Skocz do zawartości

[FM 2014] Taktyczne udręki


Rekomendowane odpowiedzi

W FM 2014 ustawienie formacji ma mniejsze znaczenie. Co prawda 4-2-3-1 z użyciem trzech AM jest dość ofensywne i przy domyślnych ustawieniach będziesz miał spore luki pomiędzy linią obrony i pomocą szczególnie po stracie pilki, ale także sporo miejsca na skrzydłach. Na pierwszy rzut oka widzę, że boczni obrońcy będą bardzo zapracowani. Przeanalizuj pozycje zawodników na ekranie analizy taktycznej i dopasuj indywidualne ustawienia w taki sposób, aby zmniejszyć odległości między formacjami oraz wspomóc bocznych obrońców na skrzydłach, jeżeli chcesz grać tą formacją.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A ja mam pytanie o tempo. Co to tak właściwie zmienia? Do tej pory wydawało mi się, że wysokie tempo pasuje do kontrataków (szybkie wymienianie piłki i jak najszybsze zagranie jej do napastnika), a niskie tempo to gra w stylu Barcelony (przetrzymywanie piłki, rozgrywanie jej przez sporą liczbę zawodników, zanim ta trafi do napastnika). Czy rozumiem to polecenie dobrze? Czy może to, jakie tempo ustawię nie robi różnicy w prędkości dostarczania piłki do napastników, a tylko określa jak długo zawodnik może mieć piłę przy nodze, zanim odegra do blisko ustawionego kolegi (gra z pierwszej piłki, bez szybkiego posuwania się do przodu)?

 

I jeszcze co polecacie, jeżeli chcę, aby drużyna grała bardzo wysokim agresywnym pressingiem? (coś typu Atletico z tego sezonu) Domyślam się, że nękanie rywali i wysoko wysunięta linia obrony, ale coś więcej? Np. czy zmienialibyście polecenia dot. zawodników rywala przed meczem?

Odnośnik do komentarza

Trzeba rozróżnić, że kontratak w FM (styl gry) to cierpliwe oczekiwanie na błąd przeciwnika, dłuższe rozgrywanie piłki i głęboka linia obrony :)

 

Po mojemu tempo określa głównie czas przetrzymywania piłki przy nodze i energiczniejsze poruszanie się po boisku w celu znalezienia wolnej przestrzeni sprzyjającej szybkiej wymianie podań. Jednak jeśli połączysz to z odpowiednim stylem podań, wyjść na pozycję, itd. to faktycznie możesz dostarczać szybciej piłkę do napastnika :P

 

A co do pressingu - przy grze z wysoką linią obrony to rzecz niezbędna (wystarczy zapytać Andrzeja Vilasa-Boasa:)). Jeżeli chcesz osiągnąć zamierzony efekt, trzeba też pod uwagę wziąć formację i przede wszystkim role zawodników (np. klasyczna 10 ma domyślny pressing ustawiony na 0). Najprostsza recepta to metoda prób i błędów, obserwuj mecz i zastanów się czy zawodnicy grają tak jak tego cchesz.

Odnośnik do komentarza

Jaką rolę przydzielacie jedynemu napastnikowi? Powiedzmy, mniej więcej, w stylu gry zbliżonym chyba najbardziej do Arsenalu - gra piłką, krótkie podania, kombinacyjna gra, itd. Próbowałem już różnych kombinacji i w sumie sam nie wiem, w każdej coś nie pasuje. Jako lis pola karnego/wysunięty napastnik jest za bardzo osamotniony i odcięty od podań i gry. Cofnięty napastnik wyglądał nawet ok, choć nie wiem czy to nie jest rola przewidziana z myślą o grze dwoma napastnikami jako uzupełnienie drugiego - wysuniętego. No i też nie wiem czy dać mu wsparcie czy atak... Kompletny napastnik też nie grał tak jak chciałem, za często schodził na skrzydła, dublował pozycje. Obecnie testuje fałszywą 9, ale efekty też nie są takie jakich bym oczekiwał. Nie próbowałem odgrywającego, bo chyba nie ma sensu. Cała taktyka fajnie dopięta, funkcjonująca tak jak założyłem, ale ten napastnik(mimo, że na bramki w sumie nie narzekam ;) ) nie gra tak jak bym chciał( choć w sumie sam nie wiem jak bym chciał żeby grał do końca. na pewno nie tak ja do tej pory :P ). Nie mam na niego sensownego pomysłu.

 

http://images.tinypic.pl/i/00521/8og6gfnmjnsu.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam jedynego napastnika ustawionego tak: Cofnięty napastnik / Atak.

Do tego polecenia:

ostrożnie atakuj piłkę,

kryj krócej,

podawaj krócej,

więcej drybluj,

częściej strzelaj,

więcej ryzykownych podań,

wyjście na wolne pole,

utrzymuj pozycję.

 

Mój napadzior musi być przed wszystkim bardzo szybki. Tak potrafi ustrzelić ponad 30 goli na sezon.

Odnośnik do komentarza

Ja mam jedynego napastnika ustawionego tak: Cofnięty napastnik / Atak.

Do tego polecenia:

ostrożnie atakuj piłkę,

kryj krócej,

podawaj krócej,

częściej strzelaj,

więcej ryzykownych podań,

wyjście na wolne pole,

utrzymuj pozycję.

 

Mój napadzior musi być przed wszystkim bardzo szybki. Tak potrafi ustrzelić ponad 30 goli na sezon.

bardziej odpowiednie ustawienie to WN a cofniety napastnik jedynie w duecie z LPK ewentulnie z WN cofniety npastnik to taki jakby ograniczony rozgrywajacy

Odnośnik do komentarza

1 LPK zamieni na WN jezeli ma słaby wyskok ustaw w poleceniach druzyny ostre dosrodkowania (lpk to taki dobijajacy dobrze sie sprawdza razem z cn ustawionym na wsparcie

2 opś sprawdza sie raczej w taktyce opartej na grze srodkiem jezeli dysponujesz gwiazda na tej pozycji a ma słaby wspułczynik wspułpracy ustaw mu szukanie gry niech robi co chce bo i tak bedzie grał samolubnie 3 takich CR7 naprawde moze rozwalic taktyke jezeli jego wspułczyniki opanowania drybligu przyspieszenia wykonczenia akcji itp na wysokim poziomie wyszkol go na WN ewetulanie ma super technike wspułprace podania kreatywnosc przerob go na cofnietego napastnika i graj na dwoch napastnikow ogulnie granie na opś moim zdaniem sie nie opłaca a szczegulnie rozgrwajacymi opś dosc łatwo go przystopowac i taktyka lezy druga opcja jest cofniecie go do pomocy jezeli dysponuje bajeczna szybkoscia na pozycje wysuniety rozgrywajacy atak tuttaj tez poczebna jest wspułpraca ale moze nadrobic to szybkoscia

3 S zmieni na wsparcie ale lepiej beda sie sprawdzac jako schodzacy napastnicy nastawienie wsparcie czasem strzela wrzuca piłke ale co najwazniejsze maja duzo prostopadłych podan i goli z dobitki ewentualnie jak kturys gra za bardzo cofniety ustaw jednemu atak ale to wtrakcie meczu NIE USTAWIAJ NIGDY SKRZYDŁOWYCH JAKO WYSUNIETYCH ROZGRYWAJACYCH

4 SRODKOWI POMOCNICY

sp urzywaj w dobrych klubach gdzie zajmujesz wysoka pozycje w słabych bardziej sie sprawdza gra na 2 defesywnych pomocnikow wsparcie

USTAWIENIE OPARTE NA SZYBKOSCI : lsp pomocnik długo dystasowy ( szybkosc wytrzymałosc reszta porowno )

pśp wysuniety rozgrywajacy atak

STRONY USTALASZ OD NASTAWIENIA ofesywa wysuniety rozgrywajacy na wysunietego rozgrywajacego przeciwnika

defesywne odwrotnie

zawsze presigiem na srodkowych pomocników przeciwnika

2 DP nigdy nie ustawiaj presigu na sp

nigdy nie ustawiaj df pomocnika jako rozgrywajacy

5 DEFESYWNY POMOCNIK

ustaw go na srodku rola to defesywny pomocnik nastawienia obrona ( skocznosc wysoka ) odbiur krycie pomaga w defesywie ewetualnie kryje inwidualnie jakiegos groznego napast ogulnie ma odbierac wybite piłki przez bramkaza przeciwnej druzyny

6 boczni obroncy muszą wspułpracowac ze skrzydłowymi

boczny obronca automat jezeli nie właczaja sie do akcji ofesywnej ustaw wsparcie albo jak sie bronisz obrone

boczny obronca to tak naprawde w wielu przypadkach pierwszy rozgrywajacy

atrybuty najwazniejsze to SZYBKOSC PRZYSPIESZENIE WYTRZYMAŁOS czy to dobry klub czy słab a dopiero potem ustawienie odbiur i krycie

7 SRODKOWI OBRONCY ( ust. srodkowy obronca )

tutaj zrobiłes najwiekszy bład ustawiajac lewego obronce jako stopera dodajac do tego pustke jaka zostawiłes przesowajac defesywnego pomocnika na prawo

masz wielka luke w obronie

ogulnie stoper zostawialuke grajac z techniczna druzyna masz 3 bramki w plecy za tego stopera :)

a jeszcze gorsze ustawienie to stoper i zabespieczenie po prawej :)

OBRONCA LEWY najlepiej zeby był wysoki dobrze grajacy głowa i na ile to mozliwe miał dobre ustawienie krycie i gra głowa

najwieksza bolaczka takich zawodnikow sa PODANIA masakra odrazu trzeba go oduczyc rajdow z piłka gry słaba noga i nauczyc krótkich podan

jezeli naprawde jest beznadziejny ustaw go jako TRADYCYJNY OBRONCA

PRAWY OBRONCA

musi byc przedewszystkim szybszy nie musi byc skoczny ale lepiej zeby niemiał skocznosci mniejszej od 13 atrybuty to krycie odbiur ustawienie

jezeli ma dobr podania i troche techniki ustawgo jako GRAJACY PIŁKA OBRONCA ale to nie jest konieczne a niekiedy nawet szkodzi

najlepsza linia obrony to 2 SRODKOWYCH OBROŃCÓW

 

STRONY USTALASZ OD NAPASTNIKOW PRZECIWNIKA

wysoki na wysokiego szybki na szybkiego

na jednego napastnika lewy wysoki prawy szybki

 

8 BRAMKARZ

OFESYWNIE NASTAWIONA DRUZYNA

SZCZEGULNIE WYDATNE CECH : jeden na jednego refleks zwinnosc

DEFESYWNIE GRAJACA DRUZYNA

zewzgledu na duza ilosc strzałow z dystansu i dobitek jest przedewszystkim CHWYTANIE ustawienie sie wyskok

reszta tez oczywiscie

 

DUZE ZNACZENIE NA POLECENIA MA :

 

wymiar boiska

pogoda

sedzia

 

 

 

WYMIAR BOISKA:

zalerzy od atrybutow drurzyny

im szybsza tym boisko powino byc wieksze niezaleznie od taktyki wykluczajac skrajne przypatki

najlepsze dladrurzyn z liczna kadra grajaca w pucharach miedzynarodowych

 

dla słabych druzyn nie grajacych w pucharach jest boisko o długosci 90 m na 70

na 2 dp nie grajcie nigdy bardziej ofesywnym ustawieniem słaba druzyna

druzyna zawsze wypoczeta mniej wyczerpana lepiej gra z druzyna zmeczona graniem w pucharach :)

dlatego 90 m jest idealne 6 piłkarzy grajacych defesywnie nieliczac bramkaza na małym boisku potrafi zamknac dostempdo bramki

 

 

POGODA

im gorsza tym wiecej strzałow z kazdej pozycji

a tak pozatym to powstrzymanie sie odgry krutkimi podaniami i tyle

 

SEDZIA

dobra druzyna niezaleznie od sedziego agresywny odbiur

słaba druzyna popełnia mase błedow w obronie

jak do tego ustawisz ostry odbiór i sorowy sedzia masz 2czk i karny murowany

UCZULAM GRANIE SŁABIAKAMI TO JEST PIERWSZA ZECZ NA KTURA TRZEBA SPOJZEC

 

USTAWIENIA

 

 

POLECENIA

przed meczowe

niski napastnik ostre dosrodkowania

szybkosc : gra no wolne pole

rajdy miedzy obroncami

szybcy skrzydłowi : szersze pole gry

 

ustawienia zaleza od najlepszych cech drurzyny reszta zalezy od sytułacji na boisku

 

POLECENIA OBRONE PRZED MECZOWE

W OPARCIU NA NAJLEPSZYCH CECHACH

 

SIŁA : agresywny odbiur krutkie krycie

wyjatek to silniejszy przeciwnik i surowy sedzia (tylko słaba drurzyna)

SZYBKOSC: nekanie rywali agresywny odbiur

wyjatek to siła oscylujaca na 12 miejscu

 

 

 

POLECCENIA DLA PRZECIWNIK

ogulnie zanim sie zato wezniesz sprawdz statystyki przeciwnika bramki asysty wybiesz 3 najlepszych

 

zalerzy czy grasz na 2 dp czy 2 sp niezalerznie od roli

2 sp :

presig na 2 sp w szczegulnosci na rozgrywajacego napewno kturys z nich jest rozgrywajacych

opś jak jest dobry ma duzo asyst to presigem i odbiur agresywny ewetualnie wymus gre słabsza noga

jezeli zalicza conajmniej z 11 bramek to juz jest grozny wtedy krycie scisłe odbiur agresywny wymussłaba noga bez presigu (sprawdz wspułprace ) jak jes słabata odpusc presig

 

2DP

nie ustawiaj presigu na srodkowych pomocnikow

 

BOCZNI SKRZYDŁOWI SCHODZACY NAPASTNICY

tu terz zalezy od skutecznosci asyst i atrybutu dosrodkowania

wyruzniajacy sie duza liczba asyst i dobrym atrybut dosrodkowania niezaleznie od szybkosci

ustaw presig odbiur agresywny wymus słaba noga chyba ze obie madobre

na przecietniakow szkoda rozwalac ustawienia

wystarczy odbiur agresywny wymus słaba noga

 

SRODKOWI NAPASTNICY NAPASTNIK

 

2 NAPASTNIKOW

WYSOKI NA WYSOKIEGO

SZYBKI NA SZYBKIEGO

jeden napewno jest cofnietym napastnikiem ewetualnie odgrywajacym

kazdego kryjesz chyba ze kturys jest słaby to tylko agresywny odbiur i wymus słaba noga

cofnietego dodatkowo presigiem

 

szybkich napastnikow raczej ciezko upilnowac dlatego wybitnie szybkiego nie wolno kryc

presig tez nie pomoze

odbiur agresywny wymus słaba

 

JEDEN NAPASTNIK

1 wysoka skutecznosc

nie za szybki wmiare skoczny

opanowanie wykonczenie akcji :

krycie odbiur agresywny wymus gre słaba boga

strzał z dystansu dodatkowo presig

NISKI NAPASTNIK

nawet jakjest zajebiscie szybki :

odbiur agresywny wymus słaba noga

cofnij linie obrony

 

WYBITNIE WYSOKI A WOLNY

KRYCIE!!!!!

WYSUN OBRONE DO PRZODU

 

 

MEGA GWIAZDY TYPU RONALDO MESSI:

ZESPOŁOWE TO

SCISŁE KRYCE ODBIUR AGRESYWNY PRESIG RACZEJ NIE

 

DLANICH JEST SRODKOWY DEFESYWNY POMOCNIK

USTAWIENIA

DLA ZAWODNIKA

 

SCISŁE KRYCIE KRYCIE IWIDUALNE ZAWODNIKA OSTRZEJSZE WSLIZGI

 

I TAK PRZEGRASZ Z REALEM ALE RONALDO NAPEWNO ZAPAMIETA TEN MECZ:)

 

 

 

ROZMOWY

 

GAN ZA KAZDY BŁAD I KAZ GRAC ZGODNIE Z ZAŁOZENIAMI I OCZEKIWANIMI KIBICOW

 

ALE NIE POCHOPNIE ZASTANOW SIE CZY MASZ RACJE BO INACZEJ JAK BEDZIESZ ZACZESTO PRZEPRASZAŁ TO BEDA MIEC CIE W DUPIE :)

POCHWAL JAK ZAGRA NA POZIOMIE 9.0 ZE 2 MECZE ALENIE CZESTO

WYGRANA ZE SŁABA DRUZYNA JEST FAJNA ALE NIE POZWOL ODPUSCIC KOLEJNEGOMECZU :)

WSZYSTKO TO KWESTJA WYCZUCIA

 

POLECENIA W TRAKCIE MECZU

warto od poczatku ustawic kontratak dopiero w trakcie jak widzisz ze masz przewage w posiadaniu piłki wtedy zmien na kontrole

ak

grajac besposrednimi piłkami narazasz sie na kontre poprzes ustawienia w trakcie meczu zdobac przewage w posiadaniu piłki i dopiero wtedy ruszaj doataku

 

tracisz przewage ustaw utrzymanie piłki

zyskujesz przenies sie do ataku itp

 

masz problem ze stwazaniem sytuacji bramkowych przecinaja podania do skrzydłowych skruc polegry wysun bocznych obroncow nich czesciej sie właczaja doakcji ofesywnych

jezeli twoj schodzacy napastnik marnuje nonstop okazje do gola kaz mu zadziej szczelac

 

jesli napastnik ma srednia po połowie np 6.0 sprawdz dlaczego jesli maproblem zgornymi piłkami przenies gre na ziemi ustaw podania wpolekarne ale nie razem z podania na wolne pole

 

DOBRA NIECHCE MI SIE JUZ PISAC MIŁOGO GRANIA :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy post tutaj, więc dzień dobry wszystkim.

 

W FMa gram od edycji 2005, zaczynałem AS Monaco, później Arsenal Londyn i tak się to ciągnie aż do dzisiaj. Rezultaty - różne :) Pewnie dlatego, że nigdy nie miałem dość cierpliwości, żeby spędzać długie godziny nad dłubaniem w taktyce. Muszę powiedzieć, że z wiekiem to się zmienia :)

 

Moje pytanie dotyczy dziwnej sytuacji, którą zaobserwowałem grając Arsenalem. Otóż, zacząłem jakiś czas temu od nowa, sezon minął, zdobyłem "trofeum Wengera" (czyt. 4 miejsce w BPL) i, uwaga... wygrałem Ligę Mistrzów :) Zaskoczyli mnie tym moi chłopcy bardzo, nie spodziewałem się szczerze mówiąc. Przeciwnicy najłatwiejsi po wyjściu z grupy nie byli (1/4 finału Chelsea, u siebie wygrana 4:1, na wyjeździe porażka 1:3, 1/2 finału Manchester City, u siebie wygrana 3:2, na wyjeździe 0:0, finał Bayern Monachium, wygrana 1:0 w dogrywce :)). Cały sezon właściwie jedną taktyką (4-2-3-1 ze skrzydłowymi, gra ofensywna/płynna, zmieniana na szarża/bardzo płynna w trakcie meczu, utrzymanie piłki i krótkie podania, wysokie tempo - tak lubię, defensywna gra mnie nie kręci). Jakoś to szło. Przyszedł nowy sezon, kupiłem pomocnika, który mógł występować na środku w roli odbierającego piłkę - takiego kogoś mi brakowało, Flamini za słaby, Arteta to nie do końca to.

 

Zaczynamy, taktyka niezmieniona, stopień znajomości prawie maks - wszyscy zgrani i głodni sukcesów.

 

Wszystkie sparingi przedsezonowe wygrane, średnio 5-0.

Pierwszy mecz BPL - 5:0 wygrana u siebie z Cardiff.

Drugi mecz BPL - porażka na wyjeździe z Southampton 1:2.

Trzeci mecz BPL - porażna u siebie ze Stoke 0:3.

Czwarty mecz BPL - porażka na wyjeździe z Aston Villa 1:4.

Superpuchar Europy - wygrana z PSG 4:2.

Pierwszy mecz w grupie w LM: wygrana u siebie z IFK Goeteborg 7:0

Piąty mecz BPL - porażka na wyjeździe z Chelsea 1:5.

Puchar Carling Cup - porażka u siebie z Chelsea w karnych 3:5 (do końca meczu remis 0:0)

Szósty mecz BPL - porażka u siebie z Evertonem 1:4.

 

No i tak teraz jestem w tym miejscu i przyszła pora na zastanowienie się - o co chodzi?

W poprzednim sezonie wszystko działało bardzo fajnie, a tutaj - jak widać w lidze totalna porażka, za to z Europie ciągle wszystko działa jak należy.

Czyżby moi ligowi rywale nauczyli się jak ze mną grać?

Jeśli tak jest, to z jednej strony - fajnie, na tym to w końcu polega... ale co zrobić, kiedy to jest właśnie sposób, w jaki chcę, żeby moja drużyna grała? Ma być szybko, efektownie...

Arsenal to nie jest słaby zespół, wydaje mi się, że mam dobrych zawodników, którzy są w stanie dostosować się do moich poleceń.

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza

Wrzuć skrin z taktyką, bo tak to możemy tylko zgadywać co jest nie tak. No i błędem jest oczekiwanie, że jedną taktyką da się wygrać (albo nie przegrać) z wszystkimi. Po sezonie w klubach z którymi grałeś mogło dojść do wielu zmian - mógł zmienić się menedżer, mogli zmienić styl gry, polecenia, czy przeprowadzić transfery.

Odnośnik do komentarza

Taktyka jest taka (jak tu wkleić screena?):

 

ŚN (odgrywający/wsparcie)

S (wsparcie) - OPŚ (wysunięty rozgrywający/atak) - S (wsparcie)

PŚ (pomocnik odbierający piłkę/obrona) - PŚ (pomocnik długodystansowiec/wsparcie)

BO (kompletny BO/atak) - ŚO (obrona) - ŚO (obrona) - BO (kompletny BO/atak)

 

Ustwienie 4-2-3-1

 

Polecenia:

- utrzymanie piłki

- krótsze podania

- nękanie rywali

- więcej swobody

- szukanie gry

- skrócenie pola gry

- podania w pole karne

- znacznie wyższe tempo

- agresywny odbiór piłki

- rozegranie piłki po ziemi

- krótsze krycie

 

Plus do tego indywidualne polecenia:

 

ŚN: krótsze krycie, szukanie gry, ostrzejsze wślizgi;

OPŚ: podawaj krócej, przetrzymuj piłkę, krótsze krycie;

Skrzydłowi: szukanie gry, krótsze krycie;

WPP: podawaj krócej, krótsze krycie;

PD: więcej pressingu, szukanie gry, krótsze krycie, ostrzejsze wślizgi;

KBO: mniej drybluj, więcej pressingu, ostrzejsze wślizgi, trzymaj się linii;

ŚO: ostrożniej atakuj piłkę, podawaj krócej;

BR: bez żadnych instrukcji.

 

Przedobrzyłem? Być może, ale generalnie w pierwszym sezonie nie szło mi wcale jakoś źle, w lidze mistrzów też - w zasadzie miałem wrażenie, że jest jakoś tak "realnie", że nie wygrywam wszystkiego po 10-0, no bo takie jest życie, prawda? Funkcjonowało wszystko okej aż do początku drugiego sezonu.

Z drugiej strony - superpuchar europy i pierwszy mecz w lidze mistrzów były bardzo fajne. Może to kwestia morale/motywacji? W 2 sezonie nagle staliśmy się murowanym kandydatem do mistrzostwa, więc może trema zjadła moich grajków? Nie chce mi się wierzyć, że nagle wszystkie zespoły z BPL zaczęły grać jakiś kosmos, choć tak to wyglądało podczas meczów - średnia ocen w moim zespole to 6-6.5...

Odnośnik do komentarza

Dzięki!

Więc taktyka wygląda tak: http://s28.postimg.org/c089jrqbx/taktyka.jpg

A nastawienie drużyny :>

Osobiście bym wywalił więcej swobody i znacznie wyższe tempo. Zakładając, że masz utrzymanie piłki to bym dał nawet znacznie niższe tempo. Skrzydłowym dałbym schodzących napastników z: więcej ryzykownych podań, częściej strzelaj. Jeśli nie obu, to na bank jednemu z nich.

 

Co do nastawienia- jak strzelisz pierwszą bramkę, to możesz spokojnie dać Defensywę + powstrzymanie. Grajkowie będą bardziej uważni w obronie a kolejne bramki i tak przyjdą (Smetek mnie poprze ;) ).

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim to napisz jak chcesz grać, bo utrzymanie piłki zdecydowanie gryzie się ze znacznie wyższym tempem. Masz jakąś inspirację?

 

Pomocnik odbierający piłkę to kiepski pomysł w dwuosobowej linii pomocy, a tym bardziej w akompaniamencie Box2Boxa. Jeden ma zadanie odbierać piłkę natychmiastowo po wkroczeniu zawodnika w jego strefę, a drugi biega od pola karnego do pola karnego - masz potworną dziurę w środku pola. Zastanawiam się też, co ma zrobić z piłką Odgrywający, który dostaje ją w polu karnym? Jego jedyną możliwością jest albo oddanie strzału (a nie jest to jego priorytetem przy tej funkcji) albo odegranie piłki do WR, który nie jest szczególnie mobilnym zawodnikiem i raczej nie gości często w osiemnastce. Jeśli nie wbiegnie tam Długodystansowiec to Twój napastnik jest zdany jedynie na siebie. Skrzydłowi nie zapewniają mu żadnego wsparcia, a mają za zadanie jedynie minąć bocznego obrońcę i dośrodkować w pole karne.

Odnośnik do komentarza

Ja w swojej taktyce cofnąłem jednego PŚ na DPŚa (tego z lewej strony "o jedno" do tyłu) i spisuje się to bardzo fajnie.

I jak pisze lad z tym odgrywającym, tu bym skrzydłowych zamienił jak wyżej skrobnąłem. Dać im utrzymanie pozycji i masz teoretycznie 3 napastników.

Odnośnik do komentarza

Generalnie się zgadzam, bo przy schodzących napastnikach KBO zapewnialiby opcje na skrzydłach, ale tak jak mówię - wszystko zależy od tego, jak rsmorag chce, żeby jego zespół grał :P

Pewnie zespół ma grać tak, żeby wygrywał :p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...