Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM14]


smigler

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ma ktoś sposób na inwestowanie pieniędzy?

Co roku gdy ich nie wydam, muszę zapłacić ogromny podatek od zysku (inni mogą się też spotkać z ogromnymi dywidendami). Pieniądze te będą po prostu stracone. Od kiedy zniknęła opcja zakupu prawa pierwokupu nie mam za bardzo w co inwestować. Wiadomo, baza treningowa, młodzieżowa i co dalej? Staram się kupować co roku kilku lub kilkunastu najbardziej utalentowanych graczy na świecie do lat 18. Jako że gram w Hiszpanii, to bez dodatkowego trenera i grania rezerwami prosząc co roku o rozbudowę bazy treningowej rezerwy są całkowicie nieprzydatne i sens ich istnienia jest bardzo wątpliwy. Nie mam co robić z tymi młodymi graczami. Wypożyczam ich aż osiągną odpowiedni wiek/reputacje/umiejętności po czym sprzedaje ich z klauzulą 50% następnego transferu. Nie mam więcej pomysłów, a gracze o talencie na skale światową też nie trafiają się tak często.

Odnośnik do komentarza

to nie jest inwestycja jeśli przepłacę, na jedno wyjdzie czy pieniądze stracę płacąc podatek czy sponsorując polskie kluby. PS: polscy gracze są wyjątkowo przy tym wybredni, przykładowo 18 letni regen z Legii wolał grać w drużynie młodzieżowej legii z zarobkami na poziomie 20k euro rocznie, niż być brany pod uwagę w rotacji składu w pierwszoligowcu hiszpańskim grającym w LM z zarobkami na poziomie 400k euro.

 

Draken: budowa nowego stadionu też odpada, bo nie zapełniam nawet obecnego, a aż tyle pieniędzy nie mam żeby zbudować go bez brania pożyczek, bardziej chodzi mi o inwestycje rzędu 30-50mln rocznie, bo tyle zazwyczaj generuje dochodu. Nowi gracze też odpadają, bo korzystam tylko z rodzimych graczy, a w 2017 roku grają u mnie już praktycznie najlepsi dostępni Hiszpanie (oprócz tych z Realu&Barcelony). Jedyne co mi przychodzi do głowy to płacić sowite pensje i premie zawodnikom, tylko potem znowuż będę miał problem żeby takiego zawodnika się pozbyć..

Odnośnik do komentarza

Hmm, jak radziliście sobie z podkupowaniem zawodników przez topowe kluby(Bayern, Real, Barca, Monaco, PSG i oba Manchestery)? Prowadząc od 3 ligi Lipsk dorobiłem się już globalnej reputacji, a mimo to piłkarze ciągle są niezadowoleni jeśli przelicytuję za nich ofertę, próbując zatrzymać ich w klubie. Czasami uda się takiego zatrzymać na trochę dłużej oferując nowy, lepszy kontrakt, ale w następnym oknie transferowym znowu przychodzą oferty, przez co zawodnik staje się niezadowolony, gra słabo i zwyczajnie muszę go sprzedać. Plus jest taki, że klub się na tym bogaci(od sezonu 2017/18 do obecnego w którym jestem, 20/21, zarobiłem 243 miliony funtów), ale też tracenie w ten sposób swoich ulubieńców nie jest zbyt fajne.

 

Druga sprawa - wie ktoś może, jak nazywa się ten skin z kariery Profa? Nie chcę śmiecić w opku takimi pytaniami, a pewnie większość graczy będzie kojarzyć nazwę.

Odnośnik do komentarza

To chyba jest ta wersja z poprawionymi panelami, nie domyślny ciemny skin. :P

 

 

Anyway, do jasnej wersji jest taki sam dodatek i głównie o to mi chodziło. Przy okazji ofc pojawił się inny problem, czyli nieaktywne panele w klubowym overview. Widziałem że kilka osób na Steam Workshop miało podobny problem, ale nikt jakoś nie podzielił się rozwiązaniem(a próbowałem już wszystkich sposobów o jakich mówił tam Art). :/ Jakieś pomysły, żeby osiągnąć efekt taki jak założył autor?

 

Edit, problem się rozwiązał, jakby ktoś potrzebował sprawnie działającego panelu, to jest on tutaj.

Odnośnik do komentarza

Hmm, jak radziliście sobie z podkupowaniem zawodników przez topowe kluby(Bayern, Real, Barca, Monaco, PSG i oba Manchestery)? Prowadząc od 3 ligi Lipsk dorobiłem się już globalnej reputacji, a mimo to piłkarze ciągle są niezadowoleni jeśli przelicytuję za nich ofertę, próbując zatrzymać ich w klubie. Czasami uda się takiego zatrzymać na trochę dłużej oferując nowy, lepszy kontrakt, ale w następnym oknie transferowym znowu przychodzą oferty, przez co zawodnik staje się niezadowolony, gra słabo i zwyczajnie muszę go sprzedać. Plus jest taki, że klub się na tym bogaci(od sezonu 2017/18 do obecnego w którym jestem, 20/21, zarobiłem 243 miliony funtów), ale też tracenie w ten sposób swoich ulubieńców nie jest zbyt fajne.

 

Druga sprawa - wie ktoś może, jak nazywa się ten skin z kariery Profa? Nie chcę śmiecić w opku takimi pytaniami, a pewnie większość graczy będzie kojarzyć nazwę.

Zależy jak leży. Za wszystko odpowiadają atrybuty, w tym przypadku ambicja i lojalność. Jeśli będziesz kupował bardzo młodych zawodników, którzy nie zdążyli zadebiutować w seniorskiej piłce i dasz im takową sposobność w większości przypadków staniesz się ich ulubieńcem, a kiedy zaczną grać regularnie prawdopodobnie i twój klub stanie się ich ulubionym. Ogólnie podpisuj jak najdłuższe kontrakty i po prostu miech ich chęci głęboko...rzadko który zawodnik pogniewa się na amen, zazwyczaj im przechodzi. Jako koordynatora juniorków zatrudnij kogoś lojalnego, chłopaczki przejmą po nim osobowość w większości przypadków.

Odnośnik do komentarza

Zależy jak leży. Za wszystko odpowiadają atrybuty, w tym przypadku ambicja i lojalność. Jeśli będziesz kupował bardzo młodych zawodników, którzy nie zdążyli zadebiutować w seniorskiej piłce i dasz im takową sposobność w większości przypadków staniesz się ich ulubieńcem, a kiedy zaczną grać regularnie prawdopodobnie i twój klub stanie się ich ulubionym. Ogólnie podpisuj jak najdłuższe kontrakty i po prostu miech ich chęci głęboko...rzadko który zawodnik pogniewa się na amen, zazwyczaj im przechodzi. Jako koordynatora juniorków zatrudnij kogoś lojalnego, chłopaczki przejmą po nim osobowość w większości przypadków.

Z ciekawości sprawdziłem te atrybuty i jakiś tragedii nie było, zawsze oba były powyżej 10(aczkolwiek na jakiś super lojalnych piłkarzy nie trafiłem, maksymalnie wartości dochodziły do 16). Bycie na liście ulubionych(tak menadżer jak i klub) sprawdza się tak sobie póki co, taki Fierro widnieje nawet jako klubowa gwiazda, co nie przeszkodziło po którejś z rzędu ofercie marudzić i grać taki piach, że zwyczajnie nie było innej możliwości jak tylko się go pozbyć.

Całe szczęście, że póki co problem nie dotyczy wychowanków z akademii, których staram się mieć jak najwięcej w drużynie. Z innymi graczami zacząłem sobie też ostatnio radzić w sposób chyba najprostszy, mianowicie daje im odpowiednio dużo zarabiać.xD

 

@Prof - hmm, jedno małe pytanie jeszcze odnośnie skina - nie zauważyłeś, że czasami panel ustawienia na profilu zawodnika ładuje się pusty(jak tutaj)? Dziwne to nieco, bo raz jest dobry, a za chwilę już nie bardzo. :/

Odnośnik do komentarza

Jest jakaś łatka poprawiająca ceny zawodników grających w Polsce ?

 

Mam 2026 rok i przez całą karierę moim najdroższym sprzedanym zawodnikiem był junior za 18 mln zł. Napastnikami interesuje się Barcelona, Man Utd, grają w reprezentacjach i maksymalną kwotę jaką oferują to około 10 mln zł. Tak naprawdę ciężko jest z klubu wyciągnąć maksimum z powodu jakichś bezsensownych ograniczeń w transferach, które konkretnie psują rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza

A to nie chodzi czasami o opcję(widoczną w edytorze) gdzie są zaznaczone 'domyślne ceny' dla graczy(podzielone na widełki według potencjału) i dla polskiej ligi większość ich jest niewypełniona? Ktoś tu kiedyś już o tym pisał i nawet robił testy z wpisanymi liczbami(na wzór ligi czeskiej), wtedy oferty za zawodników przychodziły już bardziej normalne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...