 

[5] Sundowns 2-1 Moroko Swallows [4]

46' K. Mphela 1:0

69' D. Mathebula (as. Mammadov) 1:1

90+3 T. Sangweni 2:1

 

MotM: L. Mungomeni [8.0] (Swallows)

 

Szlag trafił jeden z moich zapisów i jeszcze raz będę musiał grać z Jomo Cosmos i Tuks. :/ Czyli to co pod spodem jest NIEAKTUALNE. I będzie w innym poście.

 

Puchar Ligi Południowoafrykańskiej Pierwsza Runda:

 

 

Moroka Swallows 2-1 Jomo Cosmos

5' L. Tsutsulupa (as. Mashego) 1:0

21' S. Nhlapo 1:1

67' L. Mungomeni (as. Mashego) 2:1

 

MotM: L. Mungomeni [8.0] (Swallows)

 

 

Południowoafrykańska Ektraklasa [8]

 

 

[7] Moroka Swallows 2-0 Tuks [4]

4' E. Mammadov (as. Mathebula) 1:0

11' V. Kobola (o.g.) 2:0

 

MotM: E. Mammadov [8.1] (Swallows)

 

 

Miesiąc rozpoczęliśmy starciem z bardzo silnym Sundowns i zanotowaliśmy trzecią porażkę z rzędu. Boli podwójnie, bo po raz kolejny dostaliśmy bramkę w ostatnich sekundach meczu. Sundowns mają ogromny potencjał i kilku kadrowiczów (Manqele, Mphela, Sangweni, Domingues). Plan na resztę miesiąca to były same zwycięstwa. Z Jomo Cosmos w pucharze wystawiłem praktycznie zupełnie inną jedenastkę niż z Sudowns i udało się wygrać. Tego chłopakom brakowało, bo kolejny mecz z Tuks, zagrali już w swoim stylu, ze swoją pewnością siebie. Dobrze, że czołówka nie odjechała (Pirates, Ajax i Sundowns).

 

Tabela:

 

 

al94N28.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra, powtórzyłem oba mecze i zakończyły się niemal identycznie jak te pierwowzory, tylko minusem jest, że mój kluczowy lewy obrońca wyleciał na ponad miesiąc...

 

Puchar Ligi Południowoafrykańskiej Pierwsza Runda

 

Moroka Swallows 2-0 Jomo Cosmos

37' K. Mashego (as. Tsutsulupa) 1:0

75' K. Mashego (as. Tsutsulupa) 2:0

 

MotM: K. Mashego [9.0] (Swallows)

 

Południowoafrykańska Ekstraklasa [8]

 

[7] Moroka Swallows 2:1 Tuks [4]

5' P. Shitembi 0:1

25' D. Mathebula (as. Manyande) 1:1

50' E. Mammadov (as. Chabangu) 2:1

 

MotM: E. Mammadov [7.6] (Swallows)

 

Tabela:

 

 

JP4JUbT.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska Ekstraklasa [9-10]

 

 

[7] Moroka Swallows 1:0 AmaZulu [12]

58' E. Mammadov (as. Tsutsulupa) 1:0

 

MotM: C. Nyadombo [8.0] (AmaZulu)

 

 

[2] Black Leopards 2-1 Moroko Swallows [3]

16' A. Hendricks (as. Obada) 1:0

40' T. Mokoro 1:1

88' L. Chabangu (as. Mjempu) 2:1

 

MotM: A. Hendricks [8.9] (Swallows)

 

 

Dwa pierwsze mecze listopada, to ciężkie starcia z AmaZulu (które nam nie leży) i rewelacyjnie spisującym się Black Leopards. Ten pierwszy mecz szedł nam jak po grudzie, a o wyniku zadecydował piękny strzał z dystansu Mammadova. Kolejne starcie, było meczem na szczycie. Spotkanie stało na wysokim poziomie i było wyrównane. Wyszliśmy na prowadzenie, bo dobrze wykonanym rzucie wolnym, a przed przerwą popełniliśmy błąd i dostaliśmy gola po kontrze. Druga połowa od 60 minuty należała do nas, jednak przeciwnicy umiejętnie bronili i kontrowali nas atakami swoich szybkich napastników. Na szczęście będący ostatnio w słabej formie Chabangu przypomniał o sobie i wyprowadził nas na fotel lidera, pierwszy raz za mojej kadencji! Przynajmniej do 26 listopada, kiedy Tuks gra swój zaległy mecz.

 

 

Puchar Ligi Południowoafrykańskiej Ćwierćfinał

 

AmaZulu 4-2 Moroka Swallows

3' A. Dlamini 1:0

6' K. Mashego (as. Mungomeni) 1:1

13' A. Dlamini 2:1

29' A. Dlamini 3:1

55' K. Mashego (as. Skosana) 3:2

70' S. Thwala 4:2

 

MotM: A. Dlamini [9.6] (AmaZulu)

 

Na puchar, który odbywał się 3 dni po meczu z BL wystawiłem rezerwowy skład, złożony z piłkarzy, którzy nie grali w weekend. W obronie fatalnie spisał się Ndlovu, który kolejny już raz nie wykorzystał swojej szansy i raczej zbyt wielu już nie dostanie. Dużo nie brakło, a doprowadzilibyśmy do remisu. No cóż, odpadliśmy, ale w ofensywie zagraliśmy całkiem całkiem. Trudno - przynajmniej została nam już tylko liga i puchar RPA. Do prestiżowego meczu z Orlando Pirates mamy 18 dni odpoczynku.

 

 

Południowoafrykańska Ekstraklasa [11]

 

 

[4] Orlando Pirates 3-2 Moroka Swallows [1]

18' T. Klate 1:0

55' L. Chabangu (as. Mathebula) 1:1

65' T. Ntshumeyelo 2:1

88' T. Mbuyane 3:1

90+2' L. Chabangu (as. Mammadov) 3:2

 

MotM: L. Chabangu [8.8] (Swallows)

 

Specjalnie na ten prestiżowy mecz zmieniłem nieco taktykę, aby Mammadov mógł zagrać wraz z Mashego, jednak po raz kolejny nie daliśmy rady Piratom. Graliśmy naprawdę nieźle i remis był na wyciągnięcie ręki. Spadliśmy na czwarte miejsce, ale tabela jest bardzo spłaszczona. Pocieszające jest, że najtrudniejsze mecze (Orlando, Black Leopards, Sundowns, Kaizer Chiefs i Ajax) mieliśmy na wyjeździe. Liczę, że w rewanżu ugramy więcej niż tylko 6 punktów.

 

Tabela:

 

 

cAsQ9t8.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska Ekstraklasa [12-14]

 

[3] Moroka Swallows 2-2 FC Stars [16]

15' E. Mammadov (as. Mashego) 1:0

22' L. Bacela 1:1

30' L. Bacela 1:2

77' A. Hendricks (as. Mammadov) 2:2

 

MotM: L. Bacela [8.8] (Stars)

 

 

[8] SuperSport Utd 1-2 Moroka Swallows [5]

2' J. Madidilani (as. Nergadze) 0:1

34' S. Vilakazi (o.g) 0:2

78' A. Nyondo 1:2

 

MotM: A. Hendricks [9.0] (Swallows)

 

 

[3] Moroka Swallows 3-2 MP Black Aces [12]

2' L. Tsutsulupa 1:0

18' A. Hartog 1:1

58' L. Tsutsulupa (as. Mathebula) 2:1

60' S. Lawrance 2:2

80' D. Mathebula (as. Tsutsulupa) 3:2

 

MotM: L. Tsutsulupa [9.3] (Swallows)

 

 

Ciężki miesiąc. Najpierw wpadka z outsiderem, gdzie powinniśmy zdecydowanie wygrać. Później wymęczone zwycięstwo z SuperSports, a na końcu nerwówka z beniaminkiem. Koniec końców dobrze, że ugraliśmy te 7 punktów i nadal liczymy się w wyścigu po mistrzostwo.

 

 

Tabela:

 

 

5KHhV8y.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska Ekstraklasa [15-20]

 

 

[2] Moroka Swallows 1-0 Golden Arrows [12]

18' D. Mathebula (as. Manyande) 1:0

 

MotM: A. Mokoena [8.4] (Swallows)

 

 

[11] Jomo Cosmos 0-0 Moroka Swallows [2]

66' L. Mogaila (cz. k.)

 

MotM: M. Motetsi [7.6] (Jomo Cosmos)

 

 

[2] Moroka Swallows 2-0 Kaizer Chiefs [9]

6' L. Chabangu (as. Mammadov) 1:0

90+2' K. Mashego (as. Khumalo) 2:0

 

MotM: S. Arendse [7.8] (Kaizer)

 

 

[2] Moroka Swallows 0-2 Ajax CapeTown [7]

16' K. van de Laak 0:1

24' S. Biliat 0:2

 

MotM: C. Lolo [8.2] (Ajax)

 

 

[16] Chippa Utd 0-1 Moroka Swallows [3]

47' E. Mammadov (k.) 0:1

 

MotM: J. Madidilani [8.1] (Swallows)

 

 

[4] Bidvest Wits 1-1 Moroka Swallows [2]

5' A. Mokoena (as. Mammadov) 0:1

9' A. Mogano 1:1

 

MotM: J. Mabokgwane [8.3] (Wits)

 

 

W styczniu czekał nas istny maraton. Graliśmy aż 6 spotkań, wygraliśmy tylko 3, chociaż w zasięgu było nawet 5 zwycięstw. Nie wytrzymaliśmy kondycyjnie i w niektórych spotkaniach było to widać dość wyraźnie (Bidvest, Jomo Cosmos) i to tutaj najbardziej żałuje remisów, bo w obu spotkaniach byliśmy o klasę lepsi, jednak nie wykorzystywaliśmy stuprocentowych okazji. Na Kaizer mamy jakiś patent w lidze, bo to już nasze 3 zwycięstwo z nimi. Zupełnie inaczej jest z Ajaxem, gdzie zanotowaliśmy kolejną porażkę. Tym razem dostaliśmy dwie szybkie bramki, ale później się ogarnęliśmy i udało się nam zdominować przeciwnika, jednak kolejny raz byliśmy nieskuteczni. Jesteśmy jedynym zespołem walczącym o mistrza bez poważnego snajpera.

 

Zimowe okienko, to dwie transakcje. Sprzedaliśmy Felixa Obadę, który spisywał się słabo, a w jego miejsce zatrudniliśmy z wolnego transferu Chrisa Katongo. Zmiana na plus, bo zyskaliśmy uznanego zawodnika.

 

Felix Obada (Moroka Swallows) => Budvist Wits (65 tys. Euro)

Chris Katongo (wolny zawodnik) => Moroka Swallows

 

 

Tabela:

 

 

pCZGGDO.png

 

 

Odnośnik do komentarza

Południowoafrykańska Ekstraklasa [21-23]

 

 

[3] Moroka Swallows 1-0 Platinum Stars [13]

82' C. Katongo (as. Chabangu) 1:0

 

MotM: T. Batabaire [8.1] (Platinum)

 

 

[2] Moroka Swallows 2-0 Sundowns [1]

49' L. Chabangu (as. Mathebula) 1:0

82' E. Mammadov (rz.k.) 2:0

 

MotM: D. Mathebula [8.3] (Swallows)

 

 

[11] AmaZulu 2-2 Moroka Swallows [2]

54' E. Mammadov (as. Madidilani) 0:1

69' S. Vilakazi 1:1

77' E. Mammadov (as. Katongo) 1:2

89' S. Vilakazi 2:2

 

MotM: S. Vilakazi [8.8] (AmaZulu)

 

 

Trzy mecze w lutym, to musiały być trzy zwycięstwa, jeśli mielibyśmy marzyć o tytule. Pierwszy, to niesamowite męczarnie i gol w końcówce debiutującego Katongo. Później szlagier. Zagraliśmy najlepiej w sezonie i nie pozwoliliśmy Sundowns na nic. Całkowita dominacja Moroko i pewne zwycięstwo. Ostatnie było spotkanie z AmaZulu i...znów sobie z nimi nie poradziliśmy. Dostaliśmy gola w końcówce po błędzie Hendricksa, który zamiast wybić piłkę chciał okiwać Vilakaziego i efekt jest taki, że nasze szanse na mistrza drastycznie spadły. 7 kolejek do końca i 6 punktów przewagi Sundowns (a grali już z Pirates). Nie widzę tego, żeby mieli przegrać dwa mecze i zanotować jeden remis. No chyba, że jednocześnie wypadnie im Manqele i Mphela. Na pocieszenie otrzymałem nagrodę indywidualną, dla menadżera miesiąca.

 

 

Tabela:

 

 

vuluw6d.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...