Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co byście doradzili na notoryczne tracenie bramek w ostatnich 15 minutach?

Cały mecz prowadzę jedną bramką i w końcówce zazwyczaj zonk.

Taktyka 4-5-1 (PO, ŚO, ŚO, LO - DP, ŚP, ŚP - LP, PP - N)

-więcej bezpośrednich podań

-trzymajcie się pozycji

-agresywny odbiór piłki

-wyższe tempo

-więcej dyscypliny

 

4. liga angielska - zespół skazany na 24 miejsce, aktualnie środek tabeli.

Odnośnik do komentarza

Chłopaki, jaki macie patent na kornery? Dobrych mam wrzucających, kilku rosłych zawodników a goli... coś mało :|

Dośrodkowania na długi słupek z obu stron, dwóch najlepszych w powietrzu (u mnie środkowi obrońcy) przy obu słupkach, na środku pola karnego wstawiony piłkarz z najlepszą techniką strzału.

Jeśli obrońcy nie walną z główki, to ten z uderzeniem strzela z dystansu. Co sezon środkowi nie schodzą poniżej 7 goli każdy, uderzający (dołożyłem go w ostatnich paru miesiącach, bo gra się nauczyła po dwóch sezonach mojego schematu) ostatnio strzela gola tak co 3-4 mecze.

Banalne, ale co sezon daje mi kilkanaście goli.

Odnośnik do komentarza

 

Chłopaki, jaki macie patent na kornery? Dobrych mam wrzucających, kilku rosłych zawodników a goli... coś mało :|

Dośrodkowania na długi słupek z obu stron, dwóch najlepszych w powietrzu (u mnie środkowi obrońcy) przy obu słupkach, na środku pola karnego wstawiony piłkarz z najlepszą techniką strzału.

Jeśli obrońcy nie walną z główki, to ten z uderzeniem strzela z dystansu. Co sezon środkowi nie schodzą poniżej 7 goli każdy, uderzający (dołożyłem go w ostatnich paru miesiącach, bo gra się nauczyła po dwóch sezonach mojego schematu) ostatnio strzela gola tak co 3-4 mecze.

Banalne, ale co sezon daje mi kilkanaście goli.

 

Dzięki, spróbuję takiej metody.

Odnośnik do komentarza

@Iwabik- W sumie wszystko jedno :D

@lindros- Hmm, nie ;) Bo stawiam tam gościa PŚ/DPŚ z Shamrock Rovers albo w Realu Khedire/Alonso/Modrić. Jak wygrywam po 5-0, 6-0 to mają przyzwoite noty i coś tam grają, ale asysty albo dobre zagrania to rzadkość niestety.

Odnośnik do komentarza

W ostatnim sezonie grałem dwoma PŚ, obaj jako Cofnięty Rozgrywający z nastawieniem Obrona. Nawet w LM bardzo dobrze takie zestawienie działało. Zgarniali wybijane piłki albo dostawali zgranie głową od obrońców i od razu szukali możliwości rozegrania. Bardzo ładnie kontrolowali środek pola właśnie w takiej konfiguracji.

Obecnie Taktyka w trakcie testów holidayowych w Górniku.

 

Opracowana z myślą szybkich ataków oskrzydlających przeciwko zespołom grającym w systemie 3-5-2. Okazało się, że moim grajkom wyjątkowo przypasowała i grałem tak przeciwko prawie wszystkim :] Przez wszystkie mecze w LM była stosowana i pozwoliła wygrać grupę i osiągnąć ćwierćfinał. W kraju Liga i Puchar. Na pewno duża zasługa bardzo dobrych piłkarzy jakich zebrałem, ale grali w takim ustawieniu zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ja bym zmienił na (oczywiście już w końcówce spotkania):

- znacznie niższe tempo,

- gra bez ryzyka,

- gra na czas,

- utrzymanie piłki,

- i na pewno krótsze podania.

 

Styl- zrównoważony, mentalność- powstrzymanie.

 

Wdrażam coś podobnego od około 80 minuty i przyniosi efekty. Znacznie mniej tracę w końcówce.

Dodaje do tego:

-trzymajcie się pozycji

-więcej dyscypliny

 

 

A co myślisz o zawężeniu pola gry? I agresewnym odbiorze piłki? Zrezygnować z tego?

 

Odnośnik do komentarza

 

Ja bym zmienił na (oczywiście już w końcówce spotkania):

- znacznie niższe tempo,

- gra bez ryzyka,

- gra na czas,

- utrzymanie piłki,

- i na pewno krótsze podania.

 

Styl- zrównoważony, mentalność- powstrzymanie.

 

Wdrażam coś podobnego od około 80 minuty i przyniosi efekty. Znacznie mniej tracę w końcówce.

Dodaje do tego:

-trzymajcie się pozycji

-więcej dyscypliny

 

 

A co myślisz o zawężeniu pola gry? I agresewnym odbiorze piłki? Zrezygnować z tego?

 

 

Odnośnie agresywnego odbioru piłki są dwie szkoły.

 

Otwocka - agresywny odbiór piłki oznacza, że śmielej atakujemy gościa z piłką, dzięki czemu albo mu ją odbierzemy, albo będzie faul, co w ostateczności nie jest jeszcze takie złe. Należy stosować zatem agresywny odbiór piłki, żeby zwiększyć szanse na jej odzyskanie.

 

Falenicka - agresywny odbiór piłki oznacza, że śmielej atakujemy gościa z piłką - idziemy na raz - co w przypadku niepomyślnej próby odbioru kończy się ograniem obrońcy i uzyskaniem przewagi (liczebnej, więcej czasu na wybór i realizację wariantu, możliwość przełożenia na lepszą nogę etc). Należy zatem zrezygnować z agresywnego odbioru piłki, aby nie prowokować potencjalnie groźnych sytuacji. Zaleca się raczej krótsze krycie,aby utrudnić opanowanie piłki, i odbiór piłki bez wślizgów (nie na raz, k***a!)

Odnośnik do komentarza

Wiesz, to zależy :P zależy jakich masz graczy. Jeśli są średni albo słabsi, to bym zrezygnował. Zawęzisz pole gry, to Cię długimi podaniami rozklepią ;)

Nie mylisz zawężenia ze skróceniem? A może ja mylę :P

 

Zawężenie może mieć sens, zawsze to mniejsze odleglości między zawodnikami w formacji, ergo można oczekiwać lepszej asekuracji wewnątrz formacji.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...