Skocz do zawartości

Keith Flint

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem gdy gram w najnowszego FM-a. Otóż grając w starsze wersję, bez problemu bilansowałem budżet klubu. W kadrze miałem zawsze około 20 zawodnikow, którymi mogłem rotować do woli. W Fm13 jest zupełnie inaczej. Gdy gram małymi klubami nie mogę za bardzo zarobić, bo z czego? Jedynym źródłem dochodu jest dobra gra klubu. A żeby dobrze grać, klub potrzebuję dobrych zawodników, a ci kosztują. i tak koło się zamyka. Jedynym wyjściem jest szukanie albo emerytów, którzy mają mniejsze wymagania płacowe, albo granie własną młodzieżą. O ile w dalszym toku gry młodzież naprawdę daję radę, to na samym początku gry, ta młodzież albo jest przepłacona, albo słaba.
Obecnie gram RW Essen (3 Bundesliga), objąłem klub z 2,5 miliona długu + ponad milionem pożyczki. Miesiecznie klub generuję około 250k straty (mimo że obniżyłem płace). Co mogę jeszcze zrobić aby poziom sportowy klubu nie ucierpiał (a i tak już ucierpiał), przy okazji podnoszą zyski, lub tnąc wydatki?
Parę skrinów:
podsumowanie finansów http://i.imgur.com/E2rZBCN.png
płace: http://i.imgur.com/UcRmWX3.png

przychody: http://i.imgur.com/mRvHqzd.png

wydatki: http://i.imgur.com/cfCxA7h.png

masowe odejścia przepłaconych zawodników z klubu: http://i.imgur.com/OkOqHJb.png

prognoza: http://i.imgur.com/YUzhSbE.png

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze zasugerowalbym posiadanie klubu który będzie wypozyczal Ci za friko zawodników I płacił za ich gaze. Po drugie jak mniemam niektórzy zawodnicy posiadają zapewne za wysokie wynagrodzenia lub dodatki do kontraktów w sensie premie za mecz, bramki I inne pierdolki.

 

Miałem bardzo podobna sytuacje w Holandii gdzie dostałem prace w Dodrechcie, który posiadał multum w miarę dobrych piłkarzy, ale zarabiali za dużo, a na dodatek ich premie za mecz bywały tak wysokie jak ich tygodniowe wypłaty. Co miesiąc tracilem po 250k euro, a sam klub miał już 2mln długu. Po pierwszej rundzie udało mi się znaleźć kluby filialne z których dostałem 3 zawodnikow z których 2 było na poziomie 1 składu. Zrobiłem szybki przegląd kadr I nie przedluzylem kontraktów ze skautami (zarli hajsu co nie miarą a nie było mnie na to stac). Dodatkowo kochać się poszło 7 zawodników którzy odeszli albo na free, albo za kasę. Większość z ich transferów jednak była wypłacana w ratach. Podpisalem kontrakty (udało się nawet obniżyć place) z tymi z którymi wiazalem przyszłość. Duzo młodych z rezerw I u19 poszło w kibel. Wyselekcjonowalem 26 chłopa z czego 9 miało przeszłość ligowa, a reszta to byli utalentowani mlodzicy. Na szczęście po kilku meczach które bronilem I bronilem żeby jakoś trzymać poziom zadowolenia zarządu klub zaczął wychodzić na zero. Mordercze są tylko odsetki. Po sezonie zgłosiło się kilka klubów po moich młodych. Sprzedałem 3 z procentową kwota za przyszłościowe transfery. Skład uzupelnilem starym wyga I zacząłem dawać coraz więcej szans młodym. Po 3 latach wyszedłem na 0 I to tak, że miałem już zbudowana drużynę która była faworytem do awansu do holenderskiej elity.

 

Problem to jednak to, że przez długi czas dostajesz po tylku I jest to nieco frustrujace, ale trzeba być wytrwalym. Dodatkowo nie oklamujmy się, ale ja trafiłem na w miarę dobra szkole pilkarska.

Odnośnik do komentarza
Ja staram się dążyć do pewnych wytycznych, nie zawsze da się od razu ale z czasem zawsze.


Staram się wykorzystywać nie więcej niż 80% budżetu płacowego, to raz.

Teraz struktura statusu w zespole:

Kluczowy zawodnik - 3, na ich pensje możesz przeznaczyć około 20% budżetu

Pierwszy zespół - 3, na ich pensje możesz przeznaczyć około 14% budżetu

Rotacja - 5-8 - od 18 do 28% budżetu

Zaplecze zespołu - nie więcej niż 8 i 12% budżetu

Młody talent - nie więcej niż 6 i 4% budżetu

Junior - mało przydatny, lepiej unikać


Dodatkowo możesz kupować/ściągać zawodników z Azji, co podbija sprzedaż pamiątek, oraz gdy będziesz miał możliwość znalezienia klubu finalnego który poprawi rozpoznawalność w innymi kraju to warto to zrobić, ponoć najlepsze są do tego klubu Japońskie, Amerykański i z Arabii Saudyjskiej.

Odnośnik do komentarza

 

Ja staram się dążyć do pewnych wytycznych, nie zawsze da się od razu ale z czasem zawsze.
Staram się wykorzystywać nie więcej niż 80% budżetu płacowego, to raz.
Teraz struktura statusu w zespole:
Kluczowy zawodnik - 3, na ich pensje możesz przeznaczyć około 20% budżetu
Pierwszy zespół - 3, na ich pensje możesz przeznaczyć około 14% budżetu
Rotacja - 5-8 - od 18 do 28% budżetu
Zaplecze zespołu - nie więcej niż 8 i 12% budżetu
Młody talent - nie więcej niż 6 i 4% budżetu
Junior - mało przydatny, lepiej unikać
Dodatkowo możesz kupować/ściągać zawodników z Azji, co podbija sprzedaż pamiątek, oraz gdy będziesz miał możliwość znalezienia klubu finalnego który poprawi rozpoznawalność w innymi kraju to warto to zrobić, ponoć najlepsze są do tego klubu Japońskie, Amerykański i z Arabii Saudyjskiej.

 

a teraz spójrz na skrin co dałem. struktura statusu b.podobna do twojej. Co do juniorów się nie zgodzę, zdecydowanie, bo po pierwsze nie płacisz 100% (dostajesz subwencje młodzieżowe za nich), po drugie są bardzo tani.

 

@szkodi - klub taki mam. Eintractht Frankfurt jest moim filalnym, ale nie chce coś mi wypożyczać. Poza tym mam limit 4 wypożyczeń na sezon, a z młodym mam problem, gdyż graczy poniżej 18. roku życia nie mogę wystawiać (a szkoda, bo szkółkę mam niezłą). Poza tym obciąłem największym gwiazdom pensję (Mockel zszedł z 5 tysiecy na 2,5k). Co do premii, umiesz ich całkowicie uniknąć. Bo żaden z piłkarzy raczej sie nie zgodzi na brak ich.

Odnośnik do komentarza

Patrzyłem, i na przykład na zawodników z statusem "pierwszy zespół" wydajesz 42% swojego budżetu płac, na dwóch kluczowych wydajesz tylko ile powinno Ci starczyć na trzech. Spokojnie w skali roku mógłbyś jeszcze zaoszczędzić z 200-300 tys.

Subwencje masz za kontrakty juniorskie, a tutaj mowa o zawodnikach już na profesjonalnych ale ze statusem junior,a nie młody talent/bardzo utalentowany.

Odnośnik do komentarza

Szperając pośród dostępnych grajków? Nie zrobisz tego podczas jednego sezonu, ale zawsze przed podpisaniem kontraktu upewnić się trzeba czy nie ma choćby w raportach scoutów kogoś o podobnych umiejętnościach a niższych oczekiwaniach? A może lepiej kogoś rok czy dwa młodszego, który w perspektywie sezonu ma szanse wejść na podobny poziom.

Warto szukać wśród zawodników, którzy są już jakiś czas na bezrobociu. Ja przez trzy miesiące (czasu gry) teraz kombinowałem z zatrudnieniem Banasia, zszedł z 200 tys. na sezon w czerwcu, do 78 tys. w sierpniu.

Edyta: Tak mi się przypomniało, że można próbować organizować turnieje podczas okresu przygotowawczego, ważne żeby zapraszać zespoły, które są dla siebie rywalami, to przyciąga kibiców i można zarobić na biletach. To nie będą takie sumy, jak kiedyś za mecze z zespołami z Australii czy Argentyny ale zawsze coś może skapnąć.

Odnośnik do komentarza

o i tu już konkret z tymi turniejami. Zawodników zawsze biorę z wolnego, nawet gdy trenuję lepsze kluby, więc dla mnie to nie nowość zbijanie. Po sezonie odejdzie najbardziej przepłacony gracz (choć ma 5 gwiazdek umiejętności i żałuję że nie chciał obniżyć ciut pensji), i o ile nie wypieprzą mnie w międzyczasie to znajdę kogoś 4x tanszego (z 4,3k na jakiś 1,1k), a o umiejętnościach niewiele gorszych..
Co do zbijania pensji, będzie ciężko i tak mam najniższą średnią pensję w lidze (poza rezerwami Stuttgartu, ale rezerwy rządzą się swoim prawami). Z wypieprzeniem dużej ilości zawodników też by był problem, bo juz to przerabiałem i okazało się że nagle miałem 13 zawodników mogących być zarejestrowanych do ligi, a młodzież nie może grać. Oczywiście szaraków mi nie generowało (jak to bywało w starych FM-ach) żebym miał kim ławę obstawić.

Odnośnik do komentarza
  • 9 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...